Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego!

Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego! 13.03.2013, 21:33, Sebastian Czarnecki 2380 komentarzy

Pierwszy mecz. To właśnie on zadecydował o tym, kto awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Fatalna postawa Arsenalu na Emirates Stadium i utrata tam trzech bramek była gwoździem do trumny. To przez to strata trzech bramek wydawała się nie do odrobienia na twierdzy Alianz Arena. Mimo to Kanonierzy podnieśli rękawice i stanęli do rewanżu z Bayernem jak równy z równym, w sumie nie mając nic do stracenia.

Ciężko jest odejść z podniesionymi rękoma, zwłaszcza gdy było się tak blisko sukcesu. Tak blisko, a jednak tak daleko. Arsenal jako pierwsza drużyna w tym sezonie zdołała pokonać Bayern na jego terenie, robiąc to w całkiem niezłym stylu. Podopieczni Arsene'a Wengera odpadli jednak na własne życzenie. To oni musieli szalenie gonić wynik na trudnym terenie, i to przez własną głupotę sprzed trzech tygodni.

Mimo wszystko fani Arsenalu mogą być dumni z tego, ile serca włożyli do walki ich ulubieńcy. Kanonierzy honorowo pożegnali się z rozgrywkami i na pewno z podniesionymi głowami wrócą do Londynu. W końcu odnieśli największy sukces w Lidze Mistrzów ze wszystkich angielskich drużyn - najdłużej utrzymali się w stawce i jako jedyni wygrali chociaż jeden ze swoich meczów i nie przegrali dwumeczu, bo w końcu wynik końcowy to 3:3. Zasada bramek na wyjeździe zadecydowała jednak o tym, że to Bawarczycy przeszli do półfinału. Miejmy nadzieję, że to spotkanie będzie bodźcem do dalszej walki w tym sezonie.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Gustavo, Martinez - Muller, Kroos, Robben - Mandżukić

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Giroud

Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Kanonierzy przystąpili do jednej z najważniejszych batalii swojego życia, wciąż mając nadzieję na awans. Olivier Giroud przed meczem powiedział, że szybko strzelona bramka może im znacznie ułatwić wyeliminowanie Bayernu.

I jak na zawołanie, sam autor tych słów pokonał Neuera już w trzeciej minucie! Świetną akcję przeprowadził Theo Walcott, który idealnie wyłożył futbolówkę do Girouda, a ten z najbliższej odległości strzelił tuż pod poprzeczkę. 1-0 dla Arsenalu, cuda jednak możliwe?

Dwie minuty później pierwszą okazję na interwencję miał Łukasz Fabiański. Z dystansu strzelał Kroos, ale Polak poradził sobie, choć nie bez problemów, z tym uderzeniem.

Bayern szybko zrozumiał, że Arsenal wcale nie będzie zamierzał poddać tego meczu, więc ruszył do ataku. W 10. minucie bliski pokonania Fabiańskiego był Luis Gustavo, ale strzelił ponad bramką.

Bayern nie mógł sobie pozwolić na kolejne upokorzenie na własnym stadionie z londyńską drużyną i całkowicie zdominował grę. Mimo że to Bawarczycy wciąż prowadzili w dwumeczu, to chcieli jak najszybciej przekreślić wszelkie szanse Arsenalu. W 25. minucie groźnie strzelił Kroos, ale dobrze zareagował Fabiański, który - póki co - rozgrywał bardzo dobre zawody.

Podopieczni Juppa Heynckessa wciąż napierali. W 30. minucie wywarli taką presję na obronie Arsenalu, że zmusili Mertesackera do błędu, który mógł zakończyć się golem. Muller trafił jednak w boczną siatkę.

W następnych minutach tempo meczu wyraźnie zmalało. Zawodnicy zaprzestali szaleńczych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Arsenalu.

Początek drugiej połowy to kolejne akcje rozgniewanego Bayernu. W 48. minucie z dystansu huknął Toni Kroos, ale piłka przeleciała ponad bramką strzeżoną przez Fabiańskiego.

W 55. minucie sędzia popełnił ogromny błąd na niekorzyść Arsenalu. Theo Walcott dostał dobre podanie na wolne pole, już wychodził w sytuacji sam na sam z Neuerem, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki, taki w ogóle nie miał miejsca.

To jednak Bawarczycy wciąż byli drużyną dominującą. W 64. minucie groźnie z dystansu strzelał Gustavo, ale piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W 68. minucie podopieczni Juppa Heynckesa stworzyli sobie wspaniałą okazję do strzelenia gola. Muller posłał na wolne pole Robbena, który wyszedł sam na sam z Fabiańskim. Polak znakomicie wyczekał jednak chimerycznego skrzydłowego i zatrzymał jego uderzenie. Dobra interwencja!

W 72. minucie miały miejsce pierwsze zmiany. W Arsenalu weszli Gervinho i Chamberlain, którzy zastąpili Ramseya i Walcotta, a minutę później na boisko wszedł Gomez kosztem Mandżukicia.

