Fenomenalny Arsenal gromi odwiecznych rywali 5-2!

Fenomenalny Arsenal gromi odwiecznych rywali 5-2! 26.02.2012, 15:27, Sebastian Czarnecki 2384 komentarzy

Kiedy w 40. minucie Tottenham prowadził na Emirates 2-0, nikt nie przewidywał, że dojdzie do prawdziwego pogromu. Pogrom, kanonada, strzelanina - tak można nazwać to, co urządzili sobie zawodnicy Arsenalu, wspinając się na wyżyny swoich możliwości i przekonująco pokonując odwiecznych rywali. Podopieczni Arsene'a Wengera tym samym pokazali, że wciąż nie należy ich skreślać i są w stanie wygrywać z każdym przeciwnikiem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Koguty poniosły klęskę nawet z pomocą dwunastego zawodnika, którym w pierwszej połowie był Mike Dean. Drużyna Harry'ego Redknappa nie potrafiła odpowiednio skorzystać z prezentów arbitra i ostatecznie poległa. Wszyscy kibice Arsenalu mogą być dumni z tego, co pokazali piłkarze występujący w trykotach z armatą na piersi. Wspaniałe widowisko, przepiękny mecz i walka do samego końca - mecz z gatunku tych, które warto wspominać nawet za kilkadziesiąt lat. Końcowy wynik: 5-2 dla Arsenalu.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Rosicky, Song, Arteta - Walcott, Benayoun, Van Persie.

Tottenham: Friedel - Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto - Kranjcar, Modric, Parker, Bale - Adebayor, Saha.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony Tottenhamu. Już w 4. minucie Louis Saha wykorzystał świetne podanie od Adebayora i umieścił futbolówkę - która odbiła się jeszcze od Vermaelena i zmyliła Szczęsnego - w siatce.

Po straconej bramce, Kanonierzy rzucili się do ataku w celu odrabiania strat. Ich ataki były jednak bardzo nieskuteczne, a akcje niespójne. Brad Friedel ani razu nie został zmuszony do interwencji, a wszystkie akcje Arsenalu kończyły się na formacji defensywnej Spurs.

Warto zauważyć, że w przeciągu trzech minut zawodnicy Arsenalu dwukrotnie sygnalizowali arbitrowi, że należy im się jedenastka. Najpierw Kieran Gibbs został przewrócony w polu karnym przez jednego z graczy Tottenhamu, a kilka minut później piłkę ręką przyjął Scott Parker. O ile co do faulu nie ma stuprocentowej pewności, tak zagranie niedozwoloną częścią ciała było oczywiste. Wciąż 1-0 dla drużyny gości.

W 15. minucie Robin van Persie mógł doprowadzić do wyrównania. Holender otrzymał dobrą piłkę w polu karnym, po czym oddał strzał na długi słupek. Ten okazał się jednak nieskuteczny, a Friedel nie został zmuszony do interwencji. Wznowienie gry od bramki.

Sześć minut później Holender otrzymał kolejną szansę na zmienienie wyniku meczu. Holender mocno uderzył na bramkę Friedela, ale futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Kogutów i wyszła na rzut rożny.

Korner w wykonaniu Arsenalu mógł przynieść bramkę, bowiem to po zagraniu ze stałego fragmentu gry Brad Friedel został pierwszy raz zmuszony do wysiłku. Z narożnika boiska dogrywał kapitan The Gunners, a strzał głową oddał... Tomas Rosicky. Amerykański golkiper spisał się jednak na medal i we wspaniały sposób przerzucił futbolówkę ponad bramką.

Minutę później drużyna gości ruszyła z kontratakiem. Sam na sam ze Szczęsnym wybiegał Adebayor, jednak został w porę zatrzymany przez Gibbsa, dzięki czemu polski bramkarz mógł oddalić zagrożenie. Piłka trafiła jednak prosto pod nogi Walkera, który oddał mocny strzał nad bramką. Wynik wciąż bez zmian.

W 32. minucie Mike Dean podjął kolejną kontrowersyjną decyzję, dyktując rzut karny dla Tottenhamu po rzekomym faulu Szczęsnego na Bale'u. Jak pokazały powtórki, polski golkiper nawet nie tknął nogi upadającego Walijczyka. Nic dziwnego, że w mediach krążą plotki, że usługami Bale'a zainteresowana jest Barcelona - grę aktorską wyćwiczył już wzorowo.

Jedenastkę na gola zamienił Emmanuel Adebayor, oddając precyzyjny strzał, tuż przy słupku. 2-0 dla Tottenhamu.

Strata kolejnej bramki bardzo motywująco podziałała na zawodników The Gunners, którzy dostali dodatkowego kopa i ruszyli w celu odrabiania strat - tym razem skutecznie.

Co nie udało się Van Persiemu, w 40. minucie udało się Sagni! Holender trzeci raz zmarnował dogodną sytuację, tym razem ostrzeliwując słupek. Na szczęście do piłki dopadł Arteta, który dośrodkował ją prosto na głowę czarnoskórego Francuza. Ten dopełnił formalności o zdobył bramkę kontaktową. 1-2.

