Koszmarna gra na Portman Road, Ipswich Town 1-0 Arsenal

Koszmarna gra na Portman Road, Ipswich Town 1-0 Arsenal 12.01.2011, 21:36, Rafal Mazur 775 komentarzy

Dzisiejszego, niezwykle chłodnego wieczoru, na Portman Road przybyli zawodnicy londyńskiego Arsenalu, by zmierzyć swoje siły z drugoligowym Ipswich Town w ramach pierwszego półfinałowego pojedynku Carling Cup. Po słabej grze i nieciekawym meczu, Arsenal przegrał z Ipswich Town 1-0.

Przed samą potyczką, francuski szkoleniowiec The Gunners wprowadził kilka zmian do pierwszej jedenastki londyńczyków. W składzie pojawił się kapitan Kanonierów, Cesc Fabregas. W linii ataku zagrali Theo Walcott, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin, a linię defensywy skompletowali Eboue, Djourou, Gibbs i Koscielny. Warto zaznaczyć, że na ławce znalazł się Aaron Ramsey.

Dokładnie o godzinie 20:45, sędzia główny - Martin Atkinson - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym znak kibicom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Od początku spotkania była widoczna wielka chęć Ipswich do pokazania się z dobrej strony, jednak to Arsenal pierwszy rzucił się do ataku, stwarzając kilka niebezpiecznych akcji pod bramką rywala.

Mimo upływu czasu, tempo gry nadal utrzymywało się na tym samym poziomie. Kanonierzy mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki i to oni kontrolowali przebieg gry. Dobre zawody rozgrywał Fabregas, który prowadził całą linię pomocy Arsenalu.

Zadziwiające było tylko to, że pomimo znacznej przewagi londyńczyków, to Ipswich miało więcej sytuacji podbramkowych, na co wskazywały statystyki.

Pod koniec pierwszej części gry, gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, poprzez konstruowanie dość ciekawych i niebezpiecznych sytuacji. Ipswich zdobyło nawet piękną bramkę z przewrotki, jednak sędzie liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Po chwili arbiter zakończył pierwsza połowę.

Po 15-minutowej przerwie przeznaczonej na odpoczynek zawodnicy obu ekip powrócili na boisko, by rozegrać drugie 45 minut.

Po upływie około 10 minut drugiej połowy można było odnieść wrażenie, że londyńczycy tempo gry, które utrzymywało się przez część pierwszych 45 minut. Podopieczni Wengera prezentowali się bardzo słabo i nie mogli znaleźć drogi do powrotu na właściwe tory. W 60. minucie jeden z napastników Ipswich znalazł się nawet w sytuacji sam na sam, jednak w porę interweniował Johan Djourou.

W 67. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie nowych graczy do gry. W miejsce Jacka Wilshere'a pojawił się Alex Song, a Marouane Chamakh zastąpił Nicklasa Bendtnera.

Końcowy gwizdek zbliżał się nieubłaganie, jednak Arsenal nadal nie potrafił w poważny sposób zagrozić bramce gospodarzy, co powodowało wielką frustrację na ławce trenerskiej, a także wśród piłkarzy.

W 77. minucie kolejny błąd obrony przyniósł bramkę dla Ipswich Town. Po świetnym podaniu jednego ze środkowych pomocników gospodarzy, na czystej pozycji znalazł się Tomas Priskin, który, mimo że został dogoniony przez Djourou i Koscielnego, zdołał umieścić piłkę w dolnym rogu bramki i pokonać Szczęsnego. 1-0!

I historia znów się powtórzyła. Podobnie jak w meczu z Leeds potrzeba było aż 80 minut i straconej bramki, by Kanonierzy przebudzili się i znów zaczęli atakować.

Niestety, do końca meczu już nic ciekawego nie miało miejsca. Na ekranach mogliśmy oglądać tylko rozpaczliwe ataki Kanonierów, które i tak nie przyniosły żadnego skutku. Sędzia zakończył spotkanie po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry. Podsumowując, kto mógłby przewidzieć, że po miażdżącej przegranej z Chelsea, Ipswich zdoła podnieść się i wygrać z londyńskim Arsenalem.

