Kanonierzy w reprezentacjach

Kanonierzy w reprezentacjach 08.06.2009, 15:49, Michał Kowalczyk 11 komentarzy

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie występów piłkarzy Arsenalu w kadrach narodowych. W miniony weekend odbyło się kilka meczów w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 oraz parę spotkań towarzyskich.

Theo Walcott

Kazachstan 0 - 4 Anglia, 6 czerwca

Theo zagrał całą pierwszą połowę. Mimo nerwowego początku i nieuznanej bramki dla gospodarzy, Anglicy bez większych problemów pokonali rywali po bramkach Garetha Barry'ego, Emila Heskey'a, Wayne'a Rooney'a i Franka Lambarda. Kanoniera zmienił podczas przerwy Shaun Wright-Phillips.

Bacary Sagna, Abou Diaby

Francja 1-0 Turcja, 5 czerwca

Bacary Sagna zagrał całe 90 minut, a Abou Diaby obejrzał ten mecz z ławki rezerwowych. Towarzyski mecz zakończył się pomyślnie dla Trójkolorowych, którzy po golu Karema Benzemy z rzutu karnego pokonali rywali.

Kolo Toure, Emmanuel Eboue

Gwinea 1 - 2 Wybrzeże Kości Słoniowej, 7 czerwca

Zarówno Kolo Toure, jak i Emmanuel Eboue rozegrali cały mecz, w którym WKS pokonało na wyjeździe Republikę Gwinei. Pierwszego gola zdobył Bakary Kone, zanim Sambegou Bangoura zdołał wyrównać. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Romaric i WKS po raz drugi zainkasowało komplet punktów.

Aaron Ramsey

Azerbejdżan 0 - 1 Walia, 6 czerwca

Aaron Ramsey zagrał cały mecz, w którym młody zespół Walii wywalczył cenne zwycięstwo nad Azerbejdżanem. Dave Edwards zdobył gola na wagę zwycięstwa, który dał szanse drużynie Johna Toshacka na dogonienie drugiej w grupie Rosji. Aaron dostał żółty kartonik w doliczonym czasie gry.

Emmanuel Adebayor

Gabon 3 - 0 Togo, 6 czerwca

Emmanuel Adebayor zagrał cały mecz, w którym Togo zostało upokorzone przez Gabon. Dla gospodarzy bramki zdobyli: Bruno Ecuele, Roguy Meye i Moise Brou. Pantery zaliczają jak dotąd rewelacyjny start w grupie A.

Nicklas Bendtner

Szwecja 0-1 Dania, 6 czerwca

Preferujący Skandynawki Nicklas Bendtner zagrał 83 minuty w meczu na szczycie grupy pierwszej, w którym goście niespodziewani ograli Szwedów 1-0. Zwycięskiego gola zdobył były gracz Auxerre - Thomas Kahlenberg. Nicklasa zmienił siedem minut przed końcem Martin Bernburg.

Łukasz Fabianski

RPA 1-0 Polska, 6 czerwca

Łukasz został uwzględniony w składzie na mecz z RPA. Polacy przegrali po golu Fanteniego. Fabiański będzie miał szansę wystąpić w kolejnym sparingu, tym razem z Irakiem 9 czerwca.

Reprezentacje autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
aRamsey komentarzy: 948610.06.2009, 17:37

najbardziej cieszy że Ramsey gra w tak młodym wieku

waldek_89 komentarzy: 573509.06.2009, 12:37

dobrze, że zagrali wszyscy oprócz Fabiana i Diaby'ego, myślę, że obaj też dostaną swoją szansę.

crisadus komentarzy: 850709.06.2009, 07:11

Ważne, że grają a zwłaszcza Ramsey:)

cesc1792 komentarzy: 48008.06.2009, 19:02

mnie troche zdziwila postawa Togo...3:0 z Gabonem?? domyslam sie ze ade jest juz chyba na urlopie ;))

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12608.06.2009, 15:57

Z tych meczy widziałem Francja - Turcja, gdzie Sagna zagrał naprawdę dobre spotkanie, oraz Dania - Szwecja, ale Benio nic ciekawego nie pokazał. No i oczywiście Polska, ale tego szkoda komentować...

couval komentarzy: 298 newsów: 220108.06.2009, 15:56