Kolejne 3 punkty w Lidze Europy: Sporting 0-1 Arsenal

Kolejne 3 punkty w Lidze Europy: Sporting 0-1 Arsenal 25.10.2018, 19:59, Łukasz Wandzel 810 komentarzy

Nie potrzeba specjalnej analizy, żeby stwierdzić, że podczas fazy grupowej Ligi Europy Sporting to najtrudniejszy rywal dla Kanonierów. Jednocześnie, Worskła czy Qarabağ, czyli pozostałe drużyny z grupy E, nie są w stanie powalczyć o awans do fazy pucharowej. Dlatego też trudno, aby podczas dzisiejszego meczu w Lizbonie Arsenal prezentował podobną intensywność, co w Premier League. Poza tym Unai Emery zarotował nieco składem, choć trudno nazwać go w pełni rezerwowym, ponieważ wielu zawodników grających tego wieczora zaliczyło występ także w poniedziałek. Na murawie przebywał m. in. Aubameyang, a później także Lacazette, a więc największe gwiazdy Arsenalu. Mimo to Londyńczycy nie grali pięknego futbolu, tylko wymęczyli zwycięstwo, które zapewnił trzeci napastnik w hierarchii Emery'ego - Danny Welbeck.

Składy obu ekip:

Sporting: Ribeiro - Ristowski (46' Bruno Gaspar), Coates, André Pinto, Acuña - Petrović, Gudelj (71' Jovane), Battaglia - Bruno Fernandes, Nani (87' Diaby), Montero.

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Sokratis, Holding, Xhaka - Guendouzi, Elneny (58' Torreira), Ramsey - Mchitarian, Welbeck (81' Lacazette), Aubameyang (86' Iwobi).

Jeśli The Gunners mieliby zaliczyć wpadkę w trakcie fazy grupowej Ligi Europy, to chyba tylko w tym meczu. Sporting to jedyna drużyna, która na poważnie może powalczyć z Arsenalem, tym bardziej, kiedy gra u siebie. Jednak piłkarze w zielono-białych koszulkach nie wykorzystali atutu własnego boiska i nie zdominowali całkowicie przyjezdnych. Na początku londyńczycy na spokojnie pozwolili przeciwnikom rozgrywać, by później zyskać sporą przewagę w posiadaniu piłki, przez co starcie nabrało tempa... meczu towarzyskiego. Przez długi czas brakowało okazji, a jedyną groźniejszą po stronie Sportingu zafundowała gospodarzom defensywa Kanonierów. Wtedy to Nani przejął futbolówkę i strzelił z dystansu, centymetry nad poprzeczką.

Z kolei jeżeli Arsenal zazwyczaj rozpędza się dopiero w drugiej połowie, to dzisiaj rozegrał dwie pierwsze. Kolejne 45 minut było tak samo nudne, z tą różnicą, że Danny Welbeck zdobył bramkę. Zasadniczo trafił dwukrotnie, ponieważ w 67. minucie nie zaliczono jego strzału głową, ponieważ sędzia dopatrzył się u Anglika przewinienia na rywalu w trakcie wyskoku do piłki. Zawodnik Arsenalu nie odpuścił i 10 minut później wpisał się na listę strzelców. Wtedy to wykorzystał błąd Coatesa, przejął futbolówkę i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie pomylił się.

Unai Emery, co może dziwne, przy prowadzeniu 1-0 przeprowadził dwie ofensywne zmiany, kiedy od otwarcia wyniku do ostatniego gwizdka sędziego pozostał niecały kwadrans. Na szczęście Sporting rozegrał równie niemrawe spotkanie. W przeciwieństwie do piłkarzy ze stolicy Portugalii, Arsenal po prostu miał trochę więcej szczęścia, dzięki czemu po trzech meczach jest liderem w grupie E, mając na swoim koncie 9 punktów.

Zobacz oficjalną odzież Kanonierów w ISS-sport

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tyson880 komentarzy: 1049825.10.2018, 20:26

No może teraz.

