Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Łudogorec 6-0

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Łudogorec 6-0 19.10.2016, 21:47, Sebastian Czarnecki 847 komentarzy

To miał być prosty, łatwy i przyjemny mecz dla Arsenalu, a także okazja do strzelenia kilku bramek. Nikt nie spodziewał się jednak, że po tak bezbarwnej pierwszej połowie w wykonaniu Arsenalu, na Emirates Stadium dojdzie do prawdziwego pogromu. Londyńczycy znacząco poprawili swoją grę w drugiej części meczu i wygrali to spotkanie 6-0. Wisienką na torcie był klasyczny hat-trick w wykonaniu Mesuta Özila, jego pierwszy w profesjonalnej karierze.

Oceń piłkarzy po meczu!

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Cazorla (57. Elneny) - Walcott (62. Perez), Özil, Chamberlain - Alexis (73. Iwobi)

Ługodorec: Stojanow - Minew, Moti, Palomino, Natanael - Diakow, Anicet - Wanderson (80. Lukoki), Marcelinho, Vura (69. Keseru) - Cafu

Już na początku meczu Kanonierzy zadali mocny cios, który pozwolił im uspokoić grę. Alexis Sanchez już w 12. minucie pokonał Stojanowa przepięknym strzałem. Bułgar mógł tylko obserwować, jak piłka perfekcyjnie wpada w okienko tuż za jego głową. Chilijczyk otrzymał dobre podanie od Chamberlaina, wymanewrował obrońcę drużyny gości i zrobił po prostu swoje.

Od tego momentu gra londyńczyków nie układała się najlepiej, a piłkarze Łudogorca dochodzili do swoich sytuacji. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Cafu i Virgil Misidjan, którzy sprawiali wiele problemów obrońcom Arsenalu. W krótkim odstępie czasu proste błędy popełnili Shkodran Mustafi i Laurent Koscielny, a ich błędy musiał naprawiać dobrze dysponowany David Ospina. Para stoperów wyraźnie nie kontaktowała w pierwszej części spotkania, co jeszcze bardziej motywowało rozpędzonych Bułgarów. Ich zapędy ostudziła dopiero bramka Walcotta przed końcem pierwszej połowy, który potężnym strzałem zza pola karnego pokonał Stojanowa.

Po przerwie oglądaliśmy już zupełnie inny Arsenal. Ogarnął się Oxlade-Chamberlain, który poza asystą w pierwszej połowie rozgrywał przeciętne spotkanie i hamował wiele ofensywnych ataków swojego zespołu. Anglik już w pierwszej minucie drugiej połowy wykończył zespołową akcję The Gunners, czym całkowicie zdemotywował piłkarzy z Razgradu. Ogarnęła się także para stoperów, a przede wszystkim Laurent Koscielny, który wrócił na swój normalny poziom i był już nie do przejścia. W pierwszej połowie obrońców często musiał asekurować fenomenalny tego dnia Coquelin, w drugiej jej odsłonie nie musiał aż tak często wracać się do obrony. Francuz mimo wszystko rozegrał wyśmienite spotkanie, zaliczył najwięcej odbiorów i przechwytów w zespole, a nawet zdarzało mu się ciągnąć do przodu grę ofensywną Arsenalu.

Po 55. minucie show dla siebie skradł Mesut Özil, który zaliczył klasycznego hat-tricka, swojego pierwszego w karierze i piątego dla Arsenalu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Mocno przyczynili się do tego Santi Cazorla i Lucas Perez, którzy asystowali Niemcowi przy jego trafieniach. Warto tutaj wspomnieć o bardzo dobrej grze byłego zawodnika Deportivo, który swoją zmianą wniósł wiele ożywienia. Perez co prawda nie miał okazji do wykazania się w roli egzekutora, ale z wielką chęcią obdarował Özila wyśmienitymi podaniami, które ten bezproblemowo wykończył. Hiszpan udowodnił, że Arsene Wenger może mieć z niego wiele pożytku nie tylko na szpicy, ale i na skrzydłach, co zdecydowanie wzmocni rywalizację w pierwszym zespole.

Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że Arsenal wysunął się na prowadzenie w swojej grupie dzięki różnicy bramek. Od samego początku było wiadomo, że walka o awans będzie się toczyć wyłącznie między londyńczykami a PSG, przez co każde trafienie będzie niezwykle istotne. Po remisie w Paryżu na obie drużyny czeka jeszcze bezpośrednie starcie na Emirates Stadium i jeżeli tam również nikt nie zdobędzie trzech punktów, o awansie z pierwszego miejsca będą decydowały właśnie bramki. A tych Arsenal dzięki pogromie z Łudogorcem ma więcej.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
praptak komentarzy: 882121.10.2016, 20:55

