Impotencja ofensywna kluczem do porażki 1-2 z Wigan!

Impotencja ofensywna kluczem do porażki 1-2 z Wigan! 16.04.2012, 21:52, Sebastian Czarnecki 1975 komentarzy

Konia z rzędem temu, kto obstawiał, że Wigan po raz pierwszy w historii wywiezie punkty - i to aż trzy - z Emirates Stadium. Podczas gdy większość przewidywała łatwe zwycięstwo Arsenalu, rzeczywistość kolejny raz skopała piłkarzy Arsene Wengera po tyłkach. Kanonierzy zagrali jedno z najsłabszych spotkań w sezonie, a w drugiej połowie całkowicie zostali odcięci od bramki Al-Habsiego przez mądrze grający autobus Wigan.

Nie tak to miało wyglądać. Kanonierzy skomplikowali sobie sytuację w tabeli przez beznadziejną grę w defensywie, dziecinne błędy całej formacji jak i bramkarza oraz całkowitą impotencję w ofensywie. Wprawdzie udało się zdobyć bramkę, która pozwoliła jeszcze wierzyć w zwycięstwo, ale The Gunners najwyraźniej nie zamierzali nic z tym faktem zrobić, a w rezultacie polegli z Wigan na własnym stadionie 1-2.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Djourou, Santos, Song, Arteta, Rosicky, Benayoun, Walcott, Van Persie.

Wigan: Al Habsi, Alcaraz, Caldwell, Figueroa, Boyce, Beausejour, McCarthy, McArthur, Gomez, Moses, Di Santo.

Od samego początku do ataku ruszyli Kanonierzy. Już w 2. minucie spotkania Thomas Vermaelen zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale pomylił się.

Szósta minuta to kolejna groźna akcja gospodarzy, która tym razem mogła zakończyć się bramką. Bacary Sagna celnie dośrodkował na głowę Benayouna, a ten oddał mocny strzał na bramkę Aliego Al-Habsiego. Golkiper z Omanu stanął jednak na wysokości zadania i i przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Rzut rożny dla Arsenalu przyniósł błyskawiczną kontrę dla drużyny Wigan. Błąd w wyprowadzaniu piłki wykorzystali goście, którzy od razu ruszyli do przodu. Dogranie Jordiego Gomeza z lewego skrzydła skończyło się pod nogami Di Santo, który ograł Szczęsnego i strzelił do pustej bramki.

Dwie minuty później było już 2-0 dla Wigan. Kolejny błąd defensywy Arsenalu, niefortunnie interweniujący Wojciech Szczęsny, aż w końcu Jordi Gomez, który wykorzystał sytuację i wepchnął futbolówkę do siatki.

Chwilę później kontuzjowanego Artetę zmienił Aaron Ramsey.

Dwie szybkie bramki dla Wigan mocno zaszokowały podopiecznych Arsene Wengera. Ci jednak nie postanowili się poddać i ruszyli do ataku w celu odrabiania strat. Kolejna okazja do zdobycia bramki miała miejsce w 16. minucie. Kolejny raz głową uderzał Yossi Benayoun i kolejną fantastyczną paradą popisał się Ali Al-Habsi.

W 21. minucie Kanonierzy wreszcie dopięli swego i zmniejszyli przewagę do jednej bramki. Dośrodkowanie Tomasa Rosicky'ego z prawego skrzydła dobrym strzałem głową wykorzystał Thomas Vermaelen. Ali Al-Habsi nawet nie ruszył się z miejsca.

Dwie minuty później Robin van Persie mógł doprowadzić do wyrównania, ale jego potężny strzał z dystansu zatrzymał Al-Habsi. Po rzucie rożnym w polu karnym The Latics miało miejsce spore zamieszanie, a do sytuacji strzeleckiej doszedł Johan Djourou, który nieznacznie się pomylił.

Widowisko z minuty na minutę stawało się coraz lepsze. Błąd w defensywie Wigan wykorzystał Rosicky, który przejął piłkę i od razu zagrał do Van Persiego. Czech nie spodziewał się odegrania ze strony Holendra, przez co nie miał nawet chwili do zastanowienia, więc jego strzał z pierwszej piłki zakończył się niepowodzeniem.

