Kolejna kompromitacja Arsenalu, 0-2 z Schalke

Kolejna kompromitacja Arsenalu, 0-2 z Schalke 24.10.2012, 21:40, Sebastian Czarnecki 1521 komentarzy

Kanonierzy przed meczem z Schalke mieli tylko jeden cel: wygrać spotkanie i jak najszybciej zapomnieć o porażce z Norwich. Podopieczni Arsene’a Wengera kolejny raz zademonstrowali jednak koszmarny, wręcz tragiczny futbol i w pełni zasłużenie przegrali z niemiecką drużyną 0:2.

Kompromitacja, upokorzenie, hańba. To tylko kilka synonimów do słowa wstyd, który muszą teraz czuć zawodnicy londyńskiego Arsenalu po dwóch fatalnych spotkaniach. Tylko jeden celny strzał oddany na własnym stadionie to wynik niegodny jednej z najbardziej ofensywnie grających drużyn w Europie. Kanonierzy będą musieli mocno przeanalizować swoją dotychczasową grę, gdyż w takim stylu na pewno nie będą w stanie odbić się z dołka.

Początek spotkania rozpoczął się nieco niemrawo. Obie drużyny od pierwszych minut grały bardzo ostrożnie i starały nie narażać na żadne kontrataki ze strony rywala, w wyniku czego przez dłuższy czas nie mieliśmy żadnych klarownych sytuacji.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 13. minuty. W sytuacji sam na sam z Vito Mannone wyszedł Ibrahim Afellay. Włoski golkiper złapał Holendra za nogę i powalił go na ziemię, jednak arbiter uznał, że wypożyczony z Barcelony skrzydłowy symulował i ukarał go żółtą kartką, zamiast podyktować rzut karny dla niemieckiej drużyny.

Wraz z upływem czasu, sytuacja na boisku w ogóle nie ulegała zmianie. Obie drużyny były całkowicie bezproduktywne i nawet jeżeli już któraś z nich zabrała się za przeprowadzenie jakiejś akcji, to każda z takowych kończyła się fiaskiem.

W 43. minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli zawodnicy Schalke. Górnicy przeprowadzili groźną akcję prawą stroną boiska, a na finiszu sytuacji piłka trafiła prosto pod nogi dobrze ustawionego w polu karnym Mannone Huntelaara. Niezawodny Holender tym razem jednak się pomylił i nie trafił czysto w piłkę, w rezultacie czego oddał strzał obok bramki. Sporo szczęścia mieli Kanonierzy, gdyż snajper Schalke nie zwykł dotąd marnować takich sytuacji.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic ciekawego, a obie drużyny zeszły do szatni z bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji w wykonaniu Arsenalu. Kanonierzy ładnie rozegrali piłkę w polu karnym Schalke, a ta na sam koniec trafiła prosto pod nogi Ramseya, który nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji.

Kilka chwil później do głosu doszła drużyna gości. Po dobrym rajdzie Farfana piłka spadła pod nogi Hoewedesa, który ze stuprocentowej sytuacji strzelił ponad bramką pilnowaną przez Mannone.

W następnych kilkunastu minutach gra znowu zatrzymała się w środkowej części boiska. Obie drużyny znowu grały bezradnie i nie potrafiły w żaden sposób zagrozić swoim rywalom.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 76. minuty, ale niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym Arsenalu wykorzystał Huntelaar, który pokonał Mannone. 1-0 dla Schalke!

Kanonierzy musieli zmienić coś w swojej grze, więc Arsene Wenger przeprowadził kilka zmian. W miejsca Podolskiego i Jenkinsona pojawili się Arszawin i Gnabry.

Wprowadzone zmiany miały ożywić grę Arsenalu, a tymczasem Kanonierzy otrzymali kolejny, decydujący cios. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Farfan, który dośrodkował w pole karne do Afelaaya, a ten z najbliższej odległości pokonał Mannone.

