Fatalny Arsenal rzutem na taśmę pokonuje Anderlecht

Fatalny Arsenal rzutem na taśmę pokonuje Anderlecht 22.10.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 1805 komentarzy

Miało być łatwe zwycięstwo w Anderlechcie z miejscowym klubem, a tymczasem Kanonierzy dali prawdziwy popis żenady i beznadziei połączony z fatalną organizacją w defensywie i chaosem w poczynaniach ofensywnych. Londyńczycy są w tym momencie w tak słabej formie, że nawet wygrywając spotkanie potrafią być obiektem drwin ze strony kibiców. Drużyna teoretycznie walcząca o najwyższe cele nie może sobie pozwolić na to, żeby do samego końca drżeć o wynik z przeciętnym zespołem w sytuacji, kiedy każdy punkt się liczy i jedynie ogromny łut szczęścia sprawił, że podopieczni Arsene'a Wengera wyszli z tego pojedynku obronną ręką.

Arsene Wenger miał dostać przepiękny prezent na urodziny, a tymczasem sam nawarzył sobie piwa, źle przygotowując zespół pod względem taktycznym. Francuz wydaje się być zagubiony na ławce trenerskiej, jakby stracił już swoją wizję futbolu i uparcie dążył w kierunku swoich ideałów, które idealne są chyba już tylko dla niego. Menedżer Arsenalu mimo zwycięstwa musi uporządkować grę swojej drużyny, bo przy takiej dyspozycji każdy zespół, który potrafi skutecznie kontrować i wykorzystać swoje okazje, będzie w stanie ujawnić wszelkie braki tej nieposkładanej ekipy przypadkowych piłkarzy.

Anderlecht: Proto - Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong - Conte, Defour, Tielemans, Najar – Praet (88. Dendoncker) – Cyriac (83. Suarez)

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini (75. Chamberlain) - Sanchez, Wilshere (83. Podolski), Ramsey, Cazorla - Welbeck (75. Campbell)

Obie drużyny weszły w to spotkane bardzo asekuracyjnie, a w ich poczynaniach brakowało werwy i polotu. Przez pierwsze minuty oglądaliśmy bezcelową wymianę piłek, próbę rozpracowania i odczytania zamiarów rywala. Mimo to, w Anderlechcie wciąż bez strzałów.

Mimo wszystko trzeba zaznaczyć, że od początku stroną dominującą w tym starciu byli gospodarze, którzy najwyraźniej bardziej się zmotywowali i bardziej zależało im na wygraniu tego meczu. Brakowało jednak kreatywności i elementu zaskoczenia, bowiem defensywa Arsenalu wyglądała całkiem nieźle. Dobrze na pozycji stopera zaczął Ignacio Monreal, choć został ukarany żółtym kartonikiem już w ósmej minucie po pierwszym nieprzepisowym wejściu.

Kanonierzy zaczęli się odnajdować na boisku dopiero w okolicach 15. minuty, kiedy to dobry kontratak sprawił sporo zamieszania w polu karnym Belgów. Chwilę wcześniej Silvio Proto chciał rozgrzać Santiago Cazorla strzałem z rzutu wolnego, ale stały fragment gry w jego wykonaniu był fatalny.

W kolejnych minutach gra znowu uspokoiła się w środkowej części boiska, a żadna ze stron nie wykazywała nawet krzty chęci, by poważniej zaatakować. I tak Damian Martinez nie miał nic do roboty w swoim debiucie w Lidze Mistrzów, a Silvio Proto - podobnie jak jego vis a vis - krzątał się bez celu w swoim polu bramkowym.

W 34. minucie trochę popłochu w defensywie Anderlechtu chciał zasiać Alexis Sanchez, który wpadł osamotniony w pole karne, wbiegł między dwóch obrońców... i posłał piłkę w trybuny.

W 41. minucie pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał Damian Martinez, ale interwencja po strzale Praeta była wyłącznie asekuracyjnie i na dobrą sprawę nie miała żadnego wpływu na wynik. Młodziutki Belg wszak uderzał praktycznie z zerowego kąta, a i tak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Mimo wszystko trzeba pochwalić Argentyńczyka za zimną głowę.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando Anderlechtu, którego zawodnicy ruszyli do ataku. W 48. minucie dobrym strzałem popisał się Conte, ale w porę został on zablokowany przez jednego z defensorów.

