Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland

Grad bramek w Carabao Cup: Arsenal 5-1 Sunderland 21.12.2021, 21:35, Dawid 1066 komentarzy

W ćwierćfinałowym spotkaniu Carabao Cup Arsenal ugościł na swoim obiekcie drużynę Sunderlandu. Stawką tego pojedynku był awans do półfinału tych rozgrywek. Kanonierzy rozbili gości 5-1, a hattrickiem popisał się Nketiah. Londyńczycy grają dalej!

Arsenal: Leno – Cedric, White (73' Gabriel), Holding, Tavares – Elneny, Odegaard (73' Martinelli), Smith Rowe (79' Patino), Pepe, Nketiah – Balogun (56' Xhaka).

Sunderland: Burge – Winchester, Wright, Flanagan – Doyle, Gooch (78' Evans), Embleton ('78 O'Brien), Neil, Pritchard – Broadhead (45+1' Hume), Stewart (90+2 Mbunga Kimpioka).

W pierwszej połowie oberzeliśmy trzy trafienia, choć nic na to nie wskazywało, ponieważ początek meczu był chaotyczny. Z czasem Kanonierzy podkręcili tempo spotkania poprzez rozsądne rozgrywanie piłki i szukanie swoich okazji, atakując skrzydłami.

W 17. minucie The Gunners wywalczyli rzut rożny. Rob Holding wyskoczył w górę i oddał strzał głową. Burge sparował piłkę pod nogi Nketiaha, a ten dobił futbolówkę na pustą bramkę.

Współpraca Cedrica i Pepego na prawej flance wyglądała naprawdę przywoicie, czego dowodem była akcja obu tych panów zakończona trafieniem Iworyjczyka. Po 27 minutach gry mieliśmy już wynik 2-0.

Podopieczni Mikela Artety zaczęli kontrolować spotkanie i dyktować własne warunki na boisku. Niespodziewanie Sunderland wyprowadził groźną kontrę, zakończoną bramką kontaktową. Embleton zagrał prostopadłe podanie do Broadheada, a ten podciął piłkę nad interweniującym Leno.

Nagle role na boisku się odwróciły. Sunderland stał się zespołem dominującym, który za wszelką cenę chciał doporowadzić do remisu tuż przed przerwą. Tak się jednak nie stało i piłkarze obu ekip zeszli do szatni przy wyniku 2-1 dla Asrenalu.

Druga połowa zaczęła się z wysokiego C. W 49. minucie Nketiah zaliczył drugie trafienie i podwyższył wynik spotkania na 3-1 dla gospodarzy. Tavares dośrodkował piłkę w pole karne, a tam młody Anglik w sprytny sposób skierował piłkę do siatki, wyprzedzając obrońców gości.

Dziewięć minut później Odegaard świetnym podaniem uruchomił Pepego, a ten z dziecinną łatwością ograł defensora Sunderlandu i posłał dośrodkowanie do Nketiaha, który skompletował hattricka.

W 90. minucie Kanonierzy dołożyli piąte trafienie, uwypuklając różnicę klas między obiema ekipami. Autorem trafienia został młodziutki Patino, a asystę zaliczył Pepe.

Carabao CupRaport pomeczowySunderland autor: Dawid źrodło: własne
Barney komentarzy: 2091524.12.2021, 21:22

Po tym sezonie Gabiemu zostaje 2 lata , wiec ja bym przedluzal z podwyzka

enrique komentarzy: 1910224.12.2021, 21:06

@qba555: Jeżeli chodzi o nowego matrixa to już 5 osób mi pisało że dno totalne. Pierwsze 15-20 minut całkiem ok, a potem....

qba555 komentarzy: 797 newsów: 124.12.2021, 21:04

@Furgunn: Właśnie trochę cykam się, aby wyruszyć na seans. Na pierwszy rzut oka to sequel, którego nikt nie potrzebował.

enrique komentarzy: 1910224.12.2021, 21:01

Dominik11 komentarzy: 2016524.12.2021, 20:51

Wesołych świąt i wygrania ligi przez AFC a co tam życzyć można.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11724.12.2021, 20:43

@Rafson95: Tak

XandeR komentarzy: 967524.12.2021, 20:36

Tony Segzu i to nie za kasę!

