Genialny występ Messiego, Barcelona 4-1 Arsenal

Genialny występ Messiego, Barcelona 4-1 Arsenal 06.04.2010, 21:39, Rafal Mazur 1420 komentarzy

Ogromna wrzawa, niesamowite emocje, wielkie nadzieje i oczekiwania - te wszystkie czynniki towarzyszyły graczom londyńskiego Arsenalu i FC Barcelony, którzy stoczyli zażarty bój o awans do półfinału najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie. Bliżsi szczęścia okazali się piłkarze Barcy, którzy rozgromili londyńczyków 4-1, głównie za sprawą wyśmienitej postawy Leo Messiego, dzięki czemu uzyskali promocję do dalszej gry w Champions League.

Zobacz skrót tego spotkania!

Przypomnijmy, że pierwsza potyczka na Emirates poza szczęśliwym zakończeniem dla podopiecznych Wengera, miała także swój dramatyczny przebieg, gdyż przysporzyła sympatykom The Gunners niezapomnianych emocji, a do długiej listy kontuzjowanych dołączyli kolejni zawodnicy.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w pierwszej jedenastce. Od pierwszych minut zagrali między innymi Mikael Silvestre, Tomas Rosicky i Theo Walcott. Warto dodać, iż na ławce gospodarzy zasiadł Thierry Henry.

Dokładnie o godzinie 20.45, sędzia główny - Wolfgang Stark - rozpoczął dzisiejsze, niesamowite zawody, dając tym samym znak kibicom do wsparcia swoich ulubieńców okrzykami.

Już w 3. minucie gry szybkie rozegranie zawodników Barcelony, po czym strzał z okolic szesnastego metra oddał Messi. Almunia wyciągnął się niczym struna, parując futbolówkę na rzut rożny.

Po kilku minutach można było odnieść wrażenie, że gra była dość wyrównana, jednak z lekkim wskazaniem na Barcelonę, która to częściej zagrażała bramce gości.

Chwilę później Gabriel Milito brutalnie potraktował Samira Nasri, który po tym zagraniu długo nie mógł wstać na murawę. Po kilku minutach Francuz na szczęście powrócił do gry.

W 18. minucie zapanowała euforia w sektorach zajmowanych przez sympatyków Arsenalu. Abou Diaby otworzył drogę do bramki Walcottowi, który swoją nieziemską szybkością pomknął w stronę pola karnego. Anglik zdecydował się odegrać do Bendtnera, który dopełnił tylko formalności! 1-0

Jednak radość Kanonierów nie trwała długo. Katastrofalny błąd popełnił Mikael Silvestre, który nie wiedzieć czemu, odegrał futbolówkę do Messiego. Argentyńczyk uderzył z niezwykłą siłą, czego nie miał szans wybronić Almunia. 1-1!

Po zdobyciu bramek przez obie strony, tempo spotkania nieco się uspokoiło. Przeważała gra w środku pola, mimo że wielokrotnie Lionel Messi stwarzał zagrożenie Kanonierom.

Niestety, w 36. minucie gry nastąpiło niemałe zamieszanie w polu karnym, w którym znakomicie odnalazł się nie kto inny, tylko Leo Messi. Młody napastnik posłał futbolówkę nad interweniującym Almunią. 2-1!

W 41. minucie Messi pogrążył The Gunners. Po dograniu Pedro, w sytuacji jeden na jeden znalazł się właśnie Argentyńczyk, który po raz kolejny w dziecinnie łatwy sposób pokonał naszego hiszpańskiego golkipera. 3-1

Do końca pierwszej części gry przeważały ataki Blaugrany, która ani na trochę nie zwalniała. Po upłynięciu dwóch dodatkowych minut, Wolfgang Stark zakończył pierwszą połowę. Wynik meczu nie uległ zmianie, 3-1!

Po 15-minutowej przerwie, zawodnicy obu ekip powrócili do gry, by rozegrać decydującą o losach awansu - drugą część gry.

