Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR!

Fatalny Arsenal sprowadzony do parteru przez QPR! 31.03.2012, 16:53, Sebastian Czarnecki 1789 komentarzy

Siedem wygranych meczów z rzędu. Brzmiało wspaniale, nieprawdaż? Ale jeszcze lepiej wyglądałoby, gdyby zamiast siódemki przy tej statystyce widniałaby ósemka. Do takiej sytuacji mogło dojść dzisiaj, gdyby Kanonierzy zgodnie z oczekiwaniami rozprawili się ze swoimi sąsiadami z QPR. Tak się jednak nie stało, a podopieczni Arsene Wengera znowu dostali prztyczka w nos od rzeczywistości po porażce w fatalnym stylu z teoretycznie dużo słabszym rywalem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy wyglądali strasznie słabo i stworzyli sobie bardzo mało okazji do pokonania Paddy'ego Kenny'ego. Ciekawe co by było, gdyby przy stanie 1-1 Van Persie zakończył swoją niemoc strzelecką i wyprowadził Arsenal na prowadzenie? Tego jednak się już nie dowiemy, gdyż 13-krotni mistrzowie Anglii przegrali 1-2 z QPR, co na pewno nie pomoże im w walce o bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

QPR: Kenny, Diakite, Hill, Derry, Taarabt, Mackie, Barton, Taiwo, Ferdinand, Onuoha, Zamora

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Walcott, Van Persie

W pierwszych minutach spotkania nie wydarzyło się nic godnego uwagi, gdyż obie ekipy rozpoczęły bardzo orientacyjnie i powoli wyprowadzały swoje ataki. Górą byli Kanonierzy, którzy częściej szturmowali na bramkę rywali, jednak nie potrafili w żaden sposób zagrozić Paddy'emu Kenny'emu.

Pierwszy raz bramkarz QPR został zmuszony do interwencji w 8. minucie spotkania, kiedy arbiter podyktował rzut wolny dla drużyny Arsenalu. Robin van Persie zdecydował się na mocny strzał po ziemi, ale Kenny ostatecznie zdołał przechwycić futbolówkę, co przyszło mu jednak ze sporym trudem.

W kolejnych minutach rolę się nieco odwróciły, gdyż to gospodarze zaczęli częściej dochodzić do głosu. The Hoops mogli nawet zdobyć bramkę za sprawą Bobby'ego Zamory, który oddał groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - zabrakło naprawdę niewiele.

Przewaga gospodarzy rosła, a podopieczni Hughesa coraz częściej dochodzili do głosu. W 21. minucie Bobby Zamora oddał strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper bez problemów złapał piłkę.

Co nie udało się Zamorze, dwie minuty później udało się Taarabtowi. Marokańczyk sprytnie przeszedł przez bezradnego Vermaelena i pewnym uderzeniem pokonał Szczęsnego. Warto zauważyć, że był to jego 64. strzał na bramkę w tym sezonie, a pierwszy zamieniony na bramkę. 1-0 dla QPR.

Po bramce dla The Hoops gra się nieco uspokoiła. Gospodarze starali się kontrolować grę, a Kanonierzy wyglądali jak dzieci we mgle. Szczególnie beznadziejnie wyglądała lewa strona, gdzie królowała największa gwiazda Arsenalu - Aaron Ramsey. Wszystkie ataki The Gunners były niespójne i nie przyniosły żadnego zagrożenia.

Kanonierzy zdołali jednak wziąć się w garść i doprowadzić do wyrównania. Dobre podanie od Van Persiego otrzymał Walcott, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzelił w słupek. Futbolówka jednak wróciła pod nogi Anglika, a ten nie pomylił się, mając przed sobą jedynie pustą bramkę. 1-1!

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Mecz jak dotąd wyglądał bardzo ospale, a żadna ze stron nie zaskoczyła nas żadnym innowacyjnym zagraniem, którym zachwycalibyśmy się przez najbliższe kilka dni. Do przerwy 1-1.

Już na początku drugiej odsłony meczu Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie, ale Kieran Gibbs nie potrafił skierować piłki głową do bramki po dobrym dośrodkowaniu Sagny.

Kolejne minuty nie przyniosły żadnej ciekawej akcji. The Gunners całkowicie zdominowali środek pola i przejęli inicjatywę w meczu, nie dając dojść swoim przeciwnikom do głosu. Mimo to, że podopieczni Arsene Wengera kontrolowali mecz, to nie potrafili jednak stworzyć odpowiedniego zagrożenia.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać aż do 59. minuty, kiedy to Robin van Persie dostał świetne podanie na wolne pole i wyszedł sam na sam z golkiperem QPR. Holender jednak kolejny raz nie mógł znaleźć drogi do bramki, a jego uderzenie zostało bardzo dobrze wybronione przez Kenny'ego.

Pomimo całkowitej przewagi Arsenalu, to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Kolejny fatalny błąd w defensywie popełnił Vermaelen, który dał się ośmieszyć przez Mackiego. Skrzydłowy oddał futbolówkę Sambie Diakite, a ten mocnym strzałem pokonał Szczęsnego, który nawet nie kwapił się do tego by chociaż wyciągnąć ręce do przodu, a po prostu stał jak zaczarowany. 2-1 dla QPR.

