Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TomekO komentarzy: 275027.08.2019, 21:11

@RIVALDO700: no to będzie hit, bo płacić ponad 600 stowke za ci wizę to trochę słabo.
Jak ktoś słusznie zauważył to tylko turystyczna tylko pytanie ilu Polaków wyjedzie na niej i będzie tam się ukrywać przed imigracyjnym : D

citas komentarzy: 17627.08.2019, 20:54

Ma ktoś link do Leeds?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.08.2019, 20:35

@NIKEy:
W końcu ktoś to zauważył

Mihex komentarzy: 2360427.08.2019, 20:32

Młodziutki (18 lat) Mateusz Bogusz zagra dzisiaj w meczu Leeds ze Stoke w pucharze myszki miki. Na ławce jeszcze rezerwowy bramkarz Kamil Miazek. Coś dużo tych polaków w Leeds :P Ale Clichyego nie ma w składzie.

A no i Eddie gra.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 20:30

@MarkOvermars: Jak nie , kazdy ruszy od razu do Hollywood , aby brac gaże za 1 film 15-40 mln dolarów jak topowi aktorzy.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 127.08.2019, 20:30

@RIVALDO700:

Zdajesz sobie sprawę, że chodzi tutaj tylko o wizy turystyczne? Do stałego pobytu nadal będzie potrzebne obywatelstwo/zielona karta/wiza pracownicza.

MarkOvermars komentarzy: 929627.08.2019, 20:27

czasem mogą się przejechać na tym bo wcale nie jest tak różowo jak się wydaje xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 20:16

@DyktatorArsene: Sam jestem ciekaw ile Polaków skorzysta z okazji o Amerykańskim śnie.

DyktatorArsene komentarzy: 242627.08.2019, 20:15

Jak zniosa wizy to otrzymają z marszu z milion / półtora nowych obywateli :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 20:08

Na tt podaja polskie media nieoficjalnie ze wg ich informacji , podczas wizyty w Polsce Donald Trump ogłosi zniesienie wiz do USA dla Polaków. Wg tej informacji Polak ma ruszać do USA bez wizy w 2020 roku.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.08.2019, 19:47

@Catalonczyk:

Ja bym w sumie poczekał i zaczął oglądać tydzień-dwa przed trzecim sezonem. I tak z resztą będziesz musiał sobie powtórzyć, bo możesz nie ogarnąć całej akcji.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 19:43

@xantiv napisał: "ie może skrót z wszystkimi golami z danej kolejki Premier League?"

Alonso komentarzy: 1282427.08.2019, 19:25

@Catalonczyk napisał: "Zaczynam serial Dark... warto?"
Serial jest bardzo dobry, za rok ma być finałowy sezon. Ja się o tym dowiedziałem dopiero jak obejrzałem drugi sezon, gdybym to wiedział wcześniej to bym poczekał. Sporo wątków, nie wiem czy za rok będziesz pamiętał co się dokładnie działo, a sezony to nie są zamknięte rozdziały tylko ucinają historie w połowie akcji.

polandblood komentarzy: 12007 newsów: 127.08.2019, 19:16

@Catalonczyk: warto o ile lubisz rozkminy.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.08.2019, 19:12

@patryksz: nie ma szans żeby odszedł. Nie mamy za bardzo kim rotowac na LO. Tym bardziej, że grał jeszcze w ostatnim meczu z Live.

patryksz komentarzy: 366327.08.2019, 19:08

@Arsenal4Ever14: Trąbią o tym od miesiąca

Ekhm... większość pisała, że i tak przegramy, a tu widzę, że lament trwa w najlepsze. To chyba już zahacza o jakieś niezrównoważenie.

No cóż, początek sezonu, brak zgrania, brak paru zawodników a tu oczekiwania byśmy mieli po 3. kolejkach więcej niż komplet punktów...

Mecz z Live? Pierwsza połowa jeszcze jakoś dawała nadzieje na jakieś urwanie punktu, kilka fajnych akcji, niewykorzystane sytuacje i mecz zabiły indywidualne błędy.

