Garść statystyk: Remisujący Arsenal

Garść statystyk: Remisujący Arsenal 29.08.2012, 14:27, Adam Cygański 14 komentarzy

W tym tygodniu nasz klubowy statystyk - Josh James - przygotował obszerny raport dotyczący meczów Kanonierów, które zakończyły się podziałem punktów.

Arsenal bezbramkowo remisując w minioną niedzielę ze Stoke, po raz pierwszy zaczął nowy sezon Premier League od dwóch meczów, w których nie stracił bramki. Poprzedni rekord klubu wynosił 179 minut (sezon 1994/95).

Pod wodzą Wengera Kanonierzy dotychczas nie stracili bramki od rozpoczęcia sezonu przez 168 minut, kiedy to w 2. kolejce minionego sezonu Aaron Ramsey samobójczym strzałem zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Miniony sezon okazał się również najgorszym, jeśli chodzi o występy Arsenalu bez strzelonego gola od początku występów w Premier League (225 minut). Wtedy tę niechlubną passę przerwał Theo Walcott, strzelając gola na Old Trafford. Jeżeli w niedzielnym meczu z Liverpoolem Kanonierzy nie zdobędą gola, lub uczynią w drugiej połowie, pobiją ten rekord.

Średnio w ciągu 20 sezonów Premier League Arsenal tracił pierwszą bramkę w sezonie w 87 minucie, a strzelał w minucie 62.

Jeżeli biorąc pod uwagę sezony na wszystkich szczeblach rozgrywkach, Arsenal tylko 5 razy zaczynał nowy sezon od dwóch meczów, w których nie stracił gola (ostatni raz w sezonie 1971/71). Natomiast tylko raz Arsenal nie stracił bramki w 3 pierwszych meczach sezonu (1924/25) oraz w 4 pierwszych meczach sezonu (1904/05).

Z kolei mecze pod wodzą Arsene’a Wengera bez strzelonej bramki to rzadkość. Dotychczas Francuz prowadził Arsenal w 602 meczach ligowych i tylko w 96 z nich (15,9%) Kanonierzy nie trafili do bramki rywali.

Remis w meczu ze Stoke oznacza, że Kanonierzy pierwszy raz od stycznia 2009 roku zanotowali 2 kolejne bezbramkowe remisy.

Aby przypomnieć sobie 3 kolejne bezbramkowe remisy w wykonaniu Arsenalu, musimy sięgnąć pamięcią do sierpnia i września 1998 roku (Liverpool na wyjeździe, Charlton w domu, Chelsea na wyjeździe).

Średnio w sezonie Arsenal bezbramkowo remisuje 3 mecze. Najwięcej w jednym sezonie Kanonierzy zanotowali 7 takich wyników (1993/94 i 1998/99), a w sezonie 2001/02 i 2002/03 ani razu.

Arsenal w Premier League zremisował 206 meczów, z czego 73 (35%) zakończyły się wynikiem 0-0.

Arsenal w sezonie 1993/94 zanotował 5 kolejnych meczów zakończonych remisem, podczas gdy rekord klubu wynosi 6 kolejnych zremisowanych meczów (sezon 1960/61).

Stan wszystkich statystyk w artykule na 27 sierpnia 2012 r.

Statystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
niski93 komentarzy: 581629.08.2012, 21:44

Obrona Liverpoolu popełniła błędy przy obydwóch bramkach. :P

FcArs komentarzy: 127529.08.2012, 21:30

Dzeko by sie bardzo przydał

piotrbydlonpl komentarzy: 5029.08.2012, 21:19

W najlepszym wypadku remis, a w najgorszym wiadomo, porażka.

Liverpool to klub żyjący sławą sprzed lat, to fakt, lecz klub zaczyna pozbywać się drewna i przechodzi "mutację" za sprawą Brendana. Jeśli zagra Sahin w spółce z Allenem, Suarezem i Sterlingiem ( który jest lepszy od Chamaka i Arshavina razy dwa ) będzie kiepsko. Ich ostatni mecz z City, bajka ( wyłączać ten błąd obrońcy ;D ).

niski93 komentarzy: 581629.08.2012, 20:49

Marne szanse z Liverpoolem? W czym są od nas lepsi? Liverpool żyje obecnie sławą sprzed lat, jednak piłkarsko prezentuje się przeciętnie. Wystarczy wyłączyć Suareza z gry i wszystko powinno być ok. Damy sobie z nimi radę.

AdamPrzebinda komentarzy: 16329.08.2012, 19:47

Wiem Michał, trzeba trzymać kciuki i kupić Dżeko.

Slaw441 komentarzy: 57729.08.2012, 15:09

sezon 01/02 gol w kazdym meczu prosty srodek do wygrania ligi to byl wspanialy sezon

mooseq komentarzy: 63229.08.2012, 15:02

awsome statistics

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2012, 14:42

dlaczego dalej van pussy na zdjęciu u góry

Review komentarzy: 13229.08.2012, 14:39

w 96 meczach nie trafiali tylko do bramki... w tym ***** w 178 w dwoch ostatnich sezonach po odejsciach czlowych graczy -.-