Po emocjonujących trzydziestu minutach spotkania, tempo wyraźnie spadło. Kanonierzy całkowicie przejęli inicjatywę, jednak nie byli w stanie stworzyć sobie żadnego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego, gdyż usatysfakcjonowane wynikiem Wigan postanowiło ustawić pancerny autobus we własnym polu karnym, który zatrzymywał wszystkie ataki. Podopieczni Roberto Martineza od czasu do czasu wychodzili z kontratakami, które nie przyniosły żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, co śmiało można uznać za wielką niespodziankę. Do przerwy Wigan prowadziło na Emirates Stadium 2-1 z Arsenalem.

Mimo że po przerwie to Kanonierzy powinni ruszyć do ataku, to pierwsi bliscy zdobycia bramki byli gracze Wigan. Victor Moses sprawnie znalazł się w polu karnym Arsenalu, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem nie dał się pokonać.

W 59. minucie kolejny raz atakował Moses, który wykorzystał fatalny błąd w defensywie Andre Santosa. Nigeryjczyk strzelił jednak prosto w Szczęsnego.

W 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Gervinho zastąpił na placu gry Yossiego Benayouna.

W kolejnych minutach akcja meczu się uspokoiła. Kanonierzy nie stwarzali wielkiego zagrożenia pod bramką Al-Habsiego, a Wigan grało uważnie w defensywie, sporadycznie wyprowadzając groźne kontry.

W 74. minucie Oxlade-Chamberlain zastąpił na boisku Johana Djourou.

Kanonierom najprawdopodobniej nie zależało na odmienieniu losów meczu, gdyż wyglądali jak dzieci we mgle i nie stworzyli sobie żadnej sytuacji, która przyniosłaby bramkę dla zespołu Arsene Wengera. Nawet jeżeli gospodarze wychodzili już z jakąkolwiek akcją, to za każdym razem kończyła się ona na dobrze dysponowanym autobusie pancernym, postawionym przed bramką Wigan.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, co bardzo zaskoczyło wielu fanów angielskiej Premier League. Sfrustrowani Kanonierzy tylko niepotrzebnie skomplikowali sobie sytuację w tabeli, zaś zawodnicy Wigan mogą odetchnąć z ulgą, gdyż oddalili się od strefy spadkowej. Niestety nie dało się uszczęśliwić obu zespołów, gdyż było to niemożliwe. Szkoda tylko, że to podopieczni Arsene Wengera schodzili do szatni ze smętnymi minami.

Warto jeszcze dodać, że po końcowym gwizdku sędziego nieładnie zachował się kapitan Arsenalu - Robin van Persie - który nie podał ręki kapitanowi Wigan - Caldwellowi.

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
andrzej93 komentarzy: 119619.04.2012, 16:31

Newcastle z Chelsea chyba 2 maja

mallen komentarzy: 2123919.04.2012, 16:23

Kiedy zaległe mecze zagra Tottenham, Newcastle i Chelsea?

Marcel90 komentarzy: 814619.04.2012, 16:12

Arsenal_1886

Pupilek pupilkiem Wenger chyba ma oczy i wie jak wazny bedzie mecz z Chelsea dla koncowego uklady tabeli. Ramseyowi nic sie nie stanie jak wejdzie z lawki w 70 minucie, a my dzieki temu mozemy zrobic ogromy krok do tego aby na koniec sezonu pozostac na podium

KanonierChris komentarzy: 292419.04.2012, 16:12

Arsenal mażę o takim składzie...

Marcel90 komentarzy: 814619.04.2012, 16:10

Kanonier8:

W Arsenalu wszyscy lecza sie 2 razy dluzej. Popatrz jak szybko taki Valencia wrocil do gry. Dziwi mnie tylko, ze z Vidiciem jeszcze zadnego cudu nie zdzialali

Robin

Chciałbym zobaczyć Alexa od 1 minut na Chelsea ,ale zapewne będzie pupilek Wengera - Ramsey ,który totalnie nie ma formy .

