Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 991425.08.2019, 21:26

@ChatCrapGetBanged Według mnie jest lepszy od Maguire"a

Garfield_pl komentarzy: 3092925.08.2019, 21:26

@Paul77 napisał: "Fakt, nie mamy stylu. Emery jest już drugi sezon w Arsenalu, więc powinno być widać jego rękę. A tak naprawdę to tylko widać błędy z PSG. Oczywiście ma czas i oby poukładał to towarzystwo, ale Wenger w drugim roku pracy pokazał jakość i nowy styl. Wiadome nie jest to łatwe, bo teraz jest inaczej niż 20 lat temu. Nie ma szacunku dla trenera, przywiązania do opinii itp, ale to nie usprawiedliwia. Liczę na sukcesy na koniec sezonu."
Z oceną zaczekajmy, wyjdźmy najmocniejszym składem i wtedy zobaczymy styl. Jak widać początek sezonu i każdy ma problemy, na nas zemściły się niewykorzystane sytuację wczoraj, ale mógł mecz inaczej się ułożyć. Na Emirates możemy się odgryźć też, bo sezon długi, ale popatrzcie że i live z soton też niewiele zabrakło i stracili by punkty i gadka byłaby inna. Te 3 kolejki niczego nie oznaczają, live dwa razy mogło mieć kłopoty po błędach Adriana, City popełniło błędu z totkami i straciło pkt. Utd, Chelsea, totki, każdy z top 6 nie jest jeszcze w rytmie i wszystko może się zdarzyć. Ja czekam na powrót Bellerina, Tierney dla mnie to niewiadoma, raczej wierzę w opinie ekspertów i komentarze tutaj, że da wiele. Torreira obowiązek z Ceballosem, przed nimi Oezil, Laca, Auba i Pepe i myślę że wtedy możemy śmiało rywalizować z City i live. Różnica taka że te dwie drużyny to gotowe projekty, a my w trakcie, ale ba papierze taki skład byłby w stanie walczyć i jak dla mnie 4-2-3-1 bez kombinacji, trzeba atakować. Oczywiście kontuzje itd w każdej drużynie będą i mogą namieszać, ale trzeba wierzyć że jak najmniej. Mam nadzieję że xhaka Guendo to będą wchodzić przy wynikach gdzie pewne zwycięstwo. Ławka byłaby całkiem niezła nadal.

MasterMO komentarzy: 33125.08.2019, 21:25

Bez kitu, ofensywa Barcelony w tym meczu wygląda gorzej niż Liverpoolu kiedy się mierzyli.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.08.2019, 21:24

@Kondi: W pomocy: Sterling, Salah, Martial, Maddison.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.08.2019, 21:24

Jak zobaczyłem skład Barcy to aż prychnąłem xD wielka la massia w grze :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 21:23

Caglar Soyuncu kiedyś powiedział wprost "mam nadzieję, że trafię do Arsenalu". Od 3 kolejek ciągle jest w ankietach do MOTM i wszyscy zgodnie twierdzą, że gra lepiej niż Maguire.

Jacek1s komentarzy: 764625.08.2019, 21:21

@Slaviola napisał: "A co Mamy myśleć?"

Nie wiem, dlatego pytam :P

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 21:21

@wojtek1256: powtórka meczu z Liverpoolem. Chociaż to bardziej dramat.

M4zzz1 komentarzy: 36625.08.2019, 21:21

@mar12301: W tym tygodniu równe 50 punktów uratowane przez Sterlinga na kapitanie w miarę

NIKEy komentarzy: 80725.08.2019, 21:21

Ale się jaram, za 40 min premiera Peaky Blinders :oooo

Paul77 komentarzy: 1018525.08.2019, 21:21

Największa bolączką jest brak stopera z topu. Niestety to widać. Każdy zespół który walczy w Anglii o trofea ma co najmniej jednego bardzo dobrego środkowego obrońcę. A w Arsenalu kilka półśrodków.

Barca przegrywa, co tu się kurła odwala?

MasterMO komentarzy: 33125.08.2019, 21:20

U mnie pomoc na następną kolejkę to Salah, Mane, Sterling, Ceballos i Ndidi, atak Pukki z Abrahamem, w obronie VVD, Zinchenko i Soyncu plus bramka Ederson. Mam nadzieje, że się odkuje bo w tej kolejce żałosne 45 z czego połowę bo 22 zrobił Pukki na kapitanie XD

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.08.2019, 21:15

U mnie tylko dwóch obrońców po 1pkt, a reszta ma pokaźne wyniki. Mam super pomoc.

Kondi komentarzy: 96425.08.2019, 21:14

@NIKEy:
To tylko k.com, ekspertyzy wersja: soft

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 21:11

Plotka głosi, ze PSG planuje wyłozyc 100mln i sciagnac do siebie Zahe xDD

NIKEy komentarzy: 80725.08.2019, 21:10

Emery popełnił błąd z tym ustawieniem zespołu i graniem bez Laci i Torreiry od poczatku, ale no proszę was robimy progres.

GROMALL komentarzy: 509025.08.2019, 21:10

za tą kolejkę w fpl 45 pkt,w tym 0 pkt za Rashforda i Lundstrama,to i tak mogło być gorzej ^^

Spejsik komentarzy: 362225.08.2019, 21:10

@mar12301 napisał: "oj, no mi Wan-Bissaka zawalił, 0 pkt ;D"
Jeśli chodzi o United to miałem m.in Rashforda...

