Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego!

Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego! 13.03.2013, 21:33, Sebastian Czarnecki 2380 komentarzy

Pierwszy mecz. To właśnie on zadecydował o tym, kto awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Fatalna postawa Arsenalu na Emirates Stadium i utrata tam trzech bramek była gwoździem do trumny. To przez to strata trzech bramek wydawała się nie do odrobienia na twierdzy Alianz Arena. Mimo to Kanonierzy podnieśli rękawice i stanęli do rewanżu z Bayernem jak równy z równym, w sumie nie mając nic do stracenia.

Ciężko jest odejść z podniesionymi rękoma, zwłaszcza gdy było się tak blisko sukcesu. Tak blisko, a jednak tak daleko. Arsenal jako pierwsza drużyna w tym sezonie zdołała pokonać Bayern na jego terenie, robiąc to w całkiem niezłym stylu. Podopieczni Arsene'a Wengera odpadli jednak na własne życzenie. To oni musieli szalenie gonić wynik na trudnym terenie, i to przez własną głupotę sprzed trzech tygodni.

Mimo wszystko fani Arsenalu mogą być dumni z tego, ile serca włożyli do walki ich ulubieńcy. Kanonierzy honorowo pożegnali się z rozgrywkami i na pewno z podniesionymi głowami wrócą do Londynu. W końcu odnieśli największy sukces w Lidze Mistrzów ze wszystkich angielskich drużyn - najdłużej utrzymali się w stawce i jako jedyni wygrali chociaż jeden ze swoich meczów i nie przegrali dwumeczu, bo w końcu wynik końcowy to 3:3. Zasada bramek na wyjeździe zadecydowała jednak o tym, że to Bawarczycy przeszli do półfinału. Miejmy nadzieję, że to spotkanie będzie bodźcem do dalszej walki w tym sezonie.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Gustavo, Martinez - Muller, Kroos, Robben - Mandżukić

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Giroud

Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Kanonierzy przystąpili do jednej z najważniejszych batalii swojego życia, wciąż mając nadzieję na awans. Olivier Giroud przed meczem powiedział, że szybko strzelona bramka może im znacznie ułatwić wyeliminowanie Bayernu.

I jak na zawołanie, sam autor tych słów pokonał Neuera już w trzeciej minucie! Świetną akcję przeprowadził Theo Walcott, który idealnie wyłożył futbolówkę do Girouda, a ten z najbliższej odległości strzelił tuż pod poprzeczkę. 1-0 dla Arsenalu, cuda jednak możliwe?

Dwie minuty później pierwszą okazję na interwencję miał Łukasz Fabiański. Z dystansu strzelał Kroos, ale Polak poradził sobie, choć nie bez problemów, z tym uderzeniem.

Bayern szybko zrozumiał, że Arsenal wcale nie będzie zamierzał poddać tego meczu, więc ruszył do ataku. W 10. minucie bliski pokonania Fabiańskiego był Luis Gustavo, ale strzelił ponad bramką.

Bayern nie mógł sobie pozwolić na kolejne upokorzenie na własnym stadionie z londyńską drużyną i całkowicie zdominował grę. Mimo że to Bawarczycy wciąż prowadzili w dwumeczu, to chcieli jak najszybciej przekreślić wszelkie szanse Arsenalu. W 25. minucie groźnie strzelił Kroos, ale dobrze zareagował Fabiański, który - póki co - rozgrywał bardzo dobre zawody.

Podopieczni Juppa Heynckessa wciąż napierali. W 30. minucie wywarli taką presję na obronie Arsenalu, że zmusili Mertesackera do błędu, który mógł zakończyć się golem. Muller trafił jednak w boczną siatkę.

W następnych minutach tempo meczu wyraźnie zmalało. Zawodnicy zaprzestali szaleńczych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Arsenalu.

Początek drugiej połowy to kolejne akcje rozgniewanego Bayernu. W 48. minucie z dystansu huknął Toni Kroos, ale piłka przeleciała ponad bramką strzeżoną przez Fabiańskiego.

W 55. minucie sędzia popełnił ogromny błąd na niekorzyść Arsenalu. Theo Walcott dostał dobre podanie na wolne pole, już wychodził w sytuacji sam na sam z Neuerem, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki, taki w ogóle nie miał miejsca.

To jednak Bawarczycy wciąż byli drużyną dominującą. W 64. minucie groźnie z dystansu strzelał Gustavo, ale piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W 68. minucie podopieczni Juppa Heynckesa stworzyli sobie wspaniałą okazję do strzelenia gola. Muller posłał na wolne pole Robbena, który wyszedł sam na sam z Fabiańskim. Polak znakomicie wyczekał jednak chimerycznego skrzydłowego i zatrzymał jego uderzenie. Dobra interwencja!

