Garść statystyk: Szybkie bramki

Garść statystyk: Szybkie bramki 08.05.2013, 23:03, Adam Cygański 1225 komentarzy

W tym tygodniu nasz klubowy statystyk – Josh James – przygotował kolejny obszerny raport, tym razem dotyczący goli strzelonych przed Kanonierów na samym początku meczu.

W sobotę w meczu z QPR Theo Walcott zdobył bramkę w 20. sekundzie spotkania, co jest najszybciej strzelonym golem przez zawodnikiem Arsenalu w Premier League.

Poprzedni rekord należał do Robina van Persiego, który w minionym sezonie strzelił gola Sunderlandowi w 29. sekundzie. Trzeci pod tym względem jest Marouane Chamakh (bramka w 38. sekundzie meczu z Wolverhampton). Po wszystkich tych bramkach Kanonierzy ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Arsenal w ostatnich 11 sezonach strzelił 8 goli w pierwszej minucie spotkania we wszystkich rozgrywkach (6 zwycięstw – 2 remisy).

Ogólnie The Gunners przegrali tylko 1 z ostatnich 40 spotkań, w którym w pierwszych pięciu minutach trafili do siatki rywali (30 zwycięstw – 9 remisów). Jedyna porażka przytrafiła się w zeszłym sezonie w meczu wyjazdowym ze Swansea (gol z 5. minuty Robina van Persiego). Był to wtedy pierwszy taki przypadek od 22 listopada 2000 roku i porażki 1-4 ze Spartakiem Moskwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów (bramkę w 2. minucie strzelił Silvinho).

Jeśli przyjrzeć się golom strzelonych przez The Gunners w pierwszych 10 minutach spotkań, to tutaj wykazują się oni imponującym stosunkiem zwycięstw.

Od sezonu 2002/03 włącznie Arsenal w tym okresie trafiał do bramki rywali w 91 meczach, z czego 72 wygrał (79%), 13 zremisował i 6 przegrał.

Ponadto drużyna strzeliła w tym czasie 266 goli, średnio 2,92 na mecz. W 17 przypadkach (19%) ta bramka strzelona na początku meczu była jedynym trafieniem w spotkaniu i tak też było w miniony weekend.

Gol Walcotta w meczu z QPR to jego trzecie w tym sezonie ligowym trafienie w dwóch pierwszych minutach meczu (ponadto na wyjeździe z Evertonem i w domu z Manchesterem United). Mało tego, to najszybciej strzelona bramka w tym sezonie Premier League, a ogólnie 12. w historii.

Image and video hosting by TinyPic

Przez pewien czas najszybsza bramka strzelona w Lidze Mistrzów była autorstwa Kanoniera – Gilberto Silvy – który w 2002 roku pokonał bramkarza PSV Eindhoven w 20,07 sekundzie. Wynik ten poprawił w 2007 roku Roy Maakay (10,12).

Co ciekawe, tylko 7 z 21 najszybciej strzelonych goli w Champions League w końcowym rozrachunku zapewniło drużynie zwycięstwo. Bramka Gilberto znajduje się w tym gronie.

Bramka Gilberto Silvy strzelona w meczu z PSV:

Z kolei najszybszą bramkę w historii Arsenalu strzelił Alan Sunderland, a miało to miejsce w 13. sekundzie półfinałowego meczu FA Cup z Liverpoolem w 1980 roku. Najszybszym zaś strzelcem bramki w barwach Arsenalu po wejściu na boisku z ławki rezerwowych jest Nicklas Bendtner. Duńczyk dokonał tego w 2007 roku w meczu z Tottenhamem rozgrywanym na Emirates Stadium, zapewniając Kanonierom zwycięstwo 2-1 zaledwie 38 sekund po wejściu na murawę.

Bramka Bendtnera w meczu z Tottenhamem z 2007 roku (od 2:15):

Jeśli chodzi o inne “najszybsze rekordy” Arsenalu, to najszybszą czerwoną kartkę w historii klubu obejrzał Jason Crowe. Młody obrońca w 1997 roku wszedł na boisku z ławki rezerwowych w meczu z Birmingham City w ramach Pucharu Ligi Angielskiej, zaliczając tym samym debiut w drużynie The Gunners, jednak zaledwie 33 sekundy później za bezmyślny faul sędzia tego spotkania – Urial Rennie – odesłał go do szatni. Do dziś jest to najszybciej obejrzana czerwona kartka w historii brytyjskiego futbolu. Ogólnie Crowe tylko trzy razy zagrał w koszulce The Gunners, po czym w 1999 roku odszedł do Portsmouth.

Do Kanonierów należy również najpóźniej strzelona zwycięska bramka w FA Cup. W 1993 roku Andy Lingam w 120. minucie finału tych rozgrywek ustalił wynik powtórzonego meczu na 2-1 (wcześniejsze 210 minut nie wyłoniły zwycięzcy).

Stan wszystkich statystyk w artykule na 7 maja 2013r.

Statystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
ElSar komentarzy: 416810.05.2013, 21:53

Net transfer spend in the Ferguson era:
Chelsea £726 million (3 Premiership titles)
Manchester City £538 million (1 title)
Liverpool £331 million (2 titles)
Manchester United £307 million (13 titles)
Arsenal £58 million (5 titles).

Taka ciekawostka :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:52

Pinguite,
Nie, mnie śmieszy po prostu mówienie, że jak sprzedajemy zawodników czy nie kupujemy np Hazarda, to jest to wina zarządu, ale jak kupujemy np Cazorle to jest to wyłącznie zasługa Wengera... Trzeba być trochę obiektywnym...

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 21:50

madderns, serio? śmiechłem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.05.2013, 21:50

a mnie interesuje kto to jest ten zarzad?

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 210.05.2013, 21:50

Do tego ograny w PL

Demostenes komentarzy: 233910.05.2013, 21:49

Arsenalfcfan
Masz kolego wyobraźnie. Najprawdopodobniej jest tak, że jest sobie jakis zawodnik. Kończy mu się umowa. Strony siadają do negocjacji. Zawodnik chce 150k. Zarząd proponuje 92.34k. Zawodnik dziękuje i mówi, że nie przedłuża. Podejmujemy decyzje o sprzedaży, żeby nie oddać za darmo.
To tylko jedne z możliwych scenariuszy. Innym może być np. brak kasy na solidne wzmocnienia, przez co nie gramy o najwyższe cele. Więc zawodnik woli przejść tam, gdzie ta kasa będzie i zawodnicy będą.
A co do negocjacji, to przecież o tym napisałem. Nie wiem o co Ci chodzi.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 210.05.2013, 21:49

Powinniśmy sprowadzić Kalou z Lille ;) Problem z napastnikami był by rozwiązany, 11 bramek to całkiem nieźle

bobslej22 komentarzy: 832010.05.2013, 21:48

Borekenema>>> Jasne ;)

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 21:48

Arsenalfcfan, wydaje się, że wiesz jak to się rozgrywa wewnątrz klubu, kto jest za co odpowiedzialny. Ciekawe. Interesujące, że tak "wiele" wiesz? A może tylko tak insynuujesz? Cóż, każdy może sobie wyrabiać na dany temat pewną historyjkę. Nikt nie wie kto jest za co odpowiedzialny i co robi, więc... nie wiadomo kogo obarczyć winą :) A Ty biedaku, straszne masz uprzedzenia do Bossa ;]

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12610.05.2013, 21:48

Przede wszystkim dziwaczne jest rozgraniczanie na obozy Wengera i na obozy zarządu, bo oni ze sobą nie walczą, tylko są jedną strukturą. I Wenger też jest odpowiedzialny za odejścia zawodników. Jak nie bezpośrednio, to pośrednio.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.05.2013, 21:46

legendy głoszą, że komuś udało mu się coś wytłumaczyć

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:46

Afcforever,

A własnie nie... bo zapewne w jedno okienko klopp mógłby pól składu stracić, a zapewne tylko Lewan jeszcze odejdzie... Tak wiec jak widzisz mówi: ty zostajesz bo masz kontrakt i masz grać... I jak widzimy to skutkuje.. A co do Gotze to co miał zrobić jak była klauzula

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:43

Demostenes, ale czy Ty naprawdę wierzysz w to, że przychodzi sobie gazdis i mowi; Arsen od jutra nie gra u Ciebie fabs bo go sprzedajemy. Bardziej to wyglada tak; Fabs chce odejść sprzedajemy czy nie. I wtedy głos należy do Wengera.

A co do kupienia to Ty uważasz ze Wenger dogaduje się co do kwoty transferu? Bądź pewny ze nie, Wenger teraz jest łącznikiem z kontraktami ale transfery już bierze na siebie kto inny... Tak wiec dziękować musimy ludziom odpowiedzialnym za negocjacje, że im się udało.

Demostenes komentarzy: 233910.05.2013, 21:37

Mi się wydaje, że to Ty jesteś w błędzie. Sprzedaż zawodników jest bezpośrednio związana z polityką finansową klubu. O tej decyduje zarząd. Natomiast to jaki zawodnik jest kupiony to decyzja Wengera. Zarząd pewnie też ma w tym udział (negocjacje). Ale ludzie gratulując Wengerowi gratulują mu wyboru. A kiedy mają pretensje do zarządu, to mają pretensje o to, że w związku z polityką finansową nie jesteśmy w stanie zaproponować graczom odpowiednich pieniędzy. A ty chciałbyś wszystko tak dziecinnie uprościć.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:35

Maciej, Lavezziego to chciałyby mocniejsze kluby niz my, do tego dostałby wyższa tygodniowke, raczej byśmy byli ostatnim zespołem w kolejce ;)

Qarol komentarzy: 1450210.05.2013, 21:34

@Arsenalfcfan

No pewnie masz rację. Ciężko byłoby uwierzyć w teorię, że Wenger męczennik co roku ma team rozsypany, bo mu sprzedają graczy bez jego wiedzy. Na pewno jakoś to się odbywa na podstawie porozumienia.

maciej598598 komentarzy: 184510.05.2013, 21:33

wiecie może ile w PSG zarabia Lavezzi ? bo gdzieś ostatnio czytałem, że chce odejść więc może to była by dla nas dobra opcja.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.05.2013, 21:33

gunners007

Danke schon.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:32

Afcforever, w tym wypadku sprawa prosta, Wenger kupuje Wenger sprzedaje, lub zarząd kupuje i zarzad sprzedaje. Każdy kto myśli, że Zarzad tylko sprzedaje a Wenger tylko kupuje , jest po prostu w błędzie.

