Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Łudogorec 6-0

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Łudogorec 6-0 19.10.2016, 21:47, Sebastian Czarnecki 847 komentarzy

To miał być prosty, łatwy i przyjemny mecz dla Arsenalu, a także okazja do strzelenia kilku bramek. Nikt nie spodziewał się jednak, że po tak bezbarwnej pierwszej połowie w wykonaniu Arsenalu, na Emirates Stadium dojdzie do prawdziwego pogromu. Londyńczycy znacząco poprawili swoją grę w drugiej części meczu i wygrali to spotkanie 6-0. Wisienką na torcie był klasyczny hat-trick w wykonaniu Mesuta Özila, jego pierwszy w profesjonalnej karierze.

Oceń piłkarzy po meczu!

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Cazorla (57. Elneny) - Walcott (62. Perez), Özil, Chamberlain - Alexis (73. Iwobi)

Ługodorec: Stojanow - Minew, Moti, Palomino, Natanael - Diakow, Anicet - Wanderson (80. Lukoki), Marcelinho, Vura (69. Keseru) - Cafu

Już na początku meczu Kanonierzy zadali mocny cios, który pozwolił im uspokoić grę. Alexis Sanchez już w 12. minucie pokonał Stojanowa przepięknym strzałem. Bułgar mógł tylko obserwować, jak piłka perfekcyjnie wpada w okienko tuż za jego głową. Chilijczyk otrzymał dobre podanie od Chamberlaina, wymanewrował obrońcę drużyny gości i zrobił po prostu swoje.

Od tego momentu gra londyńczyków nie układała się najlepiej, a piłkarze Łudogorca dochodzili do swoich sytuacji. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Cafu i Virgil Misidjan, którzy sprawiali wiele problemów obrońcom Arsenalu. W krótkim odstępie czasu proste błędy popełnili Shkodran Mustafi i Laurent Koscielny, a ich błędy musiał naprawiać dobrze dysponowany David Ospina. Para stoperów wyraźnie nie kontaktowała w pierwszej części spotkania, co jeszcze bardziej motywowało rozpędzonych Bułgarów. Ich zapędy ostudziła dopiero bramka Walcotta przed końcem pierwszej połowy, który potężnym strzałem zza pola karnego pokonał Stojanowa.

Po przerwie oglądaliśmy już zupełnie inny Arsenal. Ogarnął się Oxlade-Chamberlain, który poza asystą w pierwszej połowie rozgrywał przeciętne spotkanie i hamował wiele ofensywnych ataków swojego zespołu. Anglik już w pierwszej minucie drugiej połowy wykończył zespołową akcję The Gunners, czym całkowicie zdemotywował piłkarzy z Razgradu. Ogarnęła się także para stoperów, a przede wszystkim Laurent Koscielny, który wrócił na swój normalny poziom i był już nie do przejścia. W pierwszej połowie obrońców często musiał asekurować fenomenalny tego dnia Coquelin, w drugiej jej odsłonie nie musiał aż tak często wracać się do obrony. Francuz mimo wszystko rozegrał wyśmienite spotkanie, zaliczył najwięcej odbiorów i przechwytów w zespole, a nawet zdarzało mu się ciągnąć do przodu grę ofensywną Arsenalu.

Po 55. minucie show dla siebie skradł Mesut Özil, który zaliczył klasycznego hat-tricka, swojego pierwszego w karierze i piątego dla Arsenalu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Mocno przyczynili się do tego Santi Cazorla i Lucas Perez, którzy asystowali Niemcowi przy jego trafieniach. Warto tutaj wspomnieć o bardzo dobrej grze byłego zawodnika Deportivo, który swoją zmianą wniósł wiele ożywienia. Perez co prawda nie miał okazji do wykazania się w roli egzekutora, ale z wielką chęcią obdarował Özila wyśmienitymi podaniami, które ten bezproblemowo wykończył. Hiszpan udowodnił, że Arsene Wenger może mieć z niego wiele pożytku nie tylko na szpicy, ale i na skrzydłach, co zdecydowanie wzmocni rywalizację w pierwszym zespole.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że Arsenal wysunął się na prowadzenie w swojej grupie dzięki różnicy bramek. Od samego początku było wiadomo, że walka o awans będzie się toczyć wyłącznie między londyńczykami a PSG, przez co każde trafienie będzie niezwykle istotne. Po remisie w Paryżu na obie drużyny czeka jeszcze bezpośrednie starcie na Emirates Stadium i jeżeli tam również nikt nie zdobędzie trzech punktów, o awansie z pierwszego miejsca będą decydowały właśnie bramki. A tych Arsenal dzięki pogromie z Łudogorcem ma więcej.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041320.10.2016, 08:28

Dawac te nowe kontrakty. W drużynie panuje świetna atmosfera, jesteśmy na fali wznoszacej, trzeba to wykorzystać. Jeżeli nie daj Boże w marcu wszystko przegramy (a jest to możliwe, to ciężko będzie namówić najlepszych do pozostanie).