W 72. minucie miały miejsce pierwsze zmiany. W Arsenalu weszli Gervinho i Chamberlain, którzy zastąpili Ramseya i Walcotta, a minutę później na boisko wszedł Gomez kosztem Mandżukicia.

W 79. minucie Gervinho niemalże dał kibicom Arsenalu nadzieję na awans, kiedy to świetnie znalazł się w polu karnym Bayernu i... zachował się jak stary, dobry i lubiany Gervinho, który psuje wszystko, co mu siądzie na nodze.

Szybka odpowiedź Bayernu. Monachijczykom nie podobał się fakt, że to może być ich pierwsza porażka w tym roku kalendarzowym, więc ruszyli do ataku. Kolejny raz na wysokości zadania stanął Fabiański, który odrodził się jak feniks z popiołów i w pojedynkę przyćmił wszystkich zawodników, którzy przebywali na murawie Alianz Arena.

Niesamowite! Kanonierzy przedłużają gasnące z minuty na minutę nadzieje kibiców Arsenalu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z gąszczu zawodników wyłonił się Koscielny, który strzałem głową pokonał Neuera. 2-0!

Rozpoczął się wyścig z czasem... Wyścig, który ostatecznie wygrał Bayern. Mimo że Arsenal zdobył twierdzę na Alianz Arena jako pierwsza drużyna w tym sezonie, mimo że pokonał Bayern jako pierwsza drużyna w tym roku, to i tak pożegnał się z rozgrywek przez zasadę bramek na wyjeździe. Słabiutcy dzisiaj Bawarczycy spisali się poniżej oczekiwań, jednak to oni mogą świętować awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235415.03.2013, 20:30

u mnie sa plotki, ze sniegu nawalilo w miescie, ze glowa mala.

Bayern
Ja przed sezonem stawialem Bayern jako glowny faworyt do LM wraz z Realem.Klub jako tako szanuje, ale sam kraj juz nie ;p

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 20:29

Nie napalajcie się na Isco bo znowu będzie wielkie rozczarowanie.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2013, 20:28

@yeni
Też jestem za, btw. jutro urodziny Theo!

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 20:27

Ramsi to ten co nie ma kolegów na podwórku i pisze debilne wierszyki na k.com.

yeni komentarzy: 163915.03.2013, 20:25

Niuchacz. IM FUCKIN HOPE SO!!! Isco to byłby idealny następca Rosy! Chyba że Wilshere lepiej by się sprawował na AMF niż na b2b, ale dlaczego by nie znaleźć miejsca i dla Jackiego i dla Isco?

Ramsi to ten co ma 14 lat.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2013, 20:23

Coraz większe ploty dzisiaj słyszę, że Cazorla i Nacho namawiają Isco na transfer do AFC. Przydałby się nam. : D

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2415.03.2013, 20:23

Ramsi, to ten co zjada torty Manchesteru United? :D

BayernAA komentarzy: 31515.03.2013, 20:19

@Niuchacz3

No niestety masz rację. W Polsce rzadko mówiono o Bayernie, nawet jak wygrywał. Teraz chociaż ta drużyna jest doceniana np. w studio lub gdy rozmawiam ze znajomymi, którzy nie przepadają, za Bayernem, mówią miłe rzeczy na temat gry, organizacji w klubie i innych aspektach.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.03.2013, 20:19

@afcforever

Arsenalowi. Kanonierzy znacznie bardziej potrzebują punktów ;)

adix1994 komentarzy: 256115.03.2013, 20:17

Dam rade mecz jutro obejrzec ;D Yeahhhh :d

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511615.03.2013, 20:16

@BayernAA
Nastawienie kibiców do Bayernu zmienia się, bo zaczynają wygrywać. Zwykli sezonowcy, pętla się zatacza.

Ars3n komentarzy: 1235415.03.2013, 20:16

ma w kazdej lidze swoj ulubiony zespol, ktory lubi ogladac. Co w tym dziwnego? fan pilki noznej to chyba lubi kazda druzyne.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.03.2013, 20:14

Ramsi tak ma, ja też według niego nie jestem fanem Arsenalu ;]

BayernAA komentarzy: 31515.03.2013, 20:13

Możesz wytłumaczyć dlaczego tak sądzisz?

Ramsi komentarzy: 312915.03.2013, 20:12

BayernAA

Nir jestes fanem Bayernu tylkofanem piloi nożnej...

