Granit Xhaka: Pół człowiek, półgłówek

Granit Xhaka: Pół człowiek, półgłówek 16.01.2022, 17:22, Eryk Szczepański 92 komentarzy

W ostatnim meczu z Liverpoolem Granit Xhaka dokonał rzeczy niemal niemożliwej. Szwajcar sprawił, że nawet jego najzagorzalsi obrońcy się od niego odwrócili, a na skali zażenowania i zdenerwowania skończyła się miarka. Jak to możliwe, że ten człowiek nadal jest w klubie? Co kieruje kolejnymi trenerami, że na niego stawiają? Ile jeszcze będziemy się z nim męczyć?

Pierwsze pytanie jakie sobie zadaję, patrząc na kolejną sfrustrowaną minę Granita „to się więcej nie powtórzy” Xhaki, to co jest z tym gościem nie tak? Bo spróbujmy prze chwilę popatrzeć na niego obiektywnie, to nie jest zły piłkarz. To znaczy jest tragiczny w rozumieniu ogólnym, ale tak bardziej szczegółowo, rozbierając go na czynniki pierwsze. Przerzuty? Są. Podania? Są. Strzały z dystansu? Są. Rzuty wolne? Są. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to powinien być naprawdę dobry środkowy pomocnik. Co więcej, ma jedną ważną cechę – przywództwo. Wśród tak zwanych insiderów panuje zgodna opinia, że Granit jest bardzo szanowany w klubie, że ma posłuch w szatni i że jest mentorem dla innych zawodników. Przecież to praktycznie opis idealnego zawodnika na lata. W czym tkwi więc problem?

Diagnoza jest o tyle trudna, że wcześniej Wenger, później Emery, a teraz Arteta widzą w nim ważne ogniwo swojej układanki. Nieodzowny element środka pola, na który każdy z nich uparcie stawiał. Każdy z nich się również na nim zawiódł, a i tak żaden go nie odsunął i nie zastąpił. Skąd więc bierze się jego fenomen? Moim zdaniem Xhaka na co dzień musi pokazywać niezwykłe zdolności przywódcze i mieć bardzo dobry wpływ na grupę. Trener to widzi i myśli, że warto mieć takiego piłkarza, bo inspiruje kolegów, a że umiejętności też ma, to niech gra. Na pewno już nic złego się nie przydarzy…

Nagle nastała ciemność, rozległy mrok kłębi się przed oczami, a w głowie słychać jak iskrzą styki. Wystarczyła chwila i kolejne zwarcie w szwajcarskiej elektrowni doprowadziło do katastrofy. Ciało bezwładnie poruszało się wcześniej obranym kursem, ale ruchy te jakby pozbawione sensu, niczym kura biegnąca bez głowy aż się wykrwawi. Kolejny faul, kolejny błąd, kolejna stracona bramka. Tuż przed ponownym uruchomieniem zwojów, widzimy naszego prześladowcę. Twarz nieskalana myślą, wzrok tęskniący za rozumem. Obraz upadającego Arsenalu.

Szwajcarski generał środka pola został zakupiony po tym, jak był jedną z najjaśniejszych postaci w Bundeslidze. Jego dobre występy w Borussii dawały nadzieję na to, że wreszcie pozyskamy klasowego piłkarza do środka pola. Niestety na nadziejach się skończyło. Sprowadzony za 45 milionów euro Xhaka, który miał być siłą nowego Arsenalu, stał się jego kotwicą. Notorycznie spóźniony, notorycznie roztargniony, podejmujący coraz to gorsze decyzje na boisku, z tym swoim bezczelnym uśmieszkiem mówiącym nam, że znów cały świat uparł się na biednego Granita. Szybkie przeprosiny na Instagramie i można znów wrócić na świecznik i dawać przykład. I tak raz po raz, w kółko to samo, aż człowiek myśli, że żyje w jakiejś pętli czasowej. Bo ile razy można popełniać te same błędy i w ten sam głupi sposób niweczyć wysiłek całego zespołu. To już nie jest problem braku koncentracji, to jest problem, który tkwi w psychice. Najłatwiej jest rzucić kolokwializmem, że Szwajcarowi nie dojeżdża głowa. Ale prawda jest taka, że ona nigdy nawet nie wyruszyła w drogę.

