Garść statystyk: Laurent Koscielny

Garść statystyk: Laurent Koscielny 29.05.2012, 14:43, Adam Cygański 16 komentarzy

W kolejnej mini-serii przedstawiającej pięciu najlepszych piłkarzy Arsenalu minionego sezonu, klubowy statystyk – Josh James – postanowił przyjrzeć się postawie Laurenta Koscielnego, który zajął 4. miejsce w tym zestawieniu, w sezonie 2011/12.

Podczas swojego drugiego sezonu ma The Emirates Koscielny rozegrał 42 mecze (77,8% ogółu) – więcej niż jakikolwiek inny obrońca Arsenalu – 33 mecze w lidze, 6 w Lidze Mistrzów, 2 w Pucharze Anglii oraz 1 w Pucharze Ligi.

Bilans Arsenalu z minionego sezonu z Koscielnym w składzie prezentuje się następująco: 25 zwycięstw – 7 remisów – 10 porażek, co daje 59,5% zwycięstw w meczach z jego udziałem.

W 29 meczach, w których na placu gry przebywał Koscielny, Arsenal stracił nie więcej niż 1 gola, a w 15 z nich nie stracił bramki, a w 42 meczach z Francuzem na boisku Kanonierzy stracili 53 bramki.

Koscielny w sumie przebywał na boisku 3630 minut (60,5 godziny), a Arsenal tracił w tym czasie bramkę co 75,63 minuty. Dla porównania, bez 26-letniego zawodnika co 64,774 minuty.

Francuz 3 mecze rozegrał jako prawy obrońca, natomiast w pozostałych 39 grał na środku obrony, mając za partnerów 4 różnych zawodników. Najczęściej występował na środku defensywy z Perem Mertesakerem – 20 razy - a średnia traconych goli z tego okresu to 1,2 gola na mecz.

Patrząc na statystyki, najlepszym partnerem dla Koscielnego na środek obrony jest Thomas Vermaelena – 16 meczów – średnia traconych goli – 0,88 gola na mecz.

Gdy Koscielny występował jako prawy obrońca Arsenal stracił tylko 1 bramkę.

Darmowy hosting obrazków, zdjęć

* Gole stracone z Koscielnym w składzie

Koscielny w minionym sezonie strzelił 3 bramki – w meczu z Fulham, Milanem oraz West Bromem - zaliczył 2 asysty, a także wywalczył jednego karnego.

Laurent KoscielnyStatystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
KedzioRRz komentarzy: 382729.05.2012, 20:44

Bosscielny IMO już przerósł Vermę, jeżeli chodzi o umiejętności stricte obronne. Razem tworzą niezły duet, aczkolwiek nie ostrzegają się błędów, których większość jednak ląduje na barkach Vermaelena

damian199656 komentarzy: 762629.05.2012, 19:15

Niesamowity zawodnik. Takich potrzebujemy

ramsey20 komentarzy: 54829.05.2012, 17:38

dobrze ze go mamy

fabregas1987 komentarzy: 2581729.05.2012, 17:16

Ze Squillacim też dobra statystyka, może El Filaro powinien wrócić do gry ?? ;)

Leehu komentarzy: 1049629.05.2012, 16:22

a nie sora wygląda na to że mecz z United grał w duecie z DJ. ;P

Leehu komentarzy: 1049629.05.2012, 16:21

@Ceran: Tak widać że ze Squilacim grało mu się najlepiej szkoda że grali tylko dwa razy ze sobą bo może zdobylibyśmy mistrzostwo. ;P

A tak na poważnie to widać że TV5 i Kosa to idealny duet 0.88 straconej bramki na mecz to świetny wynik jestem ciekaw ile mają inne pary stoperów w Anglii, noo i odjąć od tego ten ferelny mecz z Milanem oraz United i wydaje mi się że wtedy to byłaby najlepsza para stoperów w PL, może w następnym sezonie. ;P

mitmichael komentarzy: 4924329.05.2012, 16:03

Swietne statystyki a sza zasługa jego ciezkiej pracy. Takich zawodnikow potrzeba Nam wiecej

grand92 komentarzy: 793729.05.2012, 15:06

mecz na ES z Farsą 2011 pokazał prawdziwe umiejętności Kosy , wtedy wyłączył całkowicie z gry "boskiego" Leo

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125129.05.2012, 15:03

To był Jego sezon :). Pokazał na co Go stać ;D

mallen komentarzy: 2123929.05.2012, 14:54