Fatalny Arsenal rzutem na taśmę pokonuje Anderlecht

Fatalny Arsenal rzutem na taśmę pokonuje Anderlecht 22.10.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 1805 komentarzy

Miało być łatwe zwycięstwo w Anderlechcie z miejscowym klubem, a tymczasem Kanonierzy dali prawdziwy popis żenady i beznadziei połączony z fatalną organizacją w defensywie i chaosem w poczynaniach ofensywnych. Londyńczycy są w tym momencie w tak słabej formie, że nawet wygrywając spotkanie potrafią być obiektem drwin ze strony kibiców. Drużyna teoretycznie walcząca o najwyższe cele nie może sobie pozwolić na to, żeby do samego końca drżeć o wynik z przeciętnym zespołem w sytuacji, kiedy każdy punkt się liczy i jedynie ogromny łut szczęścia sprawił, że podopieczni Arsene'a Wengera wyszli z tego pojedynku obronną ręką.

Arsene Wenger miał dostać przepiękny prezent na urodziny, a tymczasem sam nawarzył sobie piwa, źle przygotowując zespół pod względem taktycznym. Francuz wydaje się być zagubiony na ławce trenerskiej, jakby stracił już swoją wizję futbolu i uparcie dążył w kierunku swoich ideałów, które idealne są chyba już tylko dla niego. Menedżer Arsenalu mimo zwycięstwa musi uporządkować grę swojej drużyny, bo przy takiej dyspozycji każdy zespół, który potrafi skutecznie kontrować i wykorzystać swoje okazje, będzie w stanie ujawnić wszelkie braki tej nieposkładanej ekipy przypadkowych piłkarzy.

Anderlecht: Proto - Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong - Conte, Defour, Tielemans, Najar – Praet (88. Dendoncker) – Cyriac (83. Suarez)

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini (75. Chamberlain) - Sanchez, Wilshere (83. Podolski), Ramsey, Cazorla - Welbeck (75. Campbell)

Obie drużyny weszły w to spotkane bardzo asekuracyjnie, a w ich poczynaniach brakowało werwy i polotu. Przez pierwsze minuty oglądaliśmy bezcelową wymianę piłek, próbę rozpracowania i odczytania zamiarów rywala. Mimo to, w Anderlechcie wciąż bez strzałów.

Mimo wszystko trzeba zaznaczyć, że od początku stroną dominującą w tym starciu byli gospodarze, którzy najwyraźniej bardziej się zmotywowali i bardziej zależało im na wygraniu tego meczu. Brakowało jednak kreatywności i elementu zaskoczenia, bowiem defensywa Arsenalu wyglądała całkiem nieźle. Dobrze na pozycji stopera zaczął Ignacio Monreal, choć został ukarany żółtym kartonikiem już w ósmej minucie po pierwszym nieprzepisowym wejściu.

Kanonierzy zaczęli się odnajdować na boisku dopiero w okolicach 15. minuty, kiedy to dobry kontratak sprawił sporo zamieszania w polu karnym Belgów. Chwilę wcześniej Silvio Proto chciał rozgrzać Santiago Cazorla strzałem z rzutu wolnego, ale stały fragment gry w jego wykonaniu był fatalny.

W kolejnych minutach gra znowu uspokoiła się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie wykazywała nawet krzty chęci, by poważniej zaatakować. I tak Damian Martinez nie miał nic do roboty w swoim debiucie w Lidze Mistrzów, a Silvio Proto - podobnie jak jego vis a vis - krzątał się bez celu w swoim polu bramkowym.

W 34. minucie trochę popłochu w defensywie Anderlechtu chciał zasiać Alexis Sanchez, który wpadł osamotniony w pole karne, wbiegł między dwóch obrońców... i posłał piłkę w trybuny.

