Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City

Kanonierzy odpadają z EFL Cup, Arsenal 1-4 Man City 22.12.2020, 21:56, Łukasz Wandzel 1544 komentarzy

Ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City był dla Arsenalu kolejną okazją, żeby odbić się od dna. Obyło się jednak bez niespodzianki i to podopieczni Pepa Guardioli znaleźli się w najlepszej czwórce tego turnieju. Po słabym początku spotkania londyńczycy zdołali wyrównać i gdyby wykorzystali nadarzające się okazje słabości rywali, mogliby nawet wygrać. Drużyna Mikela Artety nie zdołała uniknąć nagminnych ostatnio błędów indywidualnych. Choć nie skończyło się na jeszcze jednej czerwonej kartce dla zawodnika The Gunners, to tym razem w kluczowym momencie zawiódł drugi bramkarz, Runar Runarrson.

Arsenal: Runarsson - Mustafi, Gabriel, Kolasinac - Cedric, Elneny (66' Smith Rowe), Ceballos, Maitland-Niles - Willock, Lacazette (77' Balogun), Martinelli (48' Pepe).

Manchester City: Steffen - Cancelo, Dias, Laporte, Zinchenko - Rodri (77' Walker), Fernandinho, Silva (70' Torres) - Mahrez, Jesus, Foden.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już przegrywał. Niepilnowany na lewej stronie Zinchenko niemal z linii końcowej dośrodkował w kierunku Gabriela Jesusa. Główka brazylijskiego napastnika The Citizens otworzyła wynik spotkania. Przy utracie gola szczególnie raziła postawa defensywy, w której przez nieporozumienie ani Gabriel, ani Mustafi nie powalczyli o futbolówkę. Manchester City od początku dominował i nie pozwalał Kanonierom nawet dotknąć piłki. Gospodarze przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywala. Wywalczenie w 13. minucie rzutu rożnego było dopiero pierwszym przejawem nacisku na podopiecznych Pepa Guardioli.

Londyńczycy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania w 32. minucie. Asystę przy golu zaliczył wracający niedawno po kontuzji Martinelli, a podanie wojowniczego Brazylijczyka wykorzystał Lacazette. Pomimo remisowego rezultatu do przerwy, Arsenal głównie bronił się przed atakami City. Szczególnie wykazał się Runarsson, który wybronił strzał z bliskiej odległości Gabriela Jesusa. Imponującym wyjściem z bramki popisał sie także Steffen, co mogło skończyć się fatalnie dla Martinellego. Młody piłkarz został kopnięty przez golkipera gości, ale po otrzymaniu pomocy medycznej dokończył pierwszą połowę...

...po czym zszedł w 48. minucie drugiej odsłony spotkania, a zastąpił go Pepe. Tymczasem wydawało się, że gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, ale namiastkę nadziei odebrał kibicom Arsenalu Mahrez, uderzając z rzutu wolnego. Koszmarnie zachował się w tej sytuacji Runarsson. Bramkarza Arsenalu zaskoczyła piłka lecąca wprost do jego rąk. Islandczyk po chwili po raz kolejny wyciągał futbolówkę z siatki. Niepoukładana druga linia Arsenalu i niezauważona przez zespół sędziowski pozycja spalona pozwoliły Fodenowi podciąć futbolówkę nad bramkarzem The Gunners. Strzelec trzeciego gola pomógł ugodzić Arsenal raz jeszcze, kiedy to w 73. minucie Manchester rozegrał rzut rożny na krótko, a Foden dośrodkował, podkręcając piłkę. Wynik spotkania głową ustalił Laporte.

