Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2019, 15:23

@Dobi: Jo, jak zobaczyliśmy z laysem, że mamy Frankfurt to od razu wpadliśmy na ten pomysł :D

Dobi komentarzy: 21730.08.2019, 15:15

@pierre_afc: Zajawiałbyś sie serio na wyjazd fo Frnakfurta? Bo myslę o tym bardzo poważnie

platinium komentarzy: 139330.08.2019, 14:35

@hot995: Można śmieszkować. Problem w tym, że United, nawet jakby spadło do Championship, stanowiłoby problem dla Arsenalu. To jest już chyba wpisane w zasady futbolu. Tyle okazji (słaba forma Man Utd), ile miał Arsenal, na zwycięstwo na Old Trafford w lidze, to ledwo można zliczyć.

@MarkOvermars:
Zwiedzą spory kawałek świata i poznają wielu nowych ludzi.

MarkOvermars komentarzy: 908430.08.2019, 14:26

United wyjazdy do Serbii i Kazachstanu, o jak mi przykro

@kamilo_oo: panie to jeszcze lepiej

Reamoner komentarzy: 462230.08.2019, 14:26

United nie dojdzie do finału ... róbcie print screeny i w ramki

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.08.2019, 14:25

Dopóki nie poznamy nazw klubów, które spadną z LM, dopóty lista trudnych rywali w LE dla Arsenalu będzie wyglądała dokładnie tak:

thegunner4life komentarzy: 891830.08.2019, 14:23

Trudni rywale dla nas to:
Sevilla, Getafe, Sporting Lizbona, Lazio, FC Porto, AS Roma, Manchester United

Nie, że ich nie przejdziemy albo mógłby być ciekawy dwumecz z tymi zespołami. Najgorzej jak w finale United nasi się przestraszą i 4:1.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.08.2019, 14:23

Vitoria Guimaraes

f4bregas komentarzy: 103730.08.2019, 14:21

Czytałem kiedyś o hiszpańskich kibicach, którzy pojechali autem na mecz swojej drużyny z Frankfurtem, tyle że pojechali nie do Frankfurtu nad Menem, tylko do tego Frankfurtu nad Odrą, także UWAŻAJCIE CI KTORZY PLANUJECIE SIE WYBRAC :D

MarkOvermars komentarzy: 908430.08.2019, 14:20

Z Frankfurtem mogą być fajne mecze. Standard Liege i Vitoria Setubal? Z palcem w d....:D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.08.2019, 14:20

Dzisiaj

pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2019, 14:14

Kiedy będzie terminarz? Musze wiedzieć kiedy mam rezerwować sobie termin na wyjazd do Frankfurtu :D

bartek2815 komentarzy: 84430.08.2019, 14:08

Elegancko Frankfurt, trzeba iść na mecz

CzerwonaRoza komentarzy: 54630.08.2019, 14:05

Za Wengera to nawet byśmy na to losowanie nie spojrzeli! ;)
Z przymrużeniem oka :)

macc komentarzy: 472830.08.2019, 14:04

Żeby się nie okazało, że to losowanie, to za wysokie progi dla rezerw i trzeba będzie wystawiać graczy z pierwszej 11.

Na plus, że wszystkie wyjazdy w zachodniej europie.

songoku95 komentarzy: 2348530.08.2019, 14:03

@ZielonyLisc: jarek polske zbaw

pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2019, 14:01

Najważniejsze, że nie są do dalekie wyjazdy do Rosji, na Ukrainę czy inny Kazachstan czy Azerbejdżan.

Mihex komentarzy: 2360430.08.2019, 13:56

@ZielonyLisc: Głównie odległości, ale same zespoły też nie są takie tragiczne jak na poziom LE. Może być ciekawiej niż się niektórym może wydawać.