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 319.04.2012, 16:07

ligamistrzow.com/aktualnosci/20848,anderson-i-fbio-za-gaitna

Bardzo dobry gracz. Szkoda żeby trafił do ManU

Kanonier8 komentarzy: 198319.04.2012, 16:07

Muamba w przeciągu pól roku ma wrócić na boisko ! Super wiadomość!

Aczkolwiek dziwi mnie to że człowiek po zawale serca wraca w przeciągu 6 miesięcy a Wilshere i jego kostka się kurują przez niecały rok :/

Marcel90 komentarzy: 814619.04.2012, 16:06

Deeyton:

American Pie jest jedyne w swoim rodzaju :P Ale tez taka glupkowata komedia typu AP to Eurotrip

deeyton komentarzy: 22119.04.2012, 16:02

Generalnie to jestem fanem ambitniejszego kina, no ale wiecie piękna pogoda, słaba gra Arsenalu i trzeba jakoś humor po tych przeciętnych wynikach poprawić, także przechodząc do meritum szukam czegoś w stylu american pie - poleci ktoś coś ?

mallen komentarzy: 2123919.04.2012, 15:52

@Marcel90

Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Marcel90 komentarzy: 814619.04.2012, 15:48

Ramsey nie jest pewniakiem na CFC. Mozemy wyjsc takim skladem jak na Milan w drugim meczu, Rosa do srodka a AoC na skrzydlo

TheKomar komentarzy: 69619.04.2012, 15:32

rzut-karny.blogspot.com -> wbijać ;-).

Ramsi komentarzy: 312919.04.2012, 15:27

triumphst666---> zgadzam się, ale ostatni mecz z ****sami ramsey zagrał bardzo dobrze :D

mallen komentarzy: 2123919.04.2012, 15:15

Ma ktoś jakiś filmik z wczorajszego spotkania z Omanem?

triumphst666 komentarzy: 257419.04.2012, 15:10

Z Ramseyem w składzie nie wygramy w Sobote. Ciekawe rzeczy zwiastują nam juz saame statystyki...;). Większość meczów z Ramseyem w składzie przegrywamy -większość z Artetą wygrywamy. Nie ma Artety - bedzie Ramsey ;D. Nie bedzie nawet Benayouna, co oczywiste. Od kilku meczów, kiedy Wenger stawia na walijczyka, mamy przerąbne. Woli cieszyc oko pupilem, zamiast odnosic sukcesy i tyle. Jeśli w tak kiepskiej sytuacji, nie wprowadzi AOC od pierwszych to wynik bedzie oczywisty. Szczegolnie, ze Chelsea na fali, juz od wieeelu meeczow...

ArseneAl komentarzy: 2341719.04.2012, 15:01

Mały offtop:
Mam problem. Laptop mi się nie chce włączyć :P Jestem ciemny w tych sprawach więc nie chcę w nim grzebać. Od jakiegoś roku zaczął mi się przegrzewać. Przy graniu w jakieś gry lub przy uruchomieniu kilku programów grzał się do tego stopnia, że się wyłączał. Kumpel mi poradził żebym wziął odkurzacz i przyłożył go do wentylatorka bo pewnie się zakurzył. Tak zrobiłem. Dużo nie pomogło i miałem w niedalekiej przyszłości go rozkręcić i samemu ten kurz usunąć jednak nie zdążyłem bo wczoraj w pewnym momencie się wyłączył i nie chce się włączyć do tej pory. Chyba coś się przepaliło bo nie świeci się dioda, że laptop jest podłączony do prądu. Próbowałem kilka razy wciskać włącznik ale tylko od czasu do czasu mrygneła diodka zasilania na ułamek sekundy. Co mogło się w takim wypadku przepalić i czy droga będzie ta impreza? :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.04.2012, 14:30

Jamie Sanderson napisał na twitterze ,że brak Artety , Diaby nie jest wpełni sprawny ,a Benayoun nie może zagrać z Chelsea . Nasze opcje na środek pomocy za Mikela to Ramsey lub Chamberlain . Zapewne zagra ten 1 z The Blues .

mallen komentarzy: 2123919.04.2012, 14:25

@LoveTheGunners

Też próbuję to ustalić.

amadeo komentarzy: 514919.04.2012, 14:19

@ LoveTheGunners

Arsenal XI :
Martinez (Shea 45), Jenkinson (Neita 60), Squillaci (Hoyte 45), Miquel (Boateng 45), Meade, Eisfeld, Ozyakup, Henderson, Diaby (Rees 45), Chamakh (Roberts 45), Park (Ebecilio 45).