Arsenal994 komentarzy: 24510.05.2013, 21:32

The Grove @TheGrove_
Yep... heard Arsenal are "closing in"
on Etienne Capoue. That's all I've
been told.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:30

Qarol, ale sprawy transferu załatwia zarząd. A i zarząd dyskutuje z Wengerem kogo sprzedać kogo zostawić. Bo na pewno nie mówią mu " dzisiaj sprzedamy Tobie tego, masz sobie z tym radzić, nie masz nic do powiedzenia"

gunners007 komentarzy: 954310.05.2013, 21:30

ares765 - Gonzalo Higuain.

Qarol komentarzy: 1450210.05.2013, 21:27

Tylko, że decyzję o sprzedaży podejmuje zarząd, a graczy na rynku szuka Wenger. Taka różnica ; ]

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.05.2013, 21:26

Igła to... ?

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 21:25

afcforever, a skąd to wiesz? Rozmawiałeś z prezydentem Juventusu(ochrona? :P ) ?

mar12301 komentarzy: 2313510.05.2013, 21:22

Villa to nie jest dobry pomysł dla nas. Jest stary, pewnie Farsa będzie za niego chciała nieodpowiednie pieniądze.

Potrzebny nam jest młodszy strzelec. ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 21:22

Arsenal23,
Tak tu jest, sprzedamy zawodnika albo nie kupimy np Hazarda to zarząd do wymiany. Kupimy Cazorle, to brawo Wenger.

W tej sprawie trzeba się określić, bo albo wenger sprzedaje i kupuje, albo zarząd sprzedaje i kupuje.

A ze tutaj ludzie za wyrzuceniem zarządu sa bo sprzedali fabsa itp. To rownież powinni im dziękować za Cazorle, a nie Wengerowi... Trochę obiektywizmu.

mrsomebody komentarzy: 602110.05.2013, 21:20

Jak dla mnie Villa może iść do kogutów. Myślę, że nie będzie zachwycał i nie zdobędzie zbyt wielu bramek.

pronik komentarzy: 517910.05.2013, 21:18

fcbarca.com/48038-david-villa-przejdzie-do-tottenhamu.html

JacobC komentarzy: 23310.05.2013, 21:16

Kierwa, a miałem nadzieje ; /

Demostenes komentarzy: 233910.05.2013, 21:16

sport.es/es/noticias/mercado-de-fichajes/higuain-esta-paso-fichar-por-arsenal-2387148

Takie ploty w Katalonii chodzą ;) **

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 21:13

JacobC, kiepski suchar. Nagrody im. Karola Strasburgera nie dostaniesz.

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 21:06

Bieda w kraju, to i na siatkę do okien nie stać. Wina Tuska.

Vendetta komentarzy: 277810.05.2013, 21:01

facebook.com/photo.php?fbid=160308994138748&set=a.143721415797506.1073741826.143711799131801&type=1&theater

chalek21 komentarzy: 74010.05.2013, 21:00

Ale Brighton ciśnie. Chyba ich powitamy w PL

Ars3n komentarzy: 1235410.05.2013, 20:50

Ja tam nie narzekam. Dla mnie jest super

arsenalfann komentarzy: 1024310.05.2013, 20:46

Ja zamykam okno. Mi chodziło na dworze. Nie da się wytrzymać.

Ars3n komentarzy: 1235410.05.2013, 20:45

proponuje zainwestowac w siatke do okien.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 20:45

True zima lepsza

arsenalfann komentarzy: 1024310.05.2013, 20:35

Ile tego dziadostwa lata. Przyszło lato i wyskoczyły komary.

chalek21 komentarzy: 74010.05.2013, 20:29

witam panowie. Jakieś ploty dzisiaj? Widziałem tylko coś tam o Piszczku.

Vermaelen5 komentarzy: 265910.05.2013, 20:29

Szkoda.
Dzieki za info.;)

Verminator97 komentarzy: 1490010.05.2013, 20:21

V5 > W polskiej tv nie ma na żadnej platformie meczów na żywo NHL i KHL.

ArseneAl komentarzy: 2341710.05.2013, 20:12

@Arsenal23
Fakin lodżik.

Vermaelen5 komentarzy: 265910.05.2013, 20:11

Wiecie czy na cyfrze/n-ce/cyfrowym polsacie pokazuja na zywo NHL badz KHL?

TheDogg komentarzy: 72010.05.2013, 20:11

Niby jakim cudem mają przekonać Juventus do takiej miernej kwoty. Bez przesady to są zawodowcy.

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 20:11