Kolejne starcie ze Srokami. Arsenal vs Newcastle

Kolejne starcie ze Srokami. Arsenal vs Newcastle 07.11.2010, 00:57, Sebastian Czarnecki 656 komentarzy

Już dzisiaj o godzinie 14:30 czasu polskiego, w ramach jedenastej kolejki Premier League, londyński Arsenal podejmie na Emirates Stadium drużynę Newcastle.

Pojedynek ten zapowiada się niezwykle emocjonująco, lecz murowanym faworytem do zgarnięcia kompletu punktów jest drużyna prowadzona przez Arsene Wengera. Kanonierzy, jak na razie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracąc pięć punktów do liderującej Chelsea. Na trzy punkty od The Gunners oddaliły się wczorajszego dnia Czerwone Diabły, które pokonały na własnym stadionie drużynę Wolverhampton. Przypomnijmy jednak, że podopieczni Sir Aleksa Fergusona mają na razie jeden mecz więcej, niż stołeczny Arsenal.

Troszkę gorzej sytuacja wygląda w szeregach Newcastle, którzy jak dotąd urzędują na dziewiątej pozycji. Nie jest to jednak zła lokata, głównie ze względu na to, że jeszcze przed sezonem toczyli zawzięty bój o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Popularne Sroki zgromadziły do tej pory czternaście punktów na swoim koncie.

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno obie drużyny zmierzyły się ze sobą w ramach Carling Cup. Tamto spotkanie odbyło się na St. James Park, a gospodarze ponieśli sromotną klęskę, przegrywając aż 0:4 z o wiele lepiej dysponowanym Arsenalem. Dwie bramki dla Kanonierów strzelił tego dnia Theo Walcott, jedną dołożył Nicklas Bendtner, a czwarte trafienie było autorstwa Tima Krula - bramkarza drużyny przeciwnej.

Jak dotąd oba kluby spotkały się ze sobą dokładnie 166 razy. Każda ze stron 65 razy wychodziła zwycięsko z tych pojedynków, a w 36 z nich wynik pozostał nierozstrzygnięty.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe, to w obu szatniach zabraknie kilku kluczowych zawodników. Na pewno Arsene Wengera ucieszy fakt, że do meczowej kadry powraca czterech zawodników, którzy z powodu problemów zdrowotnych nie mogli wziąć w środowym spotkaniu z Szachtarem. Zarówno kapitan The Gunners - Cesc Fabregas, jak i Andriej Arszawin, Alex Song i Denilson będą mogli wziąć udział w dzisiejszej ligowej potyczce. Mimo powrotu ważnych zawodników, Boss dalej nie będzie mógł skorzystać z usług takich zawodników, jak Robin van Persie, Abou Diaby, Thomas Vermaelen, Aaron Ramsey, Emmanuel Frimpong, Kieran Gibbs i Manuel Almunia.

Równie duży problem do przełknięcia będzie miał menadżer gości - Chris Hughton. Irlandczyk będzie musiał wykluczyć ze swoich planów wciąż kontuzjowanego Hatema Ben Arfę, Leona Besta, Sola Campbella, Dana Goslinga, Steve'a Harpera i Stevena Taylora.

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mike Dean, który poprowadzi je w towarzystwie Simona Becka, Simona Longa i Petera Waltona.

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:40

co porównujecie Nasriego czy Wilsharego do Fabregasa?
Każdy z nich pełni swoją rolę w drużynie i nie można ich porównywać!!

Skoro tak wam przeszkadza Fabregas to po co tak się modliliście żeby nie odszedł do Barcy?

Wajdos komentarzy: 163507.11.2010, 15:39

dajcie jakiś dobry link :)

leecoaster komentarzy: 10907.11.2010, 15:38

najważniejsze żeby fabian zapomniał o tej bramce i grał skoncentrowany już do końca, gra nasza nie była zła ale za dużo było kombinowania pod bramką i w wykonaniu cesca, więcej konsekwencji mniej kombinowania na siłę

marafc komentarzy: 94 newsów: 107.11.2010, 15:38

lisek -> myślałem, że to bezpośrednio do mnie, luzzzz ;)

co do gry cesca w tym meczu - nie pokazuje nic wielkiego, ale dajmy mu czas. wenger z reguły wierzy w chłopaków, czego dowodem jest arszawin, który dopiero dziś usiadł na ławce.
liczę na szybką bramkę w 2 połowie ;)

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:38

Arsenal_1886
a nie pamiętasz już meczu w którym Cesc strzelił bramkę z prawie połowy boiska (trochę szczęśliwą) ale z jakim poświęceniem i doznał zaraz kontuzji i gdyby nie jego bramka to Arsenal by przegrał bo rywale strzelili w doliczonym czasie gry a ostatnio mecz z newcastle w pucharze? Cesc zaliczył dwie piękne asysty mimo że grał dopiero od 2 połowy!!

kilerr15 komentarzy: 69807.11.2010, 15:38

teraz wszyscy będą jechać Fabiańskiego a jeszcze parę dni temu mówili, że to taki super bramkarz.. jak zawsze brak konsekwencji ;]

fabregas1987 komentarzy: 2582407.11.2010, 15:38

skoro Robin juz moze to powinien zaraz wejsc ...