Cały artykuł (wklikaj www na początku) :
arsenal.com/news/news-archive/friendly-arsenal-xi-1-oman-0-match-report

LoveTheGunners komentarzy: 914019.04.2012, 14:13

panoiwe mam pytanie. Diaby wczroaj gral z Omanem? znow kontuzja?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.04.2012, 14:09

Szogun

Z tą samą. Sergio Leone w większości przypadków współpracował z Ennio Morricone - ten film nie jest wyjątkiem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.04.2012, 13:52

bbc.co.uk/sport/0/football/17769654

Według Forbesa jesteśmy 4 najbogatszym klubem na świecie . Jesteśmy bogatsi o ponad dwa razy od Liverpoolu m.in .
Gdybyśmy mieli lepsze umowy sponsorskie to by było o wiele lepiej . United najbogatsze .

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 319.04.2012, 13:51

Widzę,że wyreżyserowany przez Sergio Leone głównego twórcy spaghetti westernów. Ciekawe czy z tą samą świetną muzyką.

mskafc komentarzy: 579619.04.2012, 13:48

dailymotion.com/video/x91qjr_argentina-football-match-ends-in-ma_news

tymczasem w argentynie..

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.04.2012, 13:45

Szogun

Warto - świetny film. Tylko nie każdemu może przypaść do gustu.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 319.04.2012, 13:36

Wstyd się przyznać ale ja nie oglądałem nawet zwykłej wersji ale właśnie ściągam

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.04.2012, 13:23

W Cannes pokażą najnowszą wydłużoną wersję "Dawno Temu w Ameryce". Znaleziono bowiem wycięte sceny, które teraz wmontowano w film. Będzie trwał 269 minut :D

Flisu komentarzy: 160219.04.2012, 13:23

@David92

No wczoraj Cahill to najlepszy zawodnik na boisku

David92 komentarzy: 640019.04.2012, 13:02

Jak tak wczoraj popatrzylem na Cahilla to zaluje, ze nie mamy go zamiast Mertesackera...

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 319.04.2012, 12:55

Dla mnie Vertoghen będzie taką złotą zapchajdziurą a M'Villa nie oszukujmy się nie będzie zmiennikiem a zamiennikiem Songa gdyby miał do Nas przyjść.

kwiatinho komentarzy: 1312819.04.2012, 12:53

pajdi; W Arsenalu nie ma piłkarza który jest zmiennikiem... Ci którzy mieli stanowić o sile zespołu zawodzą poza tym co sezon mamy mnóstwo kontuzji więc zmiennik może okazać się podstawowym grajkiem. Gdybyśmy mieli mocniejszy skład to nie przytrafiłby się nam taki regres jak w styczniu kiedy to przegraliśmy z Fulham i ze Swansea. Przegraliśmy też z QPR Wigan Blackburn myślisz że to przez to że jesteśmy od nich słabsi? Nie po prostu najważniejsi gracze nie są w stanie grać na najwyższych obrotach 50 meczów w sezonie. Myślisz że Yann M'Vila blefował mówiąc że Arsene Wenger telefonicznie namawiał go do przenosin do Arsenalu?!

mallen komentarzy: 2123919.04.2012, 11:55

Dlaczego nie ma żadnego newsa o tym meczu z Omanem? Przecież grali tam: Diaby, Chamakh, Park, Jenkinson, SS, Ozyakup i Eisfeld m.in.?

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 11:29

Poziom arshavina jest duzo wyzszy nie gerwinho....tylko ze jak tu ktos napisl jest leniwy :P ale chlopak potrafil grac i co do tego chyba nikt tu nie ma watpliwosci.