I tu rysuje mi się obraz pełny przeciwieństw. Bo dla człowieka abstrakcyjnym się wydaje to, że ktoś może być jednocześnie zarówno dobry, jaki i słaby oraz inteligentny i głupi. Jakiś czas temu Granit udzielił długiego i bardzo dobrego wywiadu. Nie mam wątpliwości, że znaczną część kibiców urzekł w nim swoją otwartością, charakterem i dojrzałością. Sam przez chwilę miałem w głowie takie „wow”. Granit zasiał w mojej głowie ziarno współczucia. Może faktycznie to wszystko nie jest takie zerojedynkowe, może trzeba na niego spojrzeć trochę inaczej, ewidentnie zamącił mi w głowie. Pobudka nastąpiła dość szybko, gdy we wspomnianym meczu z Liverpoolem znów nastała przerwa w dostawie prądu, co w konsekwencji przyniosło 5. czerwoną kartkę Granita w barwach Arsenalu i wróciły demony przeszłości.

Analizując samego zawodnika podczas pisania tego tekstu, doszedłem do dwóch wniosków. Pierwszy z nich to w zasadzie moja niczym nie potwierdzona teoria, że Granit jest zakładnikiem swojej własnej siły przywódczej. Spójrzcie na to w ten sposób – odwalacie głupotę na boisku, zespół przez to przegrywa i traci cenne punkty, Zdarza się raz? Trudno każdy może mieć pecha. Ale kiedy zdarza się drugi i trzeci, i czwarty, i za każdym razem jako feedback dostajecie wsparcie trenera, który jest dumny, że na treningu jesteś wzorem dla zespołu i nie wyciąga wobec ciebie żadnych konsekwencji, to czy twoja motywacja do poprawy zwiększy się czy zmniejszy? Xhaka zauważył, że czegokolwiek nie zrobi, to nadal będzie spoiwem i przykładem w szatni i nic mu nie grozi. Uważam, że to go dodatkowo rozpręża w trakcie meczu i wyłącza jakiekolwiek poczucie odpowiedzialności, co w połączeniu z jego niechlujną grą daje nam tragiczne efekty.

Druga sprawa, to wrodzone umiejętności do kokietowania kibiców i trenerów. Xhaka w tej materii jest wytrawnym graczem, czy jak to się u nas ostatnio popularnie mówi bajerantem. „Przepraszam, popełniłem błąd. Taka jest piłka nożna, czuję się teraz okropnie. Będę ciężko pracować, żeby się to nie powtórzyło”. Ile razy już to słyszeliśmy? Dołóżmy do tego jeszcze kilka publicznie wypowiedzianych ciepłych słów o młodszych zawodnikach, zdjęcie z treningu, gdzie Granit coś tłumaczy koledze z zespołu i mam wrażenie, że niektórym miękną serca i odbiera rozum. Wtedy pada argument ostateczny – no bo to przecież aktualnie nasz najlepszy pomocnik. Tylko czy to naprawdę jest jakakolwiek zaleta Granita? Nie, to wyłącznie obraz nieudolności naszego sztabu trenerskiego. Niezdolność do rzetelnej oceny wpływu piłkarza na osiągane przez zespół wyniki, kosztuje nas co sezon kilka-kilkanaście punktów, dzięki którym być może bylibyśmy już w wytęsknionej Lidze Mistrzów.

