Keown: Arsenal trzeba zbudować wokół Lacazette'a

Keown: Arsenal trzeba zbudować wokół Lacazette'a 11.09.2018, 10:16, 25 komentarzy

Były obrońca Arsenalu, Martin Keown, jest pod wrażeniem tego, jaki wpływ w tym sezonie na grę The Gunners ma Alexandre Lacazette. Legenda Arsenalu dostrzega we francuskim napastniku kluczową postać w układance Unaia Emery'ego. W wywiadzie którego udzielił dla Daily Mail twierdzi, że skład Arsenalu powinien być budowany wokół osoby 27-letniego Francuza.

Przypomnijmy, że Lacazzete błysnął formą w ostatnim ligowym spotkaniu z Cardiff City, które zaczął od pierwszych minut, zdobył w nim asystę i trafienie gwarantujące swojej drużynie komplet punktów.

Były reprezentant Anglii odniósł się do postawy napastnika Arsenalu i jego braku powołania na tegoroczne mistrzostwa świata.

- Myślę, że specjalne wyróżnienie powinno powędrować do Alexandre'a Lacazzete'a - zaczął Keown. - Jak bardzo cierpliwy był ten facet? Myślę, że jego postawa była nienaganna. Nie dostał się do składu Francji na mistrzostwa świata, a następnie oglądał, jak jego koledzy z kadry podnoszą trofeum w Rosji.

- Emery najpierw grał nim jako rezerwowym w pierwszych trzech meczach Premier League, aż w końcu Francuz zaczął od początku przeciwko Cardiff. Co w takiej sytuacji robi Laca? Strzela zwycięskiego gola. On musi teraz grać i być osobą wokół której będzie budowany zespół. Mam do niego pełne zaufanie.

Emerytowany obrońca podzielił się też swoimi spostrzeżeniami na temat pracy nowego trenera, zwracając uwagę, że zespół potrzebuje nowych rozwiązań.

- Emery ma teraz szanse na analizy i przemyślenia podczas przerwy reprezentacyjnej. To okres spokoju dla nowego trenera. Gdybym był w jego sztabie, powiedziałbym, że powinniśmy rozważyć wprowadzenie zmian do systemu. Środkowi obrońcy Arsenalu - Shkodran Mustafi i Sokratis - nie są najlepsi w posiadaniu piłki.

- Emery w ofensywie dysponuje wielce kreatywnymi piłkarzami, ale potrzebuje jeszcze łącznika w środku pola. Lucas Torreira mógłby być tym facetem.

- Czasami wydaje się, że oglądamy drużynę młodzieżową, której zawodnicy starają się wymienić setki podań. Manchester City gra 4-1-2-3; z głęboko grającym pomocnikiem i dwoma kreatywnymi zawodnikami po obu stronach. To może być droga dla Emery'ego.

Arsenal, który do tej pory zdobył sześć punktów w czterech meczach, powraca do gry po przerwie reprezentacyjnej już 15 września w meczu wyjazdowym z Newcastle.

Alexandre LacazetteMartin Keown autor: źrodło: Goal.com
zly_kanonier komentarzy: 511114.09.2018, 01:26

Ostatnio mieliśmy budować zespół wokół Aarona xD

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1612.09.2018, 02:08

Lacazette staje się coraz lepszym graczem. Widać zgranie między nim a Aubą. Można nimi rotować i grać w jednym składzie. Taki mix moim odczuciu zapewniłby im swieżość.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268312.09.2018, 00:22

@Elastico07:

'Keown: Arsenal trzeba zbudować wokół Lacazette'a"

a z mojej perspektywy główny napastnik wystawiany przez Unai'a strzelił aż 1 bramkę..
Stąd też lekka sugestia Martina.
Może i zdobywamy bramki i oczywistym jest, że w obronie jest chaos ale temat jest raczej ofensywny według newsa.. i jest wiele do poprawienia.

Elastico07 komentarzy: 1252511.09.2018, 20:31

@Arsenal2004: Jestem pewien ze wyniki byłoby korzystniejsze,tylko nie rozumiem na co czeka Emery,zobaczymy co wystawi w sobotę ale Krzaki to jestem niemal pewny w 1 składzie,niestety.

Arsenal2004 komentarzy: 369211.09.2018, 19:18

@Elastico07: Tu masz racje nie można winić naszej ofensywy tylko defensywe szczególnie xhake i naszych obrońców. przecież mógłby zagrać torreira zamiast Granita i Leno zamiast cecha sądze że wyniki w obronie były by korzystniejsze .

