Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Spejsik komentarzy: 362226.08.2019, 15:46

Jest i Reda powołany. Jedyny zawodnik który ma więcej rozegranych minut w reprezentacji niż w klubie

Ziebka komentarzy: 265926.08.2019, 15:41

Bielik powołany do kadry

CigarettenRauchen (zawieszony) komentarzy: 1326.08.2019, 15:40

1,42 kurs, ze olbrzymi Belg dzisiaj wlepi bramkę dla Interu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 15:35

Lays

Slabo i nie slabo. Monreal przy tej kadrze to taki lukaku Afc. Emery ma wylane na mavropanosa. Tierney zmaga sie z kontuzja, chodza plotki ze to szklanka. Bellerin i Holding wracaja po zerwaniu wiezadla. No i zostaje kola oraz chambers, bo mustafi na wylocie.

CigarettenRauchen (zawieszony) komentarzy: 1326.08.2019, 15:31

@Siller: no i klasa. Szkoda, że chlop sie tylko do angielskiej pilki ogranicza.

Siller komentarzy: 174826.08.2019, 15:28

@CigarettenRauchen napisał: "w ogóle, incognito to tu już jestem x lat, ale postanowiłem się zarejestrować, żeby bliżej poznac gościa od kryzysu napastnikow"
@RIVALDO700 masz nowego studenta napastnikologii ;)

JonSnow5 komentarzy: 16626.08.2019, 15:27

Guys zwalniał się ktoś z was po 2-3 tygodniach z pracy? xd pojawiła się lepsza oferta i to dość pewna

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 15:23

Tottenham po raz ostatni wygrał wyjazdowy mecz w Premier League ponad pół roku temu. 20 stycznia z Fulham.

Wygrali go po golu w ostatnich sekundach Winksa. Dlaczego zatem zalicza ich się cały czas do pretendentów do walki o tytuł? Oni z AFC powalczą i Chelsea o miejsca 3-5, a generalnie to moim zdaniem z AFC o 3-4

CigarettenRauchen (zawieszony) komentarzy: 1326.08.2019, 15:22

elo wszystkim ;d

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 15:20

Bas Dost w Eintrachcie. Ciekawy transfer, ciekawe czy zastąpi Hallera :D

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 15:18

Klopp, oprócz informacji o swojej przyszłości w LFC, o której pisaliśmy w poprzednim poście, postanowił także odnieść się do pomysłu o Superlidze:

"Mam nadzieję, że Superliga nigdy nie powstanie. Mamy świetny produkt, Ligę Mistrzów, a także Ligę Europy. Po co tworzyć system, w którym Liverpool będzie się mierzył z Realem przez najbliższe 10 lat? Kto chce to oglądać takie same mecze co roku?

FIFA oraz UEFA rozszerzają rozgrywki, chcąc zapełnić cały tydzień meczami. Może to mieć odwrotny skutek - kibice przestaną oglądać niektóre turnieje. Wiele osób chce wycisnąć jak najwięcej z piłki, a nie patrzy na piłkarzy".

Ma racje

ArsenalChampion komentarzy: 838326.08.2019, 15:10

@Spejsik napisał: "Mnie rozwalił Rudzki z twierdzeniem, że konflikt Carlitosa z Vukoviciem to problem całej polskiej piłki"
może trochę z tym przesadził , ale sporo racji w tym jest , niektórzy sobie powinni wbić do głowy ze polskie kluby reprezentują w pucharach cała ligę, zdobywają punkty do rankingu. Swoimi dobrymi występami zwiększają cały prestiż ligi, nawet widziałem gdzieś statystykę ze gdyby wszystkie polskie zespoły w pucharach punktowały jak Legia przez ostatnie 5 lat , to polska liga byłaby w top 15, no ale oczywiście beka z Legii, bo przegra z mistrzem Luksemburga ,podczas gdy inne polskie zespoły dostają w dupe z jeszcze słabszymi zespołami

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 15:07

@RIVALDO700:

Slabe to porownanie ARsenalu i oddane 33 letniego, a w tmy roku 34 letniego Monreala do oslabienia United, bana Chelsea generalnie xD

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.08.2019, 15:05

@kamilo_oo: Ja mam Kasperskiego i nie narzekam.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 15:04

@kamilo_oo: ponoc najlepszy jest ten windowsowy wbrew pozorom xd

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57326.08.2019, 15:04

pozbywamy się solidnego obrońcy, który zawsze byłby opcją do rotacji, a trzymamy w składzie innych, niepotrzebnych ludzi, którzy nigdy nie powinni zagrać w Arsenalu

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.08.2019, 15:01

Dziwnie to trochę wygląda, że Emery wspominał o Monrealu jako o jednym z kapitanów, a teraz go sprzedaje. Pewnie wielu by tu chciało, by z pozostałą dwójką było podobnie.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.08.2019, 15:01

Który antywirus jest najlepszy według was?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:59

@emelkan99: to niezle, bo 80 procent k.com daje im rychły spadek.

PS: Chodzi plotka, ze Martial może na dłużej wypaść United.

Fani na boiskach w tym sezonie to już kwestia czasu. Ja jakby co idę na 9.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10926.08.2019, 14:55

@RIVALDO700 napisał: "Since the start of the 2017-18 season, only one team has won a Premier League game at the Etihad and at Old Trafford-Crystal Palace,/squawka/

Piłka lubi zaskakiwać."