Spójrzmy na kilka jego statystyk. W 233 meczach dla Arsenalu otrzymał 62 żółte kartki i aż 5 czerwonych. Przez ostatnie 10 lat tylko Sergio Ramos dostał więcej czerwonych kartoników spośród piłkarzy grających w pięciu najsilniejszych ligach Europy. Co więcej, Xhaka od 2016 roku popełnił aż 8 błędów, prowadzących bezpośrednio do straty bramki, co jest najgorszym wynikiem w Premier League. Do tego dochodzą mniej poważne w skutkach straty, głupie faule, spowalnianie kontrataków. W innym topowym klubie, już by go tu nie było. I tu mam ogromny żal do Mikela Artety. Bo o ile trzeba oddać Hiszpanowi, że sukcesywnie pozbywa się niechcianych piłkarzy, którzy byli dla nas bardziej ciężarem niż wzmocnieniem, o tyle nie rozumiem, czemu tak kurczowo trzyma się Xhaki.

Największym policzkiem, który został w nas wymierzony, był pierwszy mecz tego sezonu z Brentfordem. Przypomnijmy, że w poprzedniej kampanii Xhaka zachowaj się bardzo głupio i nieprofesjonalnie, gdy schodząc z boiska cisnął o ziemię opaską kapitańską, krzycząc do zdenerwowanych kibiców „fuck off”, po czym otwarcie mówił w wywiadach, że chciałby odejść, puszczając jednocześnie oko do Jose Mourinho, który chciał go w Romie. Po takim geście każdy zawodnik byłby skończony zarówno u Wengera, jak i u Emery’ego, a Arteta w na pierwszy mecz sezonu wyznaczył go ponownie na kapitana... To bardzo dużo mówi o tym, dlaczego znajdujemy się w takim miejscu a nie innym.

Nie oszukujmy się, Granit już się nie zmieni. Do końca kariery będzie półgłówkiem, który raz na jakiś czas musi zawalić kolegom mecz. Lawirując między szczerymi chęciami i naturalną dla niego rolą lidera a zwykłym kokietowaniem, będzie robił dobrą minę do złej gry. Jeśli chcemy ruszyć do przodu, a ostatnie ruchy na rynku transferowym i gra Kanonierów wyglądają bardzo optymistycznie, to musimy zrobić ten najważniejszy krok – pozbyć się Granita Xhaki. Uważam, że to będzie najpoważniejszy sprawdzian dla Artety i letnie okienko transferowe zdefiniuje trochę naszą najbliższą przyszłość. Zapowiedzi nowych transferów brzmią super, ale najpierw posprzątajmy własne podwórko.

Granit Xhaka autor: Eryk Szczepański źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
koprofill19 komentarzy: 1318.01.2022, 16:07

Odchodząc od całej sytuacji jakim piłkarzem jest Granit i jak działa jego myślenie na boisku, to za taki tytuł do artykułu można nawet ponieść konsekwencje karne a nawet się powinno. Ten kolokwializm "półgłówek" to nic innego jak jawne uwłacznie drugiej osobie i ewidentny ubogi zasób słownictwa ze strony piszącego. Dziennikarz? Osoba wykształcona? "półgłówek"?
Żenujący poziom. Wstyd!

BolekCorpse komentarzy: 22617.01.2022, 16:28

Zamiast dwukropka, myślnik i tytuł ok.

Be4Again komentarzy: 326317.01.2022, 11:01

Koń, jaki jest, każdy widzi.

mikowhy komentarzy: 3207 newsów: 1017.01.2022, 00:36

Nie przesadzałbym z tym, że nie można nazywać kogoś półgłówkiem w tytule tekstu, choćby nie wiem kim on był. Nie jest to żaden oficjalny dokument tylko luźna publicystyka, tak jak i kanonierzy nie są żadną oficjalną stroną Arsenalu, mimo że tu gromadzi się najwiecej kibiców kanonierów w Polsce, także nie spinajcie się za bardzo

PanMisiek komentarzy: 61316.01.2022, 09:52

Ja bym wrócił do zatrudniania Holendrów i postarał się wyciągnąć z Barcelony Frankiego De Jonga.

tyson880 komentarzy: 1049116.01.2022, 06:40

@szyszak:

Dobre :D

szyszak komentarzy: 91916.01.2022, 04:55

A co jeśli dzięki jego czerwu udało się przełożyć mecz z totkami?

havoc komentarzy: 1875 newsów: 416.01.2022, 03:50

@lordoftheboard: Nie tylko Leicester, taki West Ham tez ma lepszy srodek od Arsenalu.

lordoftheboard komentarzy: 815816.01.2022, 02:19

Tego cymbała już dawno nie powinno tu być.

Ale to wina sztabu.
Kupienie w jedym roku Lacazette'a i Auby? Były pieniądze
Kupienie Pepe? Były pieniądze
Salina wiecznie na wypożyczeniu? Mari i inne pierdoły za 10 baniek? Guendozi zmarnowany talent?

Leicester ma lepszy środek od Arsenalu: Ndidi, Madison, Tielemans.

MarioG komentarzy: 121916.01.2022, 02:16

@zejaz: Vieira wnosił dużo do zespołu mimo łapania kartek, Granit co wnosi, bardzzo niewiele, statystyki jego podań, asyst jest śmieszna. A o tym że on używa 0.5% swojego mózgu wiadomo od dawna

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 716.01.2022, 00:52

Dobrze się czyta. Rzadko czytam teksty do końca, ale ten jest ciekawie złożony.

Czerstwy komentarzy: 20216.01.2022, 00:08

Jest tak: nie lubię Szwajcara i uważam że powinienem już dawno opuścić Arsenal, ale autor tego artykułu p powinien dostać warna. Należy być konsekwentnym, jeżeli zwykły użytkownik k.com dostaje warna za byle pierdniecie to redaktor powinien tym bardziej.

Rafson95 komentarzy: 1042315.01.2022, 23:36

@zejaz napisał: "Ciekawostka jest taka że pierwszy był ulubieńcem kibiców, drugi jest wrogiem publicznym numer 1."

Ciekawostka jest taka, że Vieira był pomocnikiem kompletnym, światowym TOPem na swojej pozycji i mimo łapanych czerwonych kartek regularnie dominował swoich przeciwników w środku pola.

A Xhaka w najlepszym wypadku nie szkodzi

zejaz komentarzy: 175515.01.2022, 23:19

@Cartman_KG: Ale ja nigdzie nie krytykuję Vieiry, porównuję tylko że on dostawał kartki ale kibice nie mają mu tego za złe, a Xhaka robi to w idiotyczny sposób. DO tego poziom między nimi to przepaść.

Ale dawanie sobie po mordach w trakcie meczu to też nie jest zbyt mądre.
Ale często oglądam na youtubie :)

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812815.01.2022, 21:52

Jarala* nie wiem co ten słownik :D

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812815.01.2022, 21:49

Dawno nikt tak nie irytował mnie jak ten koleś.Juz na Euro 2016 mi się nie podobał co większość się nim ustala,ale nie spodziewałem się,że aż takie dno będzie reprezentować.Moze we Włoszech czy Hiszpanii dałby radę,ale tu..opóźnione myślenie kolesia + poruszanie się jakby w gnoju po kolana był.Szkoda komentować.

Reamoner komentarzy: 459415.01.2022, 21:42

@Cartman_KG: pozdrawiam :P

rafal1990 komentarzy: 38115.01.2022, 21:40

A tak poza tym świetny artykuł. Idealnie podsumowujący granita

Czaka "Bajerant".

rafal1990 komentarzy: 38115.01.2022, 21:32

"Granit Xhaka: Pół człowiek, półgłówek"

W końcu ktoś to napisał. Ja już to od dawna wiedziałem.

Czaka out, Wszyscy czaka outowcy łączcie się :)

Cartman_KG komentarzy: 360115.01.2022, 21:14

Jest i koń na białym rycerzu obrońca Xhaki Raemoner!