Kanonierzy po raz kolejny przegrali spotkanie przez błędy indywidualne w defensywie. Obywatele dłuższymi momentami dominowali, lecz mieli też swoje słabsze momenty, których piłkarze Artety nie potrafili wykorzystać. Kluczowym momentem był początek drugiej połowy i gol stracony z rzutu wolnego, chociaż wtedy londyńczycy jeszcze próbowali. Po trafieniu Fodena z pozycji spalonej (w EFL Cup nie ma VAR-u) było jasne, że Arsenal nie sprawi niespodzianki. Tym samym zespół z Emirates Stadium odpada z Pucharu Ligi Angielskiej na etapie ćwierćfinału

EFL CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758924.12.2020, 19:39

Wesołych Świąt Kanonierzy :D

Garfield_pl komentarzy: 2777824.12.2020, 16:40

@Dominik11 napisał: "Jesteście naiwni pewnie tak samo jak ja że AFC zwolni Artetę , jego by nie zwolnili nawet jak byśmy spadli."
Ja tam jestem za zwolnieniem w pierwszej kolejności Oezilow i innych, i dopiero jak to nie pomoże, to zwalnianie Artety. Dla mnie transfery do pierwszego składu czyli Partey i Gabriel są dobrym znakiem, i nie bez powodu pokazują, że jeszcze okienka są potrzebne, żeby tu grali lepsi i waleczniejsi piłkarze. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale najważniejsze dla wszystkich jest to, żeby klub wrócił na właściwe tory, czyż nie? Chyba że niektórzy po prostu chcą zwolnienia, a potem będą chodzić dumni, że wiedzieli lepiej, no ale co jeśli i następny trener nie pomoże? Zobaczymy co czas przyniesie. Jedno co możemy robić, to kibicować Arsenalowi, żeby już się odbił od dna.

Dominik11 komentarzy: 2013124.12.2020, 16:39

Dominik11 komentarzy: 2013124.12.2020, 16:34

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1324.12.2020, 16:30

No to mamy dwie ciekawe opcje na rynku trenerskim - Tuchel i Allegri. Prawdziwi fachowcy, nie jacyś studenci po praktykach.

Slaviola komentarzy: 1237624.12.2020, 16:30

@Garfield_pl:

Dobra tam.
Przecież to z "baristą" to takie niewinne żarty!

Chociaż nie wykluczone iż jest zbyt dużo "kolesiostwa", że Edu, Vinai i Arteta czy za dużo sobie nie "trzepią" pianki do Latte.

;)

GKS_AFC komentarzy: 871724.12.2020, 16:28

Tuchel do nas. Jestem na tak. Byle by nnie ogladac jak Arteta prowadzi nasz klub do spadku.

Garfield_pl komentarzy: 2777824.12.2020, 16:21

A tak z ciekawości.. Przychodzi Allegri lub Tuchel.. Historia się powtarza po raz kolejny... Jakie określenie będziecie wtedy używać, gdy przestaniecie już szanować trenera? Bo wiadomo, że to on będzie ewentualnie problemem :D

damianARSENAL komentarzy: 851124.12.2020, 16:14

Żaden Tuchel, Mikel nas wyciągnie z tego syfu

Rosomak komentarzy: 253424.12.2020, 16:08

Zdrowych i wesołych świąt

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4224.12.2020, 15:56

Zdrowych, spokojnych i oderwanych od codziennej rzeczywistości Świąt Bożego Narodzenia, drodzy Kanonierzy!

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11724.12.2020, 15:55

Vinicius to się nadaje ale do Realu Murcia

silvano95 komentarzy: 979724.12.2020, 15:52

Atletico Madrid look set to launch a bold January bid for Arsenal's Ainsley Maitland-Niles.

Atletico Madrid have been monitoring the versatile defender's progress for the past 12 months. [
@SkySportsNews
]

Gofer999 komentarzy: 1462424.12.2020, 15:51

Dlaczego Real mialby w ogole oddac komus tego Viniciusa? Nie jest on graczem podstawy i talentem o ktory bardzo zabiegali?

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11724.12.2020, 15:50

@Simao12: za grosze? xD

SemperFidelis47 komentarzy: 53924.12.2020, 15:48

@simson16: czepiają się czepiaj :) Wesołych Swiat

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020424.12.2020, 15:41

Tuchel do nas jestem na tak lecz znając nasz zarząd nigdy pewnie go nie za kontraktuje i dalej będziemy się męczyć z barista.

