Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
Monszur komentarzy: 27409.10.2017, 14:57

Wenger nam pewnie w zastępstwie za Alexisa już szykuje jakiegoś Gervinho.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 14:43

Ja po odejściu Costy do Chelsea po finale LM w 2014 roku byłem przekonany że na kolejny finał po takich osłabieniach (Courtois, Filipe Luis i Costa) przyjdzie im czekać dekady. A tymczasem przyszedł sympatyczny, filigranowy blondynek z Realu Sociedad i w ciągu 2 lat był kolejny finał i zrobili z niego jednego z najlepszych piłkarzy świata, bo z całą pewnością można tak nazwać Griezmanna.

Może francuz nie jest golleadorem jak Costa, ale z nim Atletico zyskało dużo takiej finezji i polotu w ofensywie.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976209.10.2017, 14:36

@Chlopek: Pamiętam jak odchodził Courtois i kupili chyba za 10 mln Oblaka, to byłem przekonany, on nigdy nawet się nie zblizy poziomem do swoich poprzedników, teraz chyba już ich dogonił ;)

Alonso komentarzy: 1282409.10.2017, 14:27

Vitolo i Costa od stycznia już wchodzą do Atletico, Correa i Carrasco coraz lepsi. Oni już mają zastępstwo dla Griezmanna. Spokojnie Francuz może odchodzić do tego Manchesteru United bo AM sobie bez niego poradzi.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 14:25

@Piotrek95: Jak PSG kupi Oblaka za 100+mln to dla mnie śmiech.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976209.10.2017, 14:22

@Womanizer: Z bramkarzami mają tak samo ;)

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 14:14

@Chlopek:

O to sie akurat nie martw, Atletico to chyba jedyny klub w europie który po stracie topowego napadziora zawsze znajduje idealne zastępstwo.

Forlan, Aguero, Torres, Falcao, Costa.

Każdego udało im sie zastąpić, choć de facto Torres i Costa wrócili na stare śmieci po kilku sezonach.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 14:09

@Womanizer: Taka dywagacja:
Griezmann - gdzie może iść?
MCI (Po co jeśli doszedłby Sanchez)
Real (Wydaje mi się, że wolą Kane albo Dele Ali)
PSG (Jeśliby sprzedali Cavaniego ale myślę, że Coutinho)
Barca (Owszem jeśli sprzedadzą Suareza)
Mu, Chelsea i Arsenal
Ale kto go zastąpi w AM?

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 13:58

Nie wydaje mi sie żeby Griezmann wylądował w Barcelonie, a już na pewno nie w przyszłym roku. Suarez i Messi są jeszcze w szczycie wieku, Dembele za 105 baniek też nikt nie będzie sadzał na ławie i marnował jednego z największych talentów na świecie.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny kierunek to United, taki zwinny podwieszony napastnik pod Lukaku mógłby sie sprawdzić idealnie. Ewenatualnie jeszcze Bayern po odejściu Lewego ale też wątpie. Bo szansa na transfer do Arsenalu i jego przyjaciela z dzieciństwa Lacazetta też jest znikoma.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 13:48

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.10.2017, 13:47

@mistiqueAFC
Na skrzydło za Sancheza.

seyos komentarzy: 24909.10.2017, 13:44

Przecież Griezmann już ma kontrakt z Arsenalem. Słownie się dogadał z Lacazettem..

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 13:43

Czytałem w necie, że podobno w lato wraca do nas Overmars.Ciekawe w jakiej roli widziałby go klub

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 13:42

Z resztą to okienko może być ciekawe.. I to bardzo.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 13:41

@AceVenturaLFC: Nie sądzę, aby to była Barcelona - bardziej prawdopodobne jest Mu, Chelsea. Barcelona na pewno mogłaby się o niego starać - po sprzedaży Suareza.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 13:39

Przecież Griezmann przyjdzie do nas. Lacazette ma go namówić.

Dominik11 komentarzy: 2023509.10.2017, 13:34

Martial to moje marzenie w Arsenalu .

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 13:30

Jeśli MU kupi Griezmanna w lecie 2018 to Martial zrobi out na 200%. Pytanie tylko gdzie.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 109.10.2017, 13:28

Jeśli Goretzka pójdzie do Bayernu - i będą chcieli Draxlera, to pchał bym Ozila również do Bayernu, a startował po Jamesa Rodrigueza.

grzegorz1211 komentarzy: 1031209.10.2017, 13:20

AceVentura
dlaczego się nie zgodzisz z erykgunner??? Dla przykładu Alexis mógł iść do LFC nawet Barcelonie dawaliście bodajże 4 czy 5 mln więcej, ale Alexis wolał Arsenal. Jak to później Błendan tłumaczył ze względów geograficznych ;)

Dominik11 komentarzy: 2023509.10.2017, 13:16

djmacius komentarzy: 381409.10.2017, 13:16

Jesli chodzi o Martiala to byłbym 1000% na tak. Dla mnie jego ruchy to kalka naszego mistrza Henryka z młodości. Ponadto cały czas jest młody i myślę, że pasowałby do naszej gry. A z Lacazettem mogliby stworzyć wielkie francuskie duo.

