Kanonierzy w półfinale NextGen Series!

Kanonierzy w półfinale NextGen Series! 26.03.2013, 11:00, Adam Cygański 21 komentarzy

Jeden gol Serge’a Gnabry’ego strzelony po przeprowadzonej ładnej akcji z Hectorem Bellerinem wystarczył, aby wczoraj Kanonierzy na Emirates Stadium cieszyli się ze zwycięstwa nad CSKA Moskwa i awansu do półfinału NextGen Series.

Wczorajszy mroźny wieczór w północnym Londynie zgromadził na trybunach The Emirates 6600 kibiców.

Terry Burton dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z meczem z Interem Mediolan w poprzedniej rundzie. Kyle Ebecilio zastąpił Eltona Monteiro, a Thomas Eisfeld zagrał w miejsce Zaka Ansaha.

W pierwszej połowie przebieg meczu kontrolowali The Gunners, jedna trudno było im przedostać się przez dobrze zorganizowaną rosyjską defensywę, jednak już w piątej minucie meczu Arsenal miał bardzo dogodną okazję, aby wyjść na prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne zacentrował Hector Bellerin, a ładnym uderzeniem ze „szczupaka” popisał się Serge Gnabry, jednak futbolówka trafiła wprost w ręce Siergieja Rewjakina.

Rosjanie, którzy w drodze do ćwierćfinału pokonali takie kluby, jak Chelsea, Ajax czy PSV, odpowiedzieli bardzo szybko. Na bramkę strzeżoną przez Dejana Ilieva uderzał Dimitri Efremow, jednak strzał ten bardzo dobrze zablokował Sead Hajrovic. Przed przerwą szansę na strzelenie gola miał jeszcze Gnabry, jednak jego uderzenie z lewej nogi końcówkami palców wybronił Rewjakin. Do przerwy 0-0 na The Emirates.

Kanonierzy dobrze rozpoczęli drugą połowę. Kris Olsson po ładnej, kombinacyjnej akcji z Thomasem Eisfeldem odegrał mu piłkę, a ten zdecydował się na uderzenie, jednak piłka przeleciała obok bramki.

W 56. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili Gnabry i Bellerin. Niemiec ściągnął na siebie uwagę rosyjskich obrońców i odegrał piłkę na prawe skrzydło do Bellerin. Hiszpan nie zastanawiał się zbyt długo i ponownie zagrał ją do Gnabry’ego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. 17-letni skrzydłowy nie zmarnował tej okazji i Kanonierzy wyszli na prowadzenie.

Gospodarze meczu nie spoczęli na laurach, a po raz kolejny umiejętności rosyjskiego golkipera sprawdzali Akpom, Gnabry, Angha i Eisfeld, jednak bez powodzenia. Ten ostatni w drugiej połowie był najbliższy podwyższenia wyniku, jednak jego strzał z rzutu wolnego trafił jedynie w poprzeczkę.

Ostatecznie Arsenal pewnie i zasłużenie pokonał CSKA Moskwa 1-0 i awansował do półfinału NextGen Series, gdzie zmierzy się z Chelsea. Początek meczu już w najbliższy piątek o godzinie 15.00 czasu polskiego, na Stadio Giuseppe Sinigaglia w Como.

Arsenal U-19 1-0 CSKA Moskwa U-19

56’ [1 – 0] S. Gnabry

Arsenal U-19: Iliev - Bellerin, Hayden, Hajrovic, Angha - Ebecilio, Yennaris - Olsson, Eisfeld, Gnabry – Akpom (Ansah).

Ławka rezerwowych: Ormonde-Ottewill, Vickers, Iwobi, Mugabo, Jebb, Maitland-Niles.

Bramka Gnabry’ego:

Arsenal U19CSKA MoskwaNextGen Series autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Yakub97 komentarzy: 574627.03.2013, 18:44

Bramka ladna a w Gnabrym najbardziej cieszy ze udanie nawet zadebiutowal w pierwszym skladzie oraz to ze ma 17 lat :D

Gadu komentarzy: 40527.03.2013, 09:26

@Theo10 - widocznie artykuł został edytowany, bo gdy go czytałem nie było żadnej wzmianki o CSKA.

hei007 komentarzy: 352826.03.2013, 18:06

Klasa, widać, ze potrafi się zachować w polu karnym. Jak wchodził z ławki to i wtedy robił zamieszanie.

Choina komentarzy: 211226.03.2013, 16:12

Ma ktoś jakiś skrót ze spotkania lub jakąś powtórkę ?

scKanonier94sc komentarzy: 318926.03.2013, 15:50

fajnie, ze juz doszli tak daleko, a teraz moze sie o final pokusza...ale i tak juz wiele dokonali;p

Verminator97 komentarzy: 1490026.03.2013, 15:47

Gratulacje , teraz czas na derby Londyny w półfinale , mam nadzieję , że wygrają cały turniej.

Theo10 komentarzy: 827126.03.2013, 15:43

@Gadu
"Jeden gol Serge’a Gnabry’ego strzelony po przeprowadzonej ładnej akcji z Hectorem Bellerinem wystarczył, aby wczoraj Kanonierzy na Emirates Stadium cieszyli się ze zwycięstwa nad ---> CSKA MOSKWA

Lukiner komentarzy: 194926.03.2013, 15:39

Oby chociaż młodzi coś wygrali w tym sezonie.

Gadu komentarzy: 40526.03.2013, 15:19

Zajebiście napisany tekst, dopiero na samym końcu dowiedziałem się, z kim grali.. :>

WoolwichArsenal komentarzy: 72126.03.2013, 15:07