ZielonyLisc komentarzy: 2020230.08.2019, 13:55

@f4bregas: TYLKO PiS i Jarosław Kaczyński pierwszy mąż stanu i patriota!

pestjusz komentarzy: 260830.08.2019, 13:54

@ZielonyLisc napisał: "No chyba, że chodzi o odległości"
Otóż to

ZielonyLisc komentarzy: 2020230.08.2019, 13:53

No chyba, że chodzi o odległości

ZielonyLisc komentarzy: 2020230.08.2019, 13:52

Dobre losowanie? Toż to nie Liga Mistrzów ;D

pestjusz komentarzy: 260830.08.2019, 13:52

Szkoda ze dziś bez żadnego meczu PL. Trzeba się zadowolić pierwsza liga polska '(

Gryzek komentarzy: 379630.08.2019, 13:48

Całkiem dobre losowanie.

RafaNowa komentarzy: 35630.08.2019, 13:48

Losowanie bardzo fajnie nam wyszło. 2 mecze z frankfurtem mogą być na dobrym poziomie. A reszta daleko nie jest.

f4bregas komentarzy: 103730.08.2019, 13:47

Za Platformy nie było takich grup, a za PISu są.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 330.08.2019, 13:47

@pestjusz: My walczymy przede wszystkim w lidze a LE to nieco poligon doświadczalny dla rezerw (szczególnie średni drugi bramkarz to Nasz ból) więc możemy nie zająć pierwszego miejsca. Oby w tym roku udalo się też wejść do finału i tym razem trzeba zawalczyć.

pestjusz komentarzy: 260830.08.2019, 13:47

A jak ustalają terminarz? Z kim najpierw?

gbn komentarzy: 376130.08.2019, 13:47

Dobre losowanie :)

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2019, 13:46

Bardzo dobre losowanie. Fajną grup mamy, walczymy o zwyciestwo w LE wiec musimy wyjsc z pierwszego miejsca, nie ma innej opcji

new_star komentarzy: 6850 newsów: 930.08.2019, 13:46

@Mihex: @Mihex napisał: "Vitoria. Też spoko, ale znowu nie wiem czemu nam tej Alexandrii nie dali"

Bo dynamo kijow jest w pierwszych 6 grupach, owec drugi zespół ukraiński od razu był losowany do grup G-L.

Freo98 komentarzy: 612830.08.2019, 13:46

Nie dostaliśmy Ukraińców bo już dynamo było w grupach A-F

SzopenWWA komentarzy: 73830.08.2019, 13:46

Jesteśmy w grupie F jak Faworyt, którym to jesteśmy jeżeli chodzi o LE w tym roku :P

Ordzik komentarzy: 79330.08.2019, 13:46

kiedys to kurła bylo, losowanie druzyny, potem losowanie grupy. Teraz druzyna i po kolei grupa (chyba ze byl by ten sam kraj to wiadome) a tutaj odpierdziel nie wiedziec czemu nie leca po kolei

Xyzxyz komentarzy: 33530.08.2019, 13:45

@evac: wiem wiem :D tylko chodzilo mi o teraz :D

Freo98 komentarzy: 612830.08.2019, 13:45

@Ordzik: tłumaczyli na początku. Jak są 2 zespoły z tych samych rozgrywek to nie mogą być jakby w tych grupach grających o tej samej godzinie czyli 1 musi być w grupie A-F a 2 w grupie G-L

SoulStorm komentarzy: 735130.08.2019, 13:45

Pierwsze miejsce obowiązkowo inaczej niech nie wracają do kraju.

pestjusz komentarzy: 260830.08.2019, 13:45

@Mihex: też mnie to zdziwiło, ruskich w grupie nie mamy, to w czym problem

new_star komentarzy: 6850 newsów: 930.08.2019, 13:44

Nic nadzwyczajnego. Pierwsze miejsce to obowiązek i do tego przy pewnej rotacji. Prawdziwe granie dopwiro na wiosne

pestjusz komentarzy: 260830.08.2019, 13:44

@Szogun: pierwszego? My o LM apsirujemy czy walkę w Le? xd

Kowal96 komentarzy: 1758130.08.2019, 13:44