Czytam komentarze i się zastanawiam czy przypadkiem ktoś nie zaczął dopiero piłki oglądać, a w szczególności Arsenalu.

Ech0z komentarzy: 1050127.08.2019, 18:58

Ten najbogatszy Brytyjczyk to tak średnio bogaty skoro stać go było tylko na Nice:p nie to co nasz Kromke on to kilka klubów ma i to nawet pepito kupuje sobie jak kasy ni ma

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.08.2019, 18:50

i potem quit

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.08.2019, 18:49

ale jakis ptaszek cwierkał, ze monri zostanie w afc by zagrac ze spurs

schnor25 komentarzy: 1854727.08.2019, 18:49

Nachos fizycznie już słabo, ale na ten sezon by się jeszcze przydał.

xantiv komentarzy: 7827.08.2019, 18:44

Macie może skrót z wszystkimi golami z danej kolejki Premier League?

losnumeros komentarzy: 1327827.08.2019, 18:27

Dla mnie beznadziejny ruch, że Monreal odchodzi. Mógł tutaj zostać z rok i odejść. Gość zagra na LO i SO.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.08.2019, 18:18

#AFC and Real Sociedad are putting the final touches on Monreal’s exit. A viable economic operation with no fee. Should be made official shortly [via @juanjolusa]

losnumeros komentarzy: 1327827.08.2019, 18:11

@kamil47: Ziomek który kibicuje CFC nie płakał po tym wyniku. Z tego co mówił to byli lepsi, grali piłką tylko zabrakło skuteczności. No cóż zdarzają się takie mecze, że mimo lepszej gry dostaje się lejty. Wolałbym po świetnym meczu nawet dostać blamaż, niż przegrać mecz w szatni lub zobaczyć beznadziejna grę.

silvano95 komentarzy: 991427.08.2019, 18:06

@TomekO Mecz o trofeum , grali bardzo dobrze z Live . W lidze mają strate 2 pkt do nas a mecze za sobą z United i Lisami. Nie wyglądają żle i mogą sie liczyć w walce o top4

TomekO komentarzy: 275027.08.2019, 18:02

@silvano95: A co to był za mecz bo chyba z tego co pamiętam to super puchar. W lidze jakoś Smerfy nie mają wyników ultra.

TomekO komentarzy: 275027.08.2019, 18:01

@RIVALDO700: nie napisałem że jest A że może być. :) trochę wiary bo materiał jest żeby coś z tego ulepić

kamil47 komentarzy: 268527.08.2019, 18:00

Nom, Chelsea za to przegrała z Manu 4:0. I ledwo zremisowała z Lisami u siebie. Ogólnie to wygrali w tym sezonie cały jeden mecz.

losnumeros komentarzy: 1327827.08.2019, 17:57

Dla mnie taktyka z Live była beznadziejna, to i tak było czekanie na wyrok. Oglądałem mecz z ziomkiem który rzadko ogląda tą ligę, sam powiedział, że ten mecz to było dno i kwestia czasu jak padnie bramka, bo było za dużo smrodu pod bramką. Sam podzielałem z nim tą opinię.
Nie zrobiliśmy nic, żeby ten mecz wygrać lub urwać chociaż punkt. Więc z czego mam być zadowolony? Jakby pokazali chociaż walkę, że im zależy na tym meczu, to opinie też by były inne.

Ok mamy 6 pkt, inne drużyny pogubiły punkty. Jednak z taką grą jak teraz my też będziemy gubić punkty. Zobaczymy jak zagramy w derbach i następnych kolejkach.To nie jest zwalnianie trenera, tylko krytyka.

Kowal96 komentarzy: 1759327.08.2019, 17:55

English Breakfast na żywo.

