Idealny mecz dla kibiców! Arsenal 5-2 Benfica

Idealny mecz dla kibiców! Arsenal 5-2 Benfica 29.07.2017, 18:28, Łukasz Wandzel 562 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na stadion Arsenalu powróciło Emirates Cup! I o ile pierwszy mecz tego przedsezonowego pucharu mógł nie przysporzyć fanom wystarczających wrażeń, ponieważ Sevilla pokonała RB Lipsk zaledwie 1-0, to drugie spotkanie na pewno usatysfakcjonowało każdego, kto ten mecz obejrzał. Popularni Kanonierzy rozbili mistrza Portugalii, Benficę aż 5-2! Mało kto pewnie spodziewał się aż tak wysokiego rezultatu, podobnego do ostatniego starcia tych dwóch drużyn, do którego doszło w ramach tego samego turnieju w 2014 roku, kiedy podopieczni Wengera zwyciężyli 5-1. A tu proszę! Fantastyczny mecz, tuż przed startem sezonu Premier League, w którym dwie drużyny cechowały się kombinacyjną grą oraz dużą skutecznością.

Nawet po pierwszej połowie można było powiedzieć, że to Arsenal był zespołem lepszym. Na tablicy wyników widniał wtedy rezultat 2-2, ale to londyńczycy zdobyli ładniejsze gole. Natomiast dwie bramki stracone były wynikiem błędów w defensywie. Szczególnie Per Mertesacker nie zachowywał się w tych sytuacjach najlepiej. Jednak po przerwie było już tylko lepiej. The Gunners nie tylko nie dali już sobie strzelić, ale dołożyli jeszcze 3 trafienia od siebie. Nie ma sensu opisywać sytuacji bramkowych, je trzeba zobaczyć. Warto jedynie dodać, że były to świetne kombinacyjne akcje, a kibice życzyliby sobie takie oglądać także w regularnych meczach ligowych.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding (46' Chambers), Mertesacker, Kolasinac - Nelson (75' Chamberlain), Coquelin (33' Elneny), Xhaka (73' Ramsey), Maitland-Niles (74' Monreal) - Walcott (75' Lacazette), Iwobi (74' Özil), Giroud.

Benfica: Julio César - Buta, Luisao, Jardel, Eliseu (60' Grimaldo) - Filipe Augusto, Pizzi (73' Dias), Cervi (60' Chrien), Salvio - Jonas (60' Rafa), Seferovic (73' Jiménez).

To świetne widowisko nie zaczęło się dla londyńczyków najlepiej, ponieważ Cervi otworzył wynik tego meczu już w 12. minucie, po świetnej akcji graczy Benfiki, którzy sprawili, że obrońcy Arsenalu byli pogubieni. Nic nie wskazywało, że przyjezdni strzelą gola, ponieważ to gospodarze szybko przejęli inicjatywę i od początku spotkania bawili się dookoła szesnastki przeciwnika. W sumie to Kanonierzy mogli jako pierwsi zdobyć bramkę, gdyż już w 3. minucie Walcott zgrał futbolówkę na głowę Giroudowi, który był w stanie oddać czysty strzał, ale niestety celował w golkipera. Nie zmienia to jednak faktu, że pokonanie Ospiny przez Portugalczyków niczego nie zmieniło - ciągle oglądaliśmy kombinacyjną i bardzo przyjemną dla oka grę z obu stron, lecz to właśnie Arsenal był drużyną, która spędzała na połowie rywala więcej czasu.

Najzabawniejsze może być to, że to stosunkowo nowi piłkarze Kanonierów pokazali, jak efektownie i efektywnie może grać ekipa z Londynu, czyli dokładnie w taki sposób, z jakiego jest znana. Sead Kolasinac i Reiss Nelson - to o tych zawodnikach mowa. Bośniak, jako nowy nabytek, oraz Anglik, który nie miał jeszcze za bardzo okazji występować w pierwszej drużynie, odznaczali się świetną grą. Każdy z nich jest inaczej zbudowany i dominuje u nich nieco inny styl gry, ale w tym meczu łączyło ich jedno: wrzutki. Świetne, celne zagrania, które w przypadku obu panów spowodowały, że zaliczyli oni po asyście.

Rozwodzenie się nad piłkarzami Arsenalu, na których można spoglądać optymistycznie po dzisiejszym występie, tym bardziej, że zbliża się jak zwykle długi sezon, może popsuć jedna informacja. Boisko przedwcześnie musiał opuścić z powodu urazu Francis Coquelin. Francuski pomocnik ucierpiał w okolicach 22. minuty, ale kontynuował grę. Później, brał udział w świetnie rozegranej akcji, która notabene zakończyła się golem. Ale zaraz po tej radości, można było dostrzec 26-latka opuszczającego plac gry. W jego miejsce stawił się Mohamed Elneny.

Zdobywcami goli dla Arsenalu w dzisiejszym spotkaniu byli Walcott (dwukrotnie), Iwobi oraz Giroud. Jedna bramka była trafieniem samobójczym zapisanym na konto Lopeza. Każdy z wymienionych graczy dawał coś od siebie swojej drużynie. Szkoda, że Lopez dał samobója... Ale nie chodzi przecież tylko o bramki. To było przede wszystkim bardzo ładne spotkanie i nie tylko gole są tutaj wyznacznikiem dobrej gry. Giroud świetnie spisywał się w grze plecami do bramki i odgrywał do partnerów, co poskutkowało czwartym golem dla Kanonierów od Iwobiego. Odnosząc się do Alexa, jego rozwój po prostu cieszy. Cały czas był pod grą i bardzo dobrze mieć piłkarza na poziomie, który nie kosztował 50 milionów funtów. Tu pozdrowienia od Arsene'a Wengera i Roba Holdinga dla Pepa Guardioli.