Siwy2185 komentarzy: 10615.01.2022, 21:13

Najlepsze jest to ze chcą drugiego półgłówka zakontraktować! Diego Coste! Oby to tylko plotki…

mizio komentarzy: 64715.01.2022, 21:08

Każdy kibic Arsenalu MA PRAWO nazwać Granita półgłówkiem.
Dodam nawet swoją propozycję "Trzy-czwarte człowiek, ćwierćinteligent".

Nie bez powodu zajął trzecie miejsce na liście najgorszych transferów dekady. Pamiętajmy, że jest to człowiek, który jest zawodowym piłkarzem (określenie profesjonalny piłkarz nie pasuje mi w przypadku Xhaki). Zarabia kupę siana, z tego co pamiętam 100 tys funtów tygodniowo (ponad pół miliona złotych). Wiem, nie moje pieniądze... Ale boli, że klub któremu kibicuje nie wykorzystuje tego w lepszy sposób. Nie wspominając już o kwocie transferu. Tutaj mam na myśli, że takie zarobki powinny wiązać się z większą odpowiedzialnością.

To, że zachowuje się jak dzieciak, nie znaczy, że wszyscy mają go traktować jak dzieciaka i nazywanie go delikatnie obraźliwie jest jakimś tabu.

Artykuł bardzo dobry.
Dorzuciłbym jeszcze jedną teorię, co do stawiania na Xhakę. Granit być może na treningach wygląda dużo lepiej niż na boisku. Nigdy nie byłem trenerem, ale uważam, że to może być trudne dla trenerów w podejmowaniu decyzji jeżeli ktoś wygląda świetnie na treningu a w meczu gorzej lub na odwrót.

JacOsc komentarzy: 93615.01.2022, 20:49

Artykuł o tytule, który kiedyś gdy był komentarzem, to poszedlby za niego ban.

Szkoda max RahU chyba na szluga wyszedł i nie ogarnia już tego

Reamoner komentarzy: 459415.01.2022, 20:49

Zawodnik może grać dobrze lub słabo, może się wam podobać lub nie, ale nazywanie kogoś półgłówkiem w oficjalnej wiadomości upewnia mnie że szwajcar ma więcej w głowie niż autor tego artykułu.
Granit jest kapitanem swojej reprezentacji i gra 6 sezon w PL, autor tekstu nie wiem kim jest i sorki ale nazwiska nie zapamiętam.

Thierry_H komentarzy: 996 newsów: 115.01.2022, 20:11

@The088: No faktem niestety jest tragiczna głębia składu na tej pozycji :/

The088 komentarzy: 61215.01.2022, 19:56

@Thierry_H:
Nie no myślę tak samo, tylko kto w jego miejsce? Na teraz? Będziemy musieli się z nim przemęczyć do lata, a wtedy liczę na konkretne ruchy Artety. Jeżeli Xhaka ma zostać to tylko jako rezerwowy.

The088 komentarzy: 61215.01.2022, 19:53

@zejaz:
Vieira to legenda the Invincibles ;) nie wypada porównywać go do Xhaki ;)

Thierry_H komentarzy: 996 newsów: 115.01.2022, 19:35

@zejaz: Ototo co pan Cartman poniżej. Jakby powiedział pewnie niejeden filozof, są czerwone kartki i czerwone kartki. I różnica jest znaczna :)

Thierry_H komentarzy: 996 newsów: 115.01.2022, 19:34

@The088: Nie no poważnie? Ja mogę tam jechać w tej chwili i go zastąpić od jutra, chociaż może do końca trzeźwy nie jestem. Serio, uważam że junior bez doświadczenia może być lepszą opcją niż ten sabotażysta. Ten człowiek to tykającą bomba. Czerwone kartki to jedno, ale ile jest przypadków gdzie on swoimi podaniami w poprzek lub do tyłu (a głównie podaje właśnie w tych kierunkach) tworzy genialną sytuację dla przeciwnika? Ten facet nie nadaje się na tempo Premier League. Niemcy, Włochy, super, niech jedzie, to jest inne tempo, inne realia, może tam nawet rządzić i dzielić. Ale nie tutaj. Tutaj ten człowiek to jest kula u nogi AFC.

