Koscielny: Nienawidzimy tracić bramek

Koscielny: Nienawidzimy tracić bramek 03.02.2014, 12:58, Michał Kowalczyk 19 komentarzy

Laurent Koscielny stwierdził, iż defensorzy Arsenalu nie cierpią, kiedy przeciwnik zdobywa gola. W niedzielnym pojedynku z Crystal Palace The Gunners zachowali po raz 18. w sezonie czyste konto, a w ostatnich 11 meczach na Emirates Stadium stracili tylko jedną bramkę.

- Ta gra wymaga, by wszyscy zawodnicy wywiązywali się ze swoich zadań defensywnych - wyznał francuski obrońca.

- Jeśli chcesz wygrywać mecze, to dużo łatwiej jest to osiągnąć, jeśli nie tracisz bramek. My, obrońcy, nienawidzimy tracić bramek, więc ciężko pracujemy na czysto konto. Chcemy podtrzymać ten trend w nadchodzących spotkaniach.

- Mecz przeciwko Palace był bardzo fizyczny. W pierwszej połowie spotkania graliśmy nieźle, ale nie potrafiliśmy im zagrozić. W drugiej połowie meczu Alex szybko wpisał się na listę strzelców, a potem dołożył jeszcze jedno trafienie. Przy stanie 2-0 graliśmy pewnie i byliśmy opanowani.

- Przed nami niezwykle istotny miesiąc - luty. Wiele drużyn aspirujących o końcowy tryumf czeka jeszcze kilka bezpośrednich pojedynków, sezon jest długi i jest zbyt wcześnie, by zastanawiać się nad naszymi szansami na wygranie ligi.

- Ligę wygra najbardziej konsekwentnie grająca ekipa. Dlatego luty i marzec są dla nas tak istotne - dodał Kosa.

Laurent Koscielny autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
fabregas1987 komentarzy: 2581403.02.2014, 22:22

ciekawe ile czystych kont będziemy mieli z lfc, united, a przede wszystkim z Bayernem ;)

Kuboslawski1223 komentarzy: 78903.02.2014, 22:06

Świetny stoper

AlexVanPersie komentarzy: 806403.02.2014, 19:14

Bardzo ciekawie się uzupełniają z Perem, mają już swoje "układy choreograficzne".

Ostatnio na przykład Per często grał przy pomocnikach i łądnie tam z nimi klepał, fajne podania posyłał. Ciekawe tylko czy sam tam podszedł czy Wenga mu kazał? CP mądrze się broniło i niezbędny był dodatkowy zawodnik pomocnikom, z którym można było rozegrać piłkę. Ewidentnie przy podejściach Pera łatiwej było rozmontować autobus CP.

Co do Kosy to odpowiada on za krycie szybkich zawodników i to on robi za "ścigacza". Ma znacznie chłodniejszą głowę niż kiedyś i nie wjeżdża tak często wślizgami w nogi przeciwników, dziś stosuje przy pościgach taktykę agresywnej asekuracji aż do samej lini bramkowej, kiedyś potrafił robić wślizg nawet gdy zawodnik czaił się zaledwie na wrzutkę. Big Progres.

Obaj z Perem kandydaci do 11 sezonu. Jak wygramy ligę to mogą nawet być tam obaj.

Verminator97 komentarzy: 1490003.02.2014, 17:18

Nasz duet Per - Kosa to obecnie najlepsza para środkowych obrońców w Premier League. Warto też przypomnieć, że jeśli ta dwójka gra przez całe 90 minut spotkania razem w Premier League to Arsenal nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Obydwaj mają kapitalny sezon i świetnie ze sobą współpracują. Oby tak dalej, a będzie ogromna szansa na zdobycie tytułu dzięki grze naszej obrony na czele z Perem, Kosą i Wojtkiem.

mlody13 komentarzy: 337403.02.2014, 16:17

Gdyby tak udało się zagrać na 0 z tyłu przeciwko Ref City :)

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 503.02.2014, 15:25

ja mam nadzieje że ci kosa przeszło to gwiazdorzenie, odchodzenie, co w lato odwalałeś

Matthefff komentarzy: 190203.02.2014, 15:03

Mój ulubiony piłkarz z formacji defensywnej naszego zespołu ;) Oby w najbliższych meczach nie stracili ani jednej bramki co na pewno będzie zadaniem trudnym, ale zarówno Kosa jak i Per są w znakomitej formie ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.02.2014, 13:53

Nikt nie lubi tracić bramek, ważne, żeby jak już się traci bramki to żeby strzelić o tę jedną więcej

Henry89 komentarzy: 134703.02.2014, 13:41

heheh tez mi nowosc

zwierz komentarzy: 160303.02.2014, 13:36

Aaa... no to wyjaśniło się, dlaczego tak rzadko je tracą. Po prostu nie lubią ;)

dudekns komentarzy: 605003.02.2014, 13:32

Nikt nie lubi tracić bramek.

K4n0ni3R komentarzy: 97003.02.2014, 13:00

Szkoda że doznał kontuzji na Etihad bo wynik był by zupełnie inny.

12MARCIN05 komentarzy: 68103.02.2014, 13:00

''W drugiej połowie mecz Alex strzelił szybko wpisał się na listę strzelców''-To zdanie nie ma sensu :P