Tuż przed końcem meczu Kanonierzy mieli jeszcze okazję do zmniejszenia wyniku, a strzelcem gola mógł się okazać młodziutki Serge Gnabry. Jego uderzenie z dystansu pewnie obronił Unnerstall. Dobitki spróbował jeszcze Cazorla, ale pomylił się.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które zawodnicy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zamiast podnieść się po niedawnej porażce z Norwich, tylko jeszcze bardziej się pogrążyli i skomplikowali swoją sytuację w tabeli, przegrywając na własnym obiekcie.

Liga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 125.10.2012, 21:37

trzeba się przyzwyczajać że Arsenal staje się klubem pokroju Evertonu czy Newcastle, może warto byłoby tak porządnie upaść żeby było jak się podnieść, a nie teraz wszystkim w zarządzie wystarczy to co jest

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:37

Triumphst
To w takim razie dziwne, bo jednak Poldi zna Schalke i to on mial nas poprowadzic przez trudna przeprawe. Co do doceniania zawodnikow to jedyna osoba, ktora na to zasluguje jest Arteta. On odwala robote na dwoch i nie zbiera za to pochwal.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.10.2012, 21:34

Ars3n
Ja naprawdę się cieszę z transferu Santiego ale facet zapie**** w reprze ostatnio wszystkie mecze + wszystkie w AFC oprócz tego pucharu ligi Angielskiej. Nie możemy od niego wymagać wygrywania meczu samemu. Od tego mamy jeszcze 9 chłopa w polu i jednego pajaca w bramce(Mamona...)

triumphst666 komentarzy: 257425.10.2012, 21:33

Ars3n@
Też jest to mozliwe. Chociaż wieeesz... Poldi w reprze za dużo sie ostatnio nie męczy, a wręcz prawie wcale. Dlatego zrozumiałbym, gdyby zagrał dobrze w meczu z Norwich, a we wczorajszym byłoby widać objawy zmęczenia. Dlatego ciekawi mnie jego niedyspozycja w ostatnich czasach. Cazorla natomiast wg mnie zagrał wczoraj naprawde niezle. Niektórym ciężko dostrzec prace jaką wykonał, bo są przyzwyczajeni do świetnych podań których środe zabrakło. Oczywiscie nie uwazam tez ze ten mecz był w jego wykonaniu wybitny, bo zały zespół zawiódł.

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:32

Robizg
No czyli tylko mozna czekac na ten moment. Co gorsza mielismy byc klubem niezaleznym od 1 zawodnika, a my znow takim sie stalismy. Cazorla gra zle- to druzyna gra dno.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.10.2012, 21:26

Ars3n
Niestety sobie nie wyobrażam...
Poza tym masz teraz gramy 7 meczy w 21 dni. Co 3dni rytm meczowy pełny i jeśli Wenger wypuści w 11stce Cazorlę więcej niż 4razy będzie patafianem na maxa... Zajedzie go jak Jacka :(

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:24

Triumphst
Moze poprostu jest zmeczony. Cazorla tez juz gra coraz slabiej, a bedzie jeszcze gorzej, bo nie zapowiada sie, zeby Wenger dal mu odpoczac na 1 mecz.

Robizg
A wyobrazasz sobie Theo podczas roznych? Walka w powietrzu ciekawie by wygladala.

TW_Szczepan komentarzy: 188425.10.2012, 21:23

Suarez właśnie nieźle się sypnął

Ramsi komentarzy: 312925.10.2012, 21:22

Spokojnie - nie jest aż tak źle. Jak się ogarniemy i zaczniemy wygrywać mecze to po trzech kolejkach w PL wrócimy do top 4, a w CL wrócimy na pozycję lidera. Nie ma na co narzekać - teraz jest już tak "beznadziejnie" że może być już tylko lepiej :D
GO GO GUNNERS!!!

yeni komentarzy: 163925.10.2012, 21:19

young boys wygrywa ;\

triumphst666 komentarzy: 257425.10.2012, 21:19

Dziwi mnie jedna rzecz. Pamietacie Podolskiego z West Hamem? Rajd za rajdem lewą flanką. Piękne dośrodkowania, drybling i wgl aktywność first class. OStatnie 2 mecze to był czysty leń, Wenger powinien mu przypomnieć kiedy wypada najlepiej.

