Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Marcel90 komentarzy: 842713.08.2022, 19:06

Bawią się, różnica klas xD

Rynkos7 komentarzy: 739713.08.2022, 19:06

Na devilpage już płacz o wzrost Martineza hahaha.
Dla mnie ogólnie to szok żeby piłkarz o wzroście 175 cm grał na ŚO. Ja pamiętam jak się dużo mówiło o Vermaelenie, że jest dość niski jak na ŚO a on ma 183 cm wzrostu, ten sam temat był rok temu na temat White'a, który ma 182 cm.

Chrapek596 komentarzy: 68213.08.2022, 19:05

Eriksen teraz sobie myśli "co ja zrobiłem"

Adeusz94 komentarzy: 86013.08.2022, 19:04

No to United po trzech kolejkach pewnie będzie mieć – jak Arsenal w zeszłym roku – 0 punktów, bo jakoś nie wierzę, że w następnej kolejce nie przegrają z Liverpoolem.

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 19:03

Na devilpage już płacz, że gdyby grali dzisiaj z Arsenalem to byłby gwałt. A tu Brentford ich wyjaśnia xD

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 19:03

Ktoś tu pisał, że Lisandro Martinez nie jest za niski na Premier League?

XD

kwiatinho komentarzy: 1315613.08.2022, 19:03

Trójeczka po pół godziny grania. Jest moc

Ech0z komentarzy: 1051613.08.2022, 19:02

Devilpage też już siadło xD

djmacius komentarzy: 386613.08.2022, 19:02

Kurde, szkoda mi United. Sami przez to przechodziliśmy rok temu, nawet pół roku temu. Liczę, że też się podniosą i jakieś światełko się dla nich zaswieci, żeby też udało im się odbudować kadrę, tak jak powoli to wychodzi nam.

Nie no, żartuję, beka z MU.

jacekcz komentarzy: 11713.08.2022, 19:02

Ten krasnoludek na obronie wygląda zabawnie, zwłaszcza w parze z lodówką ;D

Rynkos7 komentarzy: 739713.08.2022, 19:02

Tam chyba po prostu nikt nie chce już grać. United ma pakę najemników, karierowiczów, z tego na dłuższą metę ciężko będzie im coś skleić. Ciężki sezon przed United.

Armata500 komentarzy: 4408 newsów: 13013.08.2022, 19:01

Matko bosko!!! :D hahaha to są już jaja.

Paul77 komentarzy: 1018513.08.2022, 19:00

Wszystko ładnie, ale ktoś taki jak Bowen by się przydał. Tielemans też. Oczywiście zaraz przeczytam czy mecz oglądałem, tak widziałem i wiem że facet jest już myślami poza Leicester.
Xhaka dziś ładnie, ale wszyscy wiemy że Szwajcar potrafi odwalić numer w najbardziej nie spodziewanym momencie.

NaZawszeArsenal komentarzy: 124513.08.2022, 19:00

Ten De Gea to jakiś dramat. Dawno nie widziałem tak ostrego zjazdu formy w wykonaniu bramkarza.

bizooon komentarzy: 739213.08.2022, 19:00

@Marcel90: nie ma co wyśmiewać, my zeszły zaczęlismy wiadomo jak

pjoter16 komentarzy: 159 newsów: 413.08.2022, 18:58

Drodzy Panowie też się jaram tym co się dzieje z United ale przypominam że w zeszłym sezonie to samo brentford upokorzylo i nas na początek sezonu a skończyliśmy go stosunkowo nieźle. Te komentarze o walce o utrzymanie mułów są owszem fajne, ale pokażmy że jesteśmy zdecydowanie ponad to, to nie devilpage ;)

Zloty komentarzy: 79913.08.2022, 18:54

Panowie meczu nie oglądałem,może mi ktoś napisać jak zagrał Tielemans?

Easybizi369 komentarzy: 20813.08.2022, 18:54

Ciekawe co sobie teraz myśli ten Martinez. Mógł przyjsc do nas, a poszedł do Tytanica :D

grzybek88 komentarzy: 69213.08.2022, 18:54

Macie jakąś dobrą stronkę ze streamami?

Ech0z komentarzy: 1051613.08.2022, 18:53

Leno u nas też tak zaczął sezon z Brendford. Widać wiele podobieństw tylko że my tak graliśmy bo pół składu miało covid a u nich skład po transferach za miliard euro

Castillo komentarzy: 222613.08.2022, 18:53

Podobno kibice United już ogarniają transparent na kolejny mecz z hasłem "Łysy skończ popisy"

ostriket komentarzy: 672113.08.2022, 18:52

Ja myślę że Rabiot ich uzdrowi, z miejsca wejdą na pełnej do walki o tytuł xD

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 813.08.2022, 18:52

Erik ten Hahahahah (g).

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 813.08.2022, 18:51

za tydzień wpierdziel o Liverpoolu i marzenia o Mistrzostwo Anglii mogą odłożyć na przyszły sezon hehe

Slaviola komentarzy: 1237713.08.2022, 18:51