Kolejna kompromitacja Arsenalu, 0-2 z Schalke

Kolejna kompromitacja Arsenalu, 0-2 z Schalke 24.10.2012, 21:40, Sebastian Czarnecki 1521 komentarzy

Kanonierzy przed meczem z Schalke mieli tylko jeden cel: wygrać spotkanie i jak najszybciej zapomnieć o porażce z Norwich. Podopieczni Arsene’a Wengera kolejny raz zademonstrowali jednak koszmarny, wręcz tragiczny futbol i w pełni zasłużenie przegrali z niemiecką drużyną 0:2.

Kompromitacja, upokorzenie, hańba. To tylko kilka synonimów do słowa wstyd, który muszą teraz czuć zawodnicy londyńskiego Arsenalu po dwóch fatalnych spotkaniach. Tylko jeden celny strzał oddany na własnym stadionie to wynik niegodny jednej z najbardziej ofensywnie grających drużyn w Europie. Kanonierzy będą musieli mocno przeanalizować swoją dotychczasową grę, gdyż w takim stylu na pewno nie będą w stanie odbić się z dołka.

Początek spotkania rozpoczął się nieco niemrawo. Obie drużyny od pierwszych minut grały bardzo ostrożnie i starały nie narażać na żadne kontrataki ze strony rywala, w wyniku czego przez dłuższy czas nie mieliśmy żadnych klarownych sytuacji.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 13. minuty. W sytuacji sam na sam z Vito Mannone wyszedł Ibrahim Afellay. Włoski golkiper złapał Holendra za nogę i powalił go na ziemię, jednak arbiter uznał, że wypożyczony z Barcelony skrzydłowy symulował i ukarał go żółtą kartką, zamiast podyktować rzut karny dla niemieckiej drużyny.

Wraz z upływem czasu, sytuacja na boisku w ogóle nie ulegała zmianie. Obie drużyny były całkowicie bezproduktywne i nawet jeżeli już któraś z nich zabrała się za przeprowadzenie jakiejś akcji, to każda z takowych kończyła się fiaskiem.

W 43. minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli zawodnicy Schalke. Górnicy przeprowadzili groźną akcję prawą stroną boiska, a na finiszu sytuacji piłka trafiła prosto pod nogi dobrze ustawionego w polu karnym Mannone Huntelaara. Niezawodny Holender tym razem jednak się pomylił i nie trafił czysto w piłkę, w rezultacie czego oddał strzał obok bramki. Sporo szczęścia mieli Kanonierzy, gdyż snajper Schalke nie zwykł dotąd marnować takich sytuacji.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic ciekawego, a obie drużyny zeszły do szatni z bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji w wykonaniu Arsenalu. Kanonierzy ładnie rozegrali piłkę w polu karnym Schalke, a ta na sam koniec trafiła prosto pod nogi Ramseya, który nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji.

Kilka chwil później do głosu doszła drużyna gości. Po dobrym rajdzie Farfana piłka spadła pod nogi Hoewedesa, który ze stuprocentowej sytuacji strzelił ponad bramką pilnowaną przez Mannone.

W następnych kilkunastu minutach gra znowu zatrzymała się w środkowej części boiska. Obie drużyny znowu grały bezradnie i nie potrafiły w żaden sposób zagrozić swoim rywalom.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 76. minuty, ale niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym Arsenalu wykorzystał Huntelaar, który pokonał Mannone. 1-0 dla Schalke!

Kanonierzy musieli zmienić coś w swojej grze, więc Arsene Wenger przeprowadził kilka zmian. W miejsca Podolskiego i Jenkinsona pojawili się Arszawin i Gnabry.

Wprowadzone zmiany miały ożywić grę Arsenalu, a tymczasem Kanonierzy otrzymali kolejny, decydujący cios. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Farfan, który dośrodkował w pole karne do Afelaaya, a ten z najbliższej odległości pokonał Mannone.

Tuż przed końcem meczu Kanonierzy mieli jeszcze okazję do zmniejszenia wyniku, a strzelcem gola mógł się okazać młodziutki Serge Gnabry. Jego uderzenie z dystansu pewnie obronił Unnerstall. Dobitki spróbował jeszcze Cazorla, ale pomylił się.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które zawodnicy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zamiast podnieść się po niedawnej porażce z Norwich, tylko jeszcze bardziej się pogrążyli i skomplikowali swoją sytuację w tabeli, przegrywając na własnym obiekcie.

Liga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 226.10.2012, 15:39

mizzou - z pisu buhahhaha może Tomasz Lipiec on potrafi porządek robić :) :)
Pewnie teraz po mydełko się schyla i jest miss parteru :)

David92 komentarzy: 640026.10.2012, 15:38

Edward Potok ma stworzyć koalicję z Romanem Koseckim

Na koalicję Kosecki - Potok nie zgadzają się osoby popierające R. Koseckiego

Z Fejsa OrangeSport :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.10.2012, 15:38

Kręcina ma zostać prezesem, najlepszy jest.

....

trololo

Mizzou komentarzy: 605326.10.2012, 15:37

Kurde, nie ma dobrego kandydata na prezesa. Boniek to tylko narzekać umie i z takim podejściem nic nie zrobi. Przydałby się ktoś z PiSu, to by porządek zrobił

Mizzou komentarzy: 605326.10.2012, 15:35

Kosecki albo Boniek ma w sztabie Kręcinę, tylko nie wiem kto :P

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:29

że jeszcze widzicie Giroud w składzie..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.10.2012, 15:28

Ludzie w co wy wierzycie ? Na pewno zagra Ramsey i Gervinho. Wenger wie jak się wyciąga wnioski.

