Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego!

Godne pożegnanie z LM, genialny mecz Fabiańskiego! 13.03.2013, 21:33, Sebastian Czarnecki 2380 komentarzy

Pierwszy mecz. To właśnie on zadecydował o tym, kto awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Fatalna postawa Arsenalu na Emirates Stadium i utrata tam trzech bramek była gwoździem do trumny. To przez to strata trzech bramek wydawała się nie do odrobienia na twierdzy Alianz Arena. Mimo to Kanonierzy podnieśli rękawice i stanęli do rewanżu z Bayernem jak równy z równym, w sumie nie mając nic do stracenia.

Ciężko jest odejść z podniesionymi rękoma, zwłaszcza gdy było się tak blisko sukcesu. Tak blisko, a jednak tak daleko. Arsenal jako pierwsza drużyna w tym sezonie zdołała pokonać Bayern na jego terenie, robiąc to w całkiem niezłym stylu. Podopieczni Arsene'a Wengera odpadli jednak na własne życzenie. To oni musieli szalenie gonić wynik na trudnym terenie, i to przez własną głupotę sprzed trzech tygodni.

Mimo wszystko fani Arsenalu mogą być dumni z tego, ile serca włożyli do walki ich ulubieńcy. Kanonierzy honorowo pożegnali się z rozgrywkami i na pewno z podniesionymi głowami wrócą do Londynu. W końcu odnieśli największy sukces w Lidze Mistrzów ze wszystkich angielskich drużyn - najdłużej utrzymali się w stawce i jako jedyni wygrali chociaż jeden ze swoich meczów i nie przegrali dwumeczu, bo w końcu wynik końcowy to 3:3. Zasada bramek na wyjeździe zadecydowała jednak o tym, że to Bawarczycy przeszli do półfinału. Miejmy nadzieję, że to spotkanie będzie bodźcem do dalszej walki w tym sezonie.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Gustavo, Martinez - Muller, Kroos, Robben - Mandżukić

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Rosicky, Cazorla - Giroud

Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Kanonierzy przystąpili do jednej z najważniejszych batalii swojego życia, wciąż mając nadzieję na awans. Olivier Giroud przed meczem powiedział, że szybko strzelona bramka może im znacznie ułatwić wyeliminowanie Bayernu.

I jak na zawołanie, sam autor tych słów pokonał Neuera już w trzeciej minucie! Świetną akcję przeprowadził Theo Walcott, który idealnie wyłożył futbolówkę do Girouda, a ten z najbliższej odległości strzelił tuż pod poprzeczkę. 1-0 dla Arsenalu, cuda jednak możliwe?

Dwie minuty później pierwszą okazję na interwencję miał Łukasz Fabiański. Z dystansu strzelał Kroos, ale Polak poradził sobie, choć nie bez problemów, z tym uderzeniem.

Bayern szybko zrozumiał, że Arsenal wcale nie będzie zamierzał poddać tego meczu, więc ruszył do ataku. W 10. minucie bliski pokonania Fabiańskiego był Luis Gustavo, ale strzelił ponad bramką.

Bayern nie mógł sobie pozwolić na kolejne upokorzenie na własnym stadionie z londyńską drużyną i całkowicie zdominował grę. Mimo że to Bawarczycy wciąż prowadzili w dwumeczu, to chcieli jak najszybciej przekreślić wszelkie szanse Arsenalu. W 25. minucie groźnie strzelił Kroos, ale dobrze zareagował Fabiański, który - póki co - rozgrywał bardzo dobre zawody.

Podopieczni Juppa Heynckessa wciąż napierali. W 30. minucie wywarli taką presję na obronie Arsenalu, że zmusili Mertesackera do błędu, który mógł zakończyć się golem. Muller trafił jednak w boczną siatkę.

W następnych minutach tempo meczu wyraźnie zmalało. Zawodnicy zaprzestali szaleńczych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Arsenalu.