W 79. minucie Gervinho niemalże dał kibicom Arsenalu nadzieję na awans, kiedy to świetnie znalazł się w polu karnym Bayernu i... zachował się jak stary, dobry i lubiany Gervinho, który psuje wszystko, co mu siądzie na nodze.

Szybka odpowiedź Bayernu. Monachijczykom nie podobał się fakt, że to może być ich pierwsza porażka w tym roku kalendarzowym, więc ruszyli do ataku. Kolejny raz na wysokości zadania stanął Fabiański, który odrodził się jak feniks z popiołów i w pojedynkę przyćmił wszystkich zawodników, którzy przebywali na murawie Alianz Arena.

Niesamowite! Kanonierzy przedłużają gasnące z minuty na minutę nadzieje kibiców Arsenalu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z gąszczu zawodników wyłonił się Koscielny, który strzałem głową pokonał Neuera. 2-0!

Rozpoczął się wyścig z czasem... Wyścig, który ostatecznie wygrał Bayern. Mimo że Arsenal zdobył twierdzę na Alianz Arena jako pierwsza drużyna w tym sezonie, mimo że pokonał Bayern jako pierwsza drużyna w tym roku, to i tak pożegnał się z rozgrywek przez zasadę bramek na wyjeździe. Słabiutcy dzisiaj Bawarczycy spisali się poniżej oczekiwań, jednak to oni mogą świętować awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 22:42

thetimes.co.uk/tto/sport/football/premierleague/article3715104.ece

Opaska kapitańska nie daje Vermaelenowi pierwszego składu. Niech się ogarnie !

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.03.2013, 22:42

Isco to najs mlodego pokolenia z tego roku wedlug lagazzettadellosport i to juz za pozno dla niego na AFC, jakies dwa lata temu AW mial szanse zreszta podobnie jak z Hazardem, teraz juz pojda w ruch poprostu inne pieniadze, ktorych AFC nie ma, zreszta nie ma co sie oszukiwac sam zawodnik pewnie rowniez woli isc do lepszego klubu...

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 22:38

Arsenalfcfan
taki Podolski to zupełnie inna sprawa niż Isco. o niego bije się pół europy i na pewno nie przyjmą pierwszej oferty z brzegu..

TheVerminator123 komentarzy: 45215.03.2013, 22:28

Jak już nie będzie miał kto do nas dojść to Papcio wytrzaśnie jakiegoś ogóra z L1 lub L2.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 22:26

Zgadzam się.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.03.2013, 22:25

TheVerminator123,

właśnie na początku będzie ich masa.. szczególnie łączeni będą z nami, a dlaczego? bo niby mamy 70mln.. dopóki Wenger 2-3x nie powie, że nikogo nie kupujemy to media będą pisać.. ucichną jak naprawdę nie będzie miał nikt do nas dojść, co również jest bardzo realne..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.03.2013, 22:23

Czajnik17, z tego co pamiętam to już w kwietniu Podolski został oficjalnie graczem Arsenalu. A plotki były już dużo wcześniej :P ale racja dzienniki takie jak Daily Mail, Daily Mirror, Daily Star czy The Sun to są raczej mało wiarygodne..

TheVerminator123 komentarzy: 45215.03.2013, 22:22

A jak się okno zacznie to plotki ucichną momentalnie, proste.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 22:21

dopiero co okno się skończyło i od nowa pełno ploteczek. ogłupieć idzie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.03.2013, 22:19

dzienniki jak nie mają co robić to piszą zawsze to samo ^^ to jest ich chwyt aby ludzie to czytali czyli? Nie mamy co pisać? to napiszmy o transferze zawodnika, o którego ten klub się starał.

Większość chciałby Isco w Arsenalu, ale realnie patrząc to mamy małe szanse aby akurat do nas doszedł.. to będzie zawodnik o którego kilka topowych klubów będzie walczyć..

Eriksen i Isco to dwójka, o którą będzie walczyć pół europy.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 22:17

Co ciekawe, klauzula Isco wynosi 35 mln euro, czyli ok. 30 mln funtów:P

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 22:15

Ben Arfa i Diaby - obydwaj są francuzami, obydwaj grają w PL, obydwaj mają ogromny potencjał i obydwaj są masakrycznie delikatni. reprezentacja Francji dużo traci na ich kontuzjach.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 22:15

dailystar.co.uk/football/view/303689/Arsenal-target-30m-Malaga-starlet-Isco-/

metro.co.uk/2013/03/14/marouane-fellaini-and-leighton-baines-set-for-everton-exit-in-summer-fire-sale-3536858/

Ciekawe wieści:P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.03.2013, 22:06

Ben Arfa wyleciał do końca sezonu... wielka strata dla Newcastle. Jak jest zdrowy, to jest to jeden z najlepszych skrzydłowych w lidze.

