Kto zamelduje się w finale EFL Cup? Newcastle vs Arsenal
04.02.2025, 17:08, Trempa
1379 komentarzy
Arsenal uda się do Newcastle, aby powalczyć o odrobienie strat z pierwszego meczu, a stawką pojedynku jest finał EFL Cup. Naprzeciwko siebie staną drużyny, których rywalizacja od dwóch lat nabrała innego oblicza. Kontrowersje na murawie i pozaboiskowe konflikty interesów dodały smaczku pojedynkom bohaterów jutrzejszego spektaklu. Gospodarze mają Wembley na wyciągnięcie ręki, ale muszą postawić kropkę nad ‘i’. Goście, jeśli naładują armaty – a przede wszystkim dobrze nastawią celowniki - są w stanie przechylić szalę zwycięstwa w dwumeczu na swoją stronę. Zadanie jest trudne, ale nie niemożliwe do wykonania.
Porażka sprzed miesiąca była niezwykle rozczarowującym rezultatem. Kanonierzy stworzyli sporo sytuacji, ale szwankowała skuteczność, co w połączeniu z ofiarną grą w defensywie Newcastle poskutkowało brakiem zdobycia jakiejkolwiek bramki. Sroki z kolei potrafiły zamienić na gole wypracowane okazje i wywiozły z The Emirates wynik ponad przedmeczowe oczekiwania.
Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w tym sezonie dwa razy. Newcastle wygrało te spotkania, nie pozwalając przy tym rywalom na strzelenie żadnej bramki. Kibice Arsenalu spodziewali się wzmocnienia formacji ofensywnej w zimowym okienku transferowym, lecz nie doczekali się żadnego ruchu. Kadra nie została poszerzona i trener będzie musiał szyć z tego, co mu zostało. W rewanżu zabraknie tych samych zawodników, którzy byli niedostępni podczas niedzielnego szlagieru (Saka, Jesus, White, Tomiyasu). Eddie Howe nie będzie mógł skorzystać z usług Lascellesa i Barnesa. Dodatkowo mocno wątpliwe są występy Joelitona oraz Wilsona.
0-2 na własnym terenie i perspektywa rewanżu na St. James' Park nie napawała optymizmem. Jednak nastroje przed jutrzejszym meczem nieco się zmieniły. Arsenal przystąpi do niego na fali wysokiego zwycięstwa nad Manchesterem City, natomiast Newcastle przegrało w sobotę drugie z rzędu spotkanie na własnym boisku. Szybko strzelona bramka może wprowadzić nerwowość w szeregach miejscowych, a z pewnością zapewni emocjonujące widowisko. Kluczem w tym pojedynku będzie skuteczność i szczelna obrona. Czy Kanonierzy odwrócą losy rywalizacji i zameldują się w finale?
Przepisy obowiązujące w półfinale: Jeśli dwumecz zakończy się remisem (nie obowiązuje zasada goli na wyjeździe), zarządzana jest dogrywka. W przypadku gdy nie wyłoni ona zwycięzcy, o awansie przesądzą rzuty karne. W meczu zastosowanie będzie miał system VAR.
Rozgrywki: EFL Cup
Miejsce: St. James' Park, Newcastle
Data: 5 lutego (środa), godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Simon Hooper
Transmisja: Viaplay

