Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC

Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC 31.12.2017, 18:23, Dawid Wieczorek 1250 komentarzy

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i obietnic, iż nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy niz poprzedni. Arsenal w ostatnim dniu 2017 roku pokazał nam właśnie, dlaczego będziemy chcieli jak najszybciej o nim zapomnieć. Kanonierzy przyjechali na The Hawthorns, by zmierzyć się z czerwoną latarnią ligi. Podopieczni Wengera zaprezentowali się w tym meczu fatalnie, nie mieli żadnego pomysłu na grę, a ostatecznie mogli nawet wygrać to spotkanie po fartownej bramce samobójczej. Zaledwie sześć minut po tej bramce, Calum Chambers zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jay Rodriguez. The Gunners tracą tym samym kolejne dwa punkty w bieżącym sezonie.

Poniżej przedstawiamy Wam składy, w jakich rozpoczną to spotkanie oba zespoły:

WBA: Foster - Dawson, Evans, Hegazi, Gibbs - Barry, Livermore - Phillips (72' McClean), Brunt (72' Krychowiak), Rodriguez - Robson-Kanu (75' Nyom).

Ławka rezerwowych: Myhill, Nyom, Yacob, McClean, Burke, Krychowiak, McAuley.

Arsenal: Cech - Koscielny (72' Mertesacker), Chambers, Mustafi - Bellerin, Xhaka, Wilshere, Kolasinac (37' Maitland-Niles) - Sanchez, Iwobi (74' Welbeck) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mertesacker, Maitland-Niles, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Zawodnicy Arsenalu przyjechali na The Hawthorns tylko po to, by odbębnić mecz, rozegrać jak najszybciej 90 minut i udać się na imprezę sylwestrową. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych ulubieńców była tragiczna, Arsenal nie potrafił zdominować swoich rywali, a jedyne zagrożenie pod bramką stworzył Alex Iwobi, lecz jego strzały i tak pozostawiały wiele do życzenia. Co gorsze, w 37. minucie gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Sead Kolasinac, a w jego miejsce pojawił się Ainsley Maitland-Niles.

Nie wiemy, co zawodnikom w przerwie powiedział Arsene Wenger. Wiemy jednak jedno - nie przyniosło to żadnego rezultatu. Zawodnikom brakowało zdecydowania i kogoś kto mógł dziś rozegrać futbolówkę. Z powodu braku Mesuta Özila, który opuścił dzisiejszy mecz z powodu kontuzji kolana, za rozegranie wziął się Alexis Sanchez, lecz nie z tak świetnym skutkiem jak w ostatnim spotkaniu z Crystal Palace. The Gunners przez większą część gry bili głową w mur i nie potrafili przebić się przez zgraną defensywę West Bromu.

Arsenal w tym meczu stworzył sobie okazji jak na lekarstwo. W dodatku kontuzji doznał kolejny defensor - Laurent Koscielny - którego w 72. minucie zastąpił kapitan Per Mertesacker. Właśnie. Mertesacker. Dlaczego Wenger w sytuacji niekorzystnego rezultatu w ostatnich dwudziestu minutach nie zdecydował się na ofensywną zmianę? Możemy tylko gdybać.

Szczęście obróciło się jednak do Arsenalu i sędzia Mike Dean w 83. minucie podyktował rzut wolny bardzo blisko bramki Bena Fostera. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, z całej siły uderzył na bramkę, a futbolówka dość fartownie odbiła się od Jamesa McCleana, który kompletnie zmylił golkipera swojej drużyny.

Gdy wydawało się, że Arsenal pomimo tragicznej gry zdoła zdobyć trzy punkty, Kanonierzy z własnej głupoty stracili bramkę. Danny Welbeck w świetnej okazji po jednej z kontr fatalnie posłał piłkę w pole karne, co wykorzystali podopieczni Alana Pardewa. West Brom błyskawicznie przeniósł się pod bramkę gości, a dośrodkowanie Gibbsa ręką w polu karnym odbił Calum Chambers. Arbiter nie zawahał się i od razu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jay Rodriguez i strzałem w środek bramki zapewnił swojej drużynie niezwykle cenny punkt.

Do końca meczu Arsenal bezsilnie próbował zmienić wynik meczu, lecz z mizernym skutkiem.

Podopieczni Wengera kończą ten fatalny rok w żałosnym stylu. Mecz z West Bromem pokazuje nam tylko, jak wiele drużynie dają dwie postacie - Alexis Sanchez i Mesut Özil - którzy już od jutra będą mogli negocjować warunki kontraktu z innymi zespołami. Brak tego drugiego spowodował, że dziś nie byliśmy w stanie zdominować rywali w środku pola i nie mieliśmy nawet zawodnika, który mógłby naturalnie zastąpić Niemca i rozgrywać piłkę. Co się stanie, gdy z klubu odejdzie Chilijczyk? Arsenal zmierza w stronę przeciętności i trzeba powiedzieć sobie otwarcie - gdy utracimy swoje dwie największe gwiazdy, z obecną kadrą będziemy walczyć jedynie o środek tabeli.