Slaviola komentarzy: 1237725.08.2019, 21:09

@Jacek1s:

A co Mamy myśleć?

:)

NIKEy komentarzy: 80725.08.2019, 21:09

@Tevez: NIESAMOWITE, nie ma jeszcze żelaznej 11 bo to przecież JUŻ AŻ TRZECIA KOLEJKA.

Ja to nwm dlaczego te totki nie zwolniły jeszcze Poczetino- męczarnie z Aston Villą, farciarski remis z City no i ta porażka z potężnym Newcastle. Dramat wam mówię DRAMAT!!!

A no i najlepiej iść na wymianę ciosów z mistrzem Europy, który posiada najlepsze trio od czasów MSN, dwóch królów strzelców z poprzedniego sezonu oraz najlepszą defensywę w lidze. Nie no co ja czytam xddd

Kowal96 komentarzy: 1759325.08.2019, 21:07

@mitmichael:

O kurde, nieźle :O

Xanthi komentarzy: 103925.08.2019, 21:05

@Forever4: chcialem zaznaczyc ze my na tle liverpoolu od 3 lat tragicznie wygladamy
Po prostu jestesmy 2 klasy nizej
Jak bedziemy 1 klase to bede w miare zadowolony
Na ta chwile to po raz kolejny mowie ze srodek pola mamy tragiczny a ten szop francuz nie nadaje sie na lige angielska
Moze sobie pograc ze slabym rywalem ale jak przyjdzie co do czego to jest za wolny i do tego jeszcze wolniej mysli...to jest w nim najgorsze

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 21:05

Sneijder dopiero co zakonczył kariere a juz wyhodował sobie brzuszek xDD

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 21:04

Ja w tej kolejce żenujące 41 pkt, ale jestem zadowolony. Odwaliłem na wildcardzie skład, który powinien pociągnąć kilka miesięcy na jedynie kosmetycznych zmianach.

Squad value 100,1, in the bank 1,1. Tak trzeba żyć. Czekam na telefon od Kroenke, bo kozacko to rozegrałem.

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 21:03

Idrissa GEJ dziś debiutuje w barwach PSG.

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 21:02

@mar12301:
Ja swoim kombinowaniem zepsułem sobie kolejkę, jest 50 pkt. Byłoby dużo lepiej, gdybym jak normalny, rozumny człowiek dał na kapitania Pukkiego. Niestety lubi wybierać trudniejsze rozwiązania i łudziłem się, że w końcu odpali Sigurdsson. Niestety nie odpalił. Do tego na ławce Heaton i Lascelles, ale i tak początek sezonu na plus, bo zazwyczaj to już był u mnie czas na dziką kartę, a teraz skład nadal mi się podoba.

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 20:55

Sam Klopp po meczu powiedział że był zaskoczony naszym ustawieniem. Pozostawiało ono wolne przestrzenie dla Arnolda oraz Robertsona dzięki czemu mogli szybko zmieniać strony i wjeżdżać w nas skrzydłami.

Spejsik komentarzy: 362225.08.2019, 20:54

@mar12301: Aż 34....

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.08.2019, 20:52

@mar12301 napisał: "Jak tam FPL panowie? ile pkt?"

74

mar12301 komentarzy: 2318225.08.2019, 20:51

Jak tam FPL panowie? ile pkt?

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 20:49

@sobpiotr: Jak mamy nabrać stylu jak ten co chwilę zmienia ustawienie i personalia. Nie mamy żelaznej jedenastki ani wypracowanych schematów gry.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 20:49

@Dawid04111 napisał: "Lester poniżej oczekiwań"

A czego Ty oczekiwałeś? Że powiozą Chelsea na wyjeździe? I tak było blisko. Pechowo nie udało się nic wcisnąć z murującym Wolves, ale na pewno zrobili lepsze wrażenie niż United czy Chelsea.

Xyzxyz komentarzy: 33525.08.2019, 20:48

Tak patrze milan i piatka slabiutko mu idzie teraz cbyba transfer moze sie okazac klapa

michal192837465 komentarzy: 765425.08.2019, 20:38

Lee Cattermole received a yellow card for his first ever foul in the Eredivisie.

Nie miałem pojęcia, że żywa reklama kosiarek, legendarny Lee Cattermole gra teraz w Holandii. Ale i tak długo wytrzymał na boisku bez faulu, bo aż 11 minut.

sWinny komentarzy: 798625.08.2019, 20:37

Przepraszam za offtopa ale zobaczcie to:

hahaha no nie mogę z niej. Powiedzcie mi jak w tym kraju ma być dobrze jak tacy ludzie rządzą/rządzili naszym krajem?

sobpiotr komentarzy: 123725.08.2019, 20:34

Musimy nabrać stylu. Musimy umieć utrzymywać się przy piłce. Musimy dominować i punktować słabsze drużyny, a nie liczyć tylko na geniusz Obamy/Pepe. Trzeba zbudować silną i pewną 11stke, szczególnie jeśli chodzi o środek pola, co będzie potrafiła zachować się z rywalem tak samo jak w tamtym sezonie w NLD. Kolejka była dla nas fajna, porażka z LFC była wkalkulowana, natomiast porażki u siebie United i Spurs ze słabymi rywalami to na pewno prezent dla nas. Sytuacja wyjściowa przed NLD jest fajna, mnie martwi styl Arsenalu na początku tego sezonu, nie tylko wczoraj ale również w pierwszych 2 kolejkach.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30