W 52. minucie pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuścił kontuzjowany Eric Abidal, który został zastąpiony przez dobrze notowanego Maxwella. Dwie minuty później, Yaya Toure zmienił Bojana.

Po upływie kilkunastu minut wydawało się, iż gra The Gunners zdecydowanie zmieniła się na lepsze. Londyńczycy kontrolowali przebieg gry, a co za tym idzie, nie pozwalali przeciwnikowi na wiele.

W 58. minucie bardzo infantylne zachowanie defensorów Barcy, po którym piłkę przejął Bendtner. Duńczyk został jednak zatrzymany przez Milito.

W 63. minucie Arsene Wenger zdecydował się zmienić Mikaela Silvestre'a. Miejsce Francuza zajął Emmanuel Eboue. Chwilę potem Bakary Sagna przytomnie dograł futbolówkę po ziemi do Rosicky'ego, który zamiast pomyśleć lub dokonać zwodu, strzelił na wiwat.

W 71. minucie spotkania Leo Messi sprytnie zagrał do niepilnowanego Pedro; ten jednak niecelnie uderzał na bramkę Arsenalu. Zaraz potem londyńczycy przeprowadzili kontratak, rozpoczęty przez Clichy'ego. Francuski obrońca wrzucił piłkę wprost na głowę Bendtnera, wcześniej jednak arbiter liniowy podniósł chorągiewkę.

Kilka minut później, Eduardo zastąpił na murawie zmęczonego Czecha - Tomasa Rosicky'ego.

Im bliżej ostatniego gwizdka, tym bardziej widać było pewność w poczynaniach Katalończyków. Mimo wielu starań defensorów gości, brylował nadal Messi, który z pewnością był najlepszym zawodnikiem na murawie.

W 87. minucie kolejny cios ze strony Barcy. Leo Messi popisał się niesamowitym rajdem w głąb pola karnego Kanonierów, po czym ograł Vermaelena i Clichy'ego i na raty pokonał Almunię! 4-1!

Do końca spotkania nic nie uległo już zmianie, a Barcelona pewnie zmierzała po awans do półfinału Ligi Mistrzów. Trzeba jednak przyznać, że gdyby nie znakomita postawa Messiego, wynik wyglądałby zupełnie inaczej. Można byłoby wymieniać jeszcze mnóstwo czynników, które złożyły się przegraną gości, lecz nie ma to większego sensu, ponieważ Barcelona była wyraźnie lepsza, pokazując rywalowi klasę.

Miejmy nadzieję, że odpadnięcie z Ligi Mistrzów nie zdeprymuje londyńczyków do dalszej walki na innym froncie - Premier League, więc zapomnijmy o dzisiejszym niepowodzeniu i skupmy się na walce w lidze angielskiej.

blazejek1989 komentarzy: 44707.04.2010, 23:00

pierwsze od 7 lat półfinały bez angolów. wtedy 7 lat temu wygrali włosi ( milan ) oby tylko teraz nie Inter ;p

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 607.04.2010, 22:59

Hajto mnie rozwala jeśli ktoś ogląda polsat to pewnie też to zobaczył:D Jak on to mówi "Ribieri" ;D

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:59

adamandium>>> Łatwo byłoby się usprawiedliwiać, że przegraliśmy z mistrzem. Przecież to nie wstyd. Niestety jeszcze trochę nam brakuje do europejskiej czołówki. I chyba parę osób nie lubi Barcelony:) W tym ja:)

Arsenal1994 komentarzy: 749707.04.2010, 22:58

Tak już to widze jak Inter wygrywa z Barceloną...
Dla mnie finał Lyon - Barca.
Nie sądze żeby Bayern wygrał z Francuzami, tą obronę mają jednak fatalną, oprócz Robbena i Ribery'ego i nie raz Olicia to tam nikt nie gra.

barto32 komentarzy: 164707.04.2010, 22:58

Ehh szkoda że żaden klub z PL nie przeszedł dalej.. :/ Szczerze w meczu Manu vs Bayern wolałbym aby przeszło Manu bo to przecież nasza liga!