NIKEy komentarzy: 80727.08.2019, 17:53

Chelsea wyglądała lepiej z lfc, bo nie grali na Anfield. A to znacząca róznica.

silvano95 komentarzy: 991427.08.2019, 17:52

Chelsea z LFC wyszła jak po swoje , nie bali się lepszego rywala i prawie wygrali.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 17:50

Chelsea wygladała lepiej z lfc, bo nie oszukujmy sie kovacic, jorginho, kante czy pulisic to razem lepsza mieszanka niz guendo, ceballos, willock.

gunners007 komentarzy: 954327.08.2019, 17:46

@MVTI: Lamenty są przez styl gry, nie wynik. A dobrze wiemy jak wyglądała Chelsea w superpucharze. Nie jak West Brom.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57327.08.2019, 17:38

wygraliśmy dwa pierwsze mecze - w tym jeden wyjazdowy, gdzie wszyscy dobrze wiemy, jak to wyglądało w poprzednich sezonach na terenie rywali

przegraliśmy z: zwycięzcą LM, drużyną, która sięgnęła po Superpuchar Europy, jednym z dwóch pretendentów do tytułu mistrza Anglii

a tutaj stałe lamenty - Emery out, jesteśmy skończeni, Luiz to najgorszy obrońca na świecie

naprawdę, trochę chłodnej głowy

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 17:34

@Stanek napisał: "Od kiedy Auba przeszedł do nas, Lewy nie ma praktycznie konkurencji w Bundeslidze."

Ale wiesz, tez z czego to wynika, zaraz po punkcie z Auba. Dobrze wiecie.

ZielonyLisc komentarzy: 2032127.08.2019, 17:34

@emelkan99: Bardzo fajna analiza.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 17:32

Ciekawe czy Ndombele wróci na AFC, nie oszukujmy się z nim będzie trudniej wygrać środek. Na razie nie widzę jednoznacznego info.

ZielonyLisc komentarzy: 2032127.08.2019, 17:31

Nikt na siłę nie płacze choć ja mówię za siebie. Ze swojej strony wytknąłem tylko co mi się nie podobało w tym meczu i konstruktywnie skrytykowałem Emery'ego. Na pewno nie zwalniam go na tym etapie rozgrywek, zobaczymy co drużyna pokaże w dalszej części sezonu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 17:27

@TomekO: Troche z religii ,,Po czynach go poznacie''

Ja potrzebuje czasu by pisac ze Pepe to 2 Hazard, Salah zy Ronaldinho , juz nie takie dryblingi widziałem w piłce, wazne jest w topie co na koniec sezonu z nich wyjdzie.

TomekO komentarzy: 275027.08.2019, 17:24

@RIVALDO700: dawno nie widziałem piłkarza z takim dryblingiem i lekkością mijania obrońców. Trochę biega dziwacznie jak by miał się rozpaść, ale drybling miazga. Myślę że skuteczny też będzie więc czemu nie oczekiwać petardy w jego wykonaniu ?

ZielonyLisc komentarzy: 2032127.08.2019, 17:23

Emery OUT

DontCry komentarzy: 760827.08.2019, 17:22

@Tevez: Jak mogę zapytać, skoro krytykujesz naszą jedną 100 %, sytuację, ile setek miał Liverpool do momentu strzelenia bramki?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.08.2019, 17:20

@TomekO napisał: "Mamy fantastyczny zespół z Pepe który będzie turbo kozakiem mysle że formatem zbliżonym do Hazarda."

No zobaczymy.

TomekO komentarzy: 275027.08.2019, 17:18

Po 2 kolejkach 6 punktów po raz pierwszy od 10 lat, z kosmiczną drużyną Liverpoolu przegrywamy na własne życzenie po 2 błędach w obronie i po zmarnowanych 2 setkach naszych. Społeczność kanonierow zwolnić juz wynosi sztandar zwonic Unaia.
Czasami poziom szamba wylewanego na zespół i trenera jest podobny do tego co sie dzieje na devilpage.
Mamy fantastyczny zespół z Pepe który będzie turbo kozakiem mysle że formatem zbliżonym do Hazarda. Jedynie czego nam brakuje to stopera który zawita w styczniu. Więc po co wy się czepiacie ?
Wengera czepialiscie się że zawsze grał jedną taktykę. Unaia że nie zbyt miesza taktyka.
Nie było transferów źle, są wyrabiste transfery też się czepiacie.
Naprawdę nie macie nic lepszego do roboty niż na siłę szukać dziury w całym.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30