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 11:26

czytanie ze zrozumieniem? Pisalem, ze nie bylby to tranfer niepotrezbny tylko chodzilo mi o to ze Song jest od niego lepszy. Przeczytaj sobie jesczze raz co pisalem.

kamil_malin komentarzy: 933219.04.2012, 11:19

Spotkanie z Wigan pokazało także, co oznacza dobra ławka. W tym meczu ewidentnie brakowało nam człowieka który coś by zmienił, może takim kimś mógł być Chamberlain ale wszedł za późno.

O Gervinho mówił nie będę, bo w 2012 roku jest tragiczny. Poziom leniwego Arszawina.

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 11:19

kwiatinho

Widzisz co piszesz ? Wenger sprowadzi piłkarza za ponad 20 baniek, który w głównej mierze ma pełnić rolę ZMIENNIKA (!) Songa ? Oszalałeś ?

kwiatinho komentarzy: 1312819.04.2012, 11:17

srv92; jestem ciekaw czy widziałeś choć ze 2 mecze jak gra M'Vila... Song jest genialnym piłkarzem ale nie załatwi wszystkiego, Nie możemy obciązać go grą w defensywie i wymagać podań jak z Evertonem czy akcji jak z Dortmundem... Piszesz że M'Vila jest niepotrzebny a usprawiedliwiasz gorsze mecze Alexa gigantycznym zmęczeniem... Właśnie po to miałby przyjść Yann. Nie zapominajcie że teraz Song nie pojechał na PNA a za 2 lata kto wie? Potrzebujemy na tą pozycję 2 świetnych piłkarzy. M'Vila ma 21 lat i sam Patrick Vieira i Makelele wypowiadali się o nim że jest większym talentem od nich i że jeśli ktoś go przygarnie to wyrośnie na gracza klasy światowej a takich nam trzeba. Jacek w młodzieżowych drużynach Arsenalu grał jako wysunięty pomocnik strzelając mnóstwo goli niemalże z każdej pozycji. Boss może wrócić do tego pomysłu poza tym jako wysunięty kiedyś ma grać AOC a teraz Rosicky czy Arteta więc taki m'Vila może załatwić sprawe. Poza tym M'Vila nie musi grac zamiast Songa może grać obok co za problem? Straciliśmy w tym sezonie już 43 bramki i przegraliśmy 10 meczów w lidze... Mało? nie można wszystkiego zwalać na kontuzje obrońców ponieważ przegrywaliśmy z drużynami średnimi i słabymi którym powinniśmy byli strzelić kilka goli. Yann świetnie wprowadza skrzydłowych. ktoś twierdzi że nie ma przeglądu pola? Niech zobaczy kilka meczów jak uruchamia długimi podaniami skrzydłowych. Ma crossy jak Scholes do tego jest waleczny nie odstawia nogi i nie ma siły żeby go przepchnąć. Potrzeba nam najlepszych graczy a jesli Yann jeszcze taki nie jest to za 2-3 sezony będzie na pewno jednym z najlepszych na świecie. Jeśli miałbym wybierać kto by się bardziej przydał Gotze Hazard M'Vila to nie miałbym problemu żeby wskazać na Yanna. Nie musicie się ze mną zgadzać ale nie wypisujcie bzdur jeśli nawet nie widzieliście gościa w akcji

kamil_malin komentarzy: 933219.04.2012, 11:15

Dopiero dziś miałem okazję zobaczyć wyczyny Kanonierów w starciu z atletami z Wigan. To co zobaczyłem, nie zszokowało mnie tak bardzo, jak fanów którzy oglądali to spotkanie na żywo. Oglądanie meczu na chłodno, praktycznie bez emocji, to zupełnie inna sprawa.
Wynik był prawdziwym szokiem, kto by się spodziewał że Kanonierzy na własnym obiekcie przegrają z Wigan. Nawet jeśli goście w ostatnim czasie "zdobyli" 6 punktów w meczu z Manchesterem i Chelsea.

Najbardziej zszokowała fatalna dyspozycja praktycznie całej drużyny. Zagraliśmy w poniedziałkowy wieczór źle. Chciało się w zasadzie tylko Rosicky'emu, Vermaelenowi i może jeszcze z 1-2 zawodnikom. Reszta przeszła obok meczu, nie było w nich widać chęci, zupełnie jakby Wigan zostało zlekceważone. Porażka z zespołem z dołu tabli była drugą wpadką w ostatnim czasie Kanonierów z drużynami teoretycznie słabszymi.