Vermaelen5 komentarzy: 265924.12.2020, 15:39

Wesołych Świąt!

Oby Arteta pod choinką znalazł wymówienie i nakaz zapłacenia odszkodowania za dobicie tego klubu.

caliero913 komentarzy: 125424.12.2020, 15:39

@Alffik: Miał być drugim Neymarem, kosztował kupę kasy, długo na niego czekali, a od dłuższego czasu nie potrafi strzelić celnie na bramkę. Jak dla mnie to jest zawodnik, który robi dużo zamieszania, ale nic z tego nie wynika

Alffik komentarzy: 104224.12.2020, 15:35

"Wzmocnienia Arsenalu nadchodzą! Na wypożyczenie do zespołu Mikela Artety ma trafić Vinicius Junior, skrzydłowy Realu Madryt. Jednocześnie trener odrzucił możliwość ściągnięcia Isco, który przeniesie się do Juventusu. (Daily Star)"

~Angielskie Espresso

Gość ma trochę rozregulowany celownik...

Jak Wasze odczucia?

thegunner4life komentarzy: 895124.12.2020, 15:24

Nie będzie Tuchela, bo jego przyjście zniszczy długoterminowy plan awansu do Championship który prowadzi obecnie Arteta.

SMTX komentarzy: 204824.12.2020, 15:22

@Marcinafc93: Allegri to przegryw. Tylko Klopp i tylko teraz, bo za tydzień też będzie przegrywem.

@Simao12: hehe, co ty masz z tymi znakami?;pp
ragnick to rak -- to by pasowalo czy nie bardzo? =)

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 124.12.2020, 15:20

Tuchel to przegryw, trzeba trenera z najwyższej półki, czyt. Allegri, oczywiście połowa kadry też się do wymiany nadaje.

SMTX komentarzy: 204824.12.2020, 15:20

@Simao12: co?

simson16 komentarzy: 461424.12.2020, 15:19

@SemperFidelis47: nie ma takiego klubu jak Arsenal Londyn, no chyba że po spadku do Championship, zmieni nazwę xD

GallAnonim komentarzy: 44324.12.2020, 15:17

Allegri >>>>> Tuchel i to nie jest nawet kontrowersyjne.

Simao12 komentarzy: 775224.12.2020, 15:13

Tuchel się nie nadaje do Arsenalu, jest tu za dużo bliźniaków podczas gdy on jest panną. To kompletnie do siebie nie pasuje.

Simao12 komentarzy: 775224.12.2020, 15:11

Pochettino mentalność przegrywa w porównaniu z Tuchelem?
A co takiego Tuchel wygrał? Jakieś puchary Niemiec? Francji z takim budżetem i piłkarzami?
Pochettino za grosze wprowadził zespół do finału LM, tak fajniej niż mając 2 piłkarzy po 200 milionów

bizooon komentarzy: 687124.12.2020, 15:10

@pipolina: sprzedali bo nie chcial siedziec na lawie a Leno byl w klubie wyzej w hierarchii i byl kupiec za rozsadne pieniadze. Pokaz klub gdzie drugi bramkarz jest tak mocny jak Emi? Moze jedynie Henderson w Utd ...

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2424.12.2020, 15:07

Zeby tuchel przyszedl i powiedzial w 1 wywiadzie, ze zna tu wielu zawodnikow z bundesligi np. granita Xhake, ktorego probowal sciagnac do BvB i PSG, ale mu sie nie udalo to bym mocno smiechnal XD

SemperFidelis47 komentarzy: 53924.12.2020, 15:05

Mimo trudnej sytuacji wierzymy w ten klub bo to nie jest byle jaki klub to klub z tradycjami Arsenal Londyn to brzmi dumnie. Wesołych Świąt obyśmy pojutrze byli w lepszych humorkach

schnor25 komentarzy: 1854624.12.2020, 15:02

@Craz: Yhymm...już by mu stara gwardia pozwoliła rządzić. Dostałby kopa od zawodników i zaczęło by się ponowne granko na zwolnienie.