Strus komentarzy: 106207.11.2010, 15:37

Chamakh pilnował tam Carolla i odpuścił. Co to ma być ??? Masakryczna jego gra w pierwszej połowie, boi się strzelać a podawać do przodu nie umie wcale

mitmichael komentarzy: 4924307.11.2010, 15:37

Był moment, w ktorym Fabianski zwolnił - dlatego nie dobiegł.

pumeks komentarzy: 2080807.11.2010, 15:37

dobra jedziemy z 2 połową...oby zagrali twardziej i skuteczniej

KySiO komentarzy: 66707.11.2010, 15:37

Lubisz nadużywać słowo CESC oraz ALE ? :D

Wajdos komentarzy: 163507.11.2010, 15:36

Akurat Faneczko nie masz racji. Może on dobry to był w 2 meczach. Reszta meczy to zdecydowanie Nasri i Wilshare są lepsi.

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:36

mdr_AFC

owszem moim ulubionym piłkarzem jest Cesc ale uwielbiam Arsenal !!
Ale najbardziej Cesca ale lubię też Van Persiego , Songa i Walcotta ;P
chyba widać po moim nicku że najbardziej lubię Cesca no nie?
Kazdy ma swojego ulubieńca ja mam Cesca.
Jednego się lubi bardziej czyż nie?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.11.2010, 15:36

Jak obejrzeć powtórkę, to fabiański wychodzi na 5 metr staje na chwilke i dopiero wtedy idzie na 7 metr i wyskakuje, Gdyby wyszedł odrazu to by piłke wypiąstkował.....

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.11.2010, 15:35

FaneczkaCesca > Fanko , zobacz mecze Cesca w tym sezonie i on g**** gra . Zero poświęcenia i wogóle to już nie ten Cesc z poprzedniego sezonu .
Gra on jeszcze gorzej .

kamil_malin komentarzy: 933207.11.2010, 15:35

Obrona dała ciała i Fabian także dorzucił swoje 3 grosze. Czego szukał na 8 metrze? Takie wyjście niesie ogromne ryzyko, Łukasz jest słaby w powietrzu dlatego nie powinien podejmować takiej decyzji. Mówienie, że nie ponosi winy za stratę tej bramki to bzdura.
Ja tam dalej jestem przy swoim, potrzebujemy nowego, lepszego bramkarza.

lisek komentarzy: 125107.11.2010, 15:35

szanowny marafc, to nawet nie było do Ciebie. Napisałem o gościach co piszą tak jak ty

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:34

Arsenal_1888

co ty gadasz?!
Czy ty widziałeś w ogóle mecze Cesca ?!
Ile razy się poświęcał ?!

A to że dziś nie gra na najwyższych obrotach nie znaczy że nie gra na 100 % każdemu sie zdarzają gorsze dni!!

mdr_AFC komentarzy: 305107.11.2010, 15:34

FaneczkaCesca - a Ty nie musisz dodawać po 5 takich samych komentarzy :/ Odnoszę wrażenie, że nie jesteś fanką Arsenalu tylko Fabregasa, popraw mnie jeśli się mylę ;)

Arnold14 komentarzy: 130707.11.2010, 15:34

Gdyby był Vearlmalen , Caroll by się tam w ogóle nie znalazł, a Fabiański wybroniłby strzał.

marafc komentarzy: 94 newsów: 107.11.2010, 15:34

lisek -> nie do mnie z takimi tekstami chłopcze, proszę. jeśli zależy Ci an dobru drużyna to raczej powinieneś mieć świadomość tego, ze fabiański raczej nie jest graczem nadającym się do Arsenalu. on musi przede wszystkim popracować nad wyjściami do górnych piłek, bo od zawsze miał z tym problemy, a potwierdzeniem tego jest dzisiejsza bramka. tak, zagrał kilka dobrych meczy, tak - jest świetny na linii, ale to niestety nie wszystko, szczególnie w lidze jak angielska, gdzie dużo gra się górą, a bramkarz połowę meczy spędza w powietrzu ;] jeśli chcesz, przejrzyj moje poprzednie posty i sprawdź, że pisałęm dokładnie coś takiego - wcześniej czy później fabian zacznie popełniać błędy. miejmy nadzieję jednak, że sie myliłem, a dzisiaj widzieliśmy tylko wypadek przy pracy. naprawdę, bardzo bym tego chciał :) pozdrawiam

euefa komentarzy: 207.11.2010, 15:33

BRAMKA ORAZ NAJCIEKAWSZE AKCJE PIERWSZEJ POŁOWY Z MECZU ARSENAL - NEWCASTLE TYLKO NA E-UEFA.PL

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2010, 15:33

Liczę na 3 punkty ... trochę ochłonołem i myślę już racjonalnie

pumeks komentarzy: 2080807.11.2010, 15:33

Fabian mógł wychodzić z bramki na 3-4 m ale nie na 7-8m !!! Niestety wina obrońców, Fabian już był bez szans jak wybiegał z bramki widząc, że obrona nie pilnuje biegnącego Carolla......

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.11.2010, 15:32

Jeżeli strzelimy gola wyrównującego do 70 minuty to jestem pewien ,że wygramy to spotkanie .
Oczywiście nie możemy już stracić żadnego gola !!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.11.2010, 15:31

Fabregas gada ,że jest profesjonalistą i w każdym meczu będzie grał na 100% ,ale jak narazie ja tego dziś nie widzę , jak i wogóle nie widziałem w żadnym jego meczu w tym sezonie . On gra jakby z przymusu ;/

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2010, 15:31

arni_gunner komentarzy: 31407.11.2010, 15:31

ja bym to nazwał nieudaną interwencja a nie błedem
co mial zrobic bramkarz jesli zobaczyl ze pilka celnie leci do nieobstawianego zawodnika druzyny przeciwnej
moje zdanie:)

Oldgunner3 komentarzy: 982407.11.2010, 15:31

Holender świetnie broni znakomity strzał Nasri`ego,a Fabian znowu wyszedł jak na zakupy - takich goli nie możemy tracić!Inna sprawa czemu Carroll`a nie kryło ze 2 graczy przecież wiadomo,że głowa grać potrafi jak mało kto.Przewidziałem,że będzie ciężko,ale liczyłem na zwycięstwo chociaż gol stracony w takich okolicznościach może nieco podciąć skrzydła.Gramy tyle piłką na ich połowie,ze może nie powinniśmy starać się wejść z piłką do bramki tylko oddawać więcej strzałów z dystansu.

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:31

jeszcze wygramy!!

Mam nadzieje ;D

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:30

nie można całej winy zwalać na jednego bo to wina całej drużyny!

szwarcekruper komentarzy: 89307.11.2010, 15:30

A teraz pokażemy że mamy jaja i wygramy ten mecz! Nie ma innej opcji.

Przed meczem tak myślałem, że będzie remis, ale wolałem nie pisać bo byście mnie wyśmiali.
Przy takim wyniku i grze jest jak najbardziej możliwe. Przy bramce zawalił Fabian - niepotrzebnie się tak czaił jak wychodzić z bramki to na maxa, a nie jak to on zrobił czekać aż piłka sama wskoczy w ręce. Trochę też za utratę bramki można obwiniać obronę.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 307.11.2010, 15:30

RAz piszecie, że Fabian to bramkarz klasy światowej, a teraz, że słaby. Zdecydujcie się. :)

Inne zespoły strzelaja z 30 metrów, a my na 10 metrze chcemy grać z klepy....

pumeks komentarzy: 2080807.11.2010, 15:30

Nasri do środka z Fabregasem, Chamakh do tyłu i skrzydłami na Walcotta grać, bo on wcale się nie zmęczył w 1 połowie

JohnyArsl komentarzy: 26707.11.2010, 15:29

gdybyśmy mieli taką skutecznośc jak Newcastle w tym meczu ...

Arnold14 komentarzy: 130707.11.2010, 15:29

Czuje w kościach , że Fabiański w drugiej połowie zrewanżuje się fantastycznymi interwencjami.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.11.2010, 15:28

evelred---> Arszawin za Cesc'a ... Nasri w środek Szawa na lewą , Bendtner za Chamakh'a bądź Robin za Chamakha

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11507.11.2010, 15:28

FaneczkaCesca --> :D

FaneczkaCesca komentarzy: 10207.11.2010, 15:28

nie można zwalać całej winy na Łukasza bo gdzie była obrona zeby dopuścić rywali pod pole karne?

AlanMr komentarzy: 56207.11.2010, 15:28

Wiecie co wam powiem jak tak czytam wywiady np. z fabregasem i opowiada o kibicach jacy to oni są wspaniali to sobie myślę byc może w Anglii ci londyńczycy tak ale jakby zobaczył polaka kibica jakie głupoty pisze na zawodników swojego klubu to zmienił by bardzo szybko zdanie :)

lisek komentarzy: 125107.11.2010, 15:28

za dużo zabawy w polu karnym, kombinujemy, zamiast używać najprostszych środków - strzelać, kiedy popadnie! chamakh spieprzył taką sytuację, nasri wystawiał mu się na strzał, a on tak źle podał . wstyd