W 71. minucie nastąpiła zmiana, której wyczekiwano od momentu ogłoszenia składów. Aaron Ramsey wreszcie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

Dziesięć minut później Wenger przeprowadził podwójną zmianę, desygnując do gry Marouane Chamakha i Aleksa Oxlade-Chamberlaina za Kierana Gibbsa oraz Mikela Artetę.

Podczas gdy Kanonierzy powinni starać się doprowadzić do wyrównania, byli bliżsi pogrążenia się i stracenia kolejnej bramki. W 85. minucie groźnie uderzał Barton, ale - na całe szczęście dla Arsenalu - niecelnie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w fatalnym stylu zakończyli swoją świetną passę siedmiu wygranych ligowych meczu z rzędu, co na pewno nie wróży dobrze przed meczem z Manchesterem City.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
4cesc44 komentarzy: 136701.04.2012, 15:09

grand92

Nie ma to jak Twarowski i Rosłoń ;)

David92 komentarzy: 640001.04.2012, 15:07

Nie wiem jak on sie nazywa ale juz pare razy go slyszalem na C+, nie wiem czy nie raz polskiej ligi nie komentuje :P

4cesc44 komentarzy: 136701.04.2012, 15:07

Trener by sie wam nowy przydał ;)

jedi133 komentarzy: 147601.04.2012, 15:06

odwołano mecz tottenhamu ze swansea.

grand92 komentarzy: 793701.04.2012, 15:06

powiedzcie mi to co to za ciota komentuje z Rudzkim ? ma tak drażniący głos że nie mogę go już słuchać

Bellers komentarzy: 123601.04.2012, 15:05

Narazie Live gra dobrze, ale jak zwykle brakuje skuteczności. Przydał by się nam ktoś taki jak Cavani.

David92 komentarzy: 640001.04.2012, 15:04

Ja juz dawno powiedzialem, ze uczyc sie inaczej nie potrafie :D Tylko teraz to i tak nauki jest troche jak sesja przyjdzie a tak to lajt :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17201.04.2012, 15:03

mit, peciakk

To zróbcie tak z 4 razy podczas meczu Inter - Genoa, będę wdzięczny :)))

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 201.04.2012, 15:03

Jonjoe Shelvey jak Najman wygląda :D

grand92 komentarzy: 793701.04.2012, 15:02

David92

ale pomimo tego dostaje opierdziel od mamy że się nie ucze tylko mecz oglądam a ja co najwyżej 20% swojej uwagi poświęcam meczowi :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.04.2012, 15:01

101greatgoals.com/gvideos/andy-carroll-booked-for-diving-liverpool-v-newcastle/
Macie tutaj padolino Carolla;)

David92 komentarzy: 640001.04.2012, 15:01

grand - ja tak samo robie :D Praktycznie kiedy nie jestem w pokoju przy kompie to w tle musi byc jakis mecz wlaczony :D

mitmichael komentarzy: 4924301.04.2012, 14:57

Jak zwykle odeszłem od komputera po cos słodkiego i padła bramka ktorej oczywiscie nie widziałem :D

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:57

@songoku95

Wyluzuję jak się skończy sezon, a my bęziemy nad srokami i na 3 miejscu.

grand92 komentarzy: 793701.04.2012, 14:55

ja chcę powrotu Henry'ego , na pewno byłby o niebo lepszym zmiennikiem Robina niż Chamakh , Park czy Benek , w Stanach zarabia ok 70 tyś funtów tygodniowo czyli jak najbardziej w naszym zasięgu , a jak nie jako piłkarz to niech do sztabu szkoleniowego przyjdzie

David92 komentarzy: 640001.04.2012, 14:55

bialysul - co to jest Chealsy ?:D

David92 komentarzy: 640001.04.2012, 14:54

transmisjemeczy.bnx.pl/viewpage.php?page_id=4

bialysul komentarzy: 369901.04.2012, 14:54

Maly Kenny juz mysli co bedzie robil na przyspieszonej emeryturze... :D hihi

transfery Live miazdza bardziej niz Chealsy :)

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:53

Panowie chyba lepiej dla nas, żeby Live wygrało?!

Bellers komentarzy: 123601.04.2012, 14:52

Czyli po meczu, Liverpool 2-bramek nie strzeli.

songoku95 komentarzy: 2348601.04.2012, 14:51

cisse ahhh szkoda, że nie gra w AFC ;D

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:51

No i 1:0 dla Srok :/

grand92 komentarzy: 793701.04.2012, 14:51

mitmichael

ja pamiętam jak on z ławki wszedł w meczu z nami na ES , pięknie się nasi kibice zachowali robiąc mu owacje na stojąco

mit
tylko to co miał strzelić dla Srok to strzelił i pomógł zarobić to 35 mln. Chłopak teraz gra piach i raczej zawiast gwizdów powinny być śmiechy na stadionie:)

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:49

Powinien być karny dla Live!

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:48

Ale byłą ręka!

mallen komentarzy: 2123901.04.2012, 14:47

Newcastle znów ma szczęście - poprzeczka!

mitmichael komentarzy: 4924301.04.2012, 14:46

@songoku95
Gwizdaja bo sie zdecydował odejsc a kibice byli przeciwni - teraz jak maja Dembe Ba i Papissa Cissé to na pewno sie ciesza ale niechec do Niego pozostała. Jak widac kibice szybko zapominaja o byłych zawodnikach - chociaz ja sobie nie wyobrazam jakby ktos w Arsenalu zapomnial o Titim bo do Barcelony poszedl

grand92 komentarzy: 793701.04.2012, 14:43