Cartman_KG komentarzy: 360115.01.2022, 19:09

@zejaz: Takie pytanie a oglądałeś chociaz mecze w wykonaniu Vieiry czy za młody jesteś? Bo generalnie czerwa dostawał nie za bezmyślne faulowanie w sytuacji, z której nic by nie bylo albo z Mułami gdzie dawali sobie po gębach z Nisterloyem i Kranem w festiwalu pełnym złośliwości.

Granit robi faule, których nie powinno być i zazwyczaj ważą one na wyniku.

Anfield89 komentarzy: 7615.01.2022, 18:52

Nigdy nie byłem fanem Granata i od samego początku uważałem, że Wenger nie przemyślał do końca decyzji zakupu Xhaki, ale wtedy kiedy ją podejmował, był już zainfekowamy swoją manią "jakości" i odpowiadaniem w następnym meczu.
Naprawdę, odkąd pojawiła się możliwość oglądania meczów Arsenalu częściej niż kilka razy w sezonie, bo wcześniej bazowało się tylko na krótkich opisach w PS lub Tempie, nikt nie zapadł w mojej pamięci z taką negatywną łatką, jaką mam nadzieje w końcu przykleję Xhace, gdy opuści już Arsenal.
Dla tych, którym wystarcza argument, że jest on liderem w szatni, dobrym duchem, i co tam kto jeszcze wymyśli, mam rozwiązanie, to niech Xhaka w tej szatni zostanie i na boisko nie wychodzi!
Dla mnie Xhaka, to ostatni bastion przeciętności, jaki niestety pozostawił po sobie Wenger. Czas już odciąć ten kupon i ruszyć w końcu do przodu.

zejaz komentarzy: 175515.01.2022, 18:29

Vieira
mecze 397
kartki 96 / 7 / 3
wylatywał z boiska średnio co 3 444 minut

Xhaka
mecze 233
kartki 62 / - / 5
wylatuje z boiska średnio co 3 845 minut

Jak troszkę się przyłoży to dogoni naszą legendę.
Ciekawostka jest taka że pierwszy był ulubieńcem kibiców, drugi jest wrogiem publicznym numer 1.

zejaz komentarzy: 175515.01.2022, 18:13

Tytuł sponsorowany przez Piotrek Szumowski

mck95 komentarzy: 40315.01.2022, 18:07

Tytuł rozwalił mnie doszczętnie. Nie muszę czytać bo już wiem, że to dobry artykuł.

kwiatinho komentarzy: 1311015.01.2022, 17:18

Tytuł na poziomie gry Xhaki. Słabe na maxa

Gofer999 komentarzy: 1448615.01.2022, 17:16

Trochę inaczej bym Czapiego nazwał, ale pólmózg też może być. :D

The088 komentarzy: 61215.01.2022, 17:16

Ogólnie też jak 99% z nas jestem za rychłym odejściem Xhaki, ale na chwilę obecną kto miałby go zastąpić na DM? Elneny? Bez jaj. Niestety nie ma teraz nikogo, bo Lokonga jest jeszcze za młody, musi trochę zmężnieć, a Arthur który jest tu przymierzany też nie zajmie jego miejsca. Do lata będziemy się z nim jeszcze męczyć (a może i dłużej). Pytanie zasadnicze - czy Arteta będzie miał jaja i odpali Xhakę latem? Mam przeczucie, że Xhaka będzie w Arsenalu jeszcze w sezonie 22/23. Rzadko kiedy tak bardzo chciałbym się mylić.

sWinny komentarzy: 766515.01.2022, 16:53

@erykgunner: ja tam nie widzę żebyś zrobił coś złego. Nazwać bezmózga - pół mózgiem czy półgłówkiem to nic złego.