Początek drugiej połowy to kolejne akcje rozgniewanego Bayernu. W 48. minucie z dystansu huknął Toni Kroos, ale piłka przeleciała ponad bramką strzeżoną przez Fabiańskiego.

W 55. minucie sędzia popełnił ogromny błąd na niekorzyść Arsenalu. Theo Walcott dostał dobre podanie na wolne pole, już wychodził w sytuacji sam na sam z Neuerem, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki, taki w ogóle nie miał miejsca.

To jednak Bawarczycy wciąż byli drużyną dominującą. W 64. minucie groźnie z dystansu strzelał Gustavo, ale piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W 68. minucie podopieczni Juppa Heynckesa stworzyli sobie wspaniałą okazję do strzelenia gola. Muller posłał na wolne pole Robbena, który wyszedł sam na sam z Fabiańskim. Polak znakomicie wyczekał jednak chimerycznego skrzydłowego i zatrzymał jego uderzenie. Dobra interwencja!

W 72. minucie miały miejsce pierwsze zmiany. W Arsenalu weszli Gervinho i Chamberlain, którzy zastąpili Ramseya i Walcotta, a minutę później na boisko wszedł Gomez kosztem Mandżukicia.

W 79. minucie Gervinho niemalże dał kibicom Arsenalu nadzieję na awans, kiedy to świetnie znalazł się w polu karnym Bayernu i... zachował się jak stary, dobry i lubiany Gervinho, który psuje wszystko, co mu siądzie na nodze.

Szybka odpowiedź Bayernu. Monachijczykom nie podobał się fakt, że to może być ich pierwsza porażka w tym roku kalendarzowym, więc ruszyli do ataku. Kolejny raz na wysokości zadania stanął Fabiański, który odrodził się jak feniks z popiołów i w pojedynkę przyćmił wszystkich zawodników, którzy przebywali na murawie Alianz Arena.

Niesamowite! Kanonierzy przedłużają gasnące z minuty na minutę nadzieje kibiców Arsenalu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z gąszczu zawodników wyłonił się Koscielny, który strzałem głową pokonał Neuera. 2-0!

Rozpoczął się wyścig z czasem... Wyścig, który ostatecznie wygrał Bayern. Mimo że Arsenal zdobył twierdzę na Alianz Arena jako pierwsza drużyna w tym sezonie, mimo że pokonał Bayern jako pierwsza drużyna w tym roku, to i tak pożegnał się z rozgrywek przez zasadę bramek na wyjeździe. Słabiutcy dzisiaj Bawarczycy spisali się poniżej oczekiwań, jednak to oni mogą świętować awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 12:01

malyglod > Jak pójdzie do Barcelony to zobaczysz jaki to on jest bardzo dobry ;] Musisz się pogodzić, że to nasz najgorszy stoper. Wiadomo, że lepiej go mieć jako 4 stopera i zakupić kogoś lepszego od niego, a sprzedać Djourou, ale sporo jest na rynku dobrych stoperów. W dodatku największy problem z nim to, że ma opaskę kapitańską. Nie zasługuje na nią. Zrozumiałbym jakby mimo, że nie jest prawdziwym liderem odrabiałby to świetną postawą na boisku, a tego ani jego cech przywódczych nie widać. On popełnił w tym sezonie najwięcej indywidualnych błędów przez co traciliśmy gole. 6 błędów !!!

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 12:01

Dokładnie, Laurent, Thomas i Per muszą zostać + zakup jakiegoś konkretnego ŚO. Czterech solidnych obrońców to mus jeśli chcemy walczyć o trofea na kilku fronntach.

kamil_malin komentarzy: 933215.03.2013, 11:58

Verma w pierwszym sezonie był solidnym obrońcą? Dobry żart.

W pierwszym sezonie był genialny. Chwalony w tym sezonie Vertonghen nie dorastał do pięt Thomasowi w defensywie.

malyglod komentarzy: 649115.03.2013, 11:56

Rok temu wywalaliście Pera.
Teraz wywalacie Vermę.
Teraz za przykład stawiany jest Per ( dobre :) i Kosa - ten sam, który tak mistrzowsko zagrał przez 9 minut z MC.