Elastico07 komentarzy: 1252511.09.2018, 19:07

@Nomad: Ofensywne problemy ? Nie licząc meczu z City co mecz strzelamy 2-3 bramki,lepiej skupmy sie na tym co dzieje sie w obronie bo w tym tkwi problem,stwarzamy duzo sytuacji,liczmy będziemy strzelać po te 2-3 bramki przy dobrej grze obronnej moglibśmy wiele osiągnąc juz w tym sezonie no ale Cech Krzaka wyjaśniają co mecz.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268311.09.2018, 18:42

Niech to ktoś głośno powie..
Pozbyć się Ozila i sprowadzić prawdziwą 10tke!!! Większość ofensywnych problemów zniknie w mgnieniu oka.
Nie sprowadzać też pół-produktów typu Mhiki-mouse i wyjaśnić sprawę kontraktu Ramsey'a. Nie chce podpisać to podziękować mu i ogrywać młodzież. Sezon na ławce dałby idealny przykład kolejnym powątpiewającym. Bellerinowi odciąć media społecznościowe.. itd.

Elastico07 komentarzy: 1252511.09.2018, 16:39

"Gdybym był w jego sztabie, powiedziałbym, że powinniśmy rozważyć wprowadzenie zmian do systemu. Środkowi obrońcy Arsenalu - Shkodran Mustafi i Sokratis - nie są najlepsi w posiadaniu piłki."

Sugeruje ze powinniśmy murować i czekac na swoje okazje z kontry,stałego fragmentu? Styl Utd? Bardzo cierpiałbym oglądając taki Arsenal,ma być dominacja od pierwszej do ostatniej minuty w posiadaniu i sytuacjach to jest to co cieszy zawodników i kibiców,jeżeli Mustafi i Sokratis nie pasuje do tego systemu to trzeba zmienic ich a nie system.

Arsenal2004 komentarzy: 369211.09.2018, 16:01

Prawde powiedział Laca jest teraz naprawde w gazie. Widać że się stara i chce przekonać Unaia żeby grał co tydzień. Żeby nie było powinien grać oczywiście z aubom w jednym składzie.

Marcel90 komentarzy: 812411.09.2018, 15:42

@ALF: @Snickersowaty:

Dzięki za wyjaśnienie :) sam nie wiem czy to był troll czy komentarz na serio z tym Perezem :)

kuzguwu komentarzy: 538611.09.2018, 15:19

Duet Laca&Auba powinien zacznać w lidze od pierwszej minuty i będzie z tego dużo pożytku. Ogólnie zgadzam się w całej rozciągłości z Keownem.

kaman17 komentarzy: 498611.09.2018, 14:59

Laca z charakteru jest trochę podobny do Giroud, ale jest całkowicie innym zawodnikiem.
Też na niego liczę i na chwilę obecną jest naszym najlepszym zawodnikiem(biorąc pod uwagę formę).

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144811.09.2018, 14:02

Zajebiście szanuję Lacazettea za postawę na boisku. Nie jest flegmatyczny jak Özil, ale nie wyma****e łapkami jak Sanchez.

Snickersowaty komentarzy: 10711.09.2018, 13:45

@czesiek_4: Lucasa Torreire, nie Lucasa pereza xD

ALF komentarzy: 1611.09.2018, 13:43

@czesiek_4: Obawiam się ,że chodziło o Lucasa Torreirę.

czesiek_4 komentarzy: 111211.09.2018, 13:29

@Marcel90: Wiesz że Lucas w West Hamie? Nawet grał ostatnio przeciwko nam :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 12:30

Diam by się nie zgodził z Keownem ;)

Ech0z komentarzy: 1041111.09.2018, 11:59

No Francja z Lacazettem zamiast drewna w ataku to dopiero by zamiatala. ale ciezko krytykowac kogos kto zostal mistrzem swiata

coooyg11 komentarzy: 318411.09.2018, 11:43

@tidzejjj: ljunberg też ^^

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36211.09.2018, 11:18

Najpierw był ramsey a teraz laca XD za kilka miesięcy budujemy skład wokół ozila

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.09.2018, 10:41

Dopóki Deschamps będzie trenerem reprezentacji, to Lacazette zbytnio w niej nie pogra. Czy to dobrze dla Francji? Mundial pokazał, że potrafi sobie poradzić bez napastnika Arsenalu.

tidzejjj komentarzy: 138511.09.2018, 10:36

Diam51 lubi to XD

Marcel90 komentarzy: 812411.09.2018, 10:32

Bardzo dobra wypowiedz. Laca zdecydowanie w pierwszym skladzie + sprawdzic Lucasa jak sobie poradzi znajdujac sie na boisku od pierwszej minuty.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 211.09.2018, 10:26