Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa

Fantastyczny Giroud prowadzi Arsenal do zwycięstwa 26.01.2013, 16:50, Sebastian Czarnecki 5363 komentarzy

Nadmorska przeprawa w Brighton wcale nie okazała się spacerkiem dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy wcale nie byli dużo lepsi od ekipy z Championship, która dzielnie dotrzymywała kroku o wiele bardziej wymagającemu rywalowi. Ostatecznie londyńczycy zdołali się jednak rozprawić z Mewami 3-2, w czym ogromna zasługa Oliviera Girouda, który strzelił dwa gole i wywalczył rzut rożny, po którym padło decydujące trafienie.

Brighton pokazało, że jest bardzo wymagającym rywalem, który coraz śmielej myśli o awansie do Premier League. Jak widać wyeliminowanie w poprzedniej rundzie Newcastle nie było wcale wypadkiem przy pracy, gdyż w pojedynku z Kanonierami zaprezentowali się bardzo dobrze i potrafili wykorzystać największe słabości przeciwnika. Podopieczni Arsene'a Wengera mają więc za sobą niezwykle trudny sprawdzian, który udało im się zaliczyć. W niedzielę londyńczycy poznają swojego rywala w 5. rundzie Pucharu Anglii, do której awansowali.

Brighton: Ankergren - Calderon, Greer (38. Dicker), El-Abd, Bridge - Hammond, Bridcutt - Buckley (46. LuaLua), Lopez, Barnes - Ulloa (74. Mackail-Smith)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Santos (78. Gibbs) - Diaby, Ramsey - Chamberlain (68. Walcott), Rosicky (68. Wilshere), Podolski - Giroud

Pierwsze minuty meczu nie przyniosły nam żadnych ciekawych sytuacji, ale na boisku częściej widoczni byli zawodnicy gospodarzy, którzy świetnie znajdowali miejsce między formacjami The Gunners.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 15. minuty. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Buckley, który wyszedł między niezorganizowaną obronę Arsenalu i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, ale Polak popisał się fantastyczną interwencją.

Rzut rożny w wykonaniu Brighton nie przyniósł zagrożenia, a piłkę pewnie złapał Szczęsny. Polak w ekspresowym tempie zapoczątkował kontratak Arsenalu, który szybko przeniósł się pod bramkę Brighton. Rosicky przeprowadził samotny rajd, podał Podolskiemu, a ten wycofał do Girouda, a ten potężnym strzałem lewą nogą trafił w samo okienko bramki Ankergrena.

W 31. minucie mogło być 1-1, kiedy to fatalnie przed własnym polem karnym stracił Andre Santos. Futbolówkę przechwycił Barnes, który natychmiast podał na wolne pole do Ulloi, a ten strzelił do pustej bramki wcześniej nieporadnie interweniującego Szczęsnego. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę - spalony.

Dwie minuty później Mewy doprowadziły w końcu do wyrównania, na co zapracowali sobie dobrą grą w poprzednich minutach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Barnesa, który wykorzystał fatalne ustawienie Szczęsnego i umieścił piłkę w jego bramce. Koszmarne krycie - a w zasadzie jego brak - obrońców Arsenalu i ogromny błąd polskiego golkipera, 1-1.

W 38. minucie Bloom musiał przeprowadzić zmianę, gdyż jego środkowy obrońca - Greer - odniósł kontuzję. W jego miejsce na murawę wszedł Dicker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi - obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu ze strony Kanonierów. Rosicky został sfaulowany przed polem karnym Brighton, ale londyńczycy nie byli pewni czy sędzia odgwiżdże faul, więc Jenkinson skorzystał z przywileju korzyści i huknął ponad bramką.

W 53. minucie mogło być 2-1 dla Arsenalu. Lukas Podolski oddał potężny strzał z rzutu wolnego, ale trafił w poprzeczkę. Spore zamieszanie pod bramkę Mew, ale ostatecznie Ankergren nie musiał wyciągać piłki z bramki.

Trzy minuty później Duńczyk jednak skapitulował. Fantastyczne podanie Abou Diaby'ego trafiło do Girouda, który odnalazł się w polu karnym, ograł El-Abda, i z trudnej sytuacji strzelił gola. 2-1!