Gunners Love!

Arsenal1993 komentarzy: 18407.04.2010, 22:56

Ja bym chciał finał Bayern vs Inter ;)

Tomo_2 komentarzy: 92807.04.2010, 22:55

Wolę Barcę niż Bayern - takie przetrzymywanie piłki chamskie. Może i wyrachowanie i w ogóle, ale zauważcie czy jakikolwiek inny klub grał w ten sposób? Tylko Bayern z tego co widział grał na czas - wejść do rogu boiska i czekać aż ktoś przyjdzie....

adamandium komentarzy: 127707.04.2010, 22:52

czemu nie Barca?
żaden wstyd przegrać z mistrzem

Merowingster komentarzy: 74607.04.2010, 22:52

Bayern to mój faworyt z początku sezonu. Sory, ale zawsze liczyłem na Arsenal. Jednak Bayern to typ bukmacherski tak jakby. Lepsza Bawaria niż Katalonia :)

Merowingster komentarzy: 74607.04.2010, 22:51

Dzisiaj brakowało mi tylko jednej bramki dla Bordo i było by wesoło.

Theo10 komentarzy: 829307.04.2010, 22:50

blackarol : Ja wolę Lyon - Inter. Wszystko tylko nie Barca ;-)

blackarol komentarzy: 407.04.2010, 22:50

Final Lyon-Barca.
wszystko tylko nie bayern...

Theo10 komentarzy: 829307.04.2010, 22:49

vP7 : Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź a nie głupoty wypisujesz.

chru5t komentarzy: 19007.04.2010, 22:49

No nie ma już żadnej angielskiej drużyny w C.L.
więc , o majstra będzie jeszcze ciężej

pumeks komentarzy: 2080807.04.2010, 22:48

a mnie się podobało te przytrzymywanie piłki przez Bayern :-)
to jest właśnie taktyka i wyrachowanie
MU odpadło na własne życzenie, bo powinni pójść za ciosem ale ten pajac z gumą w gębie zaczął bronić wyniku i został skarcony
I DOBRZE, jest ciekawie, nie ma Anglii w CL

vP7 komentarzy: 232007.04.2010, 22:48

theo10 nie porównuj Bayernu do Barcy, nawet jak barca gra bez kilku graczy

vP7 komentarzy: 232007.04.2010, 22:46

teraz trzymam kciuki za finał Inter vs Lyon a tam niech sie dzieje co chce, lotto mi czy włosi czy francuzi

Theo10 komentarzy: 829307.04.2010, 22:45

myślę że jest różnica między odpadnięciem z Barceloną grając połową składu, a odpadnięciem z Bayernem mając do dyspozycji praktycznie wszystkich piłkarzy.

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:44

titi_henry>>>To jedyna nadzieja, bo nie lubię Barcy. A Mourinho lubi trudne wyzwania, a takim na pewno jest Barca. Za czasów Mourinho w Chelsea zatrzymali w poczynaniach samego Ronaldinho, który wtedy był w niesamowitej formie. Teraz ma do tego nawet ciut lepszych zawodników do czarnej roboty. A z przodu ma kim postraszyć, bo Balotelli żyje obecnie w zgodzie z resztą drużyny.

Gunner_995 komentarzy: 655007.04.2010, 22:43

Brawo Bayern Munich ... Brawo Chamakh ale niestety Lyon przeszedł.

Tomo_2 komentarzy: 92807.04.2010, 22:42

Mi tam Bayern od razu do kasacji w następnym meczu. Takie trzymanie piłki pod koniec to typowo widzę po niemiecku.... Żaden inny zespół tak nie gra.... Mam nadzieję, że Lyon rozwali ich

vP7 komentarzy: 232007.04.2010, 22:41

szkoda Bordeaux ;/

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:41

Ale jaja nie ma żadnego przedstawiciela Premier League w półfinale LM. Trochę szkoda, bo wszystkim została tylko liga i na niej tylko się skupią. O tytuł będzie niesamowicie ciężko, ale można go zdobyć.

