Koszmarna gra na Portman Road, Ipswich Town 1-0 Arsenal

Koszmarna gra na Portman Road, Ipswich Town 1-0 Arsenal 12.01.2011, 21:36, Rafal Mazur 775 komentarzy

Dzisiejszego, niezwykle chłodnego wieczoru, na Portman Road przybyli zawodnicy londyńskiego Arsenalu, by zmierzyć swoje siły z drugoligowym Ipswich Town w ramach pierwszego półfinałowego pojedynku Carling Cup. Po słabej grze i nieciekawym meczu, Arsenal przegrał z Ipswich Town 1-0.

Przed samą potyczką, francuski szkoleniowiec The Gunners wprowadził kilka zmian do pierwszej jedenastki londyńczyków. W składzie pojawił się kapitan Kanonierów, Cesc Fabregas. W linii ataku zagrali Theo Walcott, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin, a linię defensywy skompletowali Eboue, Djourou, Gibbs i Koscielny. Warto zaznaczyć, że na ławce znalazł się Aaron Ramsey.

Dokładnie o godzinie 20:45, sędzia główny - Martin Atkinson - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym znak kibicom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Od początku spotkania była widoczna wielka chęć Ipswich do pokazania się z dobrej strony, jednak to Arsenal pierwszy rzucił się do ataku, stwarzając kilka niebezpiecznych akcji pod bramką rywala.

Mimo upływu czasu, tempo gry nadal utrzymywało się na tym samym poziomie. Kanonierzy mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki i to oni kontrolowali przebieg gry. Dobre zawody rozgrywał Fabregas, który prowadził całą linię pomocy Arsenalu.

Zadziwiające było tylko to, że pomimo znacznej przewagi londyńczyków, to Ipswich miało więcej sytuacji podbramkowych, na co wskazywały statystyki.

Pod koniec pierwszej części gry, gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, poprzez konstruowanie dość ciekawych i niebezpiecznych sytuacji. Ipswich zdobyło nawet piękną bramkę z przewrotki, jednak sędzie liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Po chwili arbiter zakończył pierwsza połowę.

Po 15-minutowej przerwie przeznaczonej na odpoczynek zawodnicy obu ekip powrócili na boisko, by rozegrać drugie 45 minut.

Po upływie około 10 minut drugiej połowy można było odnieść wrażenie, że londyńczycy tempo gry, które utrzymywało się przez część pierwszych 45 minut. Podopieczni Wengera prezentowali się bardzo słabo i nie mogli znaleźć drogi do powrotu na właściwe tory. W 60. minucie jeden z napastników Ipswich znalazł się nawet w sytuacji sam na sam, jednak w porę interweniował Johan Djourou.

W 67. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie nowych graczy do gry. W miejsce Jacka Wilshere'a pojawił się Alex Song, a Marouane Chamakh zastąpił Nicklasa Bendtnera.

Końcowy gwizdek zbliżał się nieubłaganie, jednak Arsenal nadal nie potrafił w poważny sposób zagrozić bramce gospodarzy, co powodowało wielką frustrację na ławce trenerskiej, a także wśród piłkarzy.

W 77. minucie kolejny błąd obrony przyniósł bramkę dla Ipswich Town. Po świetnym podaniu jednego ze środkowych pomocników gospodarzy, na czystej pozycji znalazł się Tomas Priskin, który, mimo że został dogoniony przez Djourou i Koscielnego, zdołał umieścić piłkę w dolnym rogu bramki i pokonać Szczęsnego. 1-0!

I historia znów się powtórzyła. Podobnie jak w meczu z Leeds potrzeba było aż 80 minut i straconej bramki, by Kanonierzy przebudzili się i znów zaczęli atakować.

Niestety, do końca meczu już nic ciekawego nie miało miejsca. Na ekranach mogliśmy oglądać tylko rozpaczliwe ataki Kanonierów, które i tak nie przyniosły żadnego skutku. Sędzia zakończył spotkanie po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry. Podsumowując, kto mógłby przewidzieć, że po miażdżącej przegranej z Chelsea, Ipswich zdoła podnieść się i wygrać z londyńskim Arsenalem.

