Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 13:58

David Luiz zagrał pierwszą połowę po profesorsku. W drugiej zrobił głupiego karnego i dał się przedryblować jednemu z najlepszych zawodników ligi. Moim zdaniem to za mało żeby z niego szydzić i skreślać. Zobaczymy co będzie dalej.

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 13:54

Ej pany a co się dzieje z Milikiem?

Rampage komentarzy: 3225.08.2019, 13:52

@ELAdzik: Niezła opcja w sumie. Zobaczę ile będzie zostawało na rozrywkę :D telefon w giff gaff?

MarkOvermars komentarzy: 929625.08.2019, 13:48

@Andy98: no raczej nie

MarkOvermars komentarzy: 929625.08.2019, 13:47

@Topek: dokładnie o tym mówię

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 13:46

@kubeczek85: a skąd wiesz czy wypali na angielskich boiskach? Coutinho kosztował 120+ mln i co ? Torres swego czasu kosztował 60 mln a Lemar 70 mln, Mustafi chyba 40 mln?. Cena to żaden wyznacznik. Dopóki nie gra, to nie można stwierdzić że mamy w pełni obsadzona lewą stronę. A w takim przypadku wybór między Nacho a 5 bankami jest oczywisty.

kamilo_oo komentarzy: 2356725.08.2019, 13:45

Tak chwalicie to player.tv, że chyba sam wykupie :P

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 13:43

@Rampage: Też miałem już dość streamow I kupiłem pakiet na NOW TV, ale tam masz tylko Sky sports.

Andy98 komentarzy: 20525.08.2019, 13:41

W gruncie rzeczy, to mamy więcej czystych kont niż Liverpool.

polishbrigadesx komentarzy: 1030625.08.2019, 13:38

Póki nie trafi do nas klasowy obrońca to dalej będziemy mieli kabaret w obronie.

Rampage komentarzy: 3225.08.2019, 13:38

@ELAdzik: dzięki za podpowiedź, widzę, że można łączyć całkiem ciekawie różne opcje. Mam ostatnio już dość streamów, nie mogę się dobrze skupić na meczu

Er4s komentarzy: 339025.08.2019, 13:37

Ludzie liverpool gdyby wczoraj nie dal sobie spokoju po 3 bramce to by nam wrzucił z 5 czy 6. Wciaz jestesmy jedna z najslabszych defensyw w europie.

Rampage komentarzy: 3225.08.2019, 13:36

@Ech0z: jeszcze nie, ale ciężko być kierowcą londyńskiego autobusu nie w Londynie :D
Dodatkowo mam tam dużo dobrych klubów bokserkich

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.08.2019, 13:35

Arsenal were dispossessed in their own defensive third eight times in the first half. That’s the most by any team this season and the most by Arsenal this decade.

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 13:34

@Rampage: Możesz zobaczyć oferty na Virgin Media. U mnie niestety linia należy do Sky i nie mogę podłączyć Virgin.

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12625.08.2019, 13:34

Luiz miał nam dać boiskowe cwaniactwo, ale chyba zapomniał że sędzia nie może tego widzieć. Emery nie powinien był sadzać Chambersa, bo David nie przychodził do nas jako jakiś turbokozak

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 125.08.2019, 13:33

Dziwnie się czuję. Co rusz czytam wpisy pt. „Obudźcie się. Przegraliśmy z wielkim Liverpoolem„ lalala „Na Anfield Road„ lalala Oni mają wielkiego trenera”. Jednak jeszcze nie tak dawno gdy na stronę wpadał szeryf Eryk i prawił o braku trofeów próbując zdyskredytować Liverpool i tym samym pokazać słabość i uległość względem Arsenalu, który wygrywał haribo cup to dawaliście mu lawinę plusów. Co się więc stało? Bo czuje, że gdyby Liverpool nie wygrał CL to miałby status drużyny, która można nadal gardzić ponieważ dawno nic nie wygrała, a jak to się ma do realnej siły i celów o które co roku walczy? Tego nie wiem. W każdym razie dla mnie finał z Realem był już punktem zwrotnym, a nawet po nim Liverpool miał tutaj status jaki obecnie ma Tottenham.