grzegorz1211 komentarzy: 1031209.10.2017, 13:12

Sprzedał Czecha, poza tym z MU doszło już do kilku transferów jak RvP, Welbeck. Trzeba też zauważyć że Martial jest niezadowolony z racji małej ilości występów, a w lecie 2018 będzie miał rok do końca kontraktu

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161709.10.2017, 13:11

@Womanizer:

Jasne, zgoda. Co nie zmienia faktu, że stwierdzenie " Prędzej na żywca dałby się pochlastać" jest nieprawdziwe.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161709.10.2017, 13:09

@AceVenturaLFC:

Nie wiem, czy wiesz, ale zawsze zainteresowany musi chcieć transferu. Piłka nożna to nie jest handel niewolnikami.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:58

Z Cechem była troche inna sytuacja, po prostu Romek za zasługi dla klubu dał mu wolną rękę w szukaniu klubu. A że Cech nie chciał sie wyprowadzać z Londynu ani grać w klubach pokroju West Hamu czy Crystal Palace to trafił do nas. Przypuszczam że Abramowicz zdania Mourinho w tej kwestii nawet nie brał pod uwage. I tak dostał bodajże jeszcze 1 mln funtów odprawy w ramach podziękowania, mimo że wybrał Arsenal na dalsze kontynuowanie kariery.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161709.10.2017, 12:53

Cecha sprzedał.

grzegorz1211 komentarzy: 1031209.10.2017, 12:38

Arsene Wenger is plotting a move for Anthony Martial next summer as he considers potential replacements for Alexis Sanchez.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 12:38

Już nie przesadzaj z tym, że obrona AFC jest gorsza, bo podstawa jest od waszej sporo lepsza :D ale fakt, nasze rezerwy to jest istna magia, a jak Holding zrobi hokus pokus to wszystkim kopara opada z wrażenia.Kosa wracaj!

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:38

U was po prostu cała 4 z tyłu zle broni. Ale takiego Holdinga to bym zamienił nawet za Lovrena bez wahania. Tylko Wenger jest w niego zapatrzony jak sroka w gnat, bo nawet na mistrzostwach europy u-21 zdrowiutki Holding nie zagrał ani minuty. Widać tam trener nie chciał sabotować swojego zespołu.

Póki ma jeszcze 22 lata to Siwy będzie w niego wierzył. Ale myśle że max 3 sezony i koleś wyląduje za grosze w jakimś Bournemouth albo Sunderlandzie.

seyos komentarzy: 24909.10.2017, 12:37

Ja tylko rzucę nazwiskiem Sebastien Bassong - obrońca bez klubu, nawet ograny w Premier League. Dwa lata szuka podpisu, przecież ewidentnie czeka na ruch Wengera, a teraz nadarza się znakomita sytuacja do przeprowadzenia tej transakcji.

DontCry komentarzy: 760809.10.2017, 12:31

@AceVenturaLFC: Koscielny, trochę Mustafi i długo długo nic. Taka to żelazna defensywa w Arsenalu.

seyos komentarzy: 24909.10.2017, 12:28

Szkoda, że Bielika nie ma, bo to byłaby szansa dla niego.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:24

Absolutnie, próbke jego możliwości widziałeś w sierpniu na Anfield. A zapewniam Cie że tam pokazał tylko ułamek swojego "talentu".

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:23

Btw fajna ciekawostka :

Sam Lewandowski strzelił tyle samo bramek co CAŁA reprezentacja Francji po 9 kolejkach. (16)

A także więcej niż wszystkie reprezentacje z grupy I
Islandia, Chorwacja, Turcja, Ukraina.

DontCry komentarzy: 760809.10.2017, 12:18

@Womanizer: Ponoć bliski powrotu jest Chambers, żadne to rozwiązanie jak dla mnie, ale chyba jest nieco lepszy niż Holding.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:14

@DontCry:

No i właśnie swoim poziomem gry pokazuje dlaczego kosztował grosze.
Już przy Djourou na ŚO sie czułem pewniej podczas meczów niż przy nim.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 12:13

@Womanizer: Dużo bardziej niż Per martwi mnie młody Anglik.

DontCry komentarzy: 760809.10.2017, 12:11

Jest przecież Holding, który kosztował grosze więc jest fajny i będzie dobrze.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 12:08

Bez Kosy i Mustafiego nasza obrona będzie jeszcze gorsza niż w Liverpoolu.

Mertesacker-Holding a prawdziwą truskawką na torcie będzie jeszcze Elneny na ŚO.

DontCry komentarzy: 760809.10.2017, 12:02

@mistiqueAFC: Jestem w szoku jak co roku.

Womanizer komentarzy: 994009.10.2017, 11:17

Kiedy będzie losowanie baraży, wie ktoś?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 509.10.2017, 10:34

Reprezentacja Niemiec jest niepokonana w eliminacjach do Mistrzostw Świata od 2001 roku (33 spotkania - 28 zwycięstw i 5 remisów). Ponadto Die Mannschaft jednocześnie wyrównali rekord Hiszpanów z 2009 roku kompletując dziesięć zwycięstw i pobili strzelecki (La Roja - 28 goli/bilans +23, Niemcy 43 gole/bilans +39).

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 10:29