Rozczarowaniem była postawa w ofensywie, ale także w defensywie. Obrońcy na spółkę z pomocnikami popełnili wręcz szkolne błędy. Gdyby taka sytuacja miała miejsce po raz 1 czy 2 to można byłoby jakoś to zrozumieć. Ale takich bramek od kilku lat tracimy mnóstwo. Ciągle są mecze w których w defensywie wyglądamy jak zespół juniorski. Czy Wenger naprawdę nie widzi powtarzających się schematów w jaki sposób tracimy bramki?
Można mieć pretensje o błędy indywidualne (przy pierwszym źle był ustawiony człowiek od asekurowania oraz fatalny błąd popełnił Sagna), przy drugim ponownie zawinił Francuz. Jednak nie o indywidualne pomyłki chodzi, ale o złe ustawienie defensywne całej drużyny. Mamy problemy z powstrzymywaniem kontr rywali. Za często zapędzamy się zbytnio w polu karnym rywali, nie zostawiając praktycznie nikogo do bronienia. Pierwsza bramka była lekcją poglądową jak nie należy bronić. Czy wyciągniemy z tego wnioski? Wątpię!
Było jeszcze sporo innych sytuacji, w których byliśmy źle ustawieni. Błędów było niestety wiele. Gubione pozycje, głupie straty... obraz nędzy i rozpaczy.

W ofensywie wcale nie było lepiej. Niby atakowaliśmy, mieliśmy inicjatywę ale schematy nas zabiły. Nie można grać w kółko tak samo z zespołem grającym praktycznie całą drużyną we własnym polu karnym. Nie można liczyć na "dośrodkowania" Walcotta, Sagny czy innych wirtuozów... a w Arsenalu takich jest wielu.
Nie wiem jak to jest możliwe, że skrzydłowi w Arsenalu kręcą statystki na poziomie 10-15% celnych dośrodkowań i Wenger kompletnie nic z tym nie robi. A jeśli robi to efekty są mizerne. Nawet ślepy zauważyłby, że tu leży pewien problem. Jak gra na boku ma przynosić bramki, skoro dośrodkowania są tak marnej jakości?
Ale złe centry to jedno, nasze ustawienie podczas takiej akcji to drugie. Często podczas takiej próby w polu karnym rywali jest dwóch (!) Kanonierów przeciwko 5-6 obrońcom. Chyba tylko Beckham i Jardel zrobiliby z takiego czegoś pożytek.

Kolejnym schematem, który występuje w ataku pozycyjnym Kanonierów jest pchanie się z piłką w pole karne. W obszar boiska w którym na przestrzeni kilkunastu metrów kwadratowych znajduje się około 10 zawodników? Jaki to ma cel?
Nie można czasami pokusić się o inne rozegranie? Strzały z dystansu to jakieś rozwiązanie. Ale on są jeszcze gorsze od dośrodkowań. Nikt tego nie umie, czy po prostu lepsze jest któreś z kolei niecelne podanie od strzału?

Tak jak pisałem, zagraliśmy źle we wszystkich fragmentach boiska. Obrońcy popełnili mnóstwo błędów, winę za stratę bramki ponosi cała formacja. Do tego mało kreatywny, powolny, środek pola. Środek pola, w którym widoczny był brak Artety oraz rozgrywającego, który z Rosą rozmontowałby obronę Wigan. Skrzydłowi także dorzucili swoje 5 groszy. Granie Theo czy takich zespołach to nie jest najlepszy pomysł.
Nie będę pastwił się nad Songiem, Ramsey'em bo to nie ma najmniejszego sensu. Dostosowali się do poziomu kolegów, sami niczego szczególnego w ofensywie nie wnosząc. Brak ruchu bez piłki, brak miejsca, to nie były warunki aby taką postawą coś wskórać.

Porażka boli, porażka pokazuje (chociaż i w zwycięskich starciach było to widoczne) gdzie leży problem i co należy w lecie poprawić. Pokazuje także, które pozycje potrzebują wzmocnień. Jeśli Wenger tego nie widzi, to zapowiada się kolejny 8 rok bez tytułu... liczę, że Boss wykaże się mądrością i sezon 12/13 nie zaczniemy z Diaby'm, Squillacim, Chamakhiem, Parkiem i innymi wynalazkami z drugiej ręki.