Wesolych

drewniane_krzeslo komentarzy: 280824.12.2021, 19:54

Wszystkiego najlepszego kanonierzy, dużo zdrowia, wytrwałości, dużo sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Liczę, że będziemy się tutaj spotykać w coraz większym gronie.

Życzę wam także ciekawej i burzliwej wymiany poglądów na każdej płaszczyźnie nie tylko piłkarskiej jak dotychczas ale bez kłótni i złośliwości.

Adminowi, moderatorom, redaktorom życzę dużo wytrwałości w pracy.

Garfield_pl komentarzy: 2799724.12.2021, 18:59

Arsenal are planning to extend Bukayo Saka’s contract until 2027. [@Ekremkonur].

D14 komentarzy: 436624.12.2021, 18:58

Wesołych Świąt Kanonierzy! ;-)

Oprócz zdrowia i wzajemnego szacunku, życzę wszystkim i sobie, abyśmy wrócili na odpowiednie tory jak najszybciej. Żeby nasza gra w dalszym ciągu była przyjemna dla oka i równie efektywna.
Wesołych!

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 324.12.2021, 18:52

@simson16: cholera, były 4 plusy i dalem piątego

... Mi w dupe i kotwica w plecy

Lamoreaux komentarzy: 344324.12.2021, 18:24

@Patriko: trzymaj się byczku. Zawsze możesz na nowo polubić święta w przyszłości z własną rodziną etc. Itp.

Wesołych!

Rafson95 komentarzy: 1053324.12.2021, 18:16

@Jacek1s: @arsenallord napisał: "Matrix to najgorsze filmy jakie powstały w historii kina dla mnie."
gorsze od Smoleńska nawet?

matikanonier komentarzy: 206524.12.2021, 18:05

Wszystkim redaktorom i użytkownikom k.com życzę Wesołych Świąt! Zdrowych i spędzonych w rodzinnej atmosferze :)

Patriko komentarzy: 528724.12.2021, 17:47

Nienawidzę świąt, fatalny okres od dzieciństwa, niemniej nie każdy mial tak jak ja, także w ramach przyzwoitości życzę wam żeby dla was ten moment był radosny, wesołych.

Choina komentarzy: 211224.12.2021, 17:12

@Herus: Nie nie, wzięte z internetów :D

Azde1 komentarzy: 5824.12.2021, 16:54

Wesołych świąt kanonierzy! Samych sukcesów dla Was i dla naszego Arsenalu.

Herus komentarzy: 148824.12.2021, 16:41

@Choina: Twoja wiadomość? :P

aguero10 komentarzy: 856024.12.2021, 16:39

W tych czasach spokoju psychicznego , wygranych Arsenalu i przede wszystkim zdrowia !

Jacek1s komentarzy: 764624.12.2021, 16:37

Życzę Wam dumy z Arsenalu i samych siebie.

Spejsik komentarzy: 341724.12.2021, 16:28

Wesołych świąt :)

Dzulian komentarzy: 255624.12.2021, 16:25

Wesołych świąt dla kibiców najlepszego klubu na świecie! :D

Obyśmy za rok o tej samej porze, debatowali na temat wylosowanego przeciwnika w 1/8 LM!

damianARSENAL komentarzy: 851724.12.2021, 16:11

Życzę wszystkim powrotu do Ligi Mistrzów w 22r.

mruw komentarzy: 413424.12.2021, 16:10

Wesołych i rodzinnych Świąt Kanonierzy! Dużo radości, zwłaszcza w Boxing Day ;)

simson16 komentarzy: 461424.12.2021, 16:03

Mój komentarz na 4444, oby to miejsce było dla Arsenalu na koniec tego sezonu ,ale wierzę że możemy być na trzecim miejscu!!!!;)

simson16 komentarzy: 461424.12.2021, 16:01

No to od mnie Życzenia, Wesołych i Zdrowych Świąt dla wszystkich Kanonierów!!!!Arsenal Forever:)