Najważniejszym wnioskiem z dzisiejszej potyczki powinno być to, że piłkarzom Wengera nie wolno nastawiać się na takie mecze jak ten na pewną wygraną. W dzisiejszych czasach futbol jest nieprzewidywalny, a liga angielska jest tego wyśmienitym przykładem. Miejmy nadzieję, że chociaż w rewanżu Arsenal pokaże prawdziwy futbol.

Capital One Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.01.2011, 19:30

Chelsea na wszystkich młodych zdolnych poluje bo się obudziła ze starym składem. Chyba jednak przespali ten moment - teraz ilu mogą na raz kupić ??

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.01.2011, 19:29

Strasznie trudna gra. Dostałem łomot od jakiegoś typka i się załamałem. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze wrócę do Hax Balla :|

Aaarsenal komentarzy: 305713.01.2011, 19:17

Subotić jest słaby więc niech go sobie kupują...

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 313.01.2011, 19:14

Chealsea jeszcze na Subotica poluje

fabregas1987 komentarzy: 2581513.01.2011, 19:09

Eboue, Denilson, Arshavin, Bendtner i Chamakh, co ci ludzie robia w Arsenalu ??
po tym meczu - naprawde niewiem, z taka gra to Barca nas roz........ niesie ;p

malyglod komentarzy: 648913.01.2011, 19:05

tak trochę z innej beczki-jeśli chodzi o wzmacnianie składu to znów pozostajemy w tyle za innymi klubami PL. My chcemy uzupełnić kadrę o obrońce, a inne kluby się poważnie wzmacniają ( lub mają to w planach ):

Aaarsenal komentarzy: 305713.01.2011, 18:55

Potrafimy zagrać 2 mecze pod rząd dobrze, pozniej przychodzą 2-3 wtopy. Taką formą nic nie osiągniemy.

fryko12 komentarzy: 31213.01.2011, 18:54

chłopaki co ta za gra ten haxball ?

TomekZ komentarzy: 78213.01.2011, 18:51

Jest już ustalona data rewanżu?

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11513.01.2011, 18:47

Ostatnio wszyscy w to grają :) Jak chcesz i jeśli tylko uda się namówić kilka lub więcej osób możemy zrobić ligę kanonierów w Haxa. Były pomysły z FPL, ale wiadomo, że to się nudzi. Ale Haxball nigdy :D Zaproś jak możesz paru znajomych ze stronki i gramy ligę. Jeśli chcecie można zrobić tabelę, terminarz i określić jakieś zasady :)

haxball.appspot.com/

Na razie gramy nic nieznaczące sparingi, a potem zaczną się emocje ;] O pomoc pisać na PW lub GG do mnie :)

adam3462 komentarzy: 273213.01.2011, 18:37

Dokładnie aż wstyd. Arsenal przegrywa z Ipswich. Trzeba mimo to wierzyć w Arsenal !!

madjer komentarzy: 553413.01.2011, 18:20

Weźcie usuńcie ten artykuł ,głupio to wygląda jak się wchodzi na kanonierzy.com :/

jan111to komentarzy: 52613.01.2011, 18:18

wczoraj to malo nie usnalem na tym spotkaniu tak bylo dobre -.0

cavlary komentarzy: 262013.01.2011, 18:16

Przecież nie zawsze się wygrywa. Lepiej przegrać z takim Ipswitch, co nie ma większych konsekwencji niż przegrać w lidze i tracić 3 pkt...

arsenal122 komentarzy: 113013.01.2011, 18:09

Piootrus--> puchary to puchary ^^, u drużyn takich z niższych klas motywacja 500%, nic lepszego osiągnąć nie mogą to walczą o wszystko albo nic,

arsen1 komentarzy: 107813.01.2011, 18:08

Ten mecz powinien grać Nasz B team , Wenger wystawia prawie podstawowy skład , kompromitujac sie drugi raz z rzedu .