Do czterech razy sztuka! Minęły raptem trzy minuty, a Robin van Persie trafił do siatki wtedy, kiedy drużyna tego najbardziej potrzebowała, najpierw przejmując niecelnie wybitą futbolówkę przez Assou-Ekotto, a następnie oddając precyzyjny strzał przy słupku, z którym Friedel sobie nie poradził. 2-2, Arsenal wraca do gry!

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Obejrzeliśmy szalone 45 minut, w której obejrzeliśmy cztery bramki i wspaniały zryw ze strony Arsenalu. Oby druga połowa była równie dobra!

Druga połowa nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, a Kanonierzy już mieli fantastyczną okazję do wyjścia na prowadzenie. Strzał z dystansu oddał Benayoun, ale Friedel poradził sobie - choć nie bez problemów - z tym uderzeniem i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Nikt nie pamięta już czasów, kiedy to w 40. minucie Tottenham wygrywał 2-0 z Arsenalem! 51 minuta sprawiła Arsenalowi kolejną bramką, a jej autorem okazał się Tomas Rosicky, który rozgrywał dzisiaj wspaniałe zawody! 3-2 dla Arsenalu!

W 57. minucie Tomas Rosicky kolejny raz pokazał klasę, posyłając wspaniałe prostopadłe podanie do wybiegającego Walcotta. Anglik potwierdził jednak swoją bardzo słabą formę, oddając niecelny strzał, tuż obok słupka.

W 66. minucie Kanonierzy zdobywają bramkę, a jej strzelcem okazał się Theo Walcott, który był najgorszym zawodnikiem na boisku. Tym razem popisał się jednak wspaniałym sprintem w stronę bramki, dzięki czemu Van Persie mógł odegrać mu piłkę. Anglik tym razem się nie pomylił, a Arsenal prowadził już 4-2!

Chyba wszyscy mogą wybaczyć już Walcottowi fakt, że przez całą godzinę meczu był cieniem samego siebie. Anglik trzy minuty później wykończył bowiem kolejne świetne podanie - tym razem od Aleksa Songa - i podwyższył prowadzenie na 5-2!

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejscu Kierana Gibbsa pojawił się Carl Jenkinson, dla którego był to pierwszy występ po kilkumiesięcznej przerwie.

Minutę później Tomas Rosicky mógł zdobyć kolejną bramkę po tym, jak świetnym podaniem obsłużył go... Walcott. Kapitan reprezentacji Czech nieznacznie się jednak pomylił, a wynik pozostał bez zmian.

W 81. minucie Arsene Wenger przeprowadził kolejną zmianę. Theo Walcotta zastąpił młodziutki Chamberlain.

Mike Dean w końcu nie był po stronie Tottenhamu, wyrzucając z boiska Scotta Parkera po bezmyślnym wejściu w Thomasa Vermaelena. Koguty kończą w dziesiątkę.

Chwilę później Wenger skorzystał z ostatniej zmiany, posyłając do boju Gervinho, który zastąpił Benayouna.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy sprawili prawdziwą frajdę swoim kibicom, przekonująco pokonując odwiecznych rywali. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że po 40 minutach meczu drużyna gości prowadziła 2-0! Drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera wspięła się na wyżyny swoich możliwości i pokazała, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi, nawet przeżywając kryzys.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 19:16

jak AW ma odejść to jak tylko kontrakt mu sie skończy, ale i tak ma zostać baaaaardzo długo u nas

songoku95
Gdy Arsene przejmował stery The Gunners też był raczej anonimowym człowiekiem. Również nie wiem kto mógłby go zastąpić, ale z nim nie widzę już przyszłości.

karlo komentarzy: 906927.02.2012, 19:14

kto chce zwalniac Wengera to ma chyba nie po kolei w głowie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.02.2012, 19:13

S95@
A czemu chcesz to foto może on tam "smarka"?:D

thegunner4life komentarzy: 891827.02.2012, 19:12

Zwolnić wengera oczywiście, że tak tylko kogo na jego miejsce?

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 19:12

kanonierzy.com/shownews_id-24757_Szczesny-pewny-przyszlosci-van-Persiego.shtml

EJ ma ktoś zdj. z tego newsa w rozdzielczości abym mógł to mieć jako tapeta??? Dzieki za odp

bobocian
wszystko okej. Tylko ja nie widzę nikogo innego na miejsce AW, nie potrafię sobie wyobrazić jakiegoś innego trenera ;//. Ale myślę, że wypełni kontrakt i odejdzie na emeryturę...

bobocian komentarzy: 153927.02.2012, 19:03

Nic nie znaczy to, że wygrali. Pierwszy raz to napiszę i zdania nie zmienię. Pora na Wengera. Swoje zrobił, ale trzymanie go za zasługi to kpina niedorostków. Zmiana trenera + kolejna rewolucja kadrowa. Tak o widzę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.02.2012, 19:02

goal.com/en-gb/news/2896/premier-league/2012/02/27/2932951/chief-executive-ivan-gazidis-urges-arsenal-fans-to-back