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 08:01

Ja jedyne, co wiem o Ajaxie to, że mieli aspiracje aby grać w LM, dlatego nie chcieli sprzedawać Milika, ale wiadomo że takie aspiracje to i miała Legia, a grać nie potrafią. Natomiast Celta jak to hiszpański klub niedopuszczany przez wielkich do kasy będzie pewnie chciała coś zarobić na LE.

Dosyć ciężki mecz do wytypowania zwłaszcza, że Celta nie ułatwia sprawy nierówną formą - wygrana 4-3 z Barcą i przegrana 5-0 z Villarreal.

Trzeba by się zorientować, co z Rossim, Pablo Hernandezem i Guidetti, bo możliwe że Celta nie ma zdrowej #9.

pierre_afc komentarzy: 1207120.10.2016, 07:38

@Sparku - Ajax początki miał trudne bez Milika, ale teraz znacznie lepiej wyglądają. Od przegranej z Rostovem 4:1 u siebie wygrali wszystkie mecze, więc trudno powiedzieć.

pierre_afc komentarzy: 1207120.10.2016, 07:36

Żeby Arsenal pobił rekord wygranych meczów z rzędu wliczając wszystkie rozgrywki będzie musiał każdego lać włącznie przynajmniej do 27 listopada co wydaje się być trudne biorąc pod uwagę, że w listopadzie będzie Tottenham (D), MU (W), a potem PSG (D). A jeżeli Kanonierzy chcieliby pobić rekord wygranych meczów z rzędu w samej lidze musieliby wygrać wszystkie mecze włącznie z 17 kolejką.

Obecnie w obu przypadkach rekord wynosi 14 wygranych.

Sparku komentarzy: 340220.10.2016, 07:33

Takie pytanie
Co gra Celta vigo w tym sezonie w lecie sie lekko rozsprzedali a dzisiaj graja u siebie z Ajaxem Ajaks po odejsciu milika chyba sporo stracil myslicie ze Celta wygra dzisiaj?

mitmichael komentarzy: 4924320.10.2016, 07:21

Na wyjezdzie bedzie z nimi ciezej

raf500 komentarzy: 8320.10.2016, 06:13

Kolejny wspanialy mecz Arsenalu, ale Ługodorec gral calkiem niezle do przerwy, ale trzecia bramka strzelona od razu po przerwie , przesadzila i potem juz bhylo z gorki

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 04:22

Nawet można się uśmiać z tych baboli w obronie City. Tylko muzyczki z Benny Hilla brakuje. W ofensywie trzeba przyznać, że dosyć pechowo, bo ter Stegen wybronił kilka świetnych strzałów.

pierre_afc komentarzy: 1207120.10.2016, 03:28

Szczerze? Największy problem Obywateli to środek obrony oraz bramkarz i przez właśnie te słabości tracą sporo na potencjale. Więc szczęście, że Guardiola nie dał rady ściągnąć Bonucciego i Bravo można uznać (na tą chwilę) za 'transfer flop'. Na pewno sporo zyskają na powrocie Kompanego (choć i Belg jest nieomylny).

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 520.10.2016, 02:56

Potwierdza się teza, że na Barcelonę najlepszy jest ostry pressing. Do momentu czerwonej kartki dla Bravo to City było minimalnie lepszym zespołem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.10.2016, 02:37

O, to ciekawe. Był kiedyś przypadek, że decydował warunek 7.?

6. liczba zdobytych bramek w całej rundzie;
7. współczynnik drużyny z poprzednich 5 sezonów.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.10.2016, 00:53

Pauleta, a jakie są ważniejsze kryteria?

lays komentarzy: 3987120.10.2016, 00:46

Teraz mecz z Boro. Jestem ciekawy jak w tym meczu bedzie wygladac nasza intensywnosc.

Cazorli dalbym w tym meczu odpoczac, nawet jak się wykuruje i zdazy. Niech zagra Elneny.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.10.2016, 00:37

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że te jego zawieszenie łapie się na mecze ze słabymi rywalami

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 00:37

Ciekawie brzmią słowa Koemana po sobotnim meczu:
"I would say they [Man City] are the best team I have come across in my managerial career"

w kontekście dzisiejszego 4-0 :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 00:23

Zależy jakie czerwo. W przypadku Xhaki za bezpośrednią czerwoną kartkę w wyniku niebezpiecznego faulu będą 3 mecze zawieszenia.

Zawieszenie od 15.10.2016 do 29.10.2016 (3 mecze) na oficjalne stronie FA.

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2420.10.2016, 00:19

Taa, tez nie rozumiem tej decyzji z transferem do Wolfsburga. Co okienko łączony jest z nami i Juventusem, w tym jeszcze sie PSG włączyło, no sam jestem ciekawy co z nim będzie. Chociaz, po cichu licze na transfer do nas :P

mistiqueAFC

w nastepnym sezonie na 99,99% juz tam nie zagra.. czuje, ze wyląduje w Juventusie, tam Allegri jest jego fanem :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 00:11

W sumie ta czerwona kartka Xhaki najbardziej boli w kontekście EFL :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2016, 00:07

lays, musiałby paść wynik 1-1 na co jest jakieś 10-15% i w dodatku PSG i Arsenal musiałyby uzbierać tyle samo punktów w meczach z Ludogorets i Basel.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.10.2016, 00:07

@Traitor

Mnie ciekawi kiedy on będzie chciał uciekać z miasta Volkswagena

Trequartista komentarzy: 536620.10.2016, 00:06

Macie rację, za czerwoną dostaje się dwa mecze przerwy. Za dwie żółte jeden.
Co do składu, to na pewno zagra Jeff, bo grał świetnie rundę wcześniej.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.10.2016, 00:04

@lays

Wszystkie w Anglii.Nie zagra z Boro, Reading i Sunderlandem

lays komentarzy: 3987120.10.2016, 00:01

Treq

Tak, już grał nawet w meczu bodajże U-21 :) (Jenkie).