Nawet bym powiedział, że to dla niego komplement :)

Be4Again komentarzy: 326315.01.2022, 16:51

@ArekKanonier: Chcesz kultury i jakości dziennikarskiej to idź do kiosku i kup sobie jakiś tygodnik wg. uznania. To jest strona fanowska prowadzona, w mniejszym lub większym stopniu, przez amatorów. Przez fanów dla fanów. Jeżeli coś nas irytuje, jako kibiców to dlaczego nie nazwać rzeczy po imieniu? Taki artykuł jest ciekawszy niż tysiące bezpłciowych na tej stronie.

Po drugie jeżeli idiote nazywasz idiotą to jesteś szczery czy niekulturalny?

Dominik11 komentarzy: 2004315.01.2022, 16:49

Charakteru mogą mu zazdrościć wszyscy nasi piłkarze, i z charakteru zaangażowania to najlepszy materiał na kapitana.

Dobra i tyle tego dobrego.

Za wolny , wolno myślący na boisku, brak umiejętności na Premier League.

Szkoda bo przychodząc do nas dawał nadzieje na to że będzie liderem, i można powiedzieć że jest ale z charakteru ale co z tego jak nie ma umiejętności.

Zatem plusy ma ale za mało by grać w Premier League.

Limss komentarzy: 14415.01.2022, 16:41

Według mnie Szwajcar nie jest złym zawodnikiem, tylko Premier League jest dla niego zbyt szybka. Powtarzam to od kilku lat. Tak jak w tekście, gość ma cechy lidera, ale niestety nie te ruchy. Moim zdaniem gość odnalazłby się w Serie A, gdzie nie gra się tak szybko i gdzie duży nacisk kładzie się na taktykę.

A jeżeli chodzi o jego sprzedaż, to wydaje mi się, że dni Granita w Arsenalu są policzone, jednak Arteta miał ważniejsze pozycję to obsadzenia. Pierwsze podchody na pozycję śp zostały poczynione w lecie, gdzie kupiliśmy młodego Lokongę, ale to wciąż melodia przyszłości. w styczniowym okienku biorąc pod uwage plotki, najprawdopodobniej bedzie jakies wypozyczenie. W lecie zakładam, że zaatakujemy jakiegoś śp, wg mnie super by był Tielemans, któremu zostanie rok konraktu i jest jedną z wyróżniających się postaci w Leicester i wtedy powoli można się wycofywać z Xhaki, bo póki co, nie mamy kim go zastąpić. Takie moje zdanie.

ArekKanonier komentarzy: 182915.01.2022, 16:38

@Paul77: w stu procentach się zgadzam. Myślę , że w tym przypadku największym problemem jest nasza bieda w środku pomocy. Gdyby nie to to pewnie nie było by Go tu już od paru lat.

Paul77 komentarzy: 955015.01.2022, 16:33

Niestety to o czym pisze autor jest prawdą. Xhaka powinien odejść przy najbliższej okazji. Niby lider szatni , niby dobry mentor, niby poplecznik trenera, ale boisko go brutalnie weryfikuje. To nie facet na szybką, siłową ligę angielską. Może Włochy, Niemcy, tam będzie błyszczał.
Podsumujac temu panu dziękujemy.

ArekKanonier komentarzy: 182915.01.2022, 16:12

@Be4Again: Nie jest oficjalną stroną klubu ale jednak kultura powinna obowiązywać. Gdzieś granice trzeba stawiać i myślę, że poprawiony tytuł jest już bardziej akceptowalny.
No i jeśli kierujesz odpowiedź do mnie to nie pisz o krytykowaniu Artety za wywiady bo ja z natury nie krytykuję ludzi i nigdy takie coś nie miało miejsca. Mogłeś oddzielić te dwie części swojej wypowiedzi.