Przetłumaczy to ktoś jak i ten news -
arsenal.com/news/news-archive/42211/arsenal-holdings-plc-financial-results

eisz komentarzy: 48127.02.2012, 19:02

Ma ktoś wczorajszy mecz w HD z polskim komentarzem? Wiem, że ktoś już pytał ale nie zauważyłem odpowiedzi jeśli się w ogóle pojawiła.

thegunner4life komentarzy: 891827.02.2012, 19:02

Songoku95 Oni są wspaniali mam nadzieje, że u nas taki Jack za parę lat będzie jak Gerrard taka nasza ikona, kapitan :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.02.2012, 19:00

Oglądałem wywiad z Gazidisiem i jestem w szoku, mówi że wszystkie pieniądze są dostępne na drużyne i to co dzieje się z kasą nie powinno być waże tylko to co jest na boisku, ???

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 19:00

thegunner4life
no fajnie się patrzy na dwóch zawodników, którzy mają za sobą świetną kariere i spędzili całe swoje życie będąc oddanym Live, więcej takich piłkarzy

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1427.02.2012, 18:57

Arsenal23 :) Nie ma co ? sam to dostrzegłem ... teraz :)

MagicAOC komentarzy: 4627.02.2012, 18:55

euro2012.interia.pl/news-wojciech-szczesny-nozki-troche-mi-sie-trzesa-przed-ronaldo,nId,436156

Wojtuś stracił swoją pewność!!! Koniec świata w tym roku jest nieunikniony :(

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1427.02.2012, 18:53

Co jak co ale jakby Arsenal wygrał 4:0 i potem po karnych to Wenger byłby na takim hejcie że strach... :)

Ale za to byłby pewny swoich grajków i transferów by nie było :(

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 18:51

tym bardziej, że Honda nie jest drogi i można by kupić np. Goetze/Hazard i Honda...

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34127.02.2012, 18:51

A co do meczu z Milanem - satysfakcjonowałby mnie już wynik 2-0 dla nas, na Emirates - dla kibiców. Po ładnej grze naszych... Bo jednak szanse na strzelenie Włochom 4 goli przy zachowaniu czystego konta, są naprawdę nikłe. Teraz musimy zawalczyć o 3 miejsce w lidze :)

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1427.02.2012, 18:50

...tało wczoraj to wszystko jest możliwe....

Sory komentarz za wcześnie dodałem :)

Songhoku --- Niby czemu mielibyśmy Cię wyśmiać ?? Strzelamy bardzo dużo goli na Emirates, więc...?

@kyryl15
Dla mnie najlepsza opcja to Honda/Eriksen i Hazard/Goetze.
BTW chciałbym też Kube i Piszczka z BVB :P ale akurat te pozycje są dość dobrze u nas obsadzone.

kyryl15 komentarzy: 87527.02.2012, 18:32

W sumie widziałem kilka razy Hondę w akcji i tak myślę, że to ciekawa opcja by była u nas ;s

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.02.2012, 18:30

Dokładnie, Yossi to skrzydłowy, Wenger was oszukał :P

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 18:30

kyryl
to taki jak Nasri, zagra jako Skrzydłowy, czy w środku a nawet na jako napastnik :D
Agher
on gra wszędzie ;D

Agher komentarzy: 278427.02.2012, 18:29

widzę, że już chyba każdy pisze że Yossi to ŚPO. Za dużo fify panowie ;P

kyryl15 komentarzy: 87527.02.2012, 18:27

Snejder to marzenie ;d tak jak i VdV i Goetze. Honda to napewno rozgrywający? ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.02.2012, 18:22

Suma: "Możliwe, że Boa wróci na Arsenal i Lecce"

kyryl15 komentarzy: 87527.02.2012, 18:21

Kogo chcielibyście widzieć na rozegraniu u nas? Mogą być typy nawet spoza naszej drużyny bądź ligi ;p

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 327.02.2012, 18:12

Hej wszystkim;) mam prosbe - czy jest ktoś w posiadaniu linków do pobrania wczorajszego meczu z polskim komentarzem? Mam akurat wolny wieczór i chciałbym go przeznaczyć na ponowną celebrację tego zwycięstwa( tym razem z rodzimym komentarzem) :) dzięki z góry

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 18:09

ej panowie, mam pytanko. Bo jakiś dzień żołnierzy wyklętych jest i ja mam zrobić referat na temat ,,czym było powojenne podziemie niepodległościowe" (z kim walczyli) nie mogę tego znaleźć ;//

songoku95 komentarzy: 2348527.02.2012, 18:06

gibbs zagrał jak na drugi mecz bardzo dobrze i nie ma co się czepiać bo chłop 4 miechy w piłe nie grał