Garbal>> Masz rację xD

titi_henry komentarzy: 357007.04.2010, 22:40

kurde, chcialem aby United wygralo :/ Teraz nikt nei zatrzyma juz Barcy, chyba, ze Inter.. ?

Garbal komentarzy: 4707.04.2010, 22:28

szalen>>> z tego uśmiechu szło by wywnioskować coś w tym stylu "nie stać was na mnie" xD

ntn_17 komentarzy: 72007.04.2010, 22:26

znowu Chamakh strzela... ;) dawać mi go tu!

BaronLukas111 komentarzy: 6707.04.2010, 22:26

heheh Dobrze tak MU ... wiecie co od razu mi się humor poprawił :)

mucha228 komentarzy: 10407.04.2010, 22:25

brawo bayern byle do konca z tym wynikem!!!!

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:23

Garbal>> Dzięki za odpowiedź:) Bo już sobie tak myślałem, że to zaproszenie do Barcy, a Cesc zareagował takim śmiechem:)

Maciekkk10 komentarzy: 258307.04.2010, 22:22

Przecież lepiej dla nas, żeby manu wygrało, będą się męczyć na dwóch frontach..

Klucha1910 komentarzy: 9207.04.2010, 22:22

Chalaszkiewicz chyba

Fabregasfan13 komentarzy: 24507.04.2010, 22:22

Chyba Pique

kanonierka1014 komentarzy: 9007.04.2010, 22:21

wie ktoś może kto komentuje na "n" mecz Manu-BM? bo gościu jest prze mocny...:)

Garbal komentarzy: 4707.04.2010, 22:20

Gdzieś czytałem, że jakimiś ziarenkami czy coś w tym stylu. menu 3-2 bay jak by co.

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:20

No i chyba po przedstawicielach Premier League w LM. No szkoda.

Theo10 komentarzy: 829307.04.2010, 22:20

3-2 !

Klucha1910 komentarzy: 9207.04.2010, 22:19

3:2 :)

szalen komentarzy: 198207.04.2010, 22:16

Garbal>>> Fajny obrazek. Ciekawe co mu rzucił??

Garbal komentarzy: 4707.04.2010, 22:12

TITO999 komentarzy: 11507.04.2010, 22:12

nothing-->no włośnie nie bo ja mieszkam na jakimś odludziu i kablówka tu nie działa

paszasz_AFC komentarzy: 26207.04.2010, 22:09

hmm... co do meczu z barcą.. ochłonęła głowa.. i mozna stwierdzic iz poziom który prezentuje nasz Arsenal w stosunku do poziomu barcy i jak teraz patrzy się na united.. jest za słaby na półfinał LM.. Jesteśmy za słabi niestety.. musimy coś zmienic czegoś nam brakuje.. ze słabiakami i sredniakami ok radzimy sobie ale z druzynami lepszymi w pl czy lm niestety.. taka rzeczywistosc.. jestesmy poziom gorsi , nie mamy tego blasku co te druzyny jak teraz patrze na united i wczoraj na barce to az dech w piersi zabiera.. te druzyny maja postacie ktore reprezentują cudowny futbol i są ikonami tych druzyn nam brakuje takich graczy.. albo moze musimy jeszcze troche poczekac az "dorośniemy" do trofeów .. tak prestiżowych a tymczasem trzymamy kciuki i liczymy na potkniecia chelsea i united i na fuksiarski sukces bo inaczej nie mozemy tego nazwac..

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36207.04.2010, 21:57

TITO --> ale masz na pewno opcję wejścia na zwykłe stację telewizyjne, możesz przecież wyłączyć dekoder. ( ja osobiście tak mam )

Theo10 komentarzy: 829307.04.2010, 21:51

Guunerr : Patrząc na to w ten sposób to po niektórych meczach Bendtnera należało by oddać za darmo. Nie należy oceniać piłkarza po jednym meczu.