Najważniejszym wnioskiem z dzisiejszej potyczki powinno być to, że piłkarzom Wengera nie wolno nastawiać się na takie mecze jak ten na pewną wygraną. W dzisiejszych czasach futbol jest nieprzewidywalny, a liga angielska jest tego wyśmienitym przykładem. Miejmy nadzieję, że chociaż w rewanżu Arsenal pokaże prawdziwy futbol.

evelred komentarzy: 369113.01.2011, 20:40

haxball.com/?roomid=20f31224e8d946440bf47c7219fff8c6854a1c20c74577b64d8f56afef45a718&pass=1

haslo: sagna

myślę, że ipswich nie zasłużyło na tą bramkę, powinno być 0-0

Dominika93 komentarzy: 293713.01.2011, 20:39

patryk---> dalej nie możesz ??

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.01.2011, 20:36

Dobra. Niech mi ktoś teraz napisze jak mam zmienić ten numer bo mnie szlag trafia ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.01.2011, 20:19

Sorry Patryk - haxball.com/?roomid=a1203437377d1a45f80c5170b8f4d8a9f332fc67326a4f60302c8817a6def93d&pass=1

SkrEtcH komentarzy: 33713.01.2011, 20:18

Powiem wam tyle.

Robin musi zagrać z West Hamem po prostu musi to co robi Chamakh na boisku woła o pomste do nieba no prosze was...
Nasri i Walcott na obu skrzydłach tak nasz atak musi wyglądać... To co robi Chamakh i Arsha to żenua... Jeszcze nie możemy ich skreściać ale moge już teraz powiedzieć że Denilson OUT..
I tyle ... Trzeba w końcu coś wygrać !

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.01.2011, 20:07

stefcio -> daj linka do pokoju bo nie mogę znaleźć na tej liście.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12613.01.2011, 20:04

a mi się w ogóle do tych pokoi nie podłącza. Na jakimś zadupiu żyjecie, czy co? :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.01.2011, 20:04

patryk - to jak nie masz gdzie grac to dawaj do mnie i dominiki , pokoj kanonierzy-com hasło sagna :D

aRamsey komentarzy: 948613.01.2011, 20:01

aaron,

sorki zapomniałem :x

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.01.2011, 20:01

aRamsey------> hasło?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.01.2011, 20:01

stefcio -> no jak grają 2vs2 jest ok. Więcej osób = lagi.

aRamsey komentarzy: 948613.01.2011, 20:00

haxball.com/?roomid=ae3def7ac258f3ad8cb76f0ebc4b15099098577cc1d0f9530b7c9d5b69c71cb5&pass=1

try

Pinguite komentarzy: 1502013.01.2011, 19:58

Działo się, działo. Taaaaaaki mecz. Wszyscy latali jak pijani :D Prawie jak polska ekstraklasa :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.01.2011, 19:58

Patryk - a co ci nie działa? Ogolnie ci nie wchodzi czy masz lagi?

A u mnie na tym kończy się zabawa.

Connecting to RTMFP server ..........................................................................................................................................

evelred komentarzy: 369113.01.2011, 19:48

a ja nie wiem, zalezy jak daleko mieszkasz, jak obok warszawy to powinien byc na górze

haslo almunia

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.01.2011, 19:44

Dobra weszło - w którym mniej więcej miejscu na liście jest wasz pokój ??

nazwa pokoju: KANONIERZY.COM

jest limit na 8 graczy, ale dopiero 2 doszło, więc jeśli hasło wpisujesz dobre to nie wiem czemu. tam jest info, że jak daleko mieszkasz to możesz mieć za wysoki ping, nie wiem może to przez to

Pinguite komentarzy: 1502013.01.2011, 19:34

Może nazwe pokoju dajcie :P Tak btw :P

Pinguite komentarzy: 1502013.01.2011, 19:33

Miło fajnie evelred no ale, nie daje rady dołączyć do Twojego pokoju ;(

aRamsey komentarzy: 948613.01.2011, 19:33

@sebasz,
strzałki + spacja/x . jesteś 'kółeczkiem' i kierujesz piłkę do bramki przeciwnika ;p

Dominika93 komentarzy: 293713.01.2011, 19:33

Pinguite---> gdzie ? znaczy jaki pokój czy jak to tam się zwie ?

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.01.2011, 19:32