Liga Mistrzów: Arsenal - Olympiakos już we wtorek

Liga Mistrzów: Arsenal - Olympiakos już we wtorek 28.09.2009, 13:59, Mateusz Kolebuk 131 komentarzy

Już we wtorek czeka nas kolejna porcja piłkarskich emocji, gdyż na Emirates Stadium będzie gościć mistrz Grecji - Olympiakos Pireus, z którym Arsenal zmierzy się o godzinie 20.45 w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

Relacja radiowa

Arsenal pierwsze spotkanie fazy grupowej ma już za sobą. "Kanonierzy" pokonali na wyjeździe Standard Liege 3-2. Mimo, iż spotkanie to nie należało do piłkarskich majstersztyków w wykonaniu podopiecznych Arsene Wengera, to i tak spisali się oni bardzo dobrze, doprowadzając do zwycięstwa przy niekorzystnym wyniku 0-2. Olympiakos również ma powody do zadowolenia po pierwszym meczu, gdyż na Karaiskakis Stadium podopieczni Zico wygrali 1:0 z holenderskim AZ Alkmaar.

Zawodnicy mistrza Grecji - jak przyznaje sam trener - mogą być zmęczeni przed spotkaniem z Arsenalem, gdyż w ciągu ostatnich dziesięciu dni rozegrali aż cztery spotkania. Pierwszym z nich był zwycięski pojedynek z AZ Alkmaar, a następne trzy to ligowe zwycięstwa z PAOK, AEK i Panionios. Jeżeli greccy "The Reds" będą chcieli podtrzymać swoją bardzo dobrą passę, będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, gdyż na Emirates Stadium będzie im podwójnie ciężko - nie tylko z racji zmęczenia, ale także dopingu kibiców Arsenalu.

Drużyna Arsenalu w tym samym czasie rozegrała również cztery spotkania, jednak w meczu o Puchar Ligi "Kanonierzy" wystąpili - co jest już tradycją - w odmłodzonym składzie bez udziału większości zawodników z pierwszej jedenastki.

Dość ciekawym obiektem obserwacji może być Vito Mannone, który pełni rolę bramkarza Arsenalu pod nieobecność kontuzjowanych Almunii i Fabiańskiego. Enigmatyczny Włoch zaliczył w meczu ligowym z Fulham świetny występ, przyznając osobiście, że rozegrał spotkanie życia. W jego stwierdzeniu nie było ani grama przesady - jeżeli wciąż będzie w takiej dyspozycji, to Arsene Wenger będzie miał poważny problem z wyborem bramkarza, gdy dwaj kontuzjowani golkiperzy wrócą do gry.

W spotkaniu z Grekami wystąpi najprawdopodobniej Theo Walcott, który wrócił do gry po kontuzji i jest zdeterminowany, by wystąpić. Wenger zaznaczył jednak, że Anglik nie pojawi się od pierwszych minut na boisku, gdyż od czerwca zagrał jedynie 45 minut.

Obie drużyny nie spotkały się jeszcze w żadnych rozgrywkach, więc spotkanie może być z tego względu bardzo interesujące. Warto dodać również, że w drużynie Olympiakosu występuje jeden Polak - Michał Żewłakow. Pozostaje nam wyczekiwać wtorkowego wieczoru i oczekiwać sporych emocji.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2009, 22:06

ej no wpadnie cos dzisiaj czy nie bo juz mnie te ich zmarnowane sytuacje irytuja;/;/

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2009, 22:04

ArseFan komentarzy: 53529.09.2009, 21:55

Chyba po raz pierwszy mam do czynienia z taką niedostępnością meczu. KOMPLETNIE NIC mi nie chodzi. Nic nie chce mi sie załadować a na TVUPlayer pogra kilka minut kanał i program sam się wyłącza... super

niski93 komentarzy: 581629.09.2009, 21:28

Co za nieskuteczność... Masakra, miażdżymy ich, a ten stary piernik i tak wszystko broni. Mam nadzieje, że wynik sie zmieni po przerwie. Go! Go! The Gunners!

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8329.09.2009, 21:23

Dobrze Wam chodzi soccer2 na TVU? Bo u mnie kiepsko, ścina często...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2009, 21:22

Jovetic 2 brami strzelił Liverpool'owi^^ciekawy zawodnik z niego rosnie:) trzeba mu sie bardziej przypatrzec bo w tym sezonie ładuje bramki regularnie:D

Kanonier95 komentarzy: 288229.09.2009, 21:21

GunnersFan9-----> nie prawda bo 3 minuty ;p

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12629.09.2009, 21:21

Ostro ciśniemy, ale kurde, trzeba coś strzelić w drugiej połowie. Można by też zdjąć Diaby'ego, bo znowu gra kiepsko :/

Strzeluch komentarzy: 153029.09.2009, 21:17

0:0 do przerwy , a moglo byc juz z 5: 0

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.09.2009, 21:17

A bo mi się tvants pomylił z tvu :D Dzięki strzeluch

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 229.09.2009, 21:17

To jest ten net tu żeby znaleźć dobry link do meczu to zawsze są problemy, nie ma jak tv ale co zrobić, dałby ktoś mi łaskawie dobrego linka, byle co żeby tylko chodził.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 829.09.2009, 21:14

Vandal; -sciagnij sobie program TVUPlayer,zainstaluj,odpal i poszukaj kanału 21501 i bedziesz miał po kłopocie a zajmie Ci to 5 minut

Kanonier95 komentarzy: 288229.09.2009, 21:14