Holding: Miałem dogadany wyjazd do Newcastle

Holding: Miałem dogadany wyjazd do Newcastle 14.01.2021, 01:12, Mateusz Kubacki 10 komentarzy

Rob Holding podpisał kilka dni temu nowy kontrakt z Arsenalem, obowiązujący do 2024 roku. Anglik w wywiadzie dla The Telegraph wyznał, iż niewiele brakowało do tego, aby latem opuścił północny Londyn i dołączył do Newcastle. Piłkarz obawiał się o swoje miejsce w drużynie po kontuzji i pragnął odejść z klubu w poszukiwaniu regularnej gry.

Przełomowy okazał się mecz z Liverpoolem o Tarczę Wspólnoty. Holding spisał się w tym spotkaniu bardzo dobrze i to zadecydowało, że Mikel Arteta postanowił zatrzymać go w Londynie. 25-latek stał się podstawowym defensorem Kanonierów w tym sezonie, występując w 10 z 13 ligowych potyczek.

- Latem podpisaliśmy kontrakt z dwoma nowymi środkowymi obrońcami (Gabriel i Pablo Mari) i to skłoniło mnie do przemyśleń na temat swojej pozycji w klubie. Zastanawiałem się, czy w ogóle będę dostawał szanse. W wieku 25 lat muszę przede wszystkim skupić się na regularnym graniu. Rozmawiałem wówczas z trenerem, bo nadarzyła się okazja do pójścia na wypożyczenie. Byłem świeżo po kontuzji zerwania więzadeł w kolanie i po prostu potrzebowałem gry.

- Tak naprawdę transfer był już uzgodniony. Arsenal także uważał, że to będzie dla mnie dobre posunięcie. Jednak tydzień przed spotkaniem o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem trener wziął mnie na rozmowę i powiedział, że chciałby sprawdzić moją obecną dyspozycję i czy jestem wciąż skupiony na Arsenalu. Powiedziałem mu, że gdziekolwiek jestem, zawsze będę grał najlepiej, jak tylko umiem i dawał z siebie 100%.

- Zagrałem w tym meczu, spisaliśmy się dobrze i wygraliśmy. W poniedziałek dostałem wezwanie do biura trenera. Wyznał mi, iż nie ma sensu, abym odchodził. Wiedziałem, że jeśli będę wypruwał żyły dla tego klubu, dostanę swoją szansę. Obdarzył mnie ogromnym zaufaniem.

Newcastle UnitedRob Holding autor: Mateusz Kubacki źrodło: Telegraph
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
kuzguwu komentarzy: 391814.01.2021, 13:36

Można by gdybać gdzie by teraz był, gdyby nie zerwane więzadła na Old Trafford.

varatas komentarzy: 215914.01.2021, 13:33

Gra teraz dobrze, ale na jak długo, tego nie wiadomo. Gdyby za niego grał Sokratis, to pewnie wielkiej różnicy byśmy nie odczuli.

Dainc komentarzy: 64714.01.2021, 11:12

Nie przepadałem za nim od momentu, w którym dołączył do klubu. uważałem, ze to będzie wtopa i każdy kolejny sezon mnie w tym utwierdzał. Teraz cieszę sie, że został. Środkowy obrońca to niewdzięczna pozycja. Decyzyjność ma raczej dobrą, nie odcina mu prądu. Czasem popełni babola - jak każdy, ale zachowuje po babolu zimną krew i często udaje mu się go naprawić... Nie tak jak Luiz, popełnia błąd, to jeszcze dorzuci do pakietu rzut karny i czerwoną kartkę :D

Jack_Herrer komentarzy: 4654 newsów: 19214.01.2021, 10:55

Życzę mu żeby został naszym nowym Adamsem, albo chociaż Keownem

mlody323323 komentarzy: 64314.01.2021, 08:42

@bizooon: ojj bellerin lepiej nie xD

bizooon komentarzy: 417714.01.2021, 08:37

@kaman17 napisał: "Pewności siebie to on miał aż nadmiar. Czasami bywa aż zbyt lekceważący dla rywali i traci koncentrację."
Otototo. Ktos tu widzi to co ja. Wlasnie Rob to najwiekszy cwaniak chyba aktualnie w klubie obok Thomasa i Tierneya. Chaialbym zeby Auba czy Bellerin mieli taki luz i taka bezczelność jak Holding

kaman17 komentarzy: 413914.01.2021, 08:04

A ja mam właśnie odmienne zdanie... Pewności siebie to on miał aż nadmiar. Czasami bywa aż zbyt lekceważący dla rywali i traci koncentrację.
Rzadki przypadek piłkarza z taką odwrotną mentalnością. Ale dzięki temu potrafił schować do kieszeni wielu świetnych zawodników, bo nie robi mu różnicy czy biega obok niego Aguero czy Iwobi.
Okk, błędów też sporo popełnił, ale w tej chwili popełnia ich co raz mniej.

GenzoArs komentarzy: 1639 newsów: 914.01.2021, 07:49

Rob zawsze miał wszystko, żeby być topowym obrońcą. brakowało mu tylko pewności siebie, która jest niezbędna na tej pozycji. teraz jej nabiera i to procentuje. Wchodzi w wiek, w którym już wie kim jest i co tutaj robi. jak tylko jego pewność siebie nie zostanie zaburzona to on i Gabriel będą naszą ostoją nastpęnych lat.

PS. Lubie takie problemy: Mari, Gabriel, Holding (może Saliba). taka klęska urodzaju mi się podoba.
PS2, a co z Chambersem?

Bednar komentarzy: 178314.01.2021, 07:32

@mlody323323: Może to i prawda, ale my ledwo się na Parteya wykosztowaliśmy, a co dopiero na następnego ŚÓ. Druga rzecz, że trzeba by kolejnego gracza odstawić, bo mamy syf w składzie. Rob to dobra opcja, na przetrzymanie trudnych czasów.

mlody323323 komentarzy: 64314.01.2021, 07:17

szczerze, to szkoda nie jest tragiczny ale tak o klasę lepszy w jego miejsce SO by się przydał bo jakoś mu nie ufam , Mari wydaje się pewniejszy ale to tylko moje odczucia

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester United431010
2. Chelsea431010
3. Liverpool431010
4. Everton431010
5. Manchester City43019
6. Brighton43019
7. Tottenham43019
8. West Ham42208
9. Leicester42026
10. Brentford41215
11. Crystal Palace41215
12. Aston Villa41124
13. Wolves41033
14. Southampton40313
15. Watford41033
16. Arsenal41033
17. Leeds40222
18. Burnley40131
19. Newcastle40131
20. Norwich40040
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio43
Bruno Fernandes40
Mohamed Salah32
M. Greenwood30
R. Lukaku30
D. Calvert-Lewin30
S. Benrahma22
D. Ings21
C. Gallagher21
Pablo Fornals21
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
5.86
Gracz sierpnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl