Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bocian18 komentarzy: 1570 newsów: 126.08.2019, 20:19

@paw3u: Kompletnie sie nie znam na laptopach ani komputerach poszukje czegoś do 3000 zł na studia ale tez zeby pograć w jakies gry Gta5 albo jakaś fife

silvano95 komentarzy: 991426.08.2019, 20:13

AC Milan officials have made contact with Arsenal/agent to find out how much they need to pay for £20 million-rated defender Shkodran Mustafi, according to a report in today's edition of Tuttosport.

paw3u komentarzy: 563126.08.2019, 20:13

@bocian18: polecam xkom.

bocian18 komentarzy: 1570 newsów: 126.08.2019, 20:12

Jak bym chciał kupić laptopa to warto rozgladać sie w takich sklepach jak media exper czy lepiej iść do xkom albo komputronika?

DyktatorArsene komentarzy: 242626.08.2019, 20:05

Od momentu transferu caly czas powtarzalem, ze Auba nie nadaje sie w ogole do gry na srodkowego napastnika. On potrzebuje takiego Lacazette'a obok siebie, ktory przetrzyma pilke , zastawi sie i rozegra. Inaczej to wyglada tak jak w ostatni weekend i na ocene jego wystepu sklada sie tylko jeden jedyny czynnik - czy strzelil gola czy nie.

DyktatorArsene komentarzy: 242626.08.2019, 19:57

Emery musi sie ogarnac albo znowu za kare w pierdziel dostaniemy. To od Lacazette'a powinno sie w kazdym waznym spotkaniu wybor pierwszej jedenastki. Na szczescie z Emerym nie ma problemu, by w nastepnym meczu wybral juz prawidlowy sklad. Tylko martwi mnie troche fakt, ze w poprzednim sezonie nasz drakula reagowal bardzo szybko nawet juz podczas meczow a w sobote po prostu zagral ze zmianami jak staruszek Wenger. Emery z poprzedniego sezonu juz by wrzucil Torreire + Lacazette'a w ostatni weekend juz w przerwie meczu.

macc komentarzy: 472826.08.2019, 19:55

@AlexVanPersie:

Gdzie byłeś kiedy Klopp spuścił swoją watahę na nasz Arsenal?

Gunerxxx komentarzy: 237726.08.2019, 19:49

@ZielonyLisc: Przeżyłem to kilka razy, jak wybrnąłeś kolego z tej sytuacji?

AlexVanPersie komentarzy: 806426.08.2019, 19:48

@RIVALDO700:

Przewiduje mocny wynik w plusach, ale taka spostrzegawczość w pełni na to zasługuje.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 19:44

Skoro było o redziku
To Denis Suarez w najlepszej jedenastce w hiszpanskim FPL:>

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 526.08.2019, 19:42

Ja myślę, że piłkarze się teraz lamią po prostu z dwóch powodów. Złe warunki do gry i to, że za mało zarabiają. Po co się narażać

#Jenkinsonprzewidział.

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 19:40

Piłkarze w ostatnim czasie łamią się jak zapałki. Strach wychodzić na boisko.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 19:25

Zle to interpretujesz. Chodziło bardziej o to, ze ciezej będzie upchnąć cala 3 by grała skutecznie, a wtedy niestety raczej zabraknie miejsca dla Laci

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 19:19

@ZielonyLisc napisał: "Kozak akcja... poszedłem na dwójeczkę i okazało się, że nie kupiłem papieru."

Już wiem skąd ten dziwny nick.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 19:11

Oficjalnie- ogłaszam kryzys zdrowia piłkarskiego na świecie.

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 126.08.2019, 19:10

Martial kontuzja, Shaw też. Sypie się ta kadra, a zastępstwa nie ma, ale to nie nasz problem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 18:59

Oficjalnie-James Rodriguez z Realu z kontuzja łydki.

Kto następny, kto następny, proszę się nie pchać, bo łózek już braknie.

