Kanonierki w ćwierćfinale kobiecej Ligi Mistrzów

Kanonierki w ćwierćfinale kobiecej Ligi Mistrzów 08.11.2012, 15:51, Kamil Stasiak 19 komentarzy

We wczorajszym dniu ekipa Arsenal Ladies udała się do Poczdamu, by rozegrać rewanżowe spotkanie 1/8 finału kobiecej Ligi Mistrzów. Mimo zaliczki 2-1 z własnego stadionu, Kanonierki nie zamierzały się bronić. Trenerka Arsenal Ladies - Laura Harvey - postanowiła desygnować na plac boju aż 5 napastniczek. Taktyka ta przyniosła efekt, ponieważ mecz skończył się wygraną ekipy z Londynu 4-3.

Reprezentantki Arsenalu dobrze weszły w mecz. Za sprawą dwóch trafień Kelly Smith. Wydawać by się mogło, że prowadzenie 4-1 w dwumeczu definitywnie rozstrzyga losy awansu. Nic bardziej mylnego, gdyż zawodniczki z Poczdamu udanie rozpoczęły drugą połowę meczu. Za sprawą Antoni Goransson i Keelin Winters zawodniczki z Niemiec doprowadziły do remisu.

Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Najpierw Kelly Smith skompletowała hat-tricka, a chwilę później Goransson ponownie doprowadziła do remisu. W ten sposób w ciągu 12 minut drugiej połowy ze stanu 0-2 zrobiło się 3-3. Kanonierki jednak do końca nie odpuściły i za sprawą Ellen White na dziesięć minut przed końcem rozstrzygnęły spotkanie na swoją stronę.

Arsenal Ladies autor: Kamil Stasiak źrodło: arsenal.com
Ciastolyna komentarzy: 107709.11.2012, 18:18

To pięknie! Niech panowie się uczą, bo niedługo żeńska drużyna bęzie bardziej znana od naszych ulubieńców.

gunners14 komentarzy: 228409.11.2012, 17:20

Ajjj moje kobietki kochane

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.11.2012, 16:15

Chociaż one nie zawodzą ;p

Koccilla komentarzy: 2809.11.2012, 12:03

Brawo! Jak dobrze mieć taki przykład walki i zaangażowania w Arsenalu :)

archterror komentarzy: 428708.11.2012, 23:26

Jeśli będziemy nadal manianę odwalać, to przerzucam się na kibicowanie kanonierkom :D

Zdygany komentarzy: 135608.11.2012, 22:47

Wenger , bierz przyklad :)

Stochu komentarzy: 78608.11.2012, 20:56

Brawo! Klasa sama w sobie ;)

pepe126p komentarzy: 66108.11.2012, 18:19

Chłopaki bierzemy przykład z kanonierek...

Leehu komentarzy: 1049608.11.2012, 18:07

@bmwz5: Wiesz jak by dobrze policzyć to jest: Dwóch się domaga gry na szpicy, jednego wystawiał tam Wenger na początku sezonu, a dla dwojga szpica to naturalna pozycja, więc można powiedzieć że dałoby się zastosować podobną taktykę, choć pewnie nie wszystkie grały na szpicy. ;P

Co do sukcesu to życzę sobie aby panowie odnieśli podobny.

MateuszK4nonier komentarzy: 440408.11.2012, 17:57

Choć umiejętności nie te, to wolą walki i zaangażowaniem przewyższają naszą męską drużynę. Brawo za awans, Poczdam był faworytem LM, tym większe brawa.

michal192837465 komentarzy: 765408.11.2012, 17:42

Gratulacje. :)

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57008.11.2012, 16:58

Wolałbym, że by było o Kanonierach, ale Kanonierki to też AFC.

top4jaktrofeum komentarzy: 9108.11.2012, 16:56

Trenerka powinna zastąpic bosa przynajmniej ona wie jak grac zeby atakowac i zmieniac taktyke

WoolwichArsenal komentarzy: 72108.11.2012, 16:36

Oglądałem ten pierwszy mecz wygrany 2-1, nasze panie grają naprawdę niesamowicie, według mnie powinny wygrać cały turniej ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34108.11.2012, 16:30

No ciekawie, grać na 5 napastników. W męskiej całej drużynie tylu nie ma.

Lisek1994 komentarzy: 39608.11.2012, 16:27

Brawo dupeczki oby tak dalej i fajnie ze mozna sledzic ich poczynania na eurosporcie ..mam nadzieje ze panowie cos do gabloty wrzuca w tym sezonie i panie tez

pamplemousse komentarzy: 186008.11.2012, 16:11