Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
haczker komentarzy: 136124.08.2019, 20:18

@Patriko: Tak tłumacz swoje chamstwo, tymczasem przegrywamy 3:1, bo Emery bawi się w Wengera i robi zmiany jak jest po ptokach

kubex komentarzy: 577224.08.2019, 20:17

to jest ten mental... 3:1 a my w obronie klepiemy

IPiotrek komentarzy: 214424.08.2019, 20:17

Chcę widzieć Arsenal zawsze grający do przodu, niech przegrywają w takich meczach, ale niech pokazują, że potrafią grać w piłkę.

pumeks komentarzy: 2080824.08.2019, 20:17

Xhaka nie może grać z TOP6

MarioG komentarzy: 123324.08.2019, 20:17

Emery do wymiany jesli nic nie pykanie do Stycznia z nim to szoda czasu go trzymac. Popełnia takie błedy w taktyce ze az glowa mala

Ordzik komentarzy: 81324.08.2019, 20:17

wystarczylo wyjsc 4-2-1-3 z toreira i Laca, co ten Wuefista tu odwalil tym ustawieniem to ja nie wiem, potencjal cebuli na ofensyynym z 3 z przodu dal by tu sporo a tak to mecz zapomnienia w jego wykonaniu

pestjusz komentarzy: 261424.08.2019, 20:17

@gnabry_ napisał: "Auba-Laca-Pepe-Willock-Ceballos-Lucas i byłby pewnie remis, a może nawet zwycięstwo."

Wyczytałeś to z kart czy z kuli?

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 124.08.2019, 20:16

Mówiłem od początku żeby grać innym składem. Auba-Laca-Pepe-Willock-Ceballos-Lucas i byłby pewnie remis, a może nawet zwycięstwo.

pestjusz komentarzy: 261424.08.2019, 20:15

@pestjusz: A nie xd

maxbys komentarzy: 70024.08.2019, 20:15

@Mrooz: Tu nie chodzi o wynik. Tu chodzi o kolejną remontadę arsenalu no sorry ale będąc kibicem tego klubu chcesz przegrać prezentując lepszy futbol a nie widać róznicy zprzed roku...

Dominik11 komentarzy: 2046524.08.2019, 20:15

Nie można było tak od początku grać

swistak86 komentarzy: 125824.08.2019, 20:15

Torreira po wejściu zrobił więcej zamieszania niż Willock, Xhaka i Cebula razem wzięci !!!

VAR

Patriko komentarzy: 540824.08.2019, 20:15

@haczker: Nikogo nie wyzwałem to było stwierdzenie faktu, nie moja wina, że się poczuwasz

thegunner4life komentarzy: 908724.08.2019, 20:15

Nie rozumiem tej sytuacji z Laca. To nasz jeden z najlepszych pilkarzy. Czemu on nie gra w takich meczach?

cwalin komentarzy: 237424.08.2019, 20:15

Jesli Emry nie zrobi LM to poleci.Ale kolejnego roku bezstylowej gry nie wytrzymam

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.08.2019, 20:15

Kanu by zdążył odrobić.

Tevez komentarzy: 408724.08.2019, 20:15

Honor uratowany xD

MarioG komentarzy: 123324.08.2019, 20:14

I te nietrafione transfery jeszcze żal kasy wydac na dobrego obronce Korenke idz w uja.

Mrooz komentarzy: 39524.08.2019, 20:14

O 3-1 już jest dobrze będzie comeback xd

Mihex komentarzy: 2360424.08.2019, 20:14

Teraz Miki odwala Arshavina w 5 minut i gg

fabregas1987 komentarzy: 2603924.08.2019, 20:14

Dziwaczna decyzja, że Lacazette dostaje w takim meczu 10 minut. Może po meczu dowiemy się czy to było spowodowane jakimś drobnym urazem

PrzeArs komentarzy: 278424.08.2019, 20:13

Auba laca torreira kolasinac Pepe muszą wychodzić w podstawie na kury !!!!!

Moegi14 komentarzy: 178524.08.2019, 20:13

3:3 xd

wnw46 komentarzy: 183624.08.2019, 20:13

toreira lololololoooo

MarioG komentarzy: 123324.08.2019, 20:13

@Szogun: Poprstu tragedia Jurgen tez nie ma bog wie kogo w srodku a graja i potafia grac. Tu wina lezy w zarzadzie i niestey emery to nie trener na klub jakim był Arsenal i jakim mial byc. W PSG go tez pogonili bo wygrał raz słaba Ligue 1. Ja bym obstawiał Favre gosciu przegrał bundeslige tylko przez kontuzje w tamtym sezonie.

lordoftheboard komentarzy: 834524.08.2019, 20:13

Unai debilu.

Laca i Torreira muszą grać w podstawie.

haczker komentarzy: 136124.08.2019, 20:13

@Patriko: Grzeczniej proszę, bo wyzywasz innych od głupków, a nasz treneiro wpuszcza jak niektórzy przypuszczali, kontuzjowanego Lace w 80 minucie.

IPiotrek komentarzy: 214424.08.2019, 20:13

W końcu coś.

Craz komentarzy: 365824.08.2019, 20:13

I strzela gość który siedzi na ławie a gra wilkok Emery obudź się chłopie

Marcel90 komentarzy: 835824.08.2019, 20:13

Pięknie, honor jest i kupon też uratowany :)

pumeks komentarzy: 2080824.08.2019, 20:13

No popatrz.
Wystarczył mocniejszy pressing na czerwonkę.

Gofer999 komentarzy: 1483124.08.2019, 20:12

Torreira chyba zbluzgal Emerego. Auba znowu kaleczyl pilke ale wyszla mu asysta z przypadku. Lamaga.

Mrooz komentarzy: 39524.08.2019, 20:12

Jednak to co się dzieje to jest niemożliwe kanonierzy com to największe dzieciaki w kibicowaniu wchodzę na chelsealive merytoryczne wpisy na totki to samo nawet na devilpage znajdą się mądrzy. 2 mecze wygrali zapowiedź meczu wszyscy przed meczem jedziemy po zwycięstwo 3 punkty są nasze remis to wstyd. 60 minuta 3-0 co za gówno nie trener. Przez 2 kolejki był dobry xd beka z was i tyle

GROMALL komentarzy: 509024.08.2019, 20:12