Garść statystyk: Arsenal vs Liverpool

Garść statystyk: Arsenal vs Liverpool 03.04.2015, 21:29, Jakub Mach 4 komentarzy

Przed nami kolejny mecz w Premier League. Tym razem rywalem Arsenalu będzie Liverpool F.C.. Poniżej garść statystyk i ciekawostek dotyczących tego spotkania.

Historia pojedynków obu drużyn sięga sezonu 1893/1894. Pierwszy mecz rozegrany został w sobotę, 28 października 1893 roku, a spotkanie zakończyło się porażką Arsenalu 0:5.

Do tej pory obie drużyny spotkały się ze sobą 217 razy. 77- krotnie zwyciężali Kanonierzy, padło 57 remisów, a 83 zwycięstwa na swoje konto zapisali piłkarze Liverpoolu. Bilans bramkowy nie jest korzystny dla Arsenalu i wynosi 278-303.

W poprzedniej części sezonu padł remis 2:2 (Debuchy 45, Giroud 64)

Ostatnie 5 meczów z Liverpoolem u siebie w lidze:

2013/14  2:0 (Cazorla 19, Ramsey 59)

2012/13  2:2 (Giroud 64, Walcott 67)

2011/12  0:2

2010/11  1:1 (van Persie 90 k)

2009/10  1:0 (Diaby 72)

Najskuteczniejszymi graczami The Reds w tym sezonie są Steven Gerrard i Raheem Sterling - po 6 bramek.

Największą ilością asyst mogą się pochwalić Jordan Henderson i Raheem Sterling - po 7 asyst.

Podstawowy bramkarz - Simon Mignolet - 12 razy zachował czyste konto w tym sezonie.

Rekordy:

Najwyższe zwycięstwo: 8:1 (sezon 1934/1935)

Najwyższa porażka: 0:5 (sezon 1963/1964, 1893/1894)

Najwięcej bramek w meczu: 9 (sezon 2006/2007, 1934/1935 )

Ciekawostki:

Najwyższe ligowe zwycięstwo Arsene'a Wengera przeciwko Liverpoolowi to 3:0.

To będzie 5 spotkanie obu drużyn rozgrywane 4 kwietnia - Kanonierzy żadnego z tych meczów nie przegrali.

Pojedynek zawodników:

LiverpoolStatystyki autor: Jakub Mach źrodło: różne
Agent komentarzy: 51404.04.2015, 00:13

prawie pewne ze jutro bedzie czerwona kartka i ktoś strzeli w doliczonym

Verminator97 komentarzy: 1490003.04.2015, 22:49

Pamiętam ten remis gdzie van Persie wbił z karnego w 91 minucie. Sędzie doliczył wtedy z 10 minut i w ostatniej minucie bezsensowny faul na Leivie zrobił Eboue. Do karnego podszedł Kuyt i wyrównał, a sędzia od razu zakończył mecz. Jedna z najbardziej emocjonujących końcówek ostatnich lat...

Ashmadia komentarzy: 177703.04.2015, 22:16

Zauważcie, ze w pojedynku najlepszych zawodników jedyną statystyką w której Sanchez ustępuje Sterling'owi jest statystka ilości występów... Myślę, że niekorzystne statystyki przeciwko Liverpool'owi zbudowane są z przeszłości. Teraźniejszość i przyszłość są nasze... Gdyby zbudowali skład wokół Suarez'a mogliby odbudować swoją potęgę z przed ćwierć wieku.

mitmichael komentarzy: 4924303.04.2015, 21:46