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:18

Sry za podwojny. Komorka sie zlagowala :l

4R53NAL komentarzy: 43125.10.2012, 21:18

I tak Wenger nic nie zmieni. Tak jak zawsze bedzie meczyl Cazorle kolejnym meczem z rzedu. Wystawi Ramseya i Gervinho. Zmian dokona w 75+ min zeby sie kibice nie pluli. Najwazniejszy w spotkaniu nie bedzie wynik tylko kibice, ktorzy siada na trybunach i zaplaca za bilet, pozdro

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.10.2012, 21:18

Ars3n ma rację Theo przy 4=4-1-1 nie miał by bytu ... Pozatym wystarczy średni zawdonik co go pokryje i nie ma co zbierać ;D

LoveTheGunners komentarzy: 914025.10.2012, 21:17

Podoba mi sie gra Gnabry'ego , beda z niego ludzie.
Co ciekawe w ostatnich dwoch meczach byl najlepszym zawodnikiem na tle pozostalych "miernot" ;)

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:16

Walcott na szpicy? Przeciez on sie chowa za obroncami, wiec ta jego szybkosc mu nawet nie pomoze, bo pilki nigdy nie dostanie.

yeni komentarzy: 163925.10.2012, 21:16

przy prostopadlych podaniach jacka i rosy to theo na wybieg by gral. ;)

Ars3n komentarzy: 1235425.10.2012, 21:15

piti16 komentarzy: 209925.10.2012, 21:15

a ja 4-3-3 przydało by się na kontry

yeni komentarzy: 163925.10.2012, 21:14

ja bym chcial zagrac 4-4-1-1 . Walcott szpica i za nim ziru. Z przyspieszeniem walcotta to zajebisty pomysl.

LoveTheGunners komentarzy: 914025.10.2012, 21:14

Wenger cos mowil ze byc moze w sobote w kadrze beda Wilshere i Sagna co niezmiernie mnie cieszy.

maciekbe komentarzy: 1245825.10.2012, 21:13

@Robizg ostatecznie lepsze to niż absolutny brak jakichkolwiek dośrodkowań, czyli to co wyprawia po drugiej stronie santos.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.10.2012, 21:12

LTG
Których my tak apropo nie mamy :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.10.2012, 21:11

kamil_malin
Najgorsze jest to że jeśli jest szansa na wrzutkę to Carl bije bardzo mocną płaską piłkę na dostawienie nogi :/.

LoveTheGunners komentarzy: 914025.10.2012, 21:10

w ustawieniu 4-4-2 nie ma skrzydlowych , sa boczni pomocnicy tak apropo :)

DrORION komentarzy: 40825.10.2012, 21:10

terminarz:-)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 625.10.2012, 21:09

Obsada bramki(Vito) też wygląda jak z Championship

DrORION komentarzy: 40825.10.2012, 21:09

Powiedzmy sobie szczerze kolejny sezon mamy w plecy. 8 kolejek a już 12 ptk straty do lidera. Marna forma w LM a przed nami Man U. Cienko to widzę. Do tego dochodzi wpisany już w nasz terminasz coroczny szpital geriatryczny dla piłkarzy Arsenalu....i tak parę lat jeszcze minie

kamil_malin komentarzy: 933225.10.2012, 21:09

4-4-2 z Walcottiem albo Gervinho na skrzydle. LOL
Gdybyśmy jeszcze mieli kogoś takiego jak Pires czy Ljunberg, to zrozumiałbym ale my w tym momencie nie dysponujemy ani jednym skrzydłowym nadającym się do tej taktyki.

Wykorzystanie Girouda, przecież od dawna wiadomo że w Arsenalu nikt nie potrafi dośrodkować. Od począku wypadł nam jego główny atut.

