Jak nie należy grać w obronie, Fulham 2:1 Arsenal

Jak nie należy grać w obronie, Fulham 2:1 Arsenal 02.01.2012, 19:24, Sebastian Czarnecki 2269 komentarzy

Czy czerwona kartka może całkowicie zmienić nastawienie jednego zespołu? Odpowiedź brzmi: tak, jeżeli mówimy o Arsenalu. Kanonierzy zupełnie nie poradzili sobie ze stratą jednego z zawodników i całkowicie oddali inicjatywę rywalom, którzy mając nawet jedenastu przeciwników stwarzali sobie ogrom sytuacji.

Niezrozumiały jest fakt o całkowitym cofnięciu się do defensywy i jedynie odpieraniu ataków rywali, co okazało się zgubne w skutkach. Kanonierzy zostali ukarani za swoją słabość, która została w stu procentach wykorzystana przez The Cottagers. To Fulham zakończyło to spotkanie z tarczą, a Arsenal na niej. 2:1 dla gospodarzy jest jak najbardziej sprawiedliwe, a zawodnicy Arsenalu dostali to, na co sobie zapracowali postawą w całym meczu - figę z makiem.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Djourou, Mertesacker, Koscielny, Coquelin - Song, Arteta, Ramsey - Walcott, Van Persie, Gervinho

Fulham: Stockdale - Kelly, Hangeland, Senderos, Riise - Sidwell, Murphy, Ruiz, Dempsey, Dembele - Zamora

Spotkanie zaczęło się od mocnego ataku ze strony Kanonierów. Już w drugiej minucie meczu Gervinho mógł pokonać Stockdale'a, jednak przy jego strzale zabrakło odrobiny precyzji.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola i stopniowe rozpoznawanie się przez obie strony. Zarówno Arsenal, jak i Fulham sporadycznie wyprowadzał pojedyncze ataki, ale żaden z nich nie przyniósł nawet najmniejszej korzyści.

W 21. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Ramseya ze środka pola odbiło się od jednego z defensorów Fulham, po czym spadło na głowę Koscielnego. Francuz dopełnił formalności i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Minutę później mogło być już 2:0, ale świetnym refleksem popisał się Stockdale, który pewnie zatrzymał strzał Ramseya z najbliższej odległości, a potem dobitkę Aleksa Songa. Mimo, że w obu przypadkach Anglik miał sporo szczęścia, to jednak należy go pochwalić za zimną krew, którą udało mu się zachować aż do samego końca i wyjaśnienia sytuacji.

Gdyby Bryan Ruiz zdobył bramkę w 31. minucie, to odpowiedzialność spadłaby na całą linię defensywy Arsenalu, która bezskutecznie próbowała powstrzymać szarżującego Kostarykanina. Były piłkarz Twente sprawnie wymanewrował kilkoma zawodnikami w czerwono-białych trykotach, po czym oddał strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sama gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy zeszli do szatni z jednobramkową przewagą, z czego na pewno mogą być zadowoleni.

Już na początku drugiej odsłony meczu gospodarze chcieli doprowadzić do wyrównania. Najbardziej aktywny w pierwszej połowie Ruiz doszedł do dobrej sytuacji, po czym oddał strzał prosto w Wojtka Szczęsnego.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych wrażeń, gdyż Kanonierzy całkowicie uspokoili grę i nie chcieli wdawać się w otwarty bój, by narazić się na szybkie kontry zawodników Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, by zniwelować do minimum ataki gospodarzy.

Fulham zdołało groźnie zaatakować dopiero w 64. minucie, i to ze stałego fragmentu gry. Senderos uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zabrakło mu naprawdę niewiele.

W 65. minucie Wenger postanowił przeprowadzić zmianę. Całkowicie bezproduktywnego Walcotta zastąpił Tomas Rosicky.

Minutę później Fulham stworzyło sobie kolejną sytuację do zaskoczenia Wojciecha Szczęsnego. Bryan Ruiz dośrodkował na głowę Dempseya, a ten uderzył obok bramki. Zabrakło naprawdę niewiele i do samego końca wszystko wskazywało na to, że The Cottagers jednak doprowadzą do wyrównania.

W 74. minucie Yossi Benayoun zmienił na boisku Gervinho.

Fulham atakowało coraz groźniej, a w 75. minucie stworzyło sobie sytuację wręcz idealną. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu do piłki doszedł Ruiz, który bez chwili zawahania zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Na wysokości zadania stanął jednak Wojciech Szczęsny, który popisał się fenomenalnym refleksem i nogami zatrzymał uderzenie.

W 78. minucie Kanonierzy mieli utrudnione zadanie bronienia wyniku, gdyż drugim żółtym, a w konsekwencji oczywiście czerwonym, kartonikiem ukarany został Johan Djourou.

W 81. minucie Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, więc w miejsce Aarona Ramseya posłał do boju Sebastiena Squillaciego.

Niestety nie udało się zachować prowadzenia. W 85. minucie poważny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który nieszczęśliwie wybijał piłkę. Futbolówka trafiła do Senderosa, który dograł do Sidwella, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Po straconej bramce Kanonierzy postanowili bronić wyniku i całkowicie oddać inicjatywę gospodarzom, za co zostali ukarani na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Bobby Zamora wykorzystał dobre podanie od Sebastiena Squillaciego i pokonał Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. 2-1 dla Fulham.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy postanowili udzielić światu krótkiej lekcji, jak nie należy grać, kiedy broni się wyniku i na boisku ma się jednego zawodnika mniej. Podopieczni Arsene'a Wengera całkowicie się zamknęli po czerwonej kartce dla Johana Djourou, za co zostali surowo ukarani. Nie zapominajmy jednak o fantastycznym duchu walki The Cottagers, którzy aż do ostatniego gwizdka pana Probberta wierzyli w zwycięstwo i do samego końca szturmowali na bramkę Szczęsnego. Fulham zasłużenie zdobyło 3 punkty, czego należy im pogratulować.

FulhamPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
sebastianf komentarzy: 331803.01.2012, 21:48

Ja mam FM 2012... i mam chyba przekonanie, że Liverpool przegrywa?

amadeo komentarzy: 514903.01.2012, 21:48

@ Jarson
Oprócz Vermaelena i Kompaty'ego jest jeszcze Vertonghen...a z przodu Hazard. Szkoda, że taki skład nie przekłada się u nich na wyniki.

creatiVe4 komentarzy: 376403.01.2012, 21:48

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy i gdzie można zakupić przez internet bilety na mecz Legia-Wisła który odbędzie się 11 lutego na otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie.? Chodzi mi o Superpuchar Polski.

Jarson komentarzy: 107903.01.2012, 21:48

Downing według mnie jest dobry ale raczej Daglish to typowy średniak wśród trenerów nie widać u niego żeby jakiś piłkarz zrobił progres

Wojtas1886 komentarzy: 58503.01.2012, 21:46

Komentator nieźle podsumował Downing'a :)

Ceran komentarzy: 215403.01.2012, 21:46

afckonrad

nazywam je głupimi meczami, ponieważ przegraliśmy je we frajerski sposób.Jest dopiero połowa sezonu, wszystko może się zmienić, jeszcze może być tak że City znowu nie powącha LM ...

popekns
ja nie zgapiam avatarów, poza tym ten obrazek jest zby dduzy zeby ładnie wyglądał i chce go na tapete :)

popekns

popekns

popekns

berni33 komentarzy: 138903.01.2012, 21:42

bendtner dzisaj na szpicy gra zwykle go widzialem jako bocznego pomocnika/napastnika moze pod wodza o'nila zrobi spory postep bo juz widaz ze sam zespol takowy robi

Ceran komentarzy: 215403.01.2012, 21:37

ehh, myślałem, że po tym jak City zrobiło sobie z Arsenalu szkółkę piłkarską wszyscy będą z Live, no ale cóż ... :D

damian,

Gerrard po kontuzji i pewnie dlatego, a Bellamy to nie wiem

afckonrad9101 komentarzy: 783403.01.2012, 21:37

Ceran
Dziwne okreslenie glupie mecze poprostu przegrane i tyle , nie ma co sie oszukiwac nie wiem czemu nazywasz je glupimy takowe beda sie nam zdarzac w dalszym ciagu (choc mam nadzieje ze rzadziej i tyle) kazda druzyna ma takie "glupie mecze" co ma powiedziec Chelsea o porazce z AV czy MU o porazce z BLackburn gdzie rywale oddali 4 strzaly i zdobyli 4 bramki, poprostu zajmujemy miejsce na jakie zaslugujemy, moim zdaniem mistrzostwo to zamkniety rozdzial ale walka o miejsce 3-4 jak najbardziej realna...

popekns komentarzy: 742003.01.2012, 21:36

Orandzo: już chcesz zgapić avatar?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.01.2012, 21:36

niech wygra City, przynajmniej Live nas nie wyminie. Spursi też jak na razie dobrze.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 203.01.2012, 21:36

oneil odmienił sunderland !

Kons komentarzy: 132603.01.2012, 21:35

Sunderland wygrywa 1-0 z Wigan ;)

damian199656 komentarzy: 762603.01.2012, 21:35

Czemu nie wystawił Bellamyego i Gerrarda?

Jarson komentarzy: 107903.01.2012, 21:34

Co nic nie gra człowieku Genialnie grają mieli 4 akcje 2 wykorzystali i do tego ten środek i obrona fizycznie wygląda bajecznie

Diabliica komentarzy: 337803.01.2012, 21:34

nie ma gerrarda i belamiego to i dają dupy.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 203.01.2012, 21:34

u nas stałe fragemnty gry to jest żenada nie od dzisiaj !

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2012, 21:34

BRAWO CITY !!!
C'MON CITY !

PS - Dziś wyjątkowo jestem za City :D

Orandzo komentarzy: 338003.01.2012, 21:34

Ej ludziska, może ktoś mi link dać do tego obrazka na białym tle gdzie był Henry i napis guess who's back? Jeśli można to na PW najlepiej, baaardzo proszę :)

Tak sie wykonuje stale fragmenty gry :]
Za kazdym razem praktycznie dochodza do strzalu glowa i dosrodkowania sa idealne praktycznie

afckonrad
gdyby nie takie głupie mecze jak z Fulham (4pkt stracone) i z Blackburn(3pkt) bylibyśmy na 3 miejscu ze stratą 2pkt do 1 miejsca.A można jeszcze tych 2pkt poszukać w meczu np z Tottenhamem, gdzie zostaliśmy wyruchani przez sędziego(ręka Van Der Vaarta, która dałaby mu drugą żółtą kartkę).Czołówka jest jak najbardziej do dogonienia,tym bardziej że niedługo pół składu wróci do zdrowia.Dlatego panie i panowie trzymamy dziś sa Liverpool ;)

Wojtas1886 komentarzy: 58503.01.2012, 21:32

Teraz odbiegnę od tematu... Ma ktoś FM-a 12? Bo mam parę pytań.

popekns komentarzy: 742003.01.2012, 21:30

Kondi: Dzizas, przyszedłeś i od razu spamujesz =|

KondzioElite komentarzy: 618703.01.2012, 21:29