Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18408.10.2017, 19:31

Walczyć Szkoci! Pierwsza połowa ładnie zagrana, a teraz tak głupio tracą gole.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.10.2017, 19:19

Krychowiak to już było widać z Arsenalem że wrócił do formy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.10.2017, 19:18

W sumie Słowacja i Szkocja nawet w barażach nie zagrają.Walia i Grecja nie powinny tego zawalić i drugie miejsce z angielskiej grupy zostanie z niczym

pumeks komentarzy: 2080808.10.2017, 19:18

Krycha mnie dziś zaskakuje pozytywnie.
Nie traci głupich piłek, nie odpuszcza i nawet jak na Krychę jest szybki.

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2017, 19:16

Dania strzela ale to już nie ma najmniejszego znaczenia ;p

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.10.2017, 19:16

@kamilo_oo: Szkocja i tak odpadnie ;/

gunner1704 komentarzy: 131908.10.2017, 19:15

Eliminacje to przedbiegi, prawdziwa gra zacznie sie na Mundialu:) dawno Nas tam nie było

Gofer999 komentarzy: 1474908.10.2017, 19:12

Ox nie gra to i Anglia prowadzi. :D

pumeks komentarzy: 2080808.10.2017, 19:07

Nigdy nie oglądałem live na tej stronie i jestem zaskoczony, że tutaj widać zagrania konkretnych graczy na animacji live

Kysio2607 komentarzy: 1336008.10.2017, 19:05

Wam też Piotrek Zieliński swoimi ruchami przypomina Santiago? No wypisz wymaluj :D

Mihex komentarzy: 2360408.10.2017, 19:02

Kurczę, Piszczek uraz :/

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2017, 19:01

O i Szkocja prowadzi. Tak trzymać!

arsenallord komentarzy: 29771 newsów: 11708.10.2017, 18:52

Mączyński jest tak z 10 razy lepszy niż Linetty.

Kowal96 komentarzy: 1759308.10.2017, 18:49

W końcu będzie mundial :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.10.2017, 18:48

Ale Duńczycy to są kasztany, zepsują kupon chyba

wojtek1256 komentarzy: 298608.10.2017, 18:42

@Szebson: Wiem, wiem, zartuje oczywiscie ;)

Szebson komentarzy: 351008.10.2017, 18:37

@wojtek1256: Nie chcialem, zeby ktos to tak odebral XD
Chodzi mi o to, ze facet jest wszedzie, biega po calym boisku, rozdaje pilki. West Brom mu sluzy.

wojtek1256 komentarzy: 298608.10.2017, 18:35

@Szebson: Elegancki facet :D

Szebson komentarzy: 351008.10.2017, 18:35

Podoba mi sie Krychowiak dzisiaj.

Hahha, ale Borek pojechał Hajto :D

Slaviola komentarzy: 1237708.10.2017, 18:33

"... to nie był błąd techniczny Kamila, to był błąd murawy..."

#tomaszhajto

PS: ten gość mnie rozwala xD

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2017, 18:31

Skąd oni tą murawe wzięli...

Szebson komentarzy: 351008.10.2017, 18:30

Anglia wygrywa, ale Oxa na boisku nie ma. Chyba juz wiemy kto nie pojedzie na Mundial.

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2017, 18:01

To szczerze mam ich głęboko w d...e, jak w eliminacjach mają pokazywać tylko nasze mecze. Pewnie nawet żadnego magazynu ze skrótami nie zrobią.

@kamilo_oo:
TVP pokaże mecze finałów mistrzostw świata 2018 i 2022, mistrzostw Europy 2020, rozgrywki Ligi Narodów oraz wszystkie spotkania eliminacyjne reprezentacji Polski od 2018 roku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.10.2017, 17:57

@kamilo_oo: Nie.Pewnie tylko jakieś pojedyncze

kamilo_oo komentarzy: 2356708.10.2017, 17:55

Czyli innych spotkań z eliminacji już nie obejrzymy w najbliższych latach, bo TVP wykupiło prawa?

Mihex komentarzy: 2360408.10.2017, 17:52

Dobra, czas na 90 minut uczty dla oczu i katorgi dla uszu.