LoveTheGunners komentarzy: 914025.10.2012, 21:07

ja nie wiem co sie dzieje z ta duzyna. Ta przerwa reprezentycajna okazala sie niefortunna. Obecnie gramy piach, nie tworzymy praktycznie zadnych sytuacji (groznych) pod bramka rywala. Nasza lawka wyglada jak druzyny z Championsip i nizej . Musza szybko wrocic Wilshere, Sagna , Rosa , a przede wsyzstkim Szczesny.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12625.10.2012, 21:06

Ja mimo wszystko czekam na bocznych obrońców tj. Kierana i Baca. Obaj świetnie ogarniają wolne przestrzenie. Wtedy ta statyka powinna się ruszyć.

maciekbe komentarzy: 1245825.10.2012, 21:05

oglądacie coś teraz? nie wiem na co się zdecydować :/

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.10.2012, 21:05

Powiem Ci więcej, nie będzie ani jednego dośrodkowania.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12625.10.2012, 21:04

Postawmy w przodzie Giroud, Chamakha i Pera. Jestem pewny, że żaden nie będzie miał sytuacji.

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.10.2012, 21:01

Chamakh-Giroud
Jest siła ^^

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 225.10.2012, 20:52

A niech będzie i Chamakh, byleby coś zmienić.

Kysio2607 komentarzy: 1336025.10.2012, 20:50

Hannover haha :P Stracili gola na remis w 90 minucie, dwie minuty później Sobiech zapewnił im zwycięstwo..

patryksz komentarzy: 364825.10.2012, 20:50

wpuśćmy Chamakha

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 225.10.2012, 20:48

Chodzi o to, żeby Giroud nie gral sam na przodach, bo tak to go wcale nie widać. Z wsparciem, na przykład Walcotta na pewno byłoby mu łatwiej.

pronik komentarzy: 517925.10.2012, 20:46

Flisu
Quaresma do wziecia za darmo przeczytaj
ofsajd.onet.pl/plotki/pilkarz-wydalony-z-klubu-za-obnazanie-sie,1,5286039,artykul.html

Damian20 komentarzy: 127525.10.2012, 20:45

Mam nadzieje ze koniec sezony skonczymy ponziej top 4! moze wkoncu te półgłówki w rzadzie sie obudza...

jarts komentarzy: 231925.10.2012, 20:43

przecież 4-4-2 głownie oparta jest na grą skrzydłami

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 225.10.2012, 20:42

Jak nie ma skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia to jak mamy grać na Girouda.

4-4-2 i tyle. Może archaiczne, ale może przynieść coś dobrego.

dennis93 komentarzy: 107225.10.2012, 20:33

Prawda jest taka, ze skrzydlami gralismy najlepiej za czasow Adebayora.. Swoja droga szkoda, ze odszedl. Idealny dla nas napastnik.

shark31 komentarzy: 601325.10.2012, 20:32

Tez to dosc dawno zauwazylem, ze nie potrafimy grac z takim napastnikiem jak Giroud. Nawet jak byl RvP to nie dostawal pilek ze skrzydel itp. ofc raz na jakis czas dostawal, ale ogolnie to ten aspekt u nas kuleje. RvP to typ napastnika ktory sam sobie moze wypracowac syt, Oli zas zeruje na podaniach, a niestety tych podan jest jak na lekarstwo:/ tylko Santi i rzadko Poldi cos takiego potrafia zagrac.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.10.2012, 20:31

MieVo@
Ale akurat tak się trafiło że nie mogłem ;P
Bóg chyba nie chciał żebym dostał zawału i zostawił mnie na tym świecie jeszcze na trochę ;)

Ramsi komentarzy: 312925.10.2012, 20:31

MiEvo ---> nie radziłbym brać przykładu z Liverpoolu. Oni wypożyczyli zawodnika za 35mln F, który byłby teraz dla nich kluczowy...

Ramsi komentarzy: 312925.10.2012, 20:29

Savo---> no ten gość odkrywczy nie jest - sądzę że połowa użytkowników k.com o tym wie, ale co poradzić - jak nie trzeba to dośrodkowują, a jak trzeba to niecelnie :(

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 625.10.2012, 20:27

@Savo
Winterburn ma rację, zresztą w przypadku Szamaka jest podobnie. W Bordeaux większość bramek główką strzelił

triumphst666 komentarzy: 257425.10.2012, 20:19