Theo Walcott to ostatni z listy strzelców przeciwko Benfice. Strzelił dwie bramki, każdą bardzo pewnie, jakby był urodzonym lisem pola karnego, ale... Choć dzisiaj dał występ na duży plus, wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Czy za jego nową fryzurą pójdzie również odpowiednia jakość i nie zakończy się u niego na kilku dobrych meczach w sezonie? Może to dobry temat do dyskusji.

Żeby już tak nie słodzić podopiecznym Arsene'a Wengera warto wspomnieć o postawie defensywy podczas tego meczu. Nie był to wybitny mecz Pera Mertesackera, ale tu chyba należy Arsenalu bronić. Oprócz tego, że Koscielny siedział dzisiaj na ławce rezerwowych, brakowało także Mustafiego. Francuza zabraknie w pierwszych meczach sezonu, z kolei Shkodran nie przetrenował z drużyną całego okresu przygotowawczego i jasne jest, że Arsene Wenger musi testować różne opcje, a lepszego czasu do tego typu działań nie ma. Mecze rozgrywane przed sezonem to najlepsze pole do eksperymentowania. Dlatego tym bardziej brawa dla londyńczyków za danie kibicom na The Emirates takiego widowiska!

Benfica LizbonaEmirates CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2017, 18:55

Czemu Giroud - Laca nie mogą grać na równi tylko Alex na skrzydle?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.07.2017, 18:54

@pauleta19
Już w pierwszym meczu (dzięki bramkom) chce zdobyć puchar.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2017, 18:53

Lacazette znowu na boku? ://

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.07.2017, 18:53

Wenger morderca. Bez litości dla Benfiki. 5-2 a jeszcze chce dokręcić śrubę.

Ranczomen komentarzy: 1233029.07.2017, 18:52

Lacazette + Ozil, czekam na coś specjalnego.

Dominik11 komentarzy: 2017029.07.2017, 18:52

Wchodzi najlepszy piłkarz nasza Legenda .

Aaron Villa 5mln Ramsey :D ciekawe czy jest przeszkolony na pilota :D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.07.2017, 18:51

Laczek w grze. Niech chłopak w końcu coś strzeli.

Yahoooo komentarzy: 103929.07.2017, 18:50

Giroud teraz wie, ze o miejsce w skladzie trzeba walczyc i nawet jesli bedzie pierwszym wyborem Papcia to tuz za plecami bedzie czail sie Lacazette ;p Do tego dochodzi jeszcze smaczek w postaci walki o reprezentcje. Takiej rywalizacji trzeba bylo nam od kilku sezonow

Ranczomen komentarzy: 1233029.07.2017, 18:50

Iwobi bardzo dobry strzał.
Oli zrobił dobrą robotę.
Chambers powinien zostać przynajmniej na ten sezon.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2017, 18:50

Giroud dziś mało strzela ale dużo wystawia :D

wnw46 komentarzy: 182529.07.2017, 18:50

ooooooooo KUR****A

lordoftheboard komentarzy: 822929.07.2017, 18:49

Brać tego van Dijka i Seriego. Wystarczy.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.07.2017, 18:49

Kolasinac, Giroud, Nelson, Iwobi, Theo na plus.

Sead MOTM.

SoulStorm komentarzy: 744329.07.2017, 18:49

i taki wojtas1234 napisze,że Sead jest słaby....

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.07.2017, 18:49

Iwobi ma to szaleństwo Piękna bramka.

mitmichael komentarzy: 4924329.07.2017, 18:49

Zabawa na 102 yyyyy...... na 5-2 :D

Calyn komentarzy: 191629.07.2017, 18:49

Może i pierdzieli ten komentator ale docenić robote Giroud potrafi

@michalal: Ja również ale znając decyzję Wengera... pewnie będzie stawiał na Brazylijczyka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.07.2017, 18:48

Chłopaki jak się rozkręcili

zly_kanonier komentarzy: 511129.07.2017, 18:48

!O.O!

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.07.2017, 18:48

Patrząc na takie pomysły jak Niles i Elneny na obronie mam nadzieję, że Chambers zostanie. W tych kilkudziesięciu minutach wygląda bardzo pewnie.

James komentarzy: 167429.07.2017, 18:48

ziru ma o co walczyc akurat, laca zanim sie zaadaptuje to pewno minie troche czasu a wtedy ziru napewno dostanie swoje szanse :)

SoulStorm komentarzy: 744329.07.2017, 18:47

@Dewry: Nie nie ;) Tylko i wyłącznie o ruch na boisku.

@SoulStorm:

Ja osobiście wolę Chambersa niż Gabriela.

lordoftheboard komentarzy: 822929.07.2017, 18:46

powtórzę:
Nelson is da man

Barney komentarzy: 2093929.07.2017, 18:45

Sanchez to w zeszłym sezonie ile zdobył LOL też 30 we wszystkich rozgrywkach

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.07.2017, 18:45

@SoulStorm: To też może być, miałem na myśli, by się nie upodobnił do Brazylijczyka zachowaniem.

SoulStorm komentarzy: 744329.07.2017, 18:45

Chambers się rozwinął pod kątem podań. ;)

Kredens komentarzy: 369829.07.2017, 18:44

Giroud po strzelonych bramkach sprawia trocheę wrażenie, jakby chciał powiedzieć : "i tak nie będę grał "

wnw46 komentarzy: 182529.07.2017, 18:44

chcemy kupic Mahreza a mamy Nelsona.....