Dwie minuty później przed dobrą okazję stanęli londyńczycy, którzy pierwszy raz w tym spotkaniu mieli możliwość objęcia prowadzenia. Santiago Cazorla posłał piłkę z rzutu rożnego, a Alexis Sanchez strzelił głową w sam środek bramki, gdzie czyhał Silvio Proto.

Kanonierzy nieco się ożywili i poszli za ciosem. Sześć minut później Sanchez podał do środka z prawego skrzydła do wybiegającego Ramseya, ale Walijczyk oddał tak fatalny strzał, że asystujący dał upust swojej frustracji.

W 58. minucie po raz pierwszy na poważnie została przetestowana forma Martineza. Z dystansu strzelał Cyriac, ale z takim uderzeniem nie miałby problemu żaden inny bramkarz, piłka zmierzała w sam środek bramki.

Kilka minut później z kolejnym atakiem ruszyli goście z północnego Londynu. Alexis świetnie uruchomił wybiegającego Cazorlę, ale z groźnym uderzeniem Hiszpana poradził sobie Silvio Proto. Chilijczyk próbował jeszcze dobić nieudany strzał Hiszpana, ale ten z kolei przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Anderlecht wzorowo wykorzystał niesubordynację w defensywie Arsenalu. Praet dośrodkował z prawej strony boiska na wybiegającego Najara, a ten poradził sobie z nieudolną asekuracją ze strony Flaminiego i Chambersa, po czym głową umieścił piłkę w bramce Martineza. 1-0 dla gospodarzy!

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Flaminiego i Welbecka pojawili się Chamberlain i Campbell. Francuz liczył, że ci szybcy zawodnicy wprowadzą sporo ożywienia w poczynania ofensywne Arsenalu.

Mimo że to Arsenal powinien odpowiedzieć na bramkę Anderlechtu, to właśnie gospodarze byli bliżsi strzelenia kolejnej bramki. Tym razem gospodarze musieli obejść się smakiem, po tym jak uderzenie Vanden Borre'a zatrzymało się na poprzeczce.

W 81. minucie Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania po rzucie wolnym bitym przez Alexisa Sancheza. Chilijczyk uderzył jednak minimalnie obok bramki, a piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Dwie minuty później Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę, a na boisko wpuścił Lukasa Podolskiego, który zastąpił Jacka Wilshere'a. W międzyczasie Matias Suarez zajął miejsce Cyriaca w szeregach gospodarzy.

To właśnie pojawienie się na boisku argentyńskiego snajpera dało początkowo lepszy efekt. Suarez już przy swoim pierwszym kontakcie z piłką mógł pokonać pokracznie interweniującego Martineza, ale Argentyńczyk ostatecznie złapał futbolówkę.

W 89. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Kierana Gibbsa, który precyzyjnym wolejem w długi róg bramki nie dał szans Silvio Proto. 1-1!

Dwie minuty później londyńczycy sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Lukas Podolski otrzymał dobre podanie z prawej strony boiska i mimo że pomógł sobie ręką, to sędzia puścił grę. Reprezentant Niemiec huknął jak z armaty pod poprzeczkę, a Silvio Proto jedynie obserwował pędzącą w jego stronę futbolówkę. 2-1!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Bardzo słaby i nieodpowiedzialny Arsenal rzutem na taśmę pokonał Anderlecht 2-1.

AnderlechtLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2014, 22:36

Ku uciesze kolegi Niuchacza3, Celtic strzelił gola.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 223.10.2014, 22:35

triumphst
Szczerze to tez pierwszy raz Cie widze. A nie jestem tu od wczoraj.

triumphst666 komentarzy: 257423.10.2014, 22:26

Mam wrażenie, że w ostatnich 2 latach dołączyło od groma userów. Patrząc po nick'ach z ponad połową nie zamieniłem słowa, a kiedyś pisałem sporo. Przydałyby sie jakieś ciekawe felietony, przyjemnie było to czytać.

TW_Szczepan komentarzy: 188423.10.2014, 22:26

Besiktas gra świetnie, bo Bilić to świetny trener, ostatnio pisałem, że chciałbym go jako zastępcę Wengi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2014, 22:22

Verminator
Ja mialem tylko ten filmik. CO ciekawe znalazlem na youtube ten sam i chcialem go jeszcze raz odtworzyc ale zostal usuniety.
Uwazaj poki ci zycie mile ^^

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2014, 22:21

Verminator97
Cytat przytoczony przez Ciebie był na temat gola zawodnika Tottenhamu.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 223.10.2014, 22:21

Ogladalem wlasnie skrot Legii w LE na meczyki.pl kurfa dowiedzialem sie ze jest gol dopiero jak zwrocilem uwage na wynik. Masakra ;P Patrze a tu nagle jakis karny patrze a tu jeb kolejny karny.

MarcinQT komentarzy: 260423.10.2014, 22:21

Wy pewnie oglądacie Totków, a ja oglądam Besiktas i trzeba powiedzieć, że zajebiście grają. Oni a Galata to jak 2 różne ligi. Od kąd z nami grali, się nimi zainteresowałem.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.10.2014, 22:20

Życie na krawędzi :p

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2014, 22:17

Kanonier204 > Chodziło mi o to:

"Na livesports słabej jakości video było, więc i zbytnio nie było tego widać. Pomyślałem: gol jak gol. Po obejrzeniu bramki w lepszym obrazie zmieniam zdanie."

Komentarz simplemanna. Myślałem, że w lepszej jakości widać coś więcej. :P

Uff, dobrze w cytacie nie było wulgaryzmów... :)

Haha ban za newsa to by byl hit!

Dobra zwijam sie panowie, narka i oby bez banow.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 223.10.2014, 22:12

Kanonier
Dzieki !

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2014, 22:12

Co było Waszym zdaniem takiego niesamowitego w bramce Gustavo czy ja coś przeoczyłem? :O Jak dla mnie gol jak gol... Ładny strzał z dystansu, ale nic poza tym. :P Dziwnie to zabrzmiało. :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.10.2014, 22:11

Dziwny dzień dzisiaj, jakiś taki ...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2014, 22:10

petroniusz
Dzis zycie na krawedzi. Same bany sie sypia. Podaje na pw zdjecia i filmiki. Dzis administracja szaleje.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 223.10.2014, 22:09

Kanonier204

No i czemu nie zrobiles newsa jak Ci mowilem ?

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2014, 22:09

Gol Lameli naprawdę niesamowity. Z ogórami wbiła sobie krzyżakami, a przyjdzie mecz z topem i piłki nawet nie powącha. True story. :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2014, 22:09

kaziu
Oby nie. Nigdy go nie lubilem. Co do tematu tego gola to on ma "JAKOSC" dzwon do Wengera ze ma Quality.

James komentarzy: 167423.10.2014, 22:09

pawlo
zniknie

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2014, 22:08

Po 3 kolejkach LE komplet punktów mają do tej pory tylko 2 zespoły: Fiorentina i Legia. To grono może może powiększyć jeszcze Inter i Dynamo Moskwa.

kaziu874 komentarzy: 673823.10.2014, 22:07

simpllemann --> no tak

Kanonier204 --> Messiego nie wyroznili w lidze hiszpanskiej, a zlota pilke i tak dostanie ;d

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2014, 22:04

kaziu874
Jak zwał tak zwał. Ważne, że weszło. I to bardzo ładnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2014, 22:03

Władze ligi hiszpańskiej podały nazwiska trzech kandydatów do nagrody dla najlepszego piłkarza z Ameryki Południowej w sezonie 2013/14. Rzecz jasna w La Liga. Wyróżniono Neymara, Angela Di Marię i Carlosa Baccę. Kontrowersje budzi fakt, że w tym gronie zabrakło Lionela Messiego.

kaziu874 komentarzy: 673823.10.2014, 22:02

simpllemann --> zeszło*

Kanonier204 --> po co? i tak wolne bedzie bil Cazorla albo Arteta w trybuny ;>

Verminator97 komentarzy: 1490023.10.2014, 22:02

sledziooo > Dzięki, ale ja nie ogarniam tego tt. :D Może kiedyś... :P

pawlo1k komentarzy: 99323.10.2014, 22:02

Potrzebuje pomocy odnośnie komputera, mianowicie orientujecie się czy zapomniałem hasła do komputera, zniknie ono po zainstalowaniu innego windowsa ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.10.2014, 22:01

Wie ktoś dlaczego jak wchodzę na fejsa to się scina i nic nie moge zrobic ?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52423.10.2014, 21:59

kaziu874
Trzeba przyznać, że ładnie mu weszło.

Kowal96 komentarzy: 1758923.10.2014, 21:59

Ciekawe jaka będzie kara za incydent podczas meczu eleminacji do ojro Albanii z Serbią

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2014, 21:59