Naprawdę nie wiem czy śmiać się czy płakać. Czy tu tak ciężko znaleźć inne odcienie niż albo biały albo czarny?

Nie, Verma nie jest przeciętnym obrońcom. Jest przynajmniej bardzo dobrym ŚO, choć obecnie w słabszej formie.
Nie ma najmniejszego powodu do sprzedawania takiego gracza i na szczęście to nie wy, drodzy koledzy, o tym decydujecie.

Co do kupna kolejnego ŚO - pełna zgoda. 4 mocnych ŚO w kadrze to nie tłok. Poza tym potrzeba nam stabilizacji w składzie i zgrywania się, a nie kolejnej rewolucji.

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 11:54

Dla mnie tam Verma może zostać, dokupimy pi sezonie nowgo obrońcę i będzie grał ten kto jest w lepszej formie.

pajdi komentarzy: 378015.03.2013, 11:50

Dokładnie Verma nigdy nie był wybitnym obrońcą. Bardzo solidny, nic więcej, a jak wspomniał użytkownik niżej jego notowania podnosiły często strzelane bramki.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 11:48

@malyglod
nie można obwiniać wszystkiego poza Vermą za jego słabą grę...

Per gra stabilnie obojętnie czy obok siebie ma kose czy verme. bez różnicy też kto stoi w bramce

Demostenes komentarzy: 233915.03.2013, 11:47

malyglod
Verma jest po prostu przeciętnym obrońcą. Zawsze był. Jego początkowe wysokie noty spowodowane były zdobywanymi bramkami. Ale błędy jakie popełnia w obronie to jest szok.
DMa jak dla mnie potrzebujemy jednego. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

yeni komentarzy: 163915.03.2013, 11:46

No, panowie jak tam pogoda u was? :D
U mnie tylko metr śniegu :P

malyglod komentarzy: 649115.03.2013, 11:45

Arsenal_1886

to jest twoja opinia a nie fakt.

W pierwszym sezonie grał wyśmienicie. Tylko, że na jego grę wpływają nie tylko warunki wewnętrzne ( jego forma i kontuzje ) ale i zewnętrzne: rotowanie partnerami w obronie, gorsza gra boków obrony, zmiany w bramce.

Ale najlepiej napisać, że jest za słaby. Proste.

malyglod komentarzy: 649115.03.2013, 11:41

Borekenema.

ten sezon ma gorszy i co z tego? Do tego nie jest podstawowym graczem, więc i to wpływa na jego pewność siebie. Dodaj do tego problemy zdrowotne i masz powód słabszej formy.
Podkreślam formy. A tą można spokojnie odbudować a nie od razu wywalać na zbity pysk.

Zresztą, który z naszych graczy w obecnym sezonie prezentuje stabilną formę na ciągle wysokim poziomie?

Jack? Cazorla? Walcott? W każdym z ostatnich 5 spotkań jakie grali byli w 2 niewidoczni.

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 11:40

Nie możemy za dużo sprzedawać bo znów nie będzie rywalizacji w składzie i 1 gracz na swoją pozycję.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:39

malyglod > Verma w tym sezonie najsłabszy z naszych stoperów, a sezon temu najlepszy był Koscielny. On jeden sezon grał na bardzo wysokim poziomie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 11:37

@maluglod
bez przesady, Verma to już długo nie gra dobrze...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:37

mallen > Jako numer 2 może być, ale nie wyżej.

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 11:36

Wojtka bym nie sprzedawał, przecież to młody talent, który potrzebuje za rywala bardziej doświadczonego bramkarza, z którego mógłby czerpać wzór.

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 11:35

Dokładnie, Abou jest pechowcem, ale jeśli ma zagrać kilka meczów w sezonie to lepiej się z nim pożegnać i dac szansę komuś z akademii.

malyglod komentarzy: 649115.03.2013, 11:34

Verma - pół sezonu gorszego i już sprzedać? Szybko działacie.
Kupić dwóch stoperów do pierwszego składu? Może jeszcze 3 defensywnych pomocników i ze 4 napastników? No na pewno wtedy z marszu powalczymy o trofea. Przecież będziemy zgrani po 3 meczach przedsezonowych.