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:27

kogo obchodzi gadanie o pasywach. nikt jej nie słucha. a ta babka co chwile na nich zerka patrząc czy ktoś na nią zwraca uwage :)

maciej598598 komentarzy: 184526.10.2012, 15:26

skład który chciałbym na QPR:
Vito Sagna Mertesaker Koscielny TV5 Jack Mikel Santi Poldi Gnabry Giroud.

Ale na pewno będzie inny....;/

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 126.10.2012, 15:26

I tak będzie burdel i syf i tak. Wygra Potok i tyle będzie :)

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 15:23

byznes is byznes hehe

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:22

jedni mówią że tylko boniek drudzy mówią że nic się nie zmieni, system się utrzyma. to zależy troche o mentalności i chęci zmian głosujących

szymoniq97 komentarzy: 166826.10.2012, 15:20

Boniek to jedyna osoba , która może coś zmienić w tym syfie.

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:20

drhtv.com.pl/transmisja-16643.html
kłócą się idioci

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:18

w dodatku dawno go nie widzaiełem w cf .

David92 komentarzy: 640026.10.2012, 15:17

azteco - co do Koseckiego to masz 100% racji, po prostu mu nie ufam, raz, ze polityk z PO i ogolnie w tych wypowiedziach grubas jest bardzo pewny siebie... Chcialbym bardzo Bońka ale czy wygra? Watpie :/

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 626.10.2012, 15:08

Kosecki to polityk, w dodatku PO a takich w polskiej piłce nie potrzeba. Najlepszy zdecydowanie Boniek, tylko czy on ma duże szanse? Chyba nie, beton na niego nie zagłosuje. Stawiam, że wygra ktoś z dwójki Potok, Kosecki

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 15:00

kogo widziałbyś ja Bonka. nie myśle tu o szansach lecz o tym że chciałbym żeby go wybrali.

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 14:58

heheh :)

gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/pilka-nozna/wybory-prezesa-pzpn-transmisja-gwizdek24pl-ze-studia-se24tv_287531.html

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 626.10.2012, 14:38

O Fcuk zapomniałem o tych wyborach PZPNu, one czasami dzisiaj nie są?

kanonierosll komentarzy: 197926.10.2012, 14:27

wiecie o której i na czym dziś wybory:)?

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 14:25

wlasnie przyszly bileciki na norwich vs spurs mam nadzieje ze kanarki wygraja ;D

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 14:19

adidas moze byc panowie czas na zmiany moze ;D

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 14:12

a koszulki z adasia mialybyc od nastepnego sezonu ??

ArjenRobben komentarzy: 159826.10.2012, 14:10

siemano jaki skladzik uwazacie ze zobaczymy z qpr ?

Reggi komentarzy: 6926.10.2012, 14:03

goal.com/en/news/9/england/2012/10/25/3477194/van-persie-was-sold-for-football-reasons-claims-arsenal-chairman-

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.10.2012, 14:01

wedlug goal com falcao za 60 mln w styczniu w chelsea , ile w tym prawdy zobaczymy w zimie...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.10.2012, 13:42

QPR zostanie jutro ograne , jest to jeden z najslabszych taktycznie zespolow PL

co do rywali w PL to na minimum 3 tygodnie wylatuje Lampard i Kagawa

pietraz komentarzy: 158726.10.2012, 12:41

haha Kredens, maciekbe miałem to samo :)

bokojakar komentarzy: 17926.10.2012, 12:37

le-grove.co.uk/2012/10/26/arsenal-agm-wenger-had-70mill-to-spend-stan-kroenke-wont-deny-hell-take-money-out-of-the-club/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=arsenal-agm-wenger-had-70mill-to-spend-stan-kroenke-wont-deny-hell-take-money-out-of-the-club

Pinguite komentarzy: 1502026.10.2012, 12:23

Zapytaj go. Dziwne, że nas w ogóle o to pytasz, bo skąd my mamy wiedzieć? Udaj się do samego źródła tego pytania.

coolerss komentarzy: 27826.10.2012, 12:04

Wie ktos moze czy AW sprowadzi Henr'ego w przerwie MLS ???

Barney komentarzy: 2091926.10.2012, 11:53

cze dziala wam fpl bo nie moge sie zalogowac?

mallen komentarzy: 2123926.10.2012, 11:35

Wojtek wracaj!
Nie chcę już oglądać Vito w naszej bramce.

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 11:19

@vito afc ja szanuje wengera jest dobrym managerem ale z nami nic nie ugra zgodze sie z tym . jak mamy nic nie wygrac to wole zeby ktos odbudowal nas od zera !

vitoAFC komentarzy: 31426.10.2012, 11:15

dwa słowa do księdza prowadzącego:"WENGER OUT!!!! moja cierpliwosc do dziada AW juz dawno mi sie skonczyła i nie mówcie,że bedzie lepiej bo z takim sternikiem zatoniemy.

tomekafc95 komentarzy: 413626.10.2012, 10:36

giroud w ataku verma jak ktos pisal na lewej obronie no coquelin za ramseya a arszawin za gervinho trzeba cos zmienic !

mallen komentarzy: 2123926.10.2012, 10:34