P.S Rosa jest świetny. A rok temu chciałem się go pozbyć.

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 11:14

Na upartego można powiedzieć, że Denilson też ma potencjał. Ramsey dobrze się zapowiadał, kontuzja na pewno trochę przeszkodziła mu w karierze. W tym wieku powinien już stanowić ważne ogniwo swojej drużyny, jego potencjał dawno się wyczerpał, a on sam jest grajkiem przeciętnym. Nic z niego już nie będzie.

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 11:11

ja go nie bronie, bo wiem ze ostatnio gra slabo. Boli tylko to, ze to nie jest kolejny Denilson tylko chlopak ma potencjal...powinien isc na wypozyczenie. Przed kontuzja byl swietny.

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 11:08

srv92

I będziesz żył jednym meczem ? Nie wymagam od niego, żeby grał super w każdym meczu, ale to co on pokazuje to woła o pomstę do nieba. Jest słaby koniec kropka.

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 11:04

pajdi a pamietasz jak zagral z CFC u nich?;D

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 11:03

No na pewno, w meczu z Chelsea zanotuje jakąś asystę z piętki.. do Drogby..

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 11:02

a ja mam dziwne przeczucie ze Ramsey jeszcze nas zaskoczy :D

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 10:59

srv92

B2b gra Jack i tam Wenger go będzie wystawiał, bo wątpię czy zrobi z niego ofensywnego pomocnika.
Song Arteta
Marin Matin

tak powinna wyglądać nasza wyjściowa linia pomocy, z czasem spokojnie do składu powinien wchodzić Jack. Chyba, że Rosa utrzyma dalej taką kosmiczną formę, to Marvin na ławkę.

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 10:56

hmm pajdi ja nie powiedzialem ze kupni M'Villa to glupota, bo w sumie song moze grac b2b, wiec mogliby grac razem a na rozegranie Jack. Tylko denerwuje mnie gadanie ze ten typek jest lepszy od Songa (nie mowie ze nie jest dobry). Koles gra we Francji na duzo nizszym poziomie, nie ma ani w polowie takiego przegladu pola jak Alex i nie jest tak dobry w odbiorze. Nie twierdze ze sie nie rozwinie i nie przerosnie kamerunczyka ale w tym momencie Song jest chyba n1 na wyspach na swojej pozycji.

pajdi komentarzy: 378019.04.2012, 10:53

Imprecis

Ściągnięcie M' Villi za taką kasę jako zmiennika dla Songa całkowicie mija się z celem. A Song to nie jest klasa światowa na swojej pozycji ? Mamy Coce, Frimponga, wraca Jack, czasem do dyspozycji jest diaby, więc pomysł z kupnem Francuza jest bez sensu. Nie zmienia to faktu, że to świetny zawodnik, jednak nam potrzeba kogoś kto z miejsca zastąpi Ramseya, Rosa swoje lata już ma, więc powoli zbliża się do końca, a Walijczyk jest bardzo słaby.

deeyton komentarzy: 22119.04.2012, 10:47

to była taka subtelna gra słów :)

srv92 komentarzy: 60219.04.2012, 10:47

Was chyba do reszty wszystkich po****lo za przeproszeniem. M'Villa lepszy od Songa? Chyba sobie jaja robicie, Narazie to Yann moze Alexowi buty czyscic...Song jest najlepszym DM na swiecie w mojej ocenie, asystuje, walczy, swietny w odbiorze i przede wszystkim twardy...Gra nierowno? Ludzie gra mecz w mecz przez caly sezon i jest naszym chyba najlepszym zawodnikiem obok Robina w tym sezonie...nie walczy? po prostu w niektorych meczach bylo widac gigantyczne zmeczenie, i tak byl u nas wyrozniajaca sie postacia. Wiec zastanowcie sie co piszecie a przede wszyztskim imprecis...M'villa nie wygralby rywalizacji z Songiem, bo jest po prostu od niego slabszy...Francja to nie Anglia.