Niewiele zabrakło, a cztery minuty później Francuz mógł mieć hat-tricka. Giroud otrzymał kolejne znakomite podanie na wolne pole, ale tym razem dobrze interweniował Ankergren.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Prawym skrzydłem ruszył Barnes, który w dziecinny sposób ograł Santosa i dośrodkował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Ulloa, który wykorzystał koszmarne ustawienie Pera Mertesackera i pokonał równie źle ustawionego Szczęsnego. 2-2!

W 69. minucie nastąpiła podwójna zmiana w Arsenalu. Jack Wilshere i Theo Walcott zastąpili Tomasa Rosicky'ego i Aleksa Chamberlaina. 9 minut później Wenger dokonał ostatniej zmiany, a za nieporadnego Santosa wpuścił Gibbsa.

W 82. minucie Giroud kolejny raz spróbował swoich sił, by ustrzelić hat-tricka. Fantastyczne podanie Wilshere'a na lewe skrzydło do Podolskiego, a Niemiec dośrodkował w pole karne. Giroud oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.

Giroud najwyraźniej odczuwał niezwykłą radość z tego meczu i całkiem dobrze się bawił, gdyż dwie minuty później oddał kolejny strzał nożycami. Tym razem został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Korner wykonywany przez Wilshere'a został wypiąstkowany przez Ankergrena prosto pod nogi Walcotta, który szybko zareagował i oddał strzał z pierwszej piłki w środek bramki. Duński bramkarz odbił jednak piłkę, która wpadła w samo okienko. 3-2 dla Arsenalu!

Kilka chwil później Walcott mógł strzelić kolejnego gola. Anglik ruszył prawym skrzydłem, wbiegł między dwóch obrońców, przewrócił się, wstał i znowu ruszył na bramkę Ankergrena. Duński bramkarz zdołał jednak obronić jego uderzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy, choć nie bez kłopotów, awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ramsi komentarzy: 312929.01.2013, 16:16

I dla porównania jego gra w Farsie...

youtube.com/watch?v=wY3W6fMxdts

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.01.2013, 16:15

Co robi Jens na naszych zdjęciach z treningu ?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 16:14

@ElSar
Wybrzeże ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie i może mecz z Algierią odpuścić, poza tym stawianie na zwycięstwo Spurs przez fana Kanonierów do bluznierstwo ;-)

ElSar komentarzy: 416829.01.2013, 16:14

afcforever

Jezeli chodzi o kupon to bym nie chcial

a jezeli patrze na to z strony Arsenal to jak najbardziej bym chcial zeby tak sie stalo ;d

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 229.01.2013, 16:07

Kurde, według Fobres to Usmanov ma więcej forsy niż Abramowicz. Bring him on! :-)

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 16:05

Depta
Usmanov mówił młaśnie że kupi akcje:P
Nieraz podczas wywiadu mówił że nie pasuje mu jeszcze rola jaką pelni i jesli nadazylaby się okazja kupna akcji on by ja wykorzystal :D

Pozyjemy zobaczymy.
I tak predko Kraonke nie sprzeda kacji przeciez dopiero je kupil ...

DeptaGUNNER komentarzy: 210029.01.2013, 15:57

Yakub97
A czy Usmanov coś mówił, że wykupi akcje?
To Thierry tylko go namawiał, aby wykupił...

Pinguite komentarzy: 1502029.01.2013, 15:57

Wielo > Daj spokój, to Barcelona jest małym Arsenalem ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.01.2013, 15:57

youtube.com/watch?v=jmWXBxxzbj8

Opinie fanów Arsenalu po meczu z Brighton.

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 15:56

Usmanov może też widzi że Arsenal to dobra maszynka do robienia forsy i też chcialby zarobić lecz licze że gdyby przejał klub to by w niego inwestowal bo i tak jest cholernie bogaty...

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 15:55

A moze Usmanov mowi tak tylko by zyskac poparcie kibicow....

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 15:55

Kanonier25>>> Co się spinasz to był zwykły żart. Taki żart odnośnie FB. Większość ludzi ten badziew uzależnia i tak sobie zażartowałem. Oddychaj !

DeptaGUNNER komentarzy: 210029.01.2013, 15:52

Usmanov kupi akcje i już nie będa oszczędzać ;p

Yakub97 komentarzy: 574629.01.2013, 15:49

Widac na wszystkim oszczedzaja nawet David ma stary strój po Chamakhu :D

fcescf komentarzy: 255429.01.2013, 15:43

@Bartosz5
Transfer ustawiony już kilka sezonów temu.