Xhaka moze grac z Reading, na jakie mecze ten ban obowiazuje?

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2420.10.2016, 00:01

@Treq
Xhaka jeszcze zawieszony na ten mecz będzie, chyba

Trequartista komentarzy: 536619.10.2016, 23:59

lays
W miejsce kropek Ramsey, a za Ramseya w środku Xhaka. Jenkinson już trenuje?

lays komentarzy: 3987119.10.2016, 23:58

Wenger mówił, że Ramsey dopiero zagra z Reading w środku tygodnia.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 419.10.2016, 23:57

Wenger (Cazorla) “He got a kick on the back of his Achilles tendon.In my view he was limping a little bit so I didn’t want to take a gamble

Oby z Santim tylko stłuczenie jakieś.

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2419.10.2016, 23:56

@mistiqueAFC
Szczerze, w Wolfsburgu statystykami asysta/gole Draxler srednio sie prezentuje, ale co oglądam mecze Wolfsburga puszczane w tv serio stwarza im duzo szans, ale tam grają takie patałachy, ze wszystko parpolą(w meczu z dortumnedem to wgl). Osobiscie teraz, gdybym mial wystawic jednego do skladu wolalbym jeszcze Niemca, doswiadczony jest(nie straci glupio pilki w srodku pola i nie będzie grał piętek na pałe ~~ jak Iwobi czasem) i wśród graczy Arsenalu prezentowalby wgl inny poziom niz pośród pachołków z Wolfsburga. No ale za rok, jak Iwobi sie rozwinie to kto wie :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.10.2016, 23:55

@Lays

Na lewej pewnie wyjdzie Monreal, chociaż na szansę pokazania się w lidze zasłużył Gibbs, a na środku to chyba Mahomet :D

pierre_afc komentarzy: 1207119.10.2016, 23:55

@lays - Jeśli okaże się, że Cazorla ma jakiś uraz to zapewne Elneny zagra. Dla Ramseya będzie to za wcześnie. Co do LB to raczej spodziewałbym się powrotu Monreala do pierwszego składu.

Alexis

Dla mnie pozycja LO i wystep Cazorli niepewny.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.10.2016, 23:51

@Traitor

Jesteś fanem Draxlera i mam takie pytanie do ciebie.Kto z dwójki Alex-Julian jest aktualnie lepszy? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.10.2016, 23:49

Basel dwa słupki i poprzeczka :D

PietrasM komentarzy: 250019.10.2016, 23:49

A co sądzicie o Gibbsie?
Uważam, że zasługuje na pierwszy skład w najbliższym meczu, ale nadal uważam, że Monreal lepszy.
W dzisiejszym meczu Coq robił brudną robotę w defensywie i Ox często pomagał.
Nacho natomiast miał do pomocy Iwobiego i "karate-kida" Dżake :D

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2419.10.2016, 23:47

Mysle, ze przez Iwobiego wlasnie Wenger zrezygnowal z Draxlera, są do siebie bardzo podobni, a po co w sumie placic 60mln, jak ma sie identycznego gracza w skladzie

lays komentarzy: 3987119.10.2016, 23:46

Iwobi to taki idealny skrzydłowy dla Wengera, jakiego szukał przez lata.

Ustawiał Arshe, Cazorle i ma teraz w kocnu swojego Iwobiego

xantiv komentarzy: 7819.10.2016, 23:39

Wie ktoś może skąd można pobrać skróty Arsenalu z tego sezonu w dobrej jakości i z angielskim lub polskim komentarzem?

Trequartista komentarzy: 536619.10.2016, 23:37

mistique
Bo Iwobi nie jest od strzelania, tylko od rozgrywania. Z nim są fajnie zbalansowane skrzydła, bo po prawej biega Walcott niemal w miejscu napastnika, a po lewej Iwobi schodzi jak najgłębiej by popodawać, jak np. dzisiaj przy drugim golu Ozila.

pauleta

Tak, ale bardzo prawdopodobne jest to, żę my i PSG wygramy pozostale mecze i zostanie nam emczz PSG u siebie i wtedy bd mogli nawet zremisowac zeby wygrac grupe

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.10.2016, 23:33

Co Wy tak przejmujecie bilansem bramkowym jak po liczbie punktów w drugiej kolejności liczą się bezpośrednie mecze? Bilans bramkowy to dopiero 5. kryterium przy ustalaniu kolejności.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.10.2016, 23:28