Holding,Bellerin, Tierney bądźcie tego świadomi.

platinium komentarzy: 139326.08.2019, 18:59

@Tevez napisał: "Xhaka jest nietykalny tym bardziej teraz gdy dzierży opaskę kapitana."
No właśnie Emery jeszcze oficjalnie nie ogłosił kto jest kapitanem, więc jest nadzieja, że Unai w końcu ogarnie, że Xhaka jest rzadki.

ZielonyLisc komentarzy: 2032126.08.2019, 18:54

Kozak akcja... poszedłem na dwójeczkę i okazało się, że nie kupiłem papieru.

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 18:53

Ludzie czepiają się Auby bo nie robi dryblingów jak Neymar.

silvano95 komentarzy: 991426.08.2019, 18:49

Martin Atkinson will be the referee for our game against Tottenham this Sunday.

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 126.08.2019, 18:49

@RIVALDO700: Jak to nigdy nie był skrzydłowym?! Z saint etienne przechodził do BVB jako skrzydłowy, dopiero transfer Roberta do Bayernu zrobił z niego 9.

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 18:46

Xhaka jest nietykalny tym bardziej teraz gdy dzierży opaskę kapitana.

Naburator komentarzy: 278426.08.2019, 18:46

@lays: Guendo bardzo duzo pracowal w meczu z Liv, jednak pare razy przydażyła mu się niebezpieczna strata. Jezeli wyjdziemy Auba-Laca-Pepe, to wydaje mi sie ze srodek pola nie mozebyc zbyt ofensywny, wiec Guendo-Xhaka-Torreira to dla mnie najlepsza opcja, ewentualnie cebula

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 18:45

@lays napisał: "Genralnie to tez licze na nasze trio, ale jesli mam byc szczery to uwazam, ze to trio nigdy nie wniesie sie na poziom trio z lfc, bo ciezko bedzie pomiescic ta trojke z taka jakością. Auba na skrzydle szału nie robi, mimo ze potrafi tam grac. Mane jednak jako skrzydłowy jest o klasę lepszy."

Aubameyang to nigdy nie był skrzydłowy , wiec nie wiem co to za atak na Aube, ze przez niego trio AFC nigdy nie bedzie tak skillowe jak trio LFC. Akurat odwrotnie, gdyby Laca i Pepe mieli skille Auby to serio to mógłby być podobny atak.

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 126.08.2019, 18:41

Ciekawa statystyka na 10 meczów z top6 Arsenalu w 5 znich Lacazette zaczynał w podstawowym składzie. Wynikają z tego dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka. Pięć pozostałych meczów to jedno zwycięstwo i remis oraz 3 porażki. Kolejny sezon, kolejny mecz z top6 bez Alexandra w składzie podstawowym kończy się porażką. Czy to brak zaufania, a może czysto taktyczna sprawa? Zobaczymy jak zaczną z Tottenhamem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 18:39

@Tevez napisał: "Pojedynek z LFC za nami ale już w weekend czeka nas kolejne starcie z "mocnym" przeciwnikiem. Na Emirates przyjeżdża ekipa KFC która na Etihad oddała zaledwie 3 strzały w ciągu 90 minut"

Zabrzmiało jakby City było Stomilem Olsztyn.

Siller komentarzy: 174826.08.2019, 18:35

@lays: @lays napisał: "Wszyscy na tt podniecają sie tym garnkiem z Sociedad, Mikel Oyarzabal?"
O właśnie xD

Siller komentarzy: 174826.08.2019, 18:34

@lays: Jeśli chodzi o graczy Sociedad, to wiem, że na lewym skrzydle biega u nich Oyarzabal, w kontekście którego pojawiły się plotki łączące go transferem do City w przypadku odejścia Sane. Za 75 milionów. 22 lata.

Gunner18AFC komentarzy: 3460 newsów: 326.08.2019, 18:32

Na totki to powinniśmy wyjść środkiem Czaka Ozil Torreira albo Mop zamiast Czaki

theANDR3 komentarzy: 3726.08.2019, 18:31

Zamawialiście może koszulki z DHgate? Jeżeli tak to wiecie może co oznacza ,,Patch" przy wyborze koszulki? Nigdzie nic nie jest opisane i też ceną się nie różni..