BizoNxd6 komentarzy: 287924.12.2021, 16:01

Wesołych Świąt! Oby nasi w 2 dzień nas pozytywnie zaskoczyli :)

Jacek1s komentarzy: 764624.12.2021, 15:57

@Rafson95 napisał: "Mężczyzna bez pieniędzy w obecnym społeczeństwie jest traktowany jak śmieć. Choćby po to trzeba mieć siano. Żadna dobra dupa nie będzie chciała z Tobą być jak będziesz jeździł kaszlakiem za 4 tysiące i zarabiał 2 czy 2,5 na rękę."

Jeśli dasz się wplątać w te szufladkowanie ludzi to może i tak. Dobra dupa mi nie jest potrzebna, bo nie chcę być tylko i wyłącznie automatem na kasę, a jak źródełko się skończy to dostać kopa. Ja chcę żyć tak jak lubię, nie potrzebuję do tego 10k miesięcznie. Jeśli jakaś dziewczyna zasłuży sobie na moje zaufanie, to mogę nawet wejść ponad własny standard i mieć samochód rodzinny czy większy dom. Nie widzę problemu.

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 224.12.2021, 15:42

WESOŁYCH ŚWIĄT GUNNERSI!

Polecam link bardzo!

Vardimus komentarzy: 17824.12.2021, 15:32

Wesołych i zdrowych świąt kanonierzy!

Dziadyga komentarzy: 826824.12.2021, 15:30

@Furgunn napisał: "@arsenallord: ja lubię."

I każdy lubi co innego,dlatego jest taka różnorodność na świecie.A teraz..swietujcie!

WESOŁYCH! :-)

Furgunn komentarzy: 922424.12.2021, 15:19

@arsenallord: ja lubię.

Slaviola komentarzy: 1237724.12.2021, 15:18

Kanonierzy i Kanonierki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragnę życzyć wszystkim co najlepsze, dużo zdrowia w tych ciężkich i głupich czasach jakim Mam przyszło żyć.

Dużo uśmiechów, oraz radości z gry Arsenalu!

Wesołych Świąt!

COYG!

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2424.12.2021, 15:09

Prawda propo golfa 4, wspominam z wielkim sentymentem :D

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11724.12.2021, 15:07

@Furgunn: Nie lubię takich głupich filmów.

Arsenal96l komentarzy: 501724.12.2021, 15:05

Wesołych świąt w mordę jeża !

Furgunn komentarzy: 922424.12.2021, 15:03

@arsenallord: są dużo gorsze, może mało widziałeś filmów.

Choina komentarzy: 211224.12.2021, 14:51

Wesołych świąt wszystkim!

prnt.sc/24c86yh - Patino na instagramie ;D

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11724.12.2021, 14:47

@Furgunn: Matrix to najgorsze filmy jakie powstały w historii kina dla mnie.

Furgunn komentarzy: 922424.12.2021, 14:44

Widział już ktoś nowego Matrixa? Jeśli ktoś miał zamiar iść do kina to radzę się poważnie zastanowić. Fanom starych części radzę sieknąć coś mocniejszego przed seansem.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11724.12.2021, 14:42

Wesołych świąt. Życzę wam żebym za rok mógł mówić o Artecie że to fenomenalny trener i mi zamknął mordę. Czaicie. Wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.

zdyp komentarzy: 455324.12.2021, 14:41

Wesolych
Swiat
Kanonierzy

Garfield_pl komentarzy: 2799724.12.2021, 14:38

AS Roma are in talks to take Ainsley Maitland-Niles on loan in January with a view to making the move permanent in the summer, as per @JamesOlley. https://t.co/LeFgfdjpHc

