Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Ups147 komentarzy: 363313.08.2022, 19:30

@Moczyknur napisał: "Ładnie się dają ru**ć. Łysy z Brazzers otworzył nowy kanał w Manchesterze.
MUTV XD"

Tylko rolę się zmieniły, bo teraz jego ruchaja

Ashburton komentarzy: 454913.08.2022, 19:29

Ale w sumie ten Brentford to nie był klubem do bicia. Oni grać potrafią.

rafal1990 komentarzy: 41013.08.2022, 19:29

u kurna odpalam flashcore a tam brentford wali diabły 4 do jaja. Wekkendzik na plus. Oby memczestorowi wiodło się jak najgorzej. Debilpage pewnie przeciążone XD

Embix komentarzy: 210613.08.2022, 19:27

@Easybizi369 napisał: "Ciekawe co sobie teraz myśli ten Martinez. Mógł przyjsc do nas, a poszedł do Tytanica :D"
Wybrał słabszy klub pewnie w celu regularnej gry i 1 składu

johnnycage1909 komentarzy: 111513.08.2022, 19:27

Reddevillss czy jak Ci tam, elo

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161713.08.2022, 19:25

At this point if you’re supporting Manchester united, you’re supporting them 4-nothing

rafal1990 komentarzy: 41013.08.2022, 19:25

Jesus i Martinelli man of the match. Pech Saliby ale to będzie kozak w przyszłości. Wynik zacny. i to mi się podoba i tak mamy grać i punktować

krecik349 komentarzy: 568 newsów: 113.08.2022, 19:23

Miło widzieć że w Arsenalu coś ruszyło, też swoje kibice przecierpieli przez lata.

Oby to był początek czegoś dobrego, mam nadzieję że Arteta też będzie się rozwijać i zapanuje tu względna harmonia.

Moczyknur komentarzy: 192713.08.2022, 19:22

Ładnie się dają ru**ć. Łysy z Brazzers otworzył nowy kanał w Manchesterze.
MUTV XD

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 19:22

Chciałem wejść na stronę fanów ManU by jeszcze poprawić sobie humor. Niestety debilpage is dead xD

kiko55555 komentarzy: 35313.08.2022, 19:21

Najpierw z przyjemnością oglądało się piękna grę Arsenalu a teraz fantastyczną błazenadę united xd

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 19:21

Coś czuję, że Ronaldo nie wyjdzie na drugą połowę xD

Ech0z komentarzy: 1051613.08.2022, 19:17

@damianARSENAL napisał: "United mogą przegrać cały sierpień, ale z nami na OT zdobędą jakieś punkty."
Mecz otwarcia też mieliśmy przegrać. Pora zmienić mentalność przegrywów i dostosować się do nowego Arsenalu . Historia zostaje za nami.

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 813.08.2022, 19:17

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 19:17

Ronaldo na pewno się zmyje po tym meczu xD

michalmsos komentarzy: 156813.08.2022, 19:17

Ajjjjj tylko 20 zl postawiłem na Brentford;)

kraku96 komentarzy: 36013.08.2022, 19:16

Jesus 32 pkt, ładnie

TheGunners273 komentarzy: 100013.08.2022, 19:14

Aż devilpage padłoXD

damianARSENAL komentarzy: 872813.08.2022, 19:13

United mogą przegrać cały sierpień, ale z nami na OT zdobędą jakieś punkty.

lordoftheboard komentarzy: 836613.08.2022, 19:13

@Dominik11: już jest, większość trzyma poziom, w przeciwieństwie do United

"Haaland pewnie już pisze na whatsapp do Sancho. . - gdzie ty człowieku poszedłeś"

Dominik11 komentarzy: 2051713.08.2022, 19:12

Zapraszam wszystkich na Deviplage będzie zabawa.

Dominik11 komentarzy: 2051713.08.2022, 19:11

Myślałem że się przewidziałem ale Manu pięknie gra.
Miałem się nie śmiać ale hahahahha

minio7 komentarzy: 314513.08.2022, 19:11

Ciekawe co ETH powie w wywiadzie w przerwie xD. Detale, brak szczęścia, brak zgrania, zostało 45 minut żeby obrócić losy spotkania, wrócimy silniejsi

kraku96 komentarzy: 36013.08.2022, 19:11

Chyba nie na darmo Jose mówił że wicemistrzostwo z united to jego największe osiągnięcie :D

praptak komentarzy: 900913.08.2022, 19:11

MU przegrywa w tym sezonie swój drugi mecz z rzędu, a my wciąż (!) jesteśmy na najlepszej drodze do powtórzenia The Invincibles

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 113.08.2022, 19:10

Będzie doskonała okazja do zemsty za 2-8

Paul77 komentarzy: 1018513.08.2022, 19:09

@Slaviola: nie Martinez za niski, tylko PL za wysokie progi dla niego.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.08.2022, 19:08

Nie gadajcie że my przechodziliśmy to samo co MU, oni mają o 100 razy gorzej, tam trzeba diametralnych zmian i to na już...

Thierry_H komentarzy: 1055 newsów: 113.08.2022, 19:07

@pjoter16: słuszna uwaga. Dopiero co byliśmy w analogicznej sytuacji do Utd, a tu podjarka jakby nie wiem co się działo.

Rynkos7 komentarzy: 739713.08.2022, 19:07

Dla United to może być mecz na otrzęsienie tak jak my kiedyś przegraliśmy z nimi 8:2 i zaraz po tym ruszyliśmy na grube zakupy last minute.

United hehehe

Ale jest ważne pytanie: czy Arsenal dorobił się Ultrasow za bramką? Chodzi mi o te grupkę w czarnych koszulkach.

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 19:07

Nie no, to już nie jest śmieszne, na prawdę...

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 19:06