W tę sylwestrową noc życzymy Wam jednak, by nadchodzący rok w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera był o niebo lepszy niż kończący się 2017. Choć w tym aspekcie chyba wszyscy jesteśmy zgodni - gorzej już być nie może.

Oceń zawodników po meczu z West Bromem!

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Ranczomen komentarzy: 1232102.01.2018, 19:03

Koscielny znowu Achilles. Praktycznie mamy po zawodniku, coraz częściej będzie wypadał.

lays komentarzy: 3987102.01.2018, 18:54

Cos niesamowitego jak moglsimy dac Pereza na wyp, a trzymac takich drewniakow jak Welbeck, Walcott, ktorzy nic nie wnosza do druzyny.

gunners007 komentarzy: 954302.01.2018, 18:52

Jutrzejszy mecz jest bez znaczenia. O coś zagramy tydzień później. Wtedy będzie już Ozil, Kosa i Ramsey więc taki rozwój zdarzeń mnie zadowala.
Liga jest już przegrana, trzeba walczyć o trofea, aby uratować sezon, a nawet sprawić by stał się zwycięski w przypadku zdobycia LE + któregoś z krajowych pucharów. Komplet jest raczej nie realny, ale takie x2 byłoby dużym sukcesem.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 102.01.2018, 18:50

@lays

Z nimi czy bez nich szanse na wygraną nie były by za duże

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.01.2018, 18:46

@arsenallord: też Wenger. Pewnie ze względu na henryego i nr 14

lays komentarzy: 3987102.01.2018, 18:45

Jutro bez Kosy, Kolasinaca, Monreala, pewnie Ozila, kolejna strata puntkow, nice.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 18:42

Osób online: 444 :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.01.2018, 18:33

@Diam51: no to pogratulowac :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18402.01.2018, 18:32

@Master10: Miałem duet Mahrez-Vardy przed dziką kartą, ale wywaliłem Mahreza przy dzikiej karcie. XD

XandeR komentarzy: 966502.01.2018, 18:31

@Master10:

Tak, każdy odc to inny scenariusz. Sezon czwarty jest dobrze dopracowany ale już od S3 widać zjadanie ogona i delikatną wtornosc.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.01.2018, 18:30

@Diam51: masz Mahreza? zobacz jak ostatnio punktuje - kupilem go kolejke temu i goraco polecam tego allegrowicza

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18402.01.2018, 18:28

A ja idiota wziąłem Coutinho do drużyny w FPL, grając dziką kartę i już musiałem zmarnować darmowy transfer, żeby go wypieprzyć. XD Myślałem, że zostanie do lata. A nie mam kasy na Mane, bo jest o 0.1 droższy, więc musiałem wziąć Sterlinga... Masakra... To muszę albo wziąć do obrony kogoś z Live, albo Firmino za Vardy'ego...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.01.2018, 18:26

@AceVenturaLFC: ale ostrzezenie za nieuzywanie autokorekty to powinienes dostac :D

Arsenalista komentarzy: 6702.01.2018, 18:26

A co myślicie o Vidalu? To chyba już pewne, że opuści Bayern. Pytanie tylko czy dadzą mu odejść już teraz, czy jeszcze przytrzymają do lata. Coraz głośniej mówi się o jego transferze do Chelsea, gdzie on sam zawsze chwalił sobie pracę z Conte, więc szanse raczej znikome żeby go "przechwycić", a szkoda bo grajkiem jest mega.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.01.2018, 18:24

@XandeR: obejrzalem 2,5 sezonu. To sie nei laczy w calosc i kazdy odcinek bedzie z innej parafii?
Poza tym niby dobre, ale nie do konca ;]

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.01.2018, 18:22

@XandeR: Nie,, nie jest. Not even close.

Gdzie ten transfer , panie Wenger ?
Griezmann już wylądował na London Colney ?

XandeR komentarzy: 966502.01.2018, 18:15

Jutro klepiemy cfelsea na miękko i wchodzimy na wyższy bieg, nowy rok, nowy Arsenal!
Hector goli głowę, Theo chudnie, Welbz zamiast Raczkowac uczy się chodzić, Wenga przy linii bocznej rzuca instrukcjami, Sanchez gra na jeden kontakt, Iwobi nie panikuje, ja madrzeje i mamy tytul!!

Ranczomen komentarzy: 1232102.01.2018, 18:10

Całe szczęście bałwany takie, jak dean, które już któryś raz popełniają głupie błędy dalej pozostają bezkarne. Drużyna może tracić punkty, zawodnicy mogą być zawieszani, menedżer tak samo, tylko te święte krowy cały czas robią co chcą.

Wprowadzać VAR i to szybko.