22 godziny temu 3 komentarzy

18.04.2025, 09:41 14 komentarzy

17.04.2025, 08:22 3 komentarzy

17.04.2025, 08:17 2 komentarzy

16.04.2025, 23:43 12 komentarzy

16.04.2025, 23:36 3 komentarzy

16.04.2025, 22:19 860 komentarzy

16.04.2025, 08:13 1 komentarzy

15.04.2025, 11:06 18 komentarzy

15.04.2025, 11:05 5 komentarzy




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 32 | 23 | 7 | 2 | 76 |
2. Arsenal | 32 | 17 | 12 | 3 | 63 |
3. Nottingham Forest | 32 | 17 | 6 | 9 | 57 |
4. Newcastle | 31 | 17 | 5 | 9 | 56 |
5. Manchester City | 32 | 16 | 7 | 9 | 55 |
6. Chelsea | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
7. Aston Villa | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
8. Bournemouth | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
9. Fulham | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
10. Brighton | 32 | 12 | 12 | 8 | 48 |
11. Brentford | 32 | 12 | 7 | 13 | 43 |
12. Crystal Palace | 31 | 11 | 10 | 10 | 43 |
13. Everton | 32 | 8 | 14 | 10 | 38 |
14. Manchester United | 32 | 10 | 8 | 14 | 38 |
15. Tottenham | 32 | 11 | 4 | 17 | 37 |
16. Wolves | 32 | 10 | 5 | 17 | 35 |
17. West Ham | 32 | 9 | 8 | 15 | 35 |
18. Ipswich | 32 | 4 | 9 | 19 | 21 |
19. Leicester | 32 | 4 | 6 | 22 | 18 |
20. Southampton | 32 | 2 | 4 | 26 | 10 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 21 | 3 |
A. Isak | 20 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 16 | 5 |
Y. Wissa | 15 | 2 |
C. Palmer | 14 | 7 |
O. Watkins | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
W formacji *
Martinelli się połamał to kanonierzy.xom w euforii
Dziś będziemy świadkami fantastycznych zagrań w ataku. To się nada na kompilację… fail oczywiście
Kontuzja 2 formacji ofensywnej, kto by się spodziewał
Chcieliście zmiany Gabriela to macie...
No i mamy kontke
@Er4s napisał: "Tak jest. To dodatek do życia. Nie ma co się emocjonować"
Spokojnie panie Er4s aka karaluch, w LM też będą emocje przy porażce
Mlody tyle fajnego robi, żeby drewno Havertz w taki sposób spieprzyć akcje.
Czemu mu nie jedziemy stroną MLS który ich tam jedzie porządnie
Co oni robią….
@losnumeros: a to nie był Timber przypadkiem?
Uwielbiam Odegaarda, ale to jest jego najsłabszy sezon w Arsenalu i raczej jest co raz gorzej, zamiast lepiej.
Skelly najlepszy na boisku od nas
My się tutaj podniecamy wynikiem a MA już dogadamy z EH że puszczamy ich do finału a latem Isak idzie do nas za 120mln...
Havertz boże
Chłopaki zapili po city chyba i teraz grają na kacu. Przynajmniej tak wyglądają na tle piłkarzy Newcastle.
Widzieliście sytaucje około 13 minuty? Havertz dobrze wyszedł do podania prostopadłego, został obrońca i co zrobił Parteya? Podał do tyłu zamiast do przodu. Dlatego młodzi są tacy wspaniali, bo robią swoje
Niech Arteta da pograć młodym chłopakom tu i tak się nic nie wydarzy, nie z tak zamurowanym Newcastle.
I mam nadzieję, że w lecie przyjdzie tu skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia za Martinelliego bo typ pewnego poziomu już raczej nie przeskoczy, nawet Walcott w formie wciagał go tyłkiem.
Jeeezu zmień go za Nwaneriego, przecież to jest tragedia
Obraz nędzy i rozpaczy który pewnie poprawimy w zimowym okienku transferowym
Ahh zapomniałem przecież Arteria ma wszystko czego potrzebuje.
Niemiłosiernie Isak robi Salibe.
@losnumeros napisał: "Gabriel ma charakter na boisku, po co taki kapitan. Lepszy ciepła klucha Ode" nie rób tego sobie i nie pisz takich głupot :p
@losnumeros:
Tak jest. To dodatek do życia. Nie ma co się emocjonować
Saliba kur obudź się chłopie
Byle bez kontuzji, strzelić tu trzy gole, nie widzę tego, szkoda setki Ode.
@Szogun: no jak nie ma?! Takich zagrań jakie prezentuje Kai, Ode czy Martinelli, to nawet najgorsi by się nie spodziewali ;)
Trossard wygląda u nas najlepiej z piłką przy nodze z naszego ofensywnego trio. No a Gabi jak to Gabi może i dobry jak coś trzeba wybiegać, ale to nie jest poziom jakiego oczekujemy.
Ode teraz na siłę będzie pchał piłki nawet jak nie ma miejsca. Razem z Saliba najslabsi w pierwszych 30 minutach
Dobra konczyc mecz bez urazow i jakiejs kompromitacji i kilka dni regeneracja !
Arteta jest debilem. Jak mógł nie wystawić Nwaneriego. Tu nam potrzeba goli a nie martinneliego kręcącego samego siebie
Uwielbiam ten przeskok. Tak to Martin był zajebistym kapitanem, jak nie idzie to ciepła klucha. Absurd
Naprawdę nie mam już sił do Odegaarda
@Er4s napisał: "Pewnie. Wszystko można przegrać. Kto się tam będzie tym zamartwiał."
To tylko rozrywka
@Jogurt napisał: "Tylko żeby odebrać mu pilke wystarczy stac xd"
Ale trzeba podbiec najpierw :p jak będą często podbiegać to się zmęczą
Strzelić do przerwy i powalczyć o dogrywkę:)
Odegard jest TRA GICZ NY
@ArsenalChampion napisał: "A ja mam wy*****e w to Carabao Cup, dla mnie mogą to przegrać"
Ważne że chajs zgadza się
@metjuAFC napisał: "Jak szybko potrafi zmienić się narracja. Piękny mecz z City przykryty już dzisiejszą chaotyczną grą."
To chyba tylko ludzie nie oglądający Arsenalu czy Newcastle mogli spodziewać się łatwego meczu.
City grało otwartą piłkę i nam się wtedy gra łatwo, Newcastle ma wszystkie cechy którymi zabijają nasze klepanie. Siła, chamstwo, cwaniactwo, toporna gra i szybkie kontry...
Musimy przed przerwą wyrównać!!!
Kibicujemy do końca. Fajnie stadion tutaj żyje trzeba przyznać...
Niech Martinelli ucieka na lewą stronę boiska
Gabriel ma charakter na boisku, po co taki kapitan. Lepszy ciepła klucha Ode
@damianARSENAL napisał: "Można dzisiaj odpaść, ale nie przegrać.."
Taa? To potrzymaj Mikelowi kawę xD
@ArsenalChampion:
Pewnie. Wszystko można przegrać. Kto się tam będzie tym zamartwiał.
@Smazony: przecież grają…. Dośrodkowywanie w pole karne lub laga od Rayi… tyle, że MA nie pomyślał, że w tym aspekcie lepsi są gracze z NU.
@Marzag napisał: "pewnie chcą żeby Martinelli męczył lewa obronę przeciwnika"
Tylko żeby odebrać mu pilke wystarczy stac xd
Martinelli póki co robi wszystko żeby kumple nie chcieli mu piłki podawać.
Można dzisiaj odpaść, ale nie przegrać..
Jak najszybciej nwaneri na boisko
@Szogun napisał: "Nie ma nikogo z umiejętnością zrobienia czegoś nieszablonowego w ataku."
Jest Skelly ale za mało do niego grają, pewnie chcą żeby Martinelli męczył lewa obronę przeciwnika
Jezu ile ja bym dał żeby jakiś książę z Arabii przyszedł dał 100 melonów i zabrał z moich oczu tego partacza Martinellego
A ja mam wy*****e w to Carabao Cup, dla mnie mogą to przegrać