Garfield_pl komentarzy: 2799724.12.2021, 14:16

@Mastec30 napisał: "teraz jest dość gruba sytuacja w całym społeczeństwie w Anglii to za bardzo nie mają wyboru. Przydałoby się jeszcze 1 stycznia zagrać z trochę osłabionym City :D ale to tak w kategorii marzeń, nie ma co innym życzyć osłabień"
No ale wtedy jak wygramy, będą gadać, że dlatego, że osłabieni ;) pykniemy ich normalnie ;)

Mastec30 komentarzy: 621024.12.2021, 14:10

@Garfield_pl: teraz jest dość gruba sytuacja w całym społeczeństwie w Anglii to za bardzo nie mają wyboru. Przydałoby się jeszcze 1 stycznia zagrać z trochę osłabionym City :D ale to tak w kategorii marzeń, nie ma co innym życzyć osłabień

kamil47 komentarzy: 268524.12.2021, 14:08

Od wiek wieków jest tak że facet ma być łowcą który utrzyma rodzinę. I warto wiązać się z kobietą która rozumie życie a nie szuka wygód. Także trzeba tak sobie radzić żeby zapewnić byt sobie i rodzinie którą się założy. To jest taki absolutny must have. Jak kobita szuka wygód to lepiej sobie to darować ponieważ będziecie zapieprzax na jej zachcianki, a jak tylko pojawi się lepsza opcja to zostawi Cię, zabierze dzieci i będzie mieć wy*****e czy dasz sobie z tym radę czy nie.

Garfield_pl komentarzy: 2799724.12.2021, 14:03

@Mastec30 napisał: "no wiesz w Anglii za bardzo nie ma obostrzeń obecnie więc lecą rekordy zakażeń. Piłkarze też człowiek i CH to nie omija. Dobrze że nas to póki co (odpukac w niemalowane) omija i najważniejsi są dostępni. Dobrze jest teraz zagrać i wygrać te mecze bo potem tych odwołanych meczy uzbiera dużo a na nasze nieszczęście akurat trafimy jak będzie gorsza forma i straty punktów gotowe"
Też liczę, że uda się je rozegrać, to może nam na plus wyjść, bo reszta będzie musiała nadrobić w i tak napiętym terminarzu, a my będziemy mieli meczyki co tydzień :) choć jestem wciąż zły o to, że jak w AFC były problemy to nam nie odwołali :/ nie wiem czy widziałeś, ale spora grupa u23 trenuje regularnie z 1 drużyna, na wypadek awarii z covidem, a w ogóle mnie nie zdziwi, jeśli akurat nam kazali grać :D

Mastec30 komentarzy: 621024.12.2021, 13:59

@Lamoreaux: ja nie widzę jakiejś wielkiej korzyści dla Tottenhamu że ma zaległe mecze i teoretycznie może nas wyprzedzić. Dopóki wygrywamy to presja jest po ich stronie. Wcale tych zaległych nie muszą wygrywać, tylko presję będą mieli większą bo nie będą mogli wpadki zaliczyć

Garfield_pl komentarzy: 2799724.12.2021, 13:59

@Lamoreaux napisał: "Wiecie, że kończymy sezon meczami z United, WHU, Leeds, Newcastle i Evertonem.
Ja tu widzę co najmniej 13 pkt. po naszej stronie. Także jest pewien margines jeśli Tottenham zaległe kolejki rozstrzygnie na swoją korzyść."

Panie, do końca sezonu daleko, jeszcze wiele się wydarzy, a oprócz zaległych Totki muszą wygrywać bieżące mecze :) my musimy wygrywać ile się da, i nie patrzeć na rywali, ich straty pkt, będą jedynie dodatkiem, ale bez zwycięstw będzie lipa. Teraz trzeba wygrać z Norwich i Wilkami, z City liczę na lepszy mecz i chociaż remis ( wygrana najlepszy wynik) i potem zobaczymy co będzie. No i zimą jakieś wzmocnienia, ale czas pokaże.

ArekKanonier komentarzy: 190724.12.2021, 13:57

@ArekKanonier: auto ładne, choć wiekowe*