Be4Again komentarzy: 326315.01.2022, 16:07

@erykgunner: Przestań. Poprawność polityczna jest nudna. To nie jest oficjalna strona Arsenalu, tylko strona fanowska, która oddaje nastroje wśród kibiców. Nie jesteś publicystą o zasięgu ogólnopolskim, który porusza istotne dla spoczenstwa tematy żeby ograniczała Cię dziennikarska etyka. Jesteś kibicem i Twój artykuł jest głosem kibica. Ode mnie szacunek za odwagę. Chciałbym więcej takich.

Be4Again komentarzy: 326315.01.2022, 16:04

@ArekKanonier: Kolego, ale to nie jest oficjalny serwis Arsenalu. Ta strona nie jest prowadzona przez dziennikarzy publicystów tylko przez fanów i ten artykuł oddaje w sposób dosadny nastroje wśród kibiców względem Xhaki. Po prostu miarka się przebrała już dawno temu. Z jednej strony hejtujecie Artete za poprawnie politycznie wywiady, a z drugiej strony jak się pojawią szczery artykuł, w którym wylewają się emocje to już jest to oznaka braku kultury.

Żyjemy w czasach przesadnej poprawności politycznej. Trochę dystansu i luzu. Autor, wierny kibic AFC, wylał swój w pełni zrozumiały żal.

kamil47 komentarzy: 268515.01.2022, 15:57

Słaby artykuł, jeden z najsłabszych jakie widziałem na tej stronie. Wtedy gdy cisnął opaską to przypominam że cały świat uważał że wszelkie zło w naszej grze to wina Granita. A prawda jest taka że w tamtym czasie graliśmy gorzej bez Granita jak z nim w składzie. Nie bronię Szwajcara za te zachowanie, ale myślę że warto przedstawić całą sytuację a nie tylko to co chcemy i poprze naszą tezę. Kolega niżej świetnie przedstawiły sytuację błędów. Nazywają Granita półgłówkiem, ok ale jak w takim razie ocenić autora tekstu ?

bikerek komentarzy: 29915.01.2022, 15:47

Meczyk nam odwołano

lordpat komentarzy: 335915.01.2022, 15:41

Ambitny tytuł, wielkie brawa dla autora!

Poziom - dno.

Czeczenia komentarzy: 1244015.01.2022, 15:40

Wiedziałem, że będzie shitstorm o ten tytuł.

Moim zdaniem normalny. Uszczypliwy, ale oddający nastroje wśród kibiców. Ostatecznie nimi właśnie jesteśmy, a szydera, frustracja i ogólnie złe emocje to też część kibicowania.

Mam tylko jedną prośbę. Więcej wyrozumiałości dla komentujących, bo czasem warny są wręcz absurdalne. Nie dla rynsztokowego języka i obrzucania się gnojem, ale "głupka" czy nawet "debila" w emocjach można chyba zaakceptować. Oczywiście w zależności od kontekstu i jednak bez nadużywania takich sformułowań przez danego usera.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Sheffield Utd - Arsenal 4.03.2024 - godzina 21:00
? : ?
Arsenal - Newcastle 24.02.2024 - godzina 21:00
4 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool26186260
2. Manchester City26185359
3. Arsenal26184458
4. Aston Villa26164652
5. Tottenham25145647
6. Manchester United261421044
7. Brighton26109739
8. Wolves261151038
9. Newcastle261141137
10. West Ham25106936
11. Chelsea251051035
12. Fulham26951232
13. Crystal Palace26771228
14. Bournemouth25771128
15. Everton26871125
16. Brentford25741425
17. Nottingham Forest26661424
18. Luton25551520
19. Burnley26341913
20. Sheffield Utd26341913
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland175
Mohamed Salah159
D. Solanke143
O. Watkins1310
Son Heung-Min126
B. Saka126
J. Bowen112
C. Palmer106
Hwang Hee-Chan103
Richarlison103
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz stycznia wybór redaktorów
0
Gracz stycznia wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63