W sobotę Kanonierzy pokonali na własnym stadionie Fulham 2:0. Bramki dla Arsenalu zdobył Santi Cazorla, a zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Arsene'a Wengera utrzymać się na szczycie Premier Legaue.

W pierwszej połowie Kanonierzy nie mogli znaleźć drogi do bramki i grali dość chaotycznie. Swoich sił próbował młody Gnabry, ale nie potrafił pokonać Maartena Stekelenburga. Jeszcze gorzej spisywał się starszy kolega Niemca – Olivier Giroud. Napastnik Arsenalu zmarnował kilka okazji, a sytuacją z 39. minuty pokazał, że nie jest ostatnio w dobrej formie strzeleckiej. Francuz z odległości jednego metra trafił w głowę siedzącego bramkarza. Giroud powinien tę sytuację wykorzystać, nawet pomimo faktu, że sędzia odgwizdał spalonego.

W drugiej części gry dał jednak o sobie znać Santi Cazorla, który w ostatnich meczach nieszczególnie zachwycał. Filigranowy pomocnik świetnie wykończył składną akcję zespołu i dał Arsenalowi prowadzenie. Już cztery minuty później Hiszpan popisał się świetnym strzałem z dystansu i podwyższył wynik na 2:0. W ostatnich minutach meczu Fulham mogło zmniejszyć rozmiary porażki, ale Darren Bent mając przed sobą pustą bramkę, trafił w boczną siatkę. Wydaje się jednak, że Anglik był chwilę wcześniej faulowany przez ofiarnie interweniującego Koscielnego.

Fulham LondynPremier League autor: Michał Koba źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605020.01.2014, 10:42

Santi szus na kolanach niczym Henry.

GROMALL komentarzy: 509019.01.2014, 11:15

Santi powrócił do wielkiej formy :)

bialysul komentarzy: 369919.01.2014, 09:53

Momentami na twarzach pilkarzy druzyny przeciwnej bylo widac spore zaskoczenie i bezradnosc, nasza gra wyraznie wskoczyla na wyzszy poziom, atak pozycyjny byl nasza domena, do tego teraz podania sa celniejsze i szybsze, widac duzo lepsze zrozumienie, wkoncu Wenger ma bol glowy w wyborze skladu, jest lawka ktorej "ostatnio" brakowalo, oczywiscie brakuje jeszcze PO odpowiednika takiego Monreala ktory wchodzi za Gibbsa i jakosc wyraznie nie spada, ŚO sam Vermalen to malo w razie kontuzji, no i napastnik, Parka nie licze, a Benek chyba niedlugo skonczy jednak u nas kariere, mimo sympati to chyba nie ten poziom, obym sie mylil;), druzyna dorosla, podniosla umiejetenosci, graja z wielka pewnoscia siebie i wiara w zwyciestwo i swoj styl, fajnie byloby zeby zostali wkoncu nagrodzeni za ciezka prace w tym sezonie, co daloby im kopa na nastepne...