Poza tym najlepszy dubbing jakie kiedykolwiek powstał to Killzona: Shadow Fall.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 20:55

songoku95
Ciężko będzie o darmowe. Każdy z czymś walczy. :-D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 20:53

adrian12543
Właśnie mam odmienne zdanie. Diaw potrafi więcej zrobić dobrego w ofensywie niż w obronie. Dobrze odnajduje się przy stałych fragmentach gry, przebić się przez głąb i oddać strzał. W obronie widzę jak opieszały, mało taktowany, porywczy z fertycznym skutkiem Diaw nie panuje nad emocjami.
Nie śledzę stron poświęconym Ekstraklasie. Nie wiem co piszą. To tylko moje spostrzeżenia. Naprawdę tak piszą o Grzelaku? Dziwię się temu. Ja go mam za jednego z najjaśniejszych punktów. Bywasz na meczach?

praptak komentarzy: 882121.10.2016, 20:52

Rzadko nawet w bajach jest tak dobry dubbing. Pomijając Króla Lajona, Shreka i Epokę Lodowcową. Chociaż coś jeszcze się znajdzie.

songoku95 komentarzy: 2348621.10.2016, 20:51

the last of us, gra mistrzowska. Fabuła lepsza jak w filmach.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 221.10.2016, 20:48

Argudo
W Wiedźminie bardzo słaby? Nie zgodzę się.
Natomiast w pierwszą grę nie grałem.

praptak komentarzy: 882121.10.2016, 20:44

O, to sobie zobaczę. Ale nie mogę doczekać się Smoleńska, bo Pan Jaro powiedział że powinien zobaczyć każdy kogo interesuje prawda.

dissault komentarzy: 326821.10.2016, 20:44

jak dobrze że jutro już sobota, a zaraz potem wtorek

3 naszych ostatnich meczów nie oglądałem

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 221.10.2016, 20:44

Nie oglądam Ekstraklasy, ale wystarczyło mi to:

By stwierdzić, że ów Dejmek dobrym obrońcą nie jest.

kamilo_oo komentarzy: 2356721.10.2016, 20:44

lays

Zrobiłem to samo

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 621.10.2016, 20:44

Dewry

Nie grałem w te gry, więc się nie wypowiem. Natomiast myślę, że chociażby w The Last of Us, czy nawet Wiedźminie, polski dubbing był bardzo słaby.

songoku95 komentarzy: 2348621.10.2016, 20:41

tyle że na orotv chcą aby im płacić, natomiast mi jak na typowego cebule przystało chce za friko :C

dennis93 komentarzy: 107221.10.2016, 20:41

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 221.10.2016, 20:38

Argudo
Zależy w jakich grach. W BF3, Robin Hoodzie czy Gothicu polskie głosy są o niebo lepsze.

macc komentarzy: 472821.10.2016, 20:34

Jutro Jack dojedzie Kuraki w porze obiadowej.

sebastix11 komentarzy: 599221.10.2016, 20:30

Nie oddychaj na chomikuj juz jest w wersji HDRip z napisami

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 20:30

lays, zrobiłem tak samo i obawiam się tego samego.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 621.10.2016, 20:29

O, i widzę, że toczyły się rozmowy na temat dubbingu. W filmach mi to zazwyczaj nie przeszkadza. Za to w grach polski dubbing uważam za zbrodnię.

lays komentarzy: 3987121.10.2016, 20:29

Boziu, kupilem Walcotta w fantasy i jeszcze dałem mu kapitana... Wiec pewnie od jutra się zatnie :(

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 621.10.2016, 20:26

Dzięki, zapamiętam sobie, dawno w kinie nie byłem, może się przejdę.
Co do "moich" filmów, to szczerze zafascynował mnie "Circle", thriller z 2015, zupełnie inny niż każdy film, jaki widziałem.

karmel567 komentarzy: 346621.10.2016, 20:24

Kapustka powołany do U21, czyli jednak Bartek wypada z pierwszej kadry. W jego sytuacji dwa mecze po 90 minut to dużo, więc może to i lepiej?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 20:24

adrian12543
Miałem na myśli to, że nie było Sekulskiego, skończyło się strzelanie. Po kontuzji jeszcze nie doszedł do siebie, ale ktoś go musi też w tym wyręczać. Palanca musi zacząć strzelać. Dwa gole na dziesięć meczów to zdecydowanie za mało.
Wbrew pozorom druga linia Kielczan wygląda dobrze. Grający za napastnikiem Możdzeń i pivot z tyłu Grzelak i Markovic. Brakuje mi tam dynamicznych, szybkich skrzydeł. No i ta nieszczęsna obrona. Diaw to chyba najgorszy CB z tego zespołu. Nigdy nie wiadomo co odwali. A to pozycja, gdzie nie może Cię ponieść. Wilman to trener z łapanki, nie potrafi dobrze tego ustawić, nie wie też czego zespół potrzebuje. Gdyby nie problemy finansowe, frustracja zostałaby wyładowana na jego osobie. Od strony kuchni nie potrafię się wypowiedzieć. Nie znam też warsztatu pracy Wilmana, ale Ojrzyński to jeden z lepszych na podwórku. Ta strata niesie się do dzisiaj. Może jeszcze Rojo Martin to potrafił ustawić, ale gdy zobaczył co się dzieje w klubie, wolał uciec do hiszpańskiego spadkowicza.