Ceran komentarzy: 215415.03.2013, 22:06

Co do tych Linettych i Koseckich to polecam to
weszlo.com/news/14093-Jak_co_wtorek_Krzysztof_Stanowski

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 22:02

@afcforever

Weź przestań, jak to można było tak zniszczyć...

amadeo komentarzy: 514915.03.2013, 21:53

@ piti16
Tak, Campbell ;) nr 15 na koszulce

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.03.2013, 21:51

kubanski
gra praktycznie w każdym meczu i w każdym spotkaniu jest wyróżniającą postacią. :)
Szkoda, że cały czas marnuje się w Polsce. miał już propozycję z Interu i BVB :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.03.2013, 21:48

Vela? Juz raz sie nie sprawdzil. Niby 2 razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:45

Widzieliście co rok temu Szymon Drewniak z kolegami "odwalił" ? Wielcy, młodzi piłkarze Lecha...

piti16 komentarzy: 209915.03.2013, 21:43

Linetty sporo gra w Lechu w 1 składzie

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:42

@Klama
A ten cały Linetty dużo gra w 1szym składzie Lecha? Bo polską ligą to szczerze mówiąc nie za bardzo się interesuje ;-)

piti16 komentarzy: 209915.03.2013, 21:40

youtube.com/watch?v=Znk0P2MODaQ

1;57 Campbell?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:39

@kubanski

Tak, tak, ja wiem, ale Sports Interactive najwidoczniej nie ;-)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 21:39

@ares765- to grubo:)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:38

@piti16
Niepotrzebny. Jest o wiele gorszy od Podolskiego a także nie lepszy niż Walcott, Chamberlain czy Gervinho.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.03.2013, 21:38

ares
Linetty i Stępiński, niedługo usłyszycie o napastniku z Lecha - Dawid Kownacki. Rocznik 97, a już gra w Młodej Ekstraklasie!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:38

@koxiarz

"[...] miejscowy przedsiębiorca, który póki co zostaje anonimowy". Raz już mnie taki przejął i wpompował 600 mln ;d Taki angielski szejk.

piti16 komentarzy: 209915.03.2013, 21:37

Widze że troche niżej pisaliście o powrocie Songa a chciałbym się zapytać co apropo Veli? Mi się zawsze się podobała jego gra ale każdy ma inne zdanie :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:36

@ares765
Hill-Wood nie ma już udziałów w Arsenalu. Sprzedał udziały Deinowi jeszcze w latach 80-tych a potem reszte Kroenke'owi. Obecnie pełni już tylko rolę coś w rodzaju honorowego prezesa.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 21:35

@ares765- a potem szejki?:)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:33

@koxiarz

Wiem, ale w FM'ie tak jest napisane ;P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 21:33

@ares765- ale Hill-Wood nie bardzo może sprzedać Arsenal, bo nie jestem właścicielem. Kroenke prędzej:P

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 21:30

oh fuck nie wiedziałem że Kosa jest już taki 'stary'. dałbym mu z 20 lat.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:30

Uwaga, Peter Hill-Wood w 2015 roku będzie zamierzał sprzedać Arsenal.

Potwierdzone info z FM'a ;)
(trzeci raz w tym samym roku to się dzieje)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 21:29

Linetty i Kosecki imo dwie największe nadzieje polskiej kopanej.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:28

Jednak w tym kraju się nic nie zmieniło. Koleś ma prawie 23 lata i nadal jest uważany za "rozwojowy, wielki talent" ;-)

shark31 komentarzy: 601315.03.2013, 21:28

Lacazette niewatpliwie duzy talent ale jeszcze nie do konca rozwiniety, porownal bym go do Oxa naszego, czasami slabsze wystepy, ale zawodnik bardzo dobry, o ile sie nie myle to ostatnio komentator mowil ze ma 8 asyst i 3 gole w tym sezonie

Trequartista komentarzy: 536615.03.2013, 21:27

Diablica
Mi się nie podoba. Szybko biega i właściwie nic więcej, odpowiedni grajek na polską ligę. Za granicą wybije się moim zdaniem Furman, Wszołek i Linetty.

Diabliica komentarzy: 337815.03.2013, 21:27

jednym okiem, ale oglądam.

oglądam mecz ;)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 21:27

@kubanski- troszkę bardziej uniwersalny, ale takiego ciężko znaleźć:)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:27

@Diabliica
Więc czemu meczu nie oglądasz.? I nie, raczej by sobie nie poradził, może w Championship prędzej.

Diabliica komentarzy: 337815.03.2013, 21:26

Też tak uważam. Za 2-3 lata w średniaku PL chciałabym go zobaczyć.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 21:26

@Diabliica

Niech SAF go kupi, to się przekonamy ;-)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2013, 21:25

Kosecki jeszcze nie teraz, ale jak dalej będzie się rozwijał w takim tempie to myślę że za 2-3 lata miałby miejsce w średniaku premier league.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 21:25

@koxiarz14
Ale ten mega kreatywny "wolny elektron" to coś jak Cazorla?

Diabliica komentarzy: 337815.03.2013, 21:24

Jak myślicie Kosecki poradziłby sobie w Anglii? Jestem fanką Legii i talentu Kosy i ciekawi mnie czy dałby radę w BPL.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.03.2013, 21:24

shark
A Lacazette ;)?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 21:23

Potrzeba nam 4 wzmocnień w lato: ŚO, DM, mega kreatywny wolny elektron oraz ŚN. W 70-80 mln spokojnie byśmy się zmieścili