Traitor komentarzy: 10383 newsów: 2425.08.2019, 13:31

@Ech0z

Z tymi i tymi ostatnio przegralismy xD

thide komentarzy: 32391 newsów: 185225.08.2019, 13:31

Luiz na razie wchodzi w buty Cecha, który też przechodził z Chelsea i też potrafił zawalić parę bramek :D

kubeczek85 komentarzy: 94925.08.2019, 13:31

@kamil47: za wielka niewiadoma nie placi sie 25 mln

Ech0z komentarzy: 1050325.08.2019, 13:30

Panowie. Lepiej przegrać na wyjeździe Z Liverpoolem niż u siebie z Crystal Pałace ;)

MarkOvermars komentarzy: 929625.08.2019, 13:29

Kurła chambers posadz na ławce Luiza bo swoim doświadczeniem to on daje tylko bramki rywalom

I znowu 3 mecze rozegrane i 4 stracone bramki. Obrona nie istnieje

kamil47 komentarzy: 268525.08.2019, 13:23

@kubeczek85: zarobisz może z 5 baniek na nim. A w tym momencie to nasz najlepszy LO. Kola w systemie 433 średnio sobie radzi bo to bardziej wahadlowy niż LO. Tierney to wielka nie wiadoma.

Ech0z komentarzy: 1050325.08.2019, 13:23

@Rampage: jestes milionerem?

Rampage komentarzy: 3225.08.2019, 13:21

Akurat przeprowadzam się do Londynu i miałem pytać jak najlepiej tam oglądać mecze. Wiem, że na Sky jest angielska, jednak hiszpańska też bym chciał pooglądać i oczywiście champions league a to już w BT... Pomieszane jak u Nas. Jak to ogarniacie?

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 13:13

@Xyzxyz: oglądałem dla mnie jest tak 7/10.

Xyzxyz komentarzy: 33525.08.2019, 13:10

Ogladal ktos film the mag z jason statham ?

thide komentarzy: 32391 newsów: 185225.08.2019, 13:08

@Dawid04111: comeback jak jay z

thide komentarzy: 32391 newsów: 185225.08.2019, 13:07

śmieszą mnie te pakiety, kiedy w paru krajach jest już Dazn

Germany, Austria, Switzerland, Italy, Spain, Japan, Brazil, USA and Canada.

w Polsce to nie wejdzie, bo monopol stworzony przez nc+, CP i poniekąd Eleven by padło po krótkim czasie

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 13:07

@JanikK: Ja posiadam Internet że Sky i proponują mi TV i internet za 39£ plus trzeba doliczyć 23 za Sky sport i dają też bt sport i premium sport czy coś takiego za free na miesiąc.

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 125.08.2019, 13:06

@Dawid04111: Taką na top 10 w sam raz

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 13:05

@havoc: jeśli kupisz pakiet na cały rok to 200 funtów. Miesięcznie 33 jeśli kupujesz pakiet na NOW TV., ale lepiej kupić gdzieś na necie kod wtedy palcisz jakieś 25.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.08.2019, 13:01

Właśnie widziałem, że niektóre pakiety sky to nawet 200 funtów miesięcznie XD

@Gunnerrsaurus: meczyki oglądam z kumpelą jednocześnie na jednym koncie w różnych miejscach

havoc komentarzy: 1972 newsów: 425.08.2019, 13:00

@ELAdzik: sky ze sportem to kwestia 50-80 funtow na miesiac. to juz lepiej przywiezc z pl nc+ i placic za to samo 20-30 funtow.

havoc komentarzy: 1972 newsów: 425.08.2019, 12:58

@ELAdzik: Ile kosztuje sky sports na nowtv? dzieki

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1425.08.2019, 12:55