Frossi komentarzy: 17724.12.2020, 15:02

@Czeczenia: Chyba nawet w Mainz takiego drewna (jakim aktualnie jest szwajcar) nie miał w składzie xd

Craz komentarzy: 356224.12.2020, 15:01

Tuchel in. Dobry trener z twarda ręka wziąłby za mordy te gwiazdeczki

schnor25 komentarzy: 1854624.12.2020, 15:00

Sobie i Wam życzę zdrowia, a co do AFC, rychłego zwolnienia Artety i pozbycia się wszelakiego szrotu najpóźniej w trakcie letniego okienka. Skoro do Milanu na chwilę uśmiechnęło się słońce, to może i My w końcu staniemy na nogi? :)

Czeczenia komentarzy: 1247524.12.2020, 14:56

Kolejnym atutem Tuchela jest to, że zna Xhakę z Bundesligi.

pipolina komentarzy: 33024.12.2020, 14:53

Runarsson nie nadaje się na ligę okręgową k..a skąd Arsenal bierze takich orłów kuśwa mieli dobrego bramkarza to sprzedali h.. z taką gospodarką .

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11724.12.2020, 14:53

Dawać Tuchela. Obstawiam, że trafi do nas. Jaram się.
Taki Aouar będzie idealny do jego gry. Guendo pewnie też się ucieszy.

silvano95 komentarzy: 979724.12.2020, 14:50

Thomas Tuchel has his sights set on managing in the Premier League, where both Arsenal and Manchester United appeal to him.
On Thomas Tuchel, having spoken to a few people that worked closely with him at Mainz, Dortmund and PSG, feedback usually the same: incredible tactician, supreme trainer, but tough to warm to, doesn't win hearts or minds. Clashes with staff & hierarchy publicly & privately' [
@MelissaReddy_

Atletico Madrid weighing up loan move for Arsenal right back Ainsley Maitland-Niles in January following Kieran Trippier's 10-week suspension.
Sportsmail understands the 23-year-old was already on Atletico’s radar prior to confirmation of Trippier’s ban - and the Spanish club are ready to accelerate their interest. [
@MailSport
]
]

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11724.12.2020, 14:47

@Jacek1s: Czemu za późno? Nie ma zbyt wielu klubów obecnie co mogą zatrudnić go.

Jacek1s komentarzy: 764624.12.2020, 14:42

Tuchel nie przyjdzie do Arsenalu, bo Arsenal nie zwolni Artety na święta, a po świętach już będzie za późno.

Mateo239 komentarzy: 2524.12.2020, 14:37

To co Tuchel do Arsenalu?

ELAdzik komentarzy: 250824.12.2020, 14:33

Wesołych, pogodnych, zdrowych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Pociechy z najbliższych, dobrych dań na stole wigilijnym, lśniącej gwiazdki na niebie oraz dużych prezentów. A z okazji zbliżającego się Nowego Roku wytwornej zabawy i samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Oby wrócił stary dobry Arsenal.
Merry Christmas everyone!!!

Chakaa komentarzy: 191224.12.2020, 14:26

@XandeR: wreszcie ktoś kto ma takie zdanie jak ja. Szczerze chciałem w żeby w tym roku PSG wygrało LM, jednakże teraz jak biora tego typa z mentalnością przegrywa to mam nadzieję że upadną nisko. A wielki trenerzyna zostanie zweryfikowany

Dziadyga komentarzy: 824624.12.2020, 14:24

A Ja wam wszystkim zycze zdrowia przede wszystkim! mniej wkurzania się nawet jak grają dziadowsko,bo to od nas nic nie zalezy no i przede wszystkim żebysmy sie w tym Champions...Championship nie znalezli!

Frossi komentarzy: 17724.12.2020, 14:21