BayernAA komentarzy: 31515.03.2013, 20:08

Miło, że zmienia się trochę nastawienie do Bayernu wśród polskich kibiców, chociaż na podstawie meczu z Arsenalem, mogę powiedzieć, że tacy zawodnicy jak Mueller, Neuer przez swoje zachowanie i wieczne pretensje do sędziego nie zasługują na grę w Bayernie. Bardzo brzydkie i nie pasujące do takiej drużyny, zachowanie.

JakubBurak13 komentarzy: 24815.03.2013, 20:04

a ja poza kibicowaniu kanonierom sympatyzuje Bayernowi i Juventusowi :P

BayernAA komentarzy: 31515.03.2013, 19:58

Jasne, że lubię Arsenal. Często niestety jest tak, że mecze Bayernu i Arsenalu pokrywają się w czasie, więc wybieram Bayern. Lubię Arsenal szczególnie za ich politykę, bardziej cenie takie kluby niż Chelsea, City i inne sztuczne twory. Kibicuje Wam w PL. Chociaż szczerzę powiem, że moje ulubione ligi to niemiecka, belgijska i holenderska. Czasami jeszcze spojrzę na francuską, gdy gra np. Saint-Etienne. :)

yeni komentarzy: 163915.03.2013, 19:53

Bayern, bedziesz chociaz trzymal za AFC kciuki?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.03.2013, 19:52

@BayernAA

Tak lubisz Arsenal ? Czy z nudów ?

BayernAA komentarzy: 31515.03.2013, 19:51

Na szczęście jutro obejrzę mecz Arsenalu ze Swansea, który jest o 16, a dopiero o 18:30 Bayer - Bayern. Zapowiada się ciekawa sobota! :)

LoveTheGunners komentarzy: 914015.03.2013, 19:49

Nadal uwazam ze Rosa to zawodnik na peiwrszy sklad

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 19:46

Rosa jak złapie rytm meczowy to będzie wymiatał. Ma ciąg na bramkę i może być kimś takim kto poprowadzi nas do ofensywnej gry

yeni komentarzy: 163915.03.2013, 19:44

Z F1 najbardziej nielubie Vettela.. Taki zarozumiały gnojek. :D

amadeo komentarzy: 514915.03.2013, 19:43

@ ArseneAl
Ja za to uwielbiam Lewisa :D Dodaje kolorytu F1

Malyy komentarzy: 7915.03.2013, 19:43

Abou "tri łiks" Diaby. Nie no, oby wrócił niedługo Jack, może to szansa teraz dla Rosicky'ego by znów się pokazać.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 19:42

Nie rozumiem dlaczego nagle wszyscy nie lubią Borussi. Bo co? Bo dobrze radzą sobie tam Polacy i media to nagłaśniają? To chyba trzeba się z tego cieszyć. W Irlandii, gdzie mieszkam, przez 10 lat pokazywali w telewizji tylko MAnchester United bo grał tam Roy Keane i jakoś to nikomu to nie przeszkadzało. No cóż, takajuż nasza mentalność...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.03.2013, 19:42

Siemka. Ale ciulowe losowanie LM. Chciałem Real - Bayern:/

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.03.2013, 19:39

@Malyy
Pewnie dopadł go słynny arsenalowski wirus "trzy tygodnie".

ArseneAl komentarzy: 2341715.03.2013, 19:27

Nawet nie wiedziałem, że najbardziej nielubiany przeze mnie kierowca F1 jest fanem Arsenalu, a jego ulubiony piłkarz to Henry...
Fak!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.03.2013, 19:26

Theo10
Zależy jaki mecz puszczą w drugim tygodniu od rozstrzygnięcia pierwszego spotkania. Oby to był Bayern- Juventus :)

Theo10 komentarzy: 829115.03.2013, 19:23

Akurat myślę, że mecz BVB z Malagą może być dużo ciekawszy od Real - Galata, a wcale nie jestem jakimś wielkim fanem BVB. Natomiast tydzień później powinni transmitować Juve - Bayern, ale znając życie to będzie Barca.

LoveTheGunners komentarzy: 914015.03.2013, 19:16

z filmem*

LoveTheGunners komentarzy: 914015.03.2013, 19:10

fabregas1987

swietny artykul a o tej anegdotce z filem nie slyszalem :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.03.2013, 19:08

David Gill wysłał do Tottenhamu zapytanie o ewentualną kwotę odstępnego za Garetha Bale'a. Manchester United nie musiał długo czekać na odpowiedź Daniela Levy'ego, który poinformował o kwocie 70 milionów funtów.

Jakby Manure wyłożyło na Bale tyle hajsu uhuhu xD

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.03.2013, 19:03

Poleci TVP na 120%

fabregas1987 komentarzy: 2581715.03.2013, 18:56

jakby ktoś chciał przeczytać sobie o "naszej" obronie sprzed lat to jest artykuł na igol.pl

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 18:45