Zejdźcie na ziemię.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:33

dailymail.co.uk/sport/football/article-2293526/Wojciech-Szczesny-Thomas-Vermaelen-facing-fight-save-Arsenal-careers.html?ITO=socialnet-twitter-arsenalmail&ns_mchannel=rss&ns_campaign=socialnet-twitter-arsenalmail&utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed

Wenger rozważa sprzedaż Wojtka i Vermy.
Dla mnie od Wojtka w lidze jest co najmniej 10 lepszych bramkarzy. Nie problem było by go zastąpić. Vermaelena sprzedać za co najmniej 15 mln funtów i też można za te pieniądze kupić dobrego zastępce za niego. Jak nie lepszego.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 11:28

@Arsenal_1886
w 100% zgadzam się z Twoimi dwoma wpisami

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:26

koczan_4 > Wiecznie czekać na Abou już nie można, ale z Wengerem jednak tak nie będzie ;/
Z Robinem była podobna sytuacja, ale wtedy on zawsze był bardziej utalentowany od Abou. Wiecznie nie można czekać na jedno bardzo dobre spotkanie Francuza. W tym sezonie tylko błyszczał z LFC. Reszta spotkań była solidna co najwyżej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:25

Demostenes > Zgadzam się co do Vermy. Verma tak dobrze wyglądał i był raz w jedenastce sezonu w swoim debiutanckim sezonie dlatego, że grał obok Gallasa i przez jakiś czas obok Campbella. To dzięki nim wyglądał tak dobrze. W dodatku miał przed sobą Songa, który był wtedy prawdziwym DP, a nie włączył tryb Songinho jak w ostatnim sezonie. Teraz jednak widać jego "klasę".
Dla mnie to słabszy stoper od Kosy i Pera. W lato sprzedać go z Djourou, Seba odchodzi za darmo i kupić dwóch stoperów. Taki Williams z Swansea może nie ma jakiś umiejętności piłkarza klasy światowej, ale świetnie ustawia obronę od tyłu. Prawdziwy lider defensywy. Taki ktoś jak Terry w Chelsea.

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 11:22

Theo, Mikel, Diaby, Rosa na pewno zostaną i dobrze.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.03.2013, 11:22

Arteta's comments regarding Fabiański interesting, too. "I hope he keeps his place." #afc #szczesny

Tak się czasami zastanawiam i sobie myślę czy bardziej doświadczeni piłkarze w Arsenalu mogą lubić takiego pyszałka jak Szczęsny ?
Zapewne co najwyżej z Wojtkiem sztamę trzymają młodzi Anglicy. Również mam nadzieje wracając do słów Mikela, że to Fabiański utrzyma miejsce w składzie. Wolę cichego w mediach, a przywódcę na boisku Fabiana niż Wojtka dużo gadającego przed meczami, a totalnie nie ustawiając zespołu podczas meczy. On na zawodników krzyczy dopiero jak stracimy gola/gole.

Demostenes komentarzy: 233915.03.2013, 11:14

Osobiście pożegnałbym się również z Theo, Artetą, Rosą, Diabym, Santosem, Chamakhiem, Bendtnerem. O Arshavinie i SS nie wspominam.
A i z Wengerem jeszcze :P

Nie spodziewam się jakichś kosmicznych transferów. Liczę na Coqa, AOCa, Ryo, Eisfelda i do tego jakiś konkretny DM (żeby grał a parze z Coqiem za plecami Jacka) młody Sanogo i Heung Min Son. I obrońcy :P
Podobno Hiddink szuka pracy w Anglii ;)

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 11:11

Daily Star:

"Arsenal will prioritise the signing of Malaga playmaker Isco this summer."