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 18:31

Wszyscy na tt podniecają sie tym garnkiem z Sociedad, Mikel Oyarzabal?

silvano95 komentarzy: 991426.08.2019, 18:30

Ceballos-Wilock-Torreira w środku z przodu Pepe-Laca-Auba

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 18:29

Arsenal defender Rob Holding is expected to feature in the EFL Trophy clash against Northampton Town on Tuesday as he continues his road to recovery from a long-term injury. [@MirrorFootball]

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 18:28

Guendozi powinien usiąść ze Spurs. 1 mecz bardzo dobry, jednak 2 mecz juz średni, a 3 bez szału. On w połączeniu z Xhaka tworzą razem jako monolit falatny sro3dek pola. Torreira z LFC dal super impuls 8 nie mowie o bramce, ale grze. On i Xhaka to nasz duet na wielkie mecze i taka jest prawda. Zagrali genialny mecz z LFC rok temu, z KFC tez

Catalonczyk komentarzy: 520226.08.2019, 18:28

@Tevez:

Ok ok, nie było tematu :P

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 18:26

Jest problem ze zmieszczeniem jednego piłkarza jesli chodzi o moją 11 na Spurs, bo generalnie to tak. Chciałbym zobaczyć trio, chciałbym zobaczyć Torreira, bo jest w dobrej formie w duecie z Xhaka, gdyż to oni rok temu na ES w meczach z topka robili robotę. Willock gra bardzo dobrze w tym sezonie i nie zasługuje na ławkę, a fajnie jakby wybiegł na derby, a musi byc tez bardziej ofensywny pomocnik jak Ceballos, którego ES pokochali. Pytanie kogo odrzucić z pomocników.

Ps. Monreala moglby zagrać swój ostatni mecz dla The Gunners w derbqch z KFC na Emirates i moglby zostać pożegnalny pięknymi brawami, śpiewami i transparentami. Jest tu od 7 lat, niedoceniany, świetny piłkarz, ktory 2 lata temu miał wręcz kosmiczny sezon. SZACUN NACHO!

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 18:26

@lays: Nie będzie to raczej trio na lata jak w przypadku Liverpoolu ale jako tymczasowe rozwiązanie może sprawdzić się doskonale.

silvano95 komentarzy: 991426.08.2019, 18:26

@lays Sociedad to młoda perspektywiczna drużyna , taka opcja jak najbardziej

bocian18 komentarzy: 1570 newsów: 126.08.2019, 18:25

@lays: Ödegaard tylko wiem że on tam jest dosyć ciekawym graczem

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 18:24

@Catalonczyk: Miałem na myśli mecz na Etihad gdzie tylko 3 razy w ciągu 90 minut wyszli z własnej połowy.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 18:21

MD donosi, że Monreal juz w Sociedad, Real nie zapłaci podobno nic, ale kluby sie tak dogadany, ze Arsenal ma pierwszeństwo do wybranych graczy z Sociedad jesli chodzi o transfery. Kto tam ciekayw pyka?

Catalonczyk komentarzy: 520226.08.2019, 18:18

@Tevez napisał: "Emery raczej nie przestraszy się rywala uprawiającego anty-futbol"

Drużyna która nie może sforsować obrony rywala gra anty-futbol?

Tevez komentarzy: 408726.08.2019, 18:18

@arsenallord: Dokładnie. Jeśli Emery nie wystawi tego tercetu to pokaże że nie ma jaj i nie nadaje się do trenowania wielkiego klubu.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 426.08.2019, 18:15

@Catalonczyk: No a nie? XD kibice po meczu z Burnley to by mu z chęcią pomnik postawili.
Wyobrażasz sobie co by było jakby nie zagrał z Live? Moglibyśmy przegrać 8:0 a i tak to brak Cebuli byłby brany pod uwagę jako głowa przyczyna porażki.

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11726.08.2019, 18:15

Gramy u siebie przeciwko Spurs w słabej formie.