SamirRosicky komentarzy: 285313.01.2011, 18:06

haxball.com/?roomid=f1c6c164a95eff87dd623b49017c25f23e79f6c92516aec1b57c0a704b80dc3e&pass=1

hasło: squillaci

SamirRosicky komentarzy: 285313.01.2011, 18:04

Griz -> ok, daj linka ;p

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1513.01.2011, 18:03

@arsenal122

Żadne pocieszenie. To tylko pokazuje, jak słabą mamy ławkę rezerwowych, skoro brak kilku podstawowych piłkarzy doprowadza do fatalnie nieskutecznej gry.

arsenal122 komentarzy: 113013.01.2011, 18:01

beny--> od 3 meczy nie gra Samir, i Robin,

masz odpowiedź?;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.01.2011, 17:58

SamirRosicky-----> chcesz zagrać 1 vs 1?

radekars komentarzy: 9413.01.2011, 17:47

a poza kilkoma sytuacjami z manchesterem city w tych pucharowych nie mieliśmy zbyt wiele okazji do strzelenia gola

beny komentarzy: 103913.01.2011, 17:43

nie chce was martwic ale arsenal od 3 meczy nie strzelił bramki(nie licząc tego karnego w 90 minucie)z leeds ale z akcji od 270 minut nie dajemy rady strzelic gola

Cisow komentarzy: 138413.01.2011, 17:38

adam3462
I tu niestety masz racje, to bolesne bo taki klub jak Arsenal powinien sobie poradzić z takim Ipswich takim składem jak w meczu z Wigan a nie poradził sobie nie mają w składzie dwóch, trzech podstawowych graczy. To trochę smutne i coś trzeba z tym zrobić. Może mentalnośc naszych zawodników rezerwowych nie jest taka jak powinna być?

SamirRosicky komentarzy: 285313.01.2011, 17:31

evelred ->
Nie mogę wejść :(

evelred komentarzy: 369113.01.2011, 17:30

jeszcze raz, haslo: almunia
haxball.com/?roomid=b3b6c8b2707141b027310ee5721872d6fe264d412183cf5edb215f551a941c01&pass=1

żeby nie było spamu to powiem, że nie podobał mi się wczorajszy mecz

maciekbe komentarzy: 1245813.01.2011, 17:18

jeśli to ma być nasza zniżka formy to dobrze, że wypadła w takim a nie innym momencie. Mam nadzieję, że to już koniec i z WHU zagramy jak na Arsenal przystało

Arsh23 komentarzy: 18113.01.2011, 17:16

AlexSong 7 > skąd ta pewność że wygramy? Oglądając 2 ostatnie mecze w wykonaniu Kanonierów to raczej przegramy a nie wygramy.

adam3462 komentarzy: 273213.01.2011, 17:10

Wg mnie brak Sagny, Nasri'ego są bardzo odczuwalne. Cesc też nie olśniewa.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11713.01.2011, 17:02

Bardzo martwi mnie ostatnio nasza nieporadność w ataku!

crisadus komentarzy: 850713.01.2011, 17:00

Mam zapytanie. Czy redakcja zamierza wrzucać jakieś newsy odnośnie transferów w Premier League? Czy dopiero podsumowanie na koniec okienka?

haslo: almunia

haxball.com/?roomid=cf26320183726e697e299cdd5bb63b8197b64780ac0fab47ce1d584e7797bf8b&pass=1

arsenal122 komentarzy: 113013.01.2011, 16:47

ja zagram w haxa:D pisac;]

samir87 komentarzy: 259313.01.2011, 16:47

tfu, piłką

crisadus komentarzy: 850713.01.2011, 16:46

Obyśmy dali radę! Jakoś trzeba przebić się przez ten autobus i zapakować przynajmniej dwie bramki!

Mizzou komentarzy: 605313.01.2011, 16:45

Mam lepszy pomysł robimy drużynę haxballa kanonierzy.com :P???

samir87 komentarzy: 259313.01.2011, 16:45

IceMan

Raczej z piłkom do bramki nie wejdziemy, więc pozostaje nap... z dystansu. Może coś wpadnie

Mizzou komentarzy: 605313.01.2011, 16:44

mdr_AFC
grasz ze mna w haxballa ?

maciekbe komentarzy: 1245813.01.2011, 16:43

niech parkują, Robin ich rozstrzela :P

AlexSong7 komentarzy: 35213.01.2011, 16:24

W następnym meczu wygramy i awansujemy, nie ma się co martwić. Teraz skupić się na lidze.

Arsh23 komentarzy: 18113.01.2011, 16:15

Teraz zacznie sie kryzys formy jaki niedawno przechodzila Chelsea.