Demostenes komentarzy: 233915.03.2013, 10:56

Vermalen zawsze był przeciętny w obronie. Nadrabiał zdobywanymi bramkami. Teraz nawet tego nie ma. A błędów popełnia mnóstwo. IMO potrzeba nam dwóch nowych stoperów, bo nie mamy żadnego na najwyższym poziomie. TV dobry jako rezerwowy, ale chyba lepiej go sprzedać, niż zabrać opaskę i posadzić na ławce. Per to zawsze będzie dziura w obronie, bo za wolny i mało zwrotny. W powietrzu też za dobry nie jest. Jedynie Kose bym zostawił na ławkę.

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 10:56

Ja bym postawił na Laurenta.

MajsterLM komentarzy: 124915.03.2013, 10:49

mallen---zdecydowanie TV5 no ale kiedy on był w najwyższej formie ??? chyba 3-4 lata temu.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 10:42

ja się nie zdziwie jak sprzedały TV. mamy w zwyczaju sprzedawać kapitanów

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 10:42

Gdy Per, Thomas i Laurent są w najwyższej formie to, który według Was jest najbardziej skuteczny? Ja mam swój typ :)

Demostenes komentarzy: 233915.03.2013, 10:30

Wierzycie w to, że pożegnamy się z TV i Perem? BO chodzą takie plotki.

Ja z graczy ofensywnych bym chciał zobaczyć u nas Sonogo i Heung Min Sona. Bo w Jovetica nie wierzę.
Ważniejsze są wzmocnienia w defensywie. Tam jest straszna padaka.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 10:26

@Qarol
masz rację, podałeś nazwiska lepszych piłkarzy, jednak ja zrobiłem małą koretkę, aby to było bardziej prawdopodobne ;)

@Qarol

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 10:21

Mikel Arteta:

"He [Fabianski] has done it against Bayern, so why can't he do it in the following games? He was terrific mentally as well. There was a lot of pressure on him and he came in and was fantastic. He dominated the box and made a great save as well in the second half. We are really happy with him because he has been working really hard."

Qarol komentarzy: 1450215.03.2013, 10:20

@Borekenema

Sanogo w porządku, ale to tak na przyszłość. A moim zdaniem potrzebujemy kogoś lepszego, do podstawowej jedenastki.

Barry w sumie dałby radę, ale jakoś mi się bardziej Maxime podoba. Jeszcze się rozwinie, a juz teraz fajnie czyta grę, z Marsylią zagrał świetnie. Takie świeże spotkanie, ktore oglądałem : D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.03.2013, 10:15

@Qarol
Richards, Barry, Sanogo i byłbym bardzo zadowolony, a transfery bardziej Arsenalowe

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 10:15

Richards to byłby super transfer. Silny, młody i Anglik. Wtedy moglibyśmy pożegnać się z Bacarym.

Qarol komentarzy: 1450215.03.2013, 10:12

Ja bym był zadowolony mega gdyby w lecie doszedl Jovetic, Gonalons i Richards. Okienko kapitalne wtedy : d

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 10:02

O Isco to będzie bardzo trudno, w ogóle nie wiadomo, czy Arsene się nim interesuje.

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 09:58

Moje marzenia zaczynają się na nazwisku Jovetic, a kończą na Isco ;)

pronik komentarzy: 517915.03.2013, 09:54

Perem sie Wolsburg interesuje
- Wszyscy znają moje zdanie o Perze. Był liderem Werderu i, w moim mniemaniu, jest liderem reprezentacji Niemiec. Jeśli tylko będzie na sprzedaż, zawsze chętnie powitam go w swojej drużynie - Allofs powiedział w ostatnim wywiadzie.

koczan_4 komentarzy: 330215.03.2013, 09:54

Dzeko to mógłby przyjsc. My im tylu zawodników sprzedaliśmy to mogliby się odwdzięczyć. Edin i Jo-Jo to realne i bardzo dobre wzmocnienia, jeśli chodzi o napastnika.

mallen komentarzy: 2123915.03.2013, 09:47