Garść statystyk: Szybkie bramki

Garść statystyk: Szybkie bramki 08.05.2013, 23:03, Adam Cygański 1225 komentarzy

W tym tygodniu nasz klubowy statystyk – Josh James – przygotował kolejny obszerny raport, tym razem dotyczący goli strzelonych przed Kanonierów na samym początku meczu.

W sobotę w meczu z QPR Theo Walcott zdobył bramkę w 20. sekundzie spotkania, co jest najszybciej strzelonym golem przez zawodnikiem Arsenalu w Premier League.

Poprzedni rekord należał do Robina van Persiego, który w minionym sezonie strzelił gola Sunderlandowi w 29. sekundzie. Trzeci pod tym względem jest Marouane Chamakh (bramka w 38. sekundzie meczu z Wolverhampton). Po wszystkich tych bramkach Kanonierzy ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa.

Arsenal w ostatnich 11 sezonach strzelił 8 goli w pierwszej minucie spotkania we wszystkich rozgrywkach (6 zwycięstw – 2 remisy).

Ogólnie The Gunners przegrali tylko 1 z ostatnich 40 spotkań, w którym w pierwszych pięciu minutach trafili do siatki rywali (30 zwycięstw – 9 remisów). Jedyna porażka przytrafiła się w zeszłym sezonie w meczu wyjazdowym ze Swansea (gol z 5. minuty Robina van Persiego). Był to wtedy pierwszy taki przypadek od 22 listopada 2000 roku i porażki 1-4 ze Spartakiem Moskwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów (bramkę w 2. minucie strzelił Silvinho).

Jeśli przyjrzeć się golom strzelonych przez The Gunners w pierwszych 10 minutach spotkań, to tutaj wykazują się oni imponującym stosunkiem zwycięstw.

Od sezonu 2002/03 włącznie Arsenal w tym okresie trafiał do bramki rywali w 91 meczach, z czego 72 wygrał (79%), 13 zremisował i 6 przegrał.

Ponadto drużyna strzeliła w tym czasie 266 goli, średnio 2,92 na mecz. W 17 przypadkach (19%) ta bramka strzelona na początku meczu była jedynym trafieniem w spotkaniu i tak też było w miniony weekend.

Gol Walcotta w meczu z QPR to jego trzecie w tym sezonie ligowym trafienie w dwóch pierwszych minutach meczu (ponadto na wyjeździe z Evertonem i w domu z Manchesterem United). Mało tego, to najszybciej strzelona bramka w tym sezonie Premier League, a ogólnie 12. w historii.

Image and video hosting by TinyPic

Przez pewien czas najszybsza bramka strzelona w Lidze Mistrzów była autorstwa Kanoniera – Gilberto Silvy – który w 2002 roku pokonał bramkarza PSV Eindhoven w 20,07 sekundzie. Wynik ten poprawił w 2007 roku Roy Maakay (10,12).

Co ciekawe, tylko 7 z 21 najszybciej strzelonych goli w Champions League w końcowym rozrachunku zapewniło drużynie zwycięstwo. Bramka Gilberto znajduje się w tym gronie.

Bramka Gilberto Silvy strzelona w meczu z PSV:

Z kolei najszybszą bramkę w historii Arsenalu strzelił Alan Sunderland, a miało to miejsce w 13. sekundzie półfinałowego meczu FA Cup z Liverpoolem w 1980 roku. Najszybszym zaś strzelcem bramki w barwach Arsenalu po wejściu na boisku z ławki rezerwowych jest Nicklas Bendtner. Duńczyk dokonał tego w 2007 roku w meczu z Tottenhamem rozgrywanym na Emirates Stadium, zapewniając Kanonierom zwycięstwo 2-1 zaledwie 38 sekund po wejściu na murawę.

Bramka Bendtnera w meczu z Tottenhamem z 2007 roku (od 2:15):

Jeśli chodzi o inne “najszybsze rekordy” Arsenalu, to najszybszą czerwoną kartkę w historii klubu obejrzał Jason Crowe. Młody obrońca w 1997 roku wszedł na boisku z ławki rezerwowych w meczu z Birmingham City w ramach Pucharu Ligi Angielskiej, zaliczając tym samym debiut w drużynie The Gunners, jednak zaledwie 33 sekundy później za bezmyślny faul sędzia tego spotkania – Urial Rennie – odesłał go do szatni. Do dziś jest to najszybciej obejrzana czerwona kartka w historii brytyjskiego futbolu. Ogólnie Crowe tylko trzy razy zagrał w koszulce The Gunners, po czym w 1999 roku odszedł do Portsmouth.