Ranczomen komentarzy: 1236425.10.2018, 20:24

Nie no. Kradzież gola mógłbym przeboleć w przypadku każdego zawodnika, ale nie w przypadku Welbecka. No kurła, takie małe punkciki liczą się przy bitwie o Złotą Piłkę............................

LunaticLama komentarzy: 125425.10.2018, 20:24

Xhaka z wolnego...

tyson880 komentarzy: 1049825.10.2018, 20:24

No trudno, ale może pójdą za ciosem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190925.10.2018, 20:23

Nie ma tutaj w ogóle mowy o faulu.

Nie ma co się jednak dziwić, że posuwają się do oszukiwania aby powstrzymać Welbecka, to nie jest do końca uczciwe, że gra u nas nadczłowiek

Gryzek komentarzy: 379725.10.2018, 20:23

Faul haha. Sędzia pijany albo zwyczajnie głupi.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.10.2018, 20:23

Nie takich przepychanek w polu karnym nie gwiżdżą a ten teraz faul odgwizduje. No beka.

tyson880 komentarzy: 1049825.10.2018, 20:23

No i co? Ni ma gola, ni ma faulu.

Ranczomen komentarzy: 1236425.10.2018, 20:22

OKRADLI WELBECKA Z GOLA??? GDZIE JEST JUNKERS, TIMERMANS I TRYBUNAŁ EUROPEJSKI?

mar12301 komentarzy: 2315725.10.2018, 20:22

Fajny ten sędzia, taki nie za dobry.

LunaticLama komentarzy: 125425.10.2018, 20:22

Czenu gosciu na polsacie calt czas na Torreire ramsey mowi?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2018, 20:22

Skomina ty złodzieju, Wenger dobrze o tobie mówił, marniaku!

LunaticLama komentarzy: 125425.10.2018, 20:21

Sędzia myli się w obie strony. Po co komu Var?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190925.10.2018, 20:20

Jak ja nie lubię rożnych. Fajnie by było, gdyby była tam po prostu ściana i można by grać bez przerywania gry przy każdym niecelnym strzale, albo interwencji bramkarza.

LunaticLama komentarzy: 125425.10.2018, 20:19

Tez macie wrażenie, ze ramsey sabotuje?

Ranczomen komentarzy: 1236425.10.2018, 20:19

Wpuszczaj typie Lace, bo Welbeck nie ma z kim grać.

Womanizer komentarzy: 994025.10.2018, 20:19

W 75 minucie Laca z Ozilem za Mikiego i Welbza i powinni coś wkulać.

tyson880 komentarzy: 1049825.10.2018, 20:19

Dawać Lace za Welbecka i ustrzelimy ich.

Maczupikczu komentarzy: 24125.10.2018, 20:17

Będzie ciężko dziś wygrać, czas ucieka a ciągle remis :/

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 325.10.2018, 20:17

Fajny ten mecz, taki nie za ciekawy.

Nativ komentarzy: 9925.10.2018, 20:15

W końcu można oglądać Arsenal, który bez paniki wychodzi z pressingu..

tyson880 komentarzy: 1049825.10.2018, 20:14

Myślę, że mamy to. Do tego wszedł Torreira. W końcu ich ustrzelimy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190925.10.2018, 20:13

Torreira za Elnenego
Takie małe czynności mi wystarczą, żeby kochać Emerego

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57325.10.2018, 20:11

Elneny jest taki mierny, że jestem za tym, by ogrywać na jego pozycji Willocka.

Elastico07 komentarzy: 1256825.10.2018, 20:11

Milan przegrywa u siebie z Betisem 0;2 nie oddając strzału na bramke w 1 składzie,nic ta druzyna sie nie zmienia

MadMax14 komentarzy: 267925.10.2018, 20:10

Ramseyowi za mało niecielnych podań to teraz będzie kolegom wbiegał pod nogi...

lays komentarzy: 3987125.10.2018, 20:10