W 41. minucie pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał Damian Martinez, ale interwencja po strzale Praeta była wyłącznie asekuracyjnie i na dobrą sprawę nie miała żadnego wpływu na wynik. Młodziutki Belg wszak uderzał praktycznie z zerowego kąta, a i tak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Mimo wszystko trzeba pochwalić Argentyńczyka za zimną głowę.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Anderlechtu, którego zawodnicy ruszyli do ataku. W 48. minucie dobrym strzałem popisał się Conte, ale w porę został on zablokowany przez jednego z defensorów.

Dwie minuty później przed dobrą okazję stanęli londyńczycy, którzy pierwszy raz w tym spotkaniu mieli możliwość objęcia prowadzenia. Santiago Cazorla posłał piłkę z rzutu rożnego, a Alexis Sanchez strzelił głową w sam środek bramki, gdzie czyhał Silvio Proto.

Kanonierzy nieco się ożywili i poszli za ciosem. Sześć minut później Sanchez podał do środka z prawego skrzydła do wybiegającego Ramseya, ale Walijczyk oddał tak fatalny strzał, że asystujący dał upust swojej frustracji.

W 58. minucie po raz pierwszy na poważnie została przetestowana forma Martineza. Z dystansu strzelał Cyriac, ale z takim uderzeniem nie miałby problemu żaden inny bramkarz, piłka zmierzała w sam środek bramki.

Kilka minut później z kolejnym atakiem ruszyli goście z północnego Londynu. Alexis świetnie uruchomił wybiegającego Cazorlę, ale z groźnym uderzeniem Hiszpana poradził sobie Silvio Proto. Chilijczyk próbował jeszcze dobić nieudany strzał Hiszpana, ale ten z kolei przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Anderlecht wzorowo wykorzystał niesubordynację w defensywie Arsenalu. Praet dośrodkował z prawej strony boiska na wybiegającego Najara, a ten poradził sobie z nieudolną asekuracją ze strony Flaminiego i Chambersa, po czym głową umieścił piłkę w bramce Martineza. 1-0 dla gospodarzy!

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Flaminiego i Welbecka pojawili się Chamberlain i Campbell. Francuz liczył, że ci szybcy zawodnicy wprowadzą sporo ożywienia w poczynania ofensywne Arsenalu.

Mimo że to Arsenal powinien odpowiedzieć na bramkę Anderlechtu, to właśnie gospodarze byli bliżsi strzelenia kolejnej bramki. Tym razem gospodarze musieli obejść się smakiem, po tym jak uderzenie Vanden Borre'a zatrzymało się na poprzeczce.

W 81. minucie Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania po rzucie wolnym bitym przez Alexisa Sancheza. Chilijczyk uderzył jednak minimalnie obok bramki, a piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Dwie minuty później Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę, a na boisko wpuścił Lukasa Podolskiego, który zastąpił Jacka Wilshere'a. W międzyczasie Matias Suarez zajął miejsce Cyriaca w szeregach gospodarzy.

To właśnie pojawienie się na boisku argentyńskiego snajpera dało początkowo lepszy efekt. Suarez już przy swoim pierwszym kontakcie z piłką mógł pokonać pokracznie interweniującego Martineza, ale Argentyńczyk ostatecznie złapał futbolówkę.

W 89. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Kierana Gibbsa, który precyzyjnym wolejem w długi róg bramki nie dał szans Silvio Proto. 1-1!

Dwie minuty później londyńczycy sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Lukas Podolski otrzymał dobre podanie z prawej strony boiska i mimo że pomógł sobie ręką, to sędzia puścił grę. Reprezentant Niemiec huknął jak z armaty pod poprzeczkę, a Silvio Proto jedynie obserwował pędzącą w jego stronę futbolówkę. 2-1!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Bardzo słaby i nieodpowiedzialny Arsenal rzutem na taśmę pokonał Anderlecht 2-1.

AnderlechtLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
4ARSENal4 komentarzy: 23124.10.2014, 21:35

Ktoś tam pytał chyba damianarsenal na kogo dać real czy Barca...spokojnie lekko real

mrsomebody komentarzy: 602124.10.2014, 19:15

Ale ten był wyjątkowy :(

mallen komentarzy: 2123924.10.2014, 19:00

Było już? :/

Arsene Wenger [on Abou Diaby]: "He is not in the squad because he has a small calf problem."
"He has little injuries at the moment, never anything bad, but he has been out for such a long time that when he plays it takes him a long time to recover."

maciek987 komentarzy: 296624.10.2014, 18:54

Dancer
Racja. Nic nie zrobisz, jeśli ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. No ale trudno. Na to nie pomożesz

Ashburton komentarzy: 450224.10.2014, 18:47

Doktor

Nie widzisz głębszego problemu ich gry?

Doktor komentarzy: 770624.10.2014, 18:41

Ashburton

Oho, ktoś się chyba znowu oburzył. Znowu Ty, jak przyjemnie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.10.2014, 18:40

haxball.com/?roomid=~2e773a02499a594619ead5238453db280b456e59fd75b6570c69bc784f457b9a5

zapraszam

paw3u komentarzy: 562824.10.2014, 18:40

FabsFAN
to już wiem czemu Pogba przedłużył kontrakt ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2014, 18:36

fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10711125_813815565347678_6063584650121294549_n.jpg?oh=fd9359512f4496cd953d755f3a6f4e92&oe=54B4D7F9&__gda__=1424167827_d71901fdedc6bc89256192c95af089c4

Ja chce grac w Juve !!

Ashburton komentarzy: 450224.10.2014, 18:30

Doktor

Weź się człowieku nie odzywaj.

Doktor komentarzy: 770624.10.2014, 18:26

Wiedźmin jak Wiedźmin, pogram w trójkę, ale dopiero kiedyś, bo na lapku mi nie pójdzie. Postacie Yennefer i Ciri mnie akurat średnio zachęcają, nie lubiłem ich w książce. Wolałbym powrót Regisa. Sagę ogólnie mi się czytało całkiem nieźle, ale arcydziełem bym tego nie nazwał.
Co do gry - dwójka była całkiem spoko, jedynki nie tknąłem, sama historia wydaje się już być trochę ponaciągana do granic możliwości, biorąc pod uwagę książkowe wydarzenia.

Czekam na za to na najnowszego Dragon Age'a, pójdzie jeszcze na moim X360.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.10.2014, 18:26

Mrooz

No chyba, że w tym sensie, to zgoda.

mrsomebody

daj mi pare minut

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.10.2014, 18:25

Najlepiej sprzedac Ozila i Alexisa bo przeciez sie tutaj nie nadaja.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.10.2014, 18:23

Skoro Alexis sie tu nie nadaje to ciekawe co w tym sezonie bysmy osiagneli bez Alexisa...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.10.2014, 18:22

Chciałem uratować tę stronę od upadku... ale jeżeli naprawde uważacie, że Alexis jest beznadziejny albo się tutaj nie nadaje to chyba nie da się już nic zdziałać.

Doktor komentarzy: 770624.10.2014, 18:17

Ten Sanchez to jest w ogóle obrzydliwy. Jak on może strzelać golę i asystować? Na dodatek próbuje strzałów z dystansu i pojedynków 1 na 1! Toż to się w pale nie mieści. Powinien przecież wziąć przykład z Wilshere'a oraz Ramseya i klepać przez 90 minut. Na dodatek próbuje naciskać rywala! Skandal!

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82824.10.2014, 18:17

jechanie jechaniem ale to sama prawda.
Sanchez nie gra zespołowo? czy wy oglądacie te same mecze?

Ashburton komentarzy: 450224.10.2014, 18:00

Dopiero odkryli że Sanchez się tu nie nadaje. Nie wystarczy strzelać gole i asystować.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.10.2014, 17:48