Do Kanonierów należy również najpóźniej strzelona zwycięska bramka w FA Cup. W 1993 roku Andy Lingam w 120. minucie finału tych rozgrywek ustalił wynik powtórzonego meczu na 2-1 (wcześniejsze 210 minut nie wyłoniły zwycięzcy).

Stan wszystkich statystyk w artykule na 7 maja 2013r.

Statystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 20:10

Jak się nie uda to zarząd=żydy, a jak się uda Wenger to geniusz !

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 20:08

Żydki, nie dziwota. Ale w sumie jeśli uda im się dobić dealu to są mistrzami albo wręcz geniuszem nad geniuszami.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 20:06

Arsenal believe they can bag the 23-year-old for around Ł15million

Hahaha ! Skąd ja to znam

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 310.05.2013, 20:02

metro.co.uk/2013/05/10/arsenal-make-fiorentina-striker-stevan-jovetic-top-transfer-target-3754799/
Jeżeli udałoby się wynegocjować takie ceny za tych grajków to Wenger jest geniuszem...

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 20:01

A po co czytasz komentarze na fcbarca? Chcesz sobie humor poprawić czy co? :P

TheDogg komentarzy: 72010.05.2013, 20:01

Ja też mam pytanie troche z innej kategorii. Mianowicie wiecie może skąd mogę dobrać dobre sample do tworzenia rapowych beatów?

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274810.05.2013, 19:55

czytam sobie komentarze na fcbarca.com i tak co drugi komentarz mówi o odejściu Songa.. mimo wszystko chciałbym go z powrotem na ES.

Ars3n komentarzy: 1235410.05.2013, 19:52

od razu wiedzialem, ze filmik z Hose na pierwszej stronie. A ogolnie ale choojnia na tym kwejku, pierwszy i ostatni raz na to wchodze.

Cysiowo komentarzy: 193010.05.2013, 19:51

panowie da rade jakos zapisac na kompie mape określonego terenu z google??

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 19:49

Arsenal23, a ten, no cóż... sprawdziłeś swoją orientację? Może się zakochałeś w Jose :P

TheDogg komentarzy: 72010.05.2013, 19:43

Ja widziałem dzisiaj na twitterze sporo spekulacji o Piszczku i Joveticu. Daj Boże!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.05.2013, 19:41

kubex,

hehe, nie na miejscu takie obelgi w stronę Lpoolu :D bo oni w zeszłym sezonie coś zdobyli :P tak więc teoretycznie na początku mogą wierzyć w jakiś puchar, zapewne pucharu BPL to oni nie wzniosą, ale na PFA czy COC to mają szanse

TheDogg komentarzy: 72010.05.2013, 19:41

ArsAl
Coś na Van Persiego i Samira nie działają.

yeni komentarzy: 163910.05.2013, 19:40

Pingu,

laska ma morde jak koń torbe ;d

mitmichael komentarzy: 4924310.05.2013, 19:40

Pjanic m.in na celowniku City ale takze i na Naszym
pilka-nozna.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Manchester-City-Arsenal-i-Tottenham-chca-Miralema-Pjanica,artykul,169716,1,293.html

ArseneAl komentarzy: 2341710.05.2013, 19:36

Bullshit
To sławetna klątwa Wengera.