fabregas1987 komentarzy: 2581521.10.2016, 20:19

Nie oddychaj to tytuł, wczoraj byłem na tym w kinie. Dobrze zrobiony film, polecam, ale tez widywało się lepsze ;)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 621.10.2016, 20:19

Jaki tytuł tego thrillera?

praptak komentarzy: 882121.10.2016, 20:10

Podobno fajny jest ten thriller o młodzieży włamującej się do chałupy jakiegoś ślepego dziadka. Po opisie stwierdziłem że sobie daruję, ale recenzje ma niezłe. Chociaż... Thriller to miejsce chyba już zamknięte w klaserze kinowym.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 221.10.2016, 19:56

Był ktoś może na Dziewczynie z pociągu lub Inferno??

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 221.10.2016, 19:55

Tak sobie sprawdziłem terminarz, od listopada będzie naprawdę ciężko. Jak utrzymamy się w czołówce to będą szanse na mistrza.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.10.2016, 19:49

@maciekgooner, dobrze, że nie oglądałeś Lock stock and two smoking barrels, czyli po polsku... Porachunki xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 19:46

Kudła albo Frączczak Plusem Meczu.

sebastix11 komentarzy: 599221.10.2016, 19:45

a ja sobie nie wyobrażam takich filmów jak Harry Potter czy innych podobnych bez dubbingu, po drugie ludzie, którzy nie rozumieją innego języka będącego w filmie jak starsi lub mający słaby wzrok, jak mają oglądać film z napisami, to też zbrodnia ...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 19:36

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 221.10.2016, 19:36

mistiqueAFC
Jedyny jaki kojarzę film, w którym polski dubbing bardziej mi pasował od lektora czy napisów to Harry Potter.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.10.2016, 19:34

@songoku

Po co ci?Ty przecież pojęcia o angielskim nie masz :D

songoku95 komentarzy: 2348621.10.2016, 19:32

Pany macie jakieś strony internetowe gdzie będą seriale z napisami po angielsku?

XandeR komentarzy: 968421.10.2016, 19:25

Polecam Bogow Ulicy, nie lubie ogladac filmow kilka razy, ale ten juz za mna chodzi od kilku tygodni i prosi o ponowne obejrzenie.

Nie Jake!Dzisiaj ogladamy co innego!

Jake wypiepszaj mi z baniaka!

No wes Jake!

XandeR komentarzy: 968421.10.2016, 19:21

Jak komus sie podobal film Into the wild, to Captain Fantastic z tego roku mozna odebrac jako ciag dalszy tamtej historii.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.10.2016, 19:19

Oglądanie jakiegokolwiek filmu z dubbingiem to jest porażka.Mnie ciekawi po cholerę robi się dubbing do filmów takich jak Suicide Squad

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 221.10.2016, 19:13

kamilo_oo
Oglądanie tego filmu z dubbingiem to zbrodnia.

kamilo_oo komentarzy: 2356721.10.2016, 19:12

Hobbit 1 część leci dzisiaj na TVN, jakbyś chciał obejrzeć ;P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 19:11

kamilo_oo, też właśnie mnie miło zaskoczył. Ma dobre warunki, z przyspieszeniem, twardo na nogach. I tylko za 0,600m.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 19:07

Ostatnio oglądałem Reservation Road z Phoenixem i Ruffalo.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52421.10.2016, 19:06

damianARSENAL
Wczoraj oglądałem Strzelca, całkiem niezły.

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.10.2016, 19:06

@Damian

Obłąkani/Eliza Graves

Oglądałem dzisiaj i jestem zachwycony

kamilo_oo komentarzy: 2356721.10.2016, 19:05

WilSHARE

Oglądałem ostatnio mecz Ruchu i fajnie wyglądał z Koroną pewnie znowu coś strzeli

damianARSENAL komentarzy: 852021.10.2016, 19:03

Poleci ktoś fajny film? Kategoria dowolona, ale od 2000r w górę :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.10.2016, 19:01

@Fabs

Aż oczy bolą od tej kopaniny, ale oglądam.Przynajmniej będę mógł mógł się poszczycić kolejnym obejrzanym meczem naszej wspaniałej ligi :D do końca roku już tego dziadostwa nie włączę

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.10.2016, 18:56

mistique
Mecz tragedia? Czyli standardzik w Ekstraklasie;D

A nt Kapustki, to mam zdanie, ze przejscie mlodego pilkarza do BPL to samobojstwo, bo tutaj mlodziez sie w ogole nie rozwija. Idealne bylby Bundesliga/Laliga/Zon Sagres.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.10.2016, 18:54

kamilo_oo, co powiesz na Niezgodę? :-D

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.10.2016, 18:53

@Fabs

Panie, a jakie bramki strzelamy piękne, to aż pała mięknie :D ogólnie mecz tragedia, ale że grają z Areczką to przemęczę się do końca

kamilo_oo komentarzy: 2356721.10.2016, 18:51