W tabeli uwzględniającej mecze w 2019 roku Palace jest na 5. miejscu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 14:54

"jesli ktos ma rok kontraktu zostaje sprzedany"
czyż nie?:>

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:50

W PL coraz bardziej walka o 3-4 miejsce przypomina mi walkę żółwi, a nie zajęcy. Mam wrażenie ze kluby tak robia by tak było heh. \
United- Lukaku i cała ta ta kadra , Chelsea ban, ostatnie lata to morata i torres w ataku, AFC zaraz sprzedaje Monreala, a Tottki zaraz na ostatnich 20 meczów może nie będą mieć nawet 8 wygranych w PL.

Jaja..

ZielonyLisc komentarzy: 2032126.08.2019, 14:48

Kto mi dał +? :D

Spejsik komentarzy: 362226.08.2019, 14:47

@RIVALDO700: Mnie rozwalił Rudzki z twierdzeniem, że konflikt Carlitosa z Vukoviciem to problem całej polskiej piłki

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 14:45

Bordeaux jest zainteresowane sprowadzeniem Mohameda Elnenego. Klub z Francji od kilku tygodni stara się o pomocnika, jednak negocjacje w sprawie transferu ich głównego celu - Youssefa Aït-Bennassera utknęły w martwym punkcie. To oznacza, że Żyrondyści będą się starać o usługi zawodnika Arsenalu.

Foot Mercato

Gunner915 komentarzy: 282426.08.2019, 14:44

istnieje jeszcze druga opcja, ze Emery dalej nie pokaze cojones, a Totki sprzedadza Eriksena i same sie wyrzuca z walki o podium.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:41

@Mihex: Sądzę, ze jesli AFC nie strzeli gola do 20 minuty z Tottami to nie wygra Derbów Londynu. #ekspertpiłkarskiwPolsce

Gunner915 komentarzy: 282426.08.2019, 14:39

w tym sezonie skończymy na 3 miejscu, jeśli Emery przestanie sikać na siedząco i wystawi w podstawie Pepe, Lace i Aube.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10326.08.2019, 14:38

Kiedyś już pytałem i ponawiam pytanie: chciałbyś ktoś sprzedać Xboxa albo PS4?

Mihex komentarzy: 2360426.08.2019, 14:38

@RIVALDO700: No to wtedy mogą awansować, przecież Pan Szpakowski powiedział.
Gorzej jak stracą w 19' wtedy wychodzi oficjel UEFA i każe im zejść z boiska.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:34

Wyrywkowo spojrzałem na misje futbol, a tam Szpaku ze złotą myślą ,,sądzę ze jesli Legia nie straci gola w Szkocji do 20 minuty to może awansować.''

A co jeśli straci w 28 minucie?

ArsenalChampion komentarzy: 838326.08.2019, 14:34

@Kondi: Rybus, Jaroszynski, może ktoś z ekstraklasy by się znalazł, już nawet wolę przesunąć na tą stronę Bereszynskiego czy Jędrzejczyka niż grać typem który rok nie grał w piłkę. Nie wierzę że Wisła Płock nie podpisała w kontrakcie bonusu do jego występów w reprezentacji (pewnie cześć kasy zgranie Brzeczek) no ale nikt tych zapisów nie ujawni

sWinny komentarzy: 798626.08.2019, 14:33

Będzie wielka szkoda jak Nacho odejdzie. Lubię go i jego stabilną grę. Wiadomo już czy to transfer na 100 procent?

Ps. Fajnie widzieć Biedzika w składzie repry. Powodzenia.

Gunner915 komentarzy: 282426.08.2019, 14:33

jesli Nacho odchodzi to dlaczego gral w meczu z Liverpoolem, a nie Kola? Skoro bylo pewne, ze odchodzi to jakim prawem desygnujemy go do gry. Jak nie raz pomysle, ze cos sie zmienilo w Arsenalu to oni od razu przypominaja mi, ze jednak nic sie nie zmienilo.

Kondi komentarzy: 96426.08.2019, 14:27

@ArsenalChampion:
Jakie sa alternatywy dla Recy?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:25

Humorystycznie napisze, ze ciężko cieszyc sie Tierneyem, kiedy Celtic odpada z LM ,z Rumunami, a Rangersi remisują z Legia 0-0.

ArsenalChampion komentarzy: 838326.08.2019, 14:24

A ten Brzeczek znowu bierze Rece, ktory rok nie grał w piłkę, to jest jego syn?

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 14:22

Podobno Brzęczek widzi Bielik w pomocy, jako partnera dla Krychowiaka.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 426.08.2019, 14:21

Krystian i tak raczej nie zagra. W obronie Glik i Bednarek raczej nie do zmiany, a na DM Krycha.
Choć za jakieś 2/3 lata Glik już pójdzie w odstawkę, więc zrobi się miejsce dla Bielika.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.08.2019, 14:19

Najważniejsze, że są Reca i Błaszczykowski.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 14:15

Piłka lubi zaskakiwać.

Ranczomen komentarzy: 1246326.08.2019, 14:14

Powodzenia za kilka miesięcy w tottenhamie Krystian.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.08.2019, 14:11

paw3u komentarzy: 563126.08.2019, 14:07

@platinium napisał: "Przecież Kuyt nam kiedyś załadował z karnego w 101 minucie chyba."

Z tego co pamiętam po faulu Eboue ;) Jeśli mówimy o tej samej sytuacji.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 14:05

Wyczuwam komentarz od Redzika za 3, 2, 1...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2019, 13:57