ElSar komentarzy: 416829.01.2013, 15:43

taka tam gleba ^^

DeptaGUNNER komentarzy: 210029.01.2013, 15:41

Chyba wszyscy oglądają, ja już skończyłem ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.01.2013, 15:32

Wszyscy tutaj na stronie wrzucali kompilację z meczu Brighton o Olivierze czy Ramseyu, a ja wam zapodam kompilację -
Brighton vs ROSICKY

youtube.com/watch?v=cxpo33TS4js

Bartosz5 komentarzy: 21629.01.2013, 15:32

DeptaGUNNER fake... ale mnie rozbawił ;)

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.01.2013, 15:27

Nie tylko Beckham z zabytków pojawił się na treningu. Fajnie znów go widzieć. Mógłby zostać na dłużej jako trener bramkarzy, lecz pewnie w klubie nie ma takiej "potrzeby'.

Kanonier25 komentarzy: 175829.01.2013, 15:25

@bobslej

Daruj sobie takie komentarze.

bobslej22 komentarzy: 836229.01.2013, 15:20

Kanonier25>>> uzależnienie wyleczysz nie pękaj :) .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.01.2013, 15:19

lfc.pl/49680/wenger-liverpool-byl-w-szoku

Jacy oni są pewni siebie. Mam nadzieje, że Arsenal jutro wygra i pokaże im ich miejsce w szeregu jakim jest gra w lidze europejskiej ;p
Oni marzą o LM, ale żeby się nie przeliczyli. Dla mnie jeszcze nie w tym sezonie dla nich będzie LM. Może za sezon, ale nie w tym. My oraz Tottenham jesteśmy ponad nimi i tak będzie na koniec sezonu.

sochagol komentarzy: 135429.01.2013, 15:17

afcforever

Wbiłem na to forum i 3 ostatnie posty były bardzo w porzadku, prezentowały realne podejście do tematu. Jeśli ktokolwiek pisze, że jego drużyna pojedzie z inna jak ze świeżym gównem to jest niepoważnym, żałosnym człowiekiem, a o takich nawet nie mam zamiaru rozmawiać.

Gdybyśmy byli w takiej sytuacji jak piszesz, to liczyłbym na zwycięstwo, bo byłoby o co walczyć.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35529.01.2013, 15:16

Santos próbuje wyłudzić koszulkę od Becksa:P

Kanonier25 komentarzy: 175829.01.2013, 15:16

Słuchajcie, od wczoraj nie chce mi się załadować facebook, nie ma możliwości, bym na niego wszedł. Wiecie jak to naprawić? Wszystko inne działa.

paw3u komentarzy: 563129.01.2013, 14:51

ludzie kiedy sie nauczycie, ze BYNAJMNIEJ nie równa sie PRZYNAJMNIEJ ? nie uzywajcie slow, ktorych znaczenia nie znacie, bo to strasznie irytujace jest..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.01.2013, 14:50

Jamie Carragher, a nie JG :D

sochagol komentarzy: 135429.01.2013, 14:50

afcforever
L'pool jest tylko 3 pkt za nami, mają prawo realnie myśleć o zwycięstwie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.01.2013, 14:49

LFC prawdopodobnie jutro tak wybiegnie przeciwko nam -
Reina
Glen JG/Skrtel Agger Enrique
Gerrard Lucas Allen/Henderson
Downing/Sterling Sturridge Suarez
Będzie to trudny mecz dla nas, ale myślę, że jesteśmy wstanie ich pokonać 2:1 lub 1:0, jednak raczej na pewno coś stracimy, ale i też strzelimy :)
Oby tylko o jedną więcej od rywala ;p

seba9196 komentarzy: 87429.01.2013, 14:49

maniek56, Per przy swojej zwrotności i szybkości nie może wyjść na Liverpool. Poza tym Per stracił formę z początku sezonu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.01.2013, 14:49

To się puknij w łeb. Reina to jeden z top 3 najgorszych bramkarzy w PL.

maniek56 komentarzy: 300729.01.2013, 14:48

Kościelny czy Per na Liverpool? Jak myślicie?

Z jednej strony na Suareza bardziej pasuje para Kosa i Verma ale z drugiej strony Lorą lubi nam ostatnio zawalać mecze. Mimo wszystko postawiłbym na Francuza.

Ramsi komentarzy: 312929.01.2013, 14:48