Arsenal994 komentarzy: 24510.05.2013, 19:36

sport.es/es/noticias/mercado-de-fichajes/higuain-esta-paso-fichar-por-arsenal-2387148

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 19:36

ohhh myyyy Goood... perfect woman :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594510.05.2013, 19:34

Wy wengera nie hejtujcie, to jeden z lepszych trenerów na świecie, weźcie na przykład piłkarzy którzy odeszli, song, hleb i inni to nie jest tak ze kluby ich zniszczyly to wenger swoim geniuszem wyciskal z nich max umiejętności.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 19:32

Matko boska ile wielbłądów, rotacji*, tyle*. To wina klawiatury ^^

Ars3n komentarzy: 1235410.05.2013, 19:31

Z serii odsylamy do google.

na kfd, sfd wszystko jest. Przykladowy temat.
kfd.pl/drazek-rozporowy-34167.html/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 19:29

Zmiany w 85 minucie i brak rotacje mnie rozwala, a potem dziw że tylko kontuzji i hejt na sztab

Ars3n komentarzy: 1235410.05.2013, 19:29

afcforever
yep.

mrsomebody komentarzy: 602110.05.2013, 19:28

Z serii kanonierzy.com odpowie na każde pytanie

Takie pytanko, drążek rozporowy mogę zakładać i zdjemować? W futrynie drzwi będzie się dało?

ArseneAl komentarzy: 2341710.05.2013, 19:27

Może my specjalnie gramy padakę na początku żeby pod koniec jak ogarniemy top 4 to kibice cieszyli się jak z mistrzostwa.
No bo gdybyśmy powiedzmy zajmowali cały czas 2 miejsce, a pod sam koniec zalepili i zajęli czwarte to wielkiej radości by nie było.
Ahh.. ten Wenger to jest cffaniak jednak.

MrWhite komentarzy: 74210.05.2013, 19:27

Wie ktos moze gdzie mozna bwjrzec dzis Crystal Palace w dobrej jakosci?

kubex komentarzy: 575310.05.2013, 19:26

W sumie taki liverpool ma jeszcze gorzej chyba... mają dość silny skład a o pucharach to zapomnieli na początku sezonu.

VermAlan komentarzy: 86810.05.2013, 19:24

My kibice tak na dobrą sprawę możemy się domyślać czy lepiej gdyby wenger odszedł a może jednak został, zarządu nie da rady zmienić i to jest pewne, szkoda że jesteśmy w takiej dupie, w Arsenalu są nieodpowiedni ludzie i to jest pewne, dziwi mnie sprawa z Kroenke gościu potrafi wykupić sobie farme za 400 mln dollarów a nie może wyłożyć 100 mln na transfery , to jest nielogiczne gdyby transfery przełożyły się na sukcesy byłyby większe zyski...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 19:23

Kiedyś przeżywałem, no ale ciągle widzę ten sam schemat i mnie już nie rusza.

1 Słaby początek
2 Wenger w polowie sezonu dowiaduje się ,że Rosicky może grać.

Pinguite komentarzy: 1502010.05.2013, 19:19

O! To ja tyż sobie wpiszę. W końcu szacunek na dzielni najważniejszy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.05.2013, 19:19

Ja tam w ogóle nie przeżywam meczu Arsenalu poza 1/8 LM, śmieje się z porażek, to zasługa Wengera

LoveTheGunners komentarzy: 914010.05.2013, 19:18

V97

nie , nie mieszkam w Londynie, wpisalem zebym mial szacunek na dzielnicy ... :D

kubex komentarzy: 575310.05.2013, 19:17

@VermAlan - masz racje.. może poza emocjami bo trudno nie przeżywac meczów jak Arsneal prowadzi ze średniakiem albo spadkowiczem 1:0 i muruje bramkę wybijając piłke na oślep... myślę, że stać nas na lepszą gre.

Faktycznie nawet jeszcze rok/dwa lata temu to był zupełnie inny.. lepszy styl gry.

Verminator97 komentarzy: 1490010.05.2013, 19:16

ArseneAl > Ale LTG ma napisane w profilu miejscowość: Londyn :P

LoveTheGunners komentarzy: 914010.05.2013, 19:16

Ars3n

to nie Lucy Pinder w avku? ;D

VermAlan komentarzy: 86810.05.2013, 19:15

Dzisiaj oglądałem sobie skróty niektórych meczów z poprzednich sezonów (3-4 sezony temu) i doszedłem do wniosku że coś w naszej drużynie wygasło nie te same emocje,jakość stylu gry jakby gorsza, skład zupełnie inny, nasuwa się więc pytanie czy zobaczymy w przyszłym sozonie Arsenal za dobrych lat, czy w ogóle zobaczymy?

ArseneAl komentarzy: 2341710.05.2013, 19:14