Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549824.08.2019, 19:46

Dużo osób tutaj nie rozumie że jesteśmy najzwyczajniej w świecie słabsi od Liverpoolu

Dominik11 komentarzy: 2046524.08.2019, 19:46

3

sobpiotr komentarzy: 123724.08.2019, 19:46

Salah vs Luiz xD

pumeks komentarzy: 2080824.08.2019, 19:46

Jacy Ci sędziowie dzisiaj są żałośni.
Faule, kosy, popchnięcia i nic nie widzą.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 324.08.2019, 19:46

22 mecze nie możemy pokonać zespołu w TOP 6 na wyjeździe.

gunners007 komentarzy: 954324.08.2019, 19:46

To nie piłkarze są problemem, a nastawienie drużyny i brak pressingu.

Er4s komentarzy: 339024.08.2019, 19:45

Guendouzi jest do wypozyczenia do jakiejs Basti czy Auxerre na ławke, Xhaka tez jakies TSV Monachium, nie do pomyslenia jest ze Torreira siedzi na ławce.... Emery jest dziwny jak Wenger momentami

MadMax14 komentarzy: 271824.08.2019, 19:45

A live gra kapitalnie i nic dziwnego, że z nimi przegrywamy.
Nie widzę nikogo poza City kto będzie w stanie im zaszkodzić.
Spójrzcie tylko jak u nich piłka chodzi i jaka tam jest płynność.

kubex komentarzy: 577224.08.2019, 19:44

Laca się grzeje

gunners007 komentarzy: 954324.08.2019, 19:44

@Adu napisał: "Wenger poszedł by na wymianę ognia, i teraz byśmy przegrywali 6-1"
Jeszcze 40 min, Emery spokojnie może dostać 6 ustawiając przegubowy autobus.

executer1 komentarzy: 281624.08.2019, 19:44

Mustafi In !

Freo98 komentarzy: 669524.08.2019, 19:44

@pumeks: no to takt trudne sytuacje ale on ma problem nawet z wyprowadzeniem pilki

berno90 komentarzy: 73424.08.2019, 19:44

Ja już wyłączyłem, szkoda moich oczu.

MarioG komentarzy: 123324.08.2019, 19:44

Emery to może niech wraca do Sevilli to jego poziom taktyczny. Brać Favre z Borussii.

ale świetny jest Liverpool... operują piłką dwie klasy lepiej niż my

mitmichael komentarzy: 4924324.08.2019, 19:44

To teraz kibice Chelsea moga sie z nas posmiac, ze wzielismy od nich Luiza. Zachował sie jak amator a nie jak pilkarz z takim doswiadczeniem

pumeks komentarzy: 2080824.08.2019, 19:44

@Freo98:

Szczególnie jak mu podają piłki za plecy albo za mocno.

sWinny komentarzy: 798924.08.2019, 19:44

Dawaj lace kur!!

Oldgunner3 komentarzy: 1009324.08.2019, 19:43

Kurczę,spóźniłem sie na 2 połowę 2 minuty i znowu gong - widać zaczynają nam udzielać lekcji futbolu.40 parę minut złudzeń;zresztą analizując stricte grę to widać,że sporo nam do nich jeszcze brakuje;ale to nie Anfield rozstrzygnie się walka o top4 bo tu mało kto wyjedzie z punktem.

Tomek251 komentarzy: 4124.08.2019, 19:43

Poratuje ktoś linkiem ? bfst przestało działać :(

sobpiotr komentarzy: 123724.08.2019, 19:43

Ja się pytam, na co Emery czeka ze zmianami? I dlaczego skoro w taktyce mieliśmy tylko obronę nie gra Toreira w środku

Freo98 komentarzy: 669524.08.2019, 19:43

Mateo jest straszny jak gramy z kimś kto pressuje

thegunner4life komentarzy: 908724.08.2019, 19:43

@Sobieski14:
Dlatego przed meczem pisałem po 29.05 ja tej drużynie w nic nie wierzę. A Hiszpan w mojej decyzji mnie tylko utwierdza. My jesteśmy tłem dla Liverpoolu. Oni chcieli mieć 3 pkt. A my chcieliśmy po prostu nie dostać znowu piątki. Takie były założenia.

MarioG komentarzy: 123324.08.2019, 19:43

Gorzej niż Wisła wczoraj

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 324.08.2019, 19:42

Niles robi Ceballosa i podaje w polu karnyjm do przeciwnika.

kamo99111 komentarzy: 728224.08.2019, 19:42

Wincyj obroncow i jeszcze bardziej sie trzeba cofnac.

simson16 komentarzy: 461524.08.2019, 19:42

Na co Emery czeka, kiedy zmiany, Hiszpański Smuda Obudz sie!!!!!!!!

matikanonier komentarzy: 211424.08.2019, 19:42

@gunner1990 napisał: "Będziemy mieli problemy z każdym z top6 i to wielkie . My nie umiemy nawet grając u siebie i że słabszymi narzucać swojego stylu a co dopiero z takimi zespolami i na wyjeździe"
Zacznijmy od tego, że my nie mamy własnego stylu

AZ19 komentarzy: 23224.08.2019, 19:42

Z całym szacunkiem, ale dzisiaj to jest kompromitacja

Piotrek95 komentarzy: 976224.08.2019, 19:42

@Sobieski14: xd, kazdy postronny kibic i dziennikarz mowi ze Arsenal gra spoko, wg Ciebie mecz bez walki. Jedno wielkie XD

Gryzek komentarzy: 379824.08.2019, 19:42

Ale cienizna :/

MadMax14 komentarzy: 271824.08.2019, 19:42

Niektórzy chyba nie ogarniają z kim my gramy. Przecież Live cisnęło Barce kiedy my przegrywaliśmy z tuzami pokroju Rennes.
Czego wy oczekujecie, że nagle będziemy cisnąć Live?
Taktyka Emery'ego była prosta. Utrudnić jak najmocniej konstruowanie ataków Live i kontry. A to, że Auba z Pepe potrzebują 20 akcji żeby coś strzelić to już nie jego wina. Również nie jego wina, że Luiz nie ma mózgu co już pokazywał nie jednokrotnie.

pumeks komentarzy: 2080824.08.2019, 19:42

Nieeeeee. Xhaka out !!!. Trzecia strata w 4 minuty.

sobpiotr komentarzy: 123724.08.2019, 19:42

Xhaka to taka kłoda...nie mogę się patrzeć.

Er4s komentarzy: 339024.08.2019, 19:41