100% poparcia dla Wengera w tej sprawie. W tym aspekcie Wenger in.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189502.01.2018, 18:02

@AceVenturaLFC:

Nie wiem jaka jest twoja sytuacja, nie piszę o tobie, po prostu kontynuuję myśl, którą zacząłem jakieś 4h temu

Mihex komentarzy: 2360402.01.2018, 17:58

Wenger ukarany przez FA za mówienie prawdy w oczy Deana po karnym z WBA. :V

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189502.01.2018, 17:58

No to by było dziwne posunięcie. Z deszczu pod rynnę

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189502.01.2018, 17:57

Zastanawia mnie tylko dlaczego czasami delikwent nabije pare tysięcy komentarzy zanim dostanie bana za multi. Jeśli widać to na podstawie jakiegoś IP, czy innym sposobem można to potwierdzić to chyba taki osoby powinny być szybko wyłapywane, a tutaj często parę dni ludzie się domyślają, że ten to chyba jest multi

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 17:51

Kongolo oficjalnie w Huddersfield.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5002.01.2018, 17:50

Również mi wypadł Wenger, ehh

michalmsos komentarzy: 156502.01.2018, 17:35

@arsenallord: hehehe mi tez papcio wyszedł;)
Zly znak.....:)

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 17:28

France Football podaje, że Seri znalazł się na celowniku Evertonu.

GKS_AFC komentarzy: 871702.01.2018, 17:27

@Damaks:
Szukaja następce Hazarda :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18402.01.2018, 17:27

@Dominik11: Perez by mógł spokojnie grać w pierwszym składzie lol. To nie jego wina, że Wenger mu nigdy nie dał prawdziwej szansy i wystawiał w pierwszym składzie tylko w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi Angielskiej, gdzie statystki miał bardzo dobre. Nawet w LM strzelił trzy gole, a nasz trenejro głównie go wpuszczał z ławki w 80. minucie. Gościu jest jednym piłkarzem tego klubu obok Lakazeta, który potrafi dośrodkować dobrze 8 razy na 10 prób.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 17:24

Dopóki na ławce będzie Wenger, to nawet 20 transferów tu nic nie pomoże.

Dominik11 komentarzy: 2016302.01.2018, 17:22

Transfery są potrzebne ale porządne a nie żadne Perezy itp , ok lepszy jest do Dannego i iwobiego ale to za mało.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 17:19

Sanchez kupił sobie nową furę :D

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.01.2018, 17:09

Zgodnie z doniesieniami „The London Evening Standard” włodarze Chelsea są w pełni zdecydowani, by sprowadzić na Stamford Bridge Thomasa Lemara.

Frytek komentarzy: 319702.01.2018, 17:03

Jest możę jakaś apka acestream na IOS gdzie można oglądać mecze?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 102.01.2018, 16:38

Prędzej United Chelsea a nie Arsenal. Z roku na rok jest coraz gorzej w Arsenalu

SoulStorm komentarzy: 743002.01.2018, 16:38

Zwariowany Świat Malcolma xd

Tevez komentarzy: 408702.01.2018, 16:37

@fizjo_afc: Tylko że Arsenal oferuje grę w najbardziej mednialnej lidze świata a Bayern sparingi w lidze której i tak nikt nie ogląda. Jeśli ktoś lubi wyzwania i bycie w centrum uwagi to wybierze Arsenal.

@Cesc_AFC: Koronę Królów :P

@fizjo_afc: Idąc tym tokiem myślenia ruszajmy po Zahę, bo w tym momencie nie jesteśmy konkurować z żadnym zespołem.

Zresztą, o czym my rozmawiamy, oni i tak nie wiedzą kto to Malcolm.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.01.2018, 16:28

Malcom Panowie, a nie Malcolm ;p

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11702.01.2018, 16:24

Fajna zabawa:
squawka.com/news/find-out-which-world-class-manager-would-sign-you-by-answering-10-questions/985959?utm_campaign=playbuzz&pb_traffic_source=twitter&utm_source=twitter#z8dIAoJz4PG6l3EH.97

To chyba żart, ale wypadł mi... Wenger :D

Cesc_AFC komentarzy: 99 newsów: 102.01.2018, 16:23

Serialowcy

Co obejrzeć po Stranger Things żeby zapełnić pustkę w sercu?

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11702.01.2018, 16:18

@kamilo_oo: Fatalnie. Szkoda, że nie Grzywacz i Zieliński.

Traitor komentarzy: 10298 newsów: 2402.01.2018, 16:13

@Damaks
Bo od 10 lat każdy sezon Arsenalu to kopia poprzedniego, jedynie coś się popsuło w 2013/14, bo od tamtej pory wleci czasem jakiś puchar anglii, no ale od poprzedniego za fa cup wypadlismy